Jump to content

benzodiazepinska ovisnost (20-30mg bromazepama)

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#21 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 369 posts

Posted 10 July 2017 - 13:27

zeus20, on 09 July 2017 - 19:05 , said:

tolerancija na benzose luđački se brzo razvija, barem je tako bilo u mom slučaju.
tad sam bio na faxu i trebalo mi je nešto za svaki dan...
Da,tolerancija brzo raste, ali na svu sreću postoji plafon i kada se dostigne više ne raste.
to je kod mene tih 30mg bromozepama.
prvo sam iskusveno primjetio, a tek kasnije i pročitao  kao potvđenu činjenicu.

Aruena, on 09 July 2017 - 20:00 , said:

Jedini na koji sam stekla zavisnost je Rivotril.
Probala sam u februaru da naglo prestanem i to se završilo krizom, koja se manifestovala kao užasno jaka anksioznost, preznojavanje, tahikardija, suicidalne misli, nesanica. I što je najgore, ta kriza nije jenjavala, tipa da traje sedam dana i onda gotovo, ne, trajala je stalno 30 dana dok se nisam vratila na njega, pa ga posle postepeno ukidala.

Inače, kada se stekne tolerancija na jedan benzodiazepin, stiče se na sve lekove iz te grupe, a i na alkohol, pa meni sada treba više alkohola da bi ga osetila (retko pijem, samo belo vino, da se razumemo :)), a benzose u nekim normalnim dozama i ne osećam, kao da nisam ništa popila...
Treba da prođe neko vreme da se ta tolerancija otkloni.
Ovo za alkohol mi je vrlo interesantno, ukoliko nije subjektivno već potvrđeno, nisam ništa prije tako pročitao i onda bi to mogao biti razlog zašto me alkohol "ne radi" , ja sve mislio da sam ga prerastao :D

#22 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,262 posts

Posted 10 July 2017 - 22:50

Odvratno je kada više ne rade.
Nemam nikakvo opuštanje kada mi je potrebno, a neću da dižem doze.
Videću da tražim tu Liriku, pominjala mi je doktorka poslednji put.
Uz Cipralex koji već pijem.

#23 uliksasa

uliksasa

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 359 posts

Posted 11 July 2017 - 07:14

zeus20, on 09 July 2017 - 19:05 , said:

tolerancija na benzose luđački se brzo razvija, ja sve lijekove ukidao naglo. nikad nisam imao nikakvih problema zbog toga. Benzosi su kao i alkohol samo bez euforije i pozitivnog utjecaja na raspoloženje. Jedino gdje pomažu je spavanje, ali i to je kratkoročno jer se razvija tolerancija.

Preslikano

#24 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,383 posts

Posted 11 July 2017 - 08:30

ja sam imala srece, kad sam se skidala sa ksalola (ksanaksa) jer mi je velika kriza trajala 7 dana i posle se malo stanje sredilo... ostala sam uzasno anksiozna ali ne kao tih 7 dana... i kad god imam priliku da uzimam neki rivotril ili bilo sta slicno, jer na mene to sve isto deluje, meni jeste malo bolje alai to "bolje" traje sat, dva... ne duze. I onda retko trazim anksiolitike i ustavri necu da ih uzimam... a matora sam ja pa je meni valjda lakse... kad si mlad, sve je to mnogo mnogo jace i neizdrzljivije, a s godinama nekako otupis... svu anksioznost ili bes ili neizdrz ja sad nosim u sebi tako da niko ne moze ni da predpostavi da je tako... i retko mi to izbije napolje, ta nervoza, koja je otprilike neprekidna. Posto nema tih lekova koji bi me neprekidno drzali u stanju smanjene anksioznosti, ja onda nista ne uzimam... jer sta mi vredi par sati ? Ope t me ceka sve ovo isto... i tako nekako zivim, mada fizicki upropastavam sdravlje tj nemam vise zdravlje... to je valjda cena...

#25 hajvan

hajvan

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 476 posts

Posted 11 July 2017 - 08:32

Mislim da bi za zdravlje bilo bolje da to negdje izbija, a ne da te jede iznutra. Uh, Ruzo :cmook:

#26 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 22 November 2017 - 11:30

Zdravo, nova sam ovde is procitala sam sve sta ste pisali. Meni je prepisan Xanax 0.25 x3 na dan zbog aneksioznosti pre 3 meseca. Pored toga sam imala redovnu terapiju u koju je spadao i Bromazepam. Prvog dana nakon sto sam popila punu terapiju xanaxa probudila sam se u drugoj sobi bez znanja kako sam dospela tamo. Smanjila sam dozu na 0.25 jednom do dva puta na dan a zatim nakon mesec dana prestala poputno da ga pijem. Dva meseca ga nisam pila i imala sam insomniu i migrene na dnenvnom nivou. Prosek spavanja mi je bio 3 sata u 2 mesec. Pre pet dana sam odlucila da pocnem opet sa terapijom. Popila sam jutarnju dozu od 0.25 koja uopste nije delovala pa sam popila jos jedan od 0.25. Dejstvo je trajalo max 2 sata. Pocela sam da se osecam jako uznemireno, a bila sam na poslu u tom trenutku, popila sam jos jedan od 0.5 i tako u krug. U roku od 24h sam popila 3mg da bi imalo efekta na mene.

Danas sam odlucila da smanjim svoju dozu tako da sam jutros popila samo 0.25mg i otisla na posao. Sat vremena kasnije sam imala sastanaka na kom je vid poceo da mi se bluruje. Oci su jako pocele da me bole kao i glava od tog mutnog vida. Disanje mi je bilo jako plitko i ubrzano da sam morala da uzimam vazduh nakon svake dve izgovorene reci.

Svesna sam da mi je tolerancija jako skocila ali me zanima da li je moguce da mi se stvorila zavisnost? Dosta sam citala o raznim iskustvima i svi kazu da se zavist stvara nakon nedelju, dve a kod mene su u pitanju dani.
Jako sam preplasena jer nikada do sada nisam imala zavisnost od narkotika ili lekova ( i ako sam ih konzumirala puno u tinejdzerskom dobu ).

Unapred hvala,
Marijana

#27 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,087 posts

Posted 22 November 2017 - 12:19

Moguce je da se stvorila ovisnost.
Trosim Xanax 0,25 ali samo po potrebi, ne redovno.
Ako osjetim da neku situaciju necu izdrzati normalno bez njega, uzmem ga i otopim u ustima.
Meni pase jer brzo djeluje pa sprijecim razne krize.
Zanimljivo mi je da je ponekad samo pola dovoljno iako nemam osjecaj da djeluje.

Popricaj sa psihijatrom, mozda bi ti i puno manja dnevna doza bila dobra.

Prekinuti odjednom za vecinu tabletica nije dobro.

Ja ne osjetim ovisnost valjda zbog manje doze ili nacina uzimanja ali kazu da je lako postati ovisan o njemu.
Njega treba drzati strogo pod kontrolom.

#28 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 22 November 2017 - 12:53

Hvala na brzom odgovoru. Probala sam sa manjim dozama ali jednostavno ne reagujem na njih. Osecaj je kao da nisam ni popila tabletu. Psihijatar nazalost ne moze da me primi pre sledece nedelje. Nisam sigurna sta mi je ciniti, da li da nastavim da pijem dozu koja mi odgovara ( 2 - 3mg ) do tada ili da pokusam da se skinem nekako. Bas prolazim kroz losa iskustva kada prodje dejstvo a ne uzmem novu dozu u kratkom roku.

Imam bas gadnu aneksioznost koja je konstanta, bukvalno 24 / 7 sem kada uspem da spavam.

Zvala sam razne one call centre za pomoc da se raspitam sta da radim dok ne odem psihijatru i svi su bili u fazonu "mi ne mozemo nista da ti kazemo, moras otici svom psihijatru ( Stvarno?! -,- )". Takodje sam zvala privatne psihijatre koji ne mogu da me prime nista pre termina kod mog regularnog psihijatra.

Sta bi vi radili na mom mestu?

#29 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,262 posts

Posted 22 November 2017 - 13:45

Jako polako obustavljaj u dugom vremenskom intervalu.
Ja sam se sa 3 mg rivotrila skidala 4-5 meseci.

Zadrži tu dozu dok se ne vidiš sa doktorom, pa nek ti on napravi šemu za skidanje.
Poenta je da je moguće skinuti se bez krize, ako se ide jako polako, znači nedelje i meseci su u pitanju, zavisi od organizma.
Skidaš pomalo svake nedelje.

Ljudi se uplaše kada shvate da su zavisni i onda žele odmah da prestanu, a to je greška jer ne može.
Nije ta zavisnost ništa strašno ni za paniku, samo imaj strpljenja.

#30 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 22 November 2017 - 13:56

@Aruena ne znam da li si pila rivotril po receptu lekara, u slucaju da jesi da li si dobila neku zamenu?

#31 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,087 posts

Posted 22 November 2017 - 14:08

Ja bi ga uzimao samo kad "moram". Polako bi smanjivao ali ni za sto odjednom.

Cak i ako nemas osjecaj da te opusta on djeluje.
Mislim, u smislu da ne budes agresivna.. Da nekako izduras dan, preguras krizu. Tek toliko uzmes da mozes nesta odraditi a da ne puknes.

Opustaj se bilo kako drukcije. Hodaj, radi, kuhaj, peci palacinke, vjezbaj, skaci, idi na boks i ubij sve kretene u onoj vreci.

Besposlen mozak je djavolji poligon. Zaposli ga. Citaj viceve, gledaj cvijece.. Bilo sto.

#32 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,262 posts

Posted 22 November 2017 - 14:18

MaryS, on 22 November 2017 - 13:56 , said:

@Aruena ne znam da li si pila rivotril po receptu lekara, u slucaju da jesi da li si dobila neku zamenu?

Da, po receptu.
Nisam dobila zamenu, jer kod njega slabo zamene i rade.

#33 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 22 November 2017 - 15:42

Hvala vam na odgovorima, znaci mi dosta! <3

#34 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 23 November 2017 - 13:59

Danas sam pokusala da smanjim dozu i umesto 1mg ujutru popila sam 0.5. Sve je bilo super sat vremena a zatim je poceo pakao. Neverovatan bol u stomaku kao i osecaj da cu da povracam, prsti na rukama su mi kao pera. Takodje sam osecala kako mi se misici jednostavno grce pa popuste i tako u krug. Glava mi je kao buzdovan. Disanje mi je jako plitko i ubrzano a otkucaji 130.

Inace do 12 bih popila dozu od recimo 1.5mg a popila sam samo 0.5mg. Posto vise nisam mogla da podnesem ovo jer sam i na poslu, popila sam 1mg Xanaxa pre dva sata jos ali simptomi su jos uvek tu. Jako malo mi je smiro nervozu i paniku ali sve ostalo sto sam navela gore je i dalje tu. Prvo sam mislila da je sve to zato sto sam vise nego duplo smanjila dozu ali se isto desava i kada sam je popila. Da li je moguce da mi je tolerancija toliko skocila da moram popiti jos? :(

Hvala unapred :heart:

#35 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 374 posts

Posted 23 November 2017 - 20:43

Smanjuje po 1/8.TTako sam ja.

#36 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,087 posts

Posted 23 November 2017 - 21:10

MaryS, on 23 November 2017 - 13:59 , said:

Danas sam pokusala da smanjim dozu i umesto 1mg ujutru popila sam 0.5. Sve je bilo super sat vremena a zatim je poceo pakao. Neverovatan bol u stomaku kao i osecaj da cu da povracam, prsti na rukama su mi kao pera. Takodje sam osecala kako mi se misici jednostavno grce pa popuste i tako u krug. Glava mi je kao buzdovan. Disanje mi je jako plitko i ubrzano a otkucaji 130.
Ne vjerujem da je to zbog 0,5 mg Xanaxa manje.
Probao sam razne doze ali nista slicno mi se nije dogadjalo.

Trazi neke mozda fizicke uzroke? Opisi sve lijecniku opce prakse.
Sto jos imas osim Xanaxa?

#37 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,087 posts

Posted 23 November 2017 - 21:12

kicavac, on 23 November 2017 - 20:43 , said:

Smanjuje po 1/8.TTako sam ja.
Tako je, smanjuje se po malo, osminu do cetvrtinu na neko vrijeme.

#38 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 23 November 2017 - 21:16

Macak, on 23 November 2017 - 21:10 , said:

Ne vjerujem da je to zbog 0,5 mg Xanaxa manje.
Probao sam razne doze ali nista slicno mi se nije dogadjalo.

Trazi neke mozda fizicke uzroke? Opisi sve lijecniku opce prakse.
Sto jos imas osim Xanaxa?

To nije za 0.5mg manje... Za vreme za koje bih popila 2mg ja sam ostala na 0.5mg. Inace ne pijem nista drugo sem Xanaxa.
U svakom slucaju uzeh slobodan dan sutra pa cu da se testiram kolike su mi granice izdrzljivosti. Ipak ne konzumiram velike doze dugo.

#39 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,087 posts

Posted 23 November 2017 - 21:20

Polako. Ne muci se. Pitaj nekog doktora.

Ja trosim po potrebi 0.25 do po nekad 0.5 u danu.
Nekad trpim i sto ne bi trebao jer se bojim ovisnosti. Pazim da ne uzimam vise dana za redom ali ponekad me bas "zove".

#40 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 23 November 2017 - 21:29

Bila sam danas kod dva lekara da se raspitam oko bataljivanja i skidanja. Potrvdili su mi da sam zavista iz svega sto mi se desava i rekli mi upravo sto ste vec spomenil, da skidam po malo svake nedelje. Takodje sam pitala da li mogu odmah da prestanem da ga pijem i rekli su mi da mogu jer te doze od 3-4mg koje pijem dnevno ne koristim duze od nedelju dana ali da cu se jako namuciti. Verujte mi da cu pre da se namucim nekoliko dana nego da ga pijem jos nedeljama / mesecima da bih ga batalila i bila u mogucnosti da ga uzimam samo po potrebi.

Takodje su mi rekli da Xanax jako cudno deluje na mene tj da mi se jako brzo stvorila tolerancija koja raste iz dana u dan kao i zavist i da bih trebala da ga promenim, sto i planiram nakon sto ga se otarasim.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users