Jump to content

Generalno pitanje za ekipu ;)

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#21 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,703 posts

Posted 24 March 2017 - 21:46

View PostWhyer, on 15 September 2016 - 18:59 , said:

Pozdrav. Najprije bih Vam se htio ispricati sto cu u ovoj temi mozda unaprijed ispasti grub, mozda u necijim ocima cak i bezobrazan, ali jednostavno imam jednu dilemu koja me muci.

Vidjevsi Vase postove po ovom forumu, vecina vas ide kod psihijatra, konzumira razne lijekove, odlazi na psihoterapije i opet isto. Uvijek isto. Nikada do sada po ovakvim forumima nisam vidio temu u kojoj pise: Da, pobjedio sam, iza mene je to i tu je tomu kraj. Htio bih Vas pitati: Sto je onda smisao toga svega? Ima li uopce smisla uzimati lijekove, kad vam ( nam ) ocito nije bolje?

Jedina stvar koja doista djeluje je autosugestija ( Meni ) i vrlo rado cu nasiroko objasniti kako sam se barem malo uspio umiriti i stabilizirati, bez koristenja icega uz pomoc psihoterapije. Nisam strucnjak i ne tvrdim da sam u pravu, ali tvrdim da se moze jer to ja osjecam.

Zanima me vase misljenje?

Nadam se da Vas nisam uvrijedio jer mi stvarno nije bila namjera.

Sine, potpuno si u pravu... lekovi i sva ta koprscanja ne pomazu. Evo ja konacno vec 13ti dan ne pijem AD. Imam uzasne krize ali neka, necu vise da ih pijem makar se obesila.
Dok sam sebi covek ne pomogne nema nikakvog napretka. Pitanje je samo imamo li snage ili volje za to. Nekad tj uglavnom nemamo. Sta meni vredi da mi neko kaze "ej bre, imas dvoje dece, imas odlican posao, silne skole, svasta si citala, gledala, proputovala pola sveta, sta bre oces vise?"... neznam sta hocu. ali tesko ide...
kad kao mali porastes sa uverenjem da ne vredis ljubavi, da te ne vole najblizi, tesko se to ispravlja... ali nekima uspe...
nadam se da ce tebi uspeti i mnogima od vas.
sa srecom!

#22 Whyer

Whyer

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Posted 25 March 2017 - 13:51

View Postruzza, on 24 March 2017 - 21:46 , said:

Sine, potpuno si u pravu... lekovi i sva ta koprscanja ne pomazu. Evo ja konacno vec 13ti dan ne pijem AD. Imam uzasne krize ali neka, necu vise da ih pijem makar se obesila.
Dok sam sebi covek ne pomogne nema nikakvog napretka. Pitanje je samo imamo li snage ili volje za to. Nekad tj uglavnom nemamo. Sta meni vredi da mi neko kaze "ej bre, imas dvoje dece, imas odlican posao, silne skole, svasta si citala, gledala, proputovala pola sveta, sta bre oces vise?"... neznam sta hocu. ali tesko ide...
kad kao mali porastes sa uverenjem da ne vredis ljubavi, da te ne vole najblizi, tesko se to ispravlja... ali nekima uspe...
nadam se da ce tebi uspeti i mnogima od vas.
sa srecom!

Nedaj se! Izdrzi, samo naprijed! Idi kroz pakao, negdje ima jebeni izlaz, mora biti..
Znas li da je mnogo poznatih licnosti poput recimo Keanu Revesa (matrix) bolovalo od teske depresije?
Vidi ih sad..

Mozemo mi to. U svakome od nas postoji snaga...
TA SNAGA nije tableta.

Vjerujem u tebe, ali stvarno.
Pobjedi i pokazi svima da si cudo.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users