Jump to content

- - - - -

Ispoljiti agresiju

agresija emocije

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,139 posts

Posted 10 September 2017 - 17:48

Na koje se sve načine kod vas ispoljava (manifestuje) agresija? Drugim rečima,jednom kada osetite da je kod vas nastao agresivni impuls,šta se obično dešava sa tim impulsom i gde on završava (ili bolje rečeno-na koji način se taj impuls prazni)?

Da li biste umeli da opišete neku situaciju iz vašeg života koja u neku ruku predstavlja simboličan prikaz toga kako se vi ponašate u situacijama kada vas neko ili nešto isprovocira,odnosno kada uspe da (slučajno ili namerno) izazove agresivne impulse u vama?

#2 DownTown_Queen

DownTown_Queen

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 275 posts

Posted 10 September 2017 - 18:14

Uglavnom to izgleda tako sto izgorim u sebi i odjednom skroz izmenim ponasanje, ne kazem zasto sam besna, u glavi imam hiljadu i jedan film i u stanju sam da polomim sve oko sebe ali ne i da iskomuniciram zasto sam besna. Budem autodestruktivna, zarad mira nekog. A zapravo samo guram pod tepih. I tako gomilam bes dok ne prsnem.

#3 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,501 posts

Posted 10 September 2017 - 19:05

osetljiv sam na ono što shvatim kao nepravdu.
to izvlači ono najgore u meni.
tad udaram jako nisko.
a vežbam obuzdavanje tog reaktivnog uma, radim na tome.
mislim da je ključ za transformaciju shvatanje da je čovek subjektivan.
uvažiti subjektivnost, ali odbiti da joj daš prvo mesto.

#4 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,534 posts

Posted 10 September 2017 - 19:36

nepravda me najčešće isprovocira

#5 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 10 September 2017 - 20:03

sve krenem nešto pisati, pa pobrišem, previše sam agresivna danas da bi pisala o tome sad :D

#6 Black Orchid

Black Orchid

Član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 277 posts

Posted 10 September 2017 - 23:07

View PostDownTown_Queen, on 10 September 2017 - 18:14 , said:

Uglavnom to izgleda tako sto izgorim u sebi i odjednom skroz izmenim ponasanje, ne kazem zasto sam besna, u glavi imam hiljadu i jedan film i u stanju sam da polomim sve oko sebe ali ne i da iskomuniciram zasto sam besna. Budem autodestruktivna, zarad mira nekog. A zapravo samo guram pod tepih. I tako gomilam bes dok ne prsnem.

isto ovo

#7 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,623 posts

Posted 11 September 2017 - 09:36

kazu da je vazno baviti se sportom ili fizickom aktivnoscu gde mozes da taj bes kao izbacis... kao... potisnuti bes stvara sve bolesti ovoga sveta. Sve... nista gore od toga. bolje se cak i izdirati, razbijati, lomiti... jednom mi je cerka rekla da kad poesni ona lomi olovke i bojice... bila sam bas presrecna, sad kad god vidim na rasprodaji olovke ili bojice ja kupujem, neka ima dete da lomi... bolje to nego da se u sebi jede... bilo sta je bolje nego to prikleto potiskivanje... ako mozete da udatrate u jastuk, da vicete na namestaj ili makar nekako da se oglasite, da nekako zamislite nekog ko vas nervira pa se izderete na njega kao, makar nesto... neki cepaju papir, guzvaju novine, neki razbijaju sudove, neki trce, neki idu u teretanu, neki ribaju serpe ili plocice ... bilo sta ali bilo sta je bolje nego potiskivati bes... da imam para i energije ja bih vam svima kupovala te olovke da lomite, slala bih vam stotine i stotine pakovanja olovaka... ali nisam sposobna za to pa vas molim da nadjete neki drugi nacin da izbacite bes, bilo sta... materijalno nije vazno, ako polomite vrata, tanjire, nesto, nema veze to se samo pare... zdravlje vase nema cenu, i najvaznije je... cuvajte se deco...

#8 klementina_je_slađa

klementina_je_slađa

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 11 September 2017 - 11:51

View Postruzza, on 11 September 2017 - 09:36 , said:

... jednom mi je cerka rekla da kad poesni ona lomi olovke i bojice... bila sam bas presrecna, sad kad god vidim na rasprodaji olovke ili bojice ja kupujem, neka ima dete da lomi... bolje to nego da se u sebi jede... bilo sta je bolje nego to prikleto potiskivanje...

još bolje od lomljenja je da vlada svojim emocijama jer je to put emotivnom sazrijevanju koji nema kraj ali ipak sve ostalo je lutanje.

#9 klementina_je_slađa

klementina_je_slađa

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 11 September 2017 - 12:24

ups, zaboravih se unaprijed ispričati svakome koga je uvrijedio moj post, a takvih ima mnogo ali ipak molim "pogrešnu" da mi ne izbriše post da  mi pokaže milost. Ipak sam joj posvetio pjesmu na pp.

#10 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,623 posts

Posted 11 September 2017 - 12:42

View Postklementina_je_slađa, on 11 September 2017 - 11:51 , said:

još bolje od lomljenja je da vlada svojim emocijama jer je to put emotivnom sazrijevanju koji nema kraj ali ipak sve ostalo je lutanje.

nadam se da vlada emocijama, jer ona ima objektovno veliki problem sa izgledom, jos malo... nasla je neki svoj put i ja joj se divim...

#11 klementina_je_slađa

klementina_je_slađa

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 11 September 2017 - 13:09

View Postruzza, on 11 September 2017 - 12:42 , said:

nadam se da vlada emocijama, jer ona ima objektovno veliki problem sa izgledom, jos malo... nasla je neki svoj put i ja joj se divim...

to se kaže "izgraditi samopouzdanje". Kad već ima problem s izgledom. Ček malo, a koja žena nema? Eno u seriji Castle, Castle-ova majka govori da "svaka žena ima dio tijela koji ne voli na sebi" i onda kasnije izabiru haljinu u kojoj će se Castleova kćer osjećati dobro , plus da haljina lijepo izgleda i da joj dobro stoji.
I voljeni imaju probleme s izgledom samo ne misle na to.To je dobro.

#12 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 11 September 2017 - 13:38

jučer me neko iznervirao, danas me neko iznervirao, sreća pa me brzo prođe. Danas na poslu dolazi čovjek koji je bio na bolovanju dva tjedna, a nije mu ništa, par puta je svratio na posao nakratko, uz to radi na još jednom mjestu i tu nije na bolovanju, pored toga drži kafić, zakonski ne bi smio ništa od toga raditi, svi koji rade u poreznoj ne smiju imati dodatni posao. Uđe u ured i pita nas dvoje volontera unosimo li mi specifikacije, što je njegov posao, posao za nekog sa srednjom školom, a mi se obučavamo za radno mjesto s fakultetom. Znači pita nas radimo li mi njegov posao, kad smo rekli da smo zauzeti, kaže vidjećemo sa šefom jeste li zauzeti. Došlo mi je da ga gađam olovkom

eto takvi ljudi me nerviraju, zarađuje na tri mjesta ni na jednom ne radi ništa i još se žali što neko ne radi njegov posao umjesto njega. Kolika pizda od čovjeka trebaš biti da se tako ponašaš?

#13 klementina_je_slađa

klementina_je_slađa

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts

Posted 11 September 2017 - 15:09

View Postkruška, on 11 September 2017 - 13:38 , said:

eto takvi ljudi me nerviraju, zarađuje na tri mjesta ni na jednom ne radi ništa i još se žali što neko ne radi njegov posao umjesto njega. Kolika pizda od čovjeka trebaš biti da se tako ponašaš?

Upravo tako!. Žale se umjesto da šute i da budu uzoran model uspješnih ljudi, oni napadaju druge koji nastoje pošteno zaraditi plaću ispunjavajući obrasce koje bez fakulteta ne možeš niti razumjeti čemu služe, koja im je svrha a kamoli tko ih je osmislio!

#14 matilda

matilda

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,749 posts

Posted 11 September 2017 - 18:49

Placem.

#15 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members