Jump to content

Alkoholizam - iskustva

alkohol

• Please log in to reply
512 replies to this topic

#501 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,087 posts

Posted 21 June 2017 - 14:18

Gdje god sam na terenu nešto radio nudili mi rakiju, vino, pivo.. Ja kažem žedan sam, ishlapih, ja bi hladne vode, e to ne može, jebeš majstora koji ne pije.
Šta hoćete, da krepam na toj žegi? Radi si dalje sam. Budale na kvadrat!

#502 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 21 June 2017 - 14:18

View Post2Bavailable, on 21 June 2017 - 13:55 , said:

muku uvećava to što je alkohol svuda prisutan i društveno je prihvatljiv
a ne smeš da ga piješ...

Jeste, baš tako... kad pogledam kakva je žestoka kampanja protiv pušenja a za pivo reklame - ubiše....  
A šta tek da se kaže za naš mentalitet kad se radi o piću, to se smatra da si veliki folirant ako kažeš da ne piješ...

#503 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 27 June 2017 - 17:33

Prije mjesec-dva dodje mi vodoinstalater nesto da sredi,napravi on to` ja se kontam sad cu ja s co`ekom da zveknem pivu...Vadim onako ladnu iz frizdera kad on rece `ne pijem ti ja ,druze` zadni put popio kad je dobio kcerku `80 i neke
Ostao sam totalno zatecen to je prvi majstor kojeg sam uoznao da je odbio alkohol,pamtit cu taj dan do kraja zivota :lol:

#504 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 239 posts

Posted 03 August 2017 - 13:24

Pitanje....glupo znam. A i ovisi kako do koga !  Koliki moraš biti alkoholičar da doživiš delirium tremens?  Definitivno sam odlučio izbaciti alkohol....al imam paranoje od toga ....delirium tremens :o  pa eto ....pomoć :(

#505 Black Orchid

Black Orchid

Član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 284 posts

Posted 04 August 2017 - 09:32

View Postsilver, on 03 August 2017 - 13:24 , said:

Pitanje....glupo znam. A i ovisi kako do koga !  Koliki moraš biti alkoholičar da doživiš delirium tremens?  Definitivno sam odlučio izbaciti alkohol....al imam paranoje od toga ....delirium tremens :o  pa eto ....pomoć :(

ne znam koliki, ali moj ga je deda doziveo posle godina konzumiranja...on je pocinjao odmah ujutru, casa od dva deci rakije, 'gasio' je pivom...a onda je posle jedne veceri poceo da vija miseve, vristao je kako su svugde po plafonu...uzas...to je bilo sedamdesetih, pricala mi majka koja je tome prisustvovala...doktor mu je dao neku injekciju za smirenje i rekao da se nada da ce preziveti noc...preziveo je i 10 godina bio cist...posle je nastavio, do kraja zivota

#506 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 239 posts

Posted 04 August 2017 - 12:28

našao sam po netu ....uglavnom piše 2-5 godina. ali baš svaki dan da se opijam....NE!  A i pivo je problem....ZNAM da to isto alkohol ....ali moram prestati !

#507 Black Orchid

Black Orchid

Član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 284 posts

Posted 04 August 2017 - 12:50

View Postsilver, on 04 August 2017 - 12:28 , said:

našao sam po netu ....uglavnom piše 2-5 godina. ali baš svaki dan da se opijam....NE!  A i pivo je problem....ZNAM da to isto alkohol ....ali moram prestati !

da i kod mene je pivo problem, ne pijem svaki dan, ali kad pijem, pijem da se napijem....u proseku dva puta nedeljno...i to je pocelo da me nervira...izdrzim nekako 3-4 dana, ali onda osetim uzasan pritisak i moram da popijem da mi bude lakse...onda sam sva nikakva dva dana, jos depresivnija i tako u krug....

#508 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 239 posts

Posted 04 August 2017 - 19:23

ah to pivo. legne mi po ovoj vrućini samo tako. ali kao što rekoh....odlučio prekinuti uz b-vitamin i dobro volju. :D

#509 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 239 posts

Posted 02 March 2018 - 00:23

I evo da se pohvalim ....prekinuo sam sa tim pivom. Nemam nikakvu potrebu niti ga želim opet okusiti. Mislim da sam sa njim gasio svoju anksioznost- što djeluje trenutno, a poslije se samo javlja još veća aknsioznost. Začarani krug.  Prošlo je više od mjesec dana. Ali sada sam prešao na kavu :D :ph34r2:

#510 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 339 posts

Posted 31 May 2018 - 01:31

Ja sam zaredjao od kraja prosle godine, od kada je majka zaglavila bolnicu gde je i umrla posle 4 dana, do sredine maja svaki dan po 2-3 litra piva. Punih skoro 5 meseci. Evo za ovih preostalih 15 dana jedno 3-4 puta sam se napio.

Sto kaze silver....u trenutku je sjajno, ali sutra je bas onako zeznuto.

Silver samo napred....zelim ti srecu i da istrajes.

#511 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 31 May 2018 - 14:45

Mora da sam ja, stari alkos pisao na ovoj temi ranije, ali eto, da se nadovezem. U pocetku, u adolescenciji sam ima alko-epizode, napijem se ko dzukela i onda ne pijem dok utisak o tom uzasnom post-alkoholnom stanju ne izbrise. Kad kazem post-alkoholno stanje, mislim na budjenje praceno jakom depresijom, sramotom i strahom sta ce reci i misliti i pricati svi koji su me vidjeli mrtvog pijanog i naravno, kako se porodici pomoliti na oci. Kasnije, kad sam otisao da zivim i radim samostalno, polako je to preraslo u svakodnevno alkoholisanje, cak i na poslu. Dok nisam napravio incident na poslu i dobio otkaz. Da napravim ovdje rez - znaci uspio sam da se odvojim od kuce i radim i zivim samostalno u 21. godini, ali mi je sve upropastio alkoholom. Da nije bilo alkohola, i danas bih tamo radio, kao sto ostale bivse kolege i dalje rade.

Sad, da ne idem autobiografski - sve se svodi na brojne zanse da samostalno radim i zivim koje su unistene zbog alkoholisanja. Odvojeno od alkoholisanja, bolest se razvila tek krajem 20ih godina, pa je u kombinaciji sa njom bila katastrofa od zivota. E sad, neke poslove nijesam mogao da radim ni u apstinencijalnom periodu, kad nisam znaci ni pio. Ali svakako, alkohol je bio okidac za bolest, u to sam siguran. Misljenja doktora su podijeljena, jedni misle (kao i ja) da sam se alkoholom samolijecio, tj da je alkohol posledica bolesti, a drugi vice versa - da je bolest posledica alkoholisanja. Sadasnji doktor jednostavno na njih gleda kao na dva problema, i rekao mi je na samom pocetku: "Ti imas dva problema - alkohol i psihozu (ne znam kako se izrazio, nebitno). Ovo prvo mozes eliminisati snagom volje, koju ti imas, a ovo drugo mozemo lijeciti odgovarajucom terapijom." To je moj najveci uspjeh u zadnem dobu, sto sam uspio da se distanciram od alkohola. A preda mnom tek stoje iskusenja, kao npr. kako cu odoljeti alkoholu kad budem zivio sam, kad roditelji umru - jer me oni podrzavaju i distanciraju od alkohola. Npr. alkohol je pod kjucem, sugerisu mi da ne posjecujem ljude koji su skloni napijanju itd. Ali sve bi to bilo za dzaba da ja sam ne osjecam da mi je alkohol najveci neprijatelj i da mi je upropastio zivot. Tako da se nadam da vise necu posegnuti za utjehom u alkoholu, stavise siguran sam u to.

#512 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,770 posts

Posted 07 June 2018 - 05:30

Prezirem ovo sranje i, kunem se, izlupala bih ljude kad se napiju. Pogotovo ako NE BI SMELI. :Gigakach_02: :Gigakach_02: :Gigakach_02:

#513 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 07 June 2018 - 06:19

Tek sad vidjeh za delirijum tremens, da je u komentarima. Kad sam bio na klinici, jednom hronicnom, teskom alkoholicaru su davali neke kapsule, ne sjecam se naziva, znam da su njegovi morali da idu u drugi grad da ih kupuju i da su kostale 60 eura. Te tablete su za sprecavanje delirijum tremensa nakon skidanja.

Also tagged with alkohol

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users