Jump to content

Mirtazapin (REMERON, MIRZATEN, CALIXTA)

• Please log in to reply
396 replies to this topic

#381 Koba

Koba

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 12 October 2018 - 18:39

Izgleda da mi ovo s*anje od leka uzrokuje hipertenziju, u zadnjih par nedelja se budim sa glavoboljom i povisenim pritiskom.

#382 Sa1x87

Sa1x87

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 579 posts

Posted 13 October 2018 - 01:33

View PostKoba, on 12 October 2018 - 18:39 , said:

Izgleda da mi ovo s*anje od leka uzrokuje hipertenziju, u zadnjih par nedelja se budim sa glavoboljom i povisenim pritiskom.

Mene uspava. Jedino to ostalo nista

#383 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 13 October 2018 - 11:31

mozda leku treba dati vremena i dostici doze +60mg

#384 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,306 posts

Posted 13 October 2018 - 13:25

Mislim da je njegova maksimalna dozvoljena 45 mg, piše na uputstvu, a doze preko se ne preporučuju niti imaju dejstvo.

#385 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 16 October 2018 - 22:47

To je zadnji AD koji sam pio. Depresiju naravno nije nimalo smanjio ali mislim da mi je stvarno apetit povećao. Udebljao se opet nisam jer sam često toliko depresivan da mi se neda otić kupiti jelo i kada sam užasno gladan, ali kada sma imao ukusno jelo ispred sebe mogao sam pojesti više neg inače. Ja se inače svejedno nikada ne udebljam bez obzira koliko jeo heh .

#386 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 233 posts

Posted 01 November 2018 - 19:35

Jel moguče da se od samo 7.5 mg koje sam popio sinoć osječam kao pijan cijeli dan i evo sad?
Nekako ošamučen,u nekoj tako reći derealizaciji.

#387 Pikova dama

Pikova dama

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 112 posts

Posted 03 November 2018 - 10:21

Je l ovaj lek ima i pod nazivom Remirta? Ako jeste, nije mi pomogao kod depre, ali jeste kod nesanice.

#388 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,366 posts

Posted 03 November 2018 - 15:43

Mislim da je, i ista iskustva, meni je služio jedino za spavanje i za baš ništa drugo.

#389 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 03 November 2018 - 17:22

Da taj lek je odlican za nesanicu al otvara apetit haos...za depresiju je nula...nekako naspavam se al ustanem posle njega uznemirena...neko je pisao da je bio agresivniji od remerona...ja sam se nekako cudno se osecala vise tuzno...

#390 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 03 November 2018 - 17:23

Najbolje mi radi na 7.5mg u maloj dozi onda vec ustanem normalnija...i budem ok

#391 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,366 posts

Posted 03 November 2018 - 17:27

U stvari, kada su meni Seroxat zamjenili Mirzatenom ja sam pokušao suicid. Sad, da li sam ja i inače u tom periodu bio zdrndan ili... Nekih 15-ak dana nakon što mi je uveden, eto desilo se.

#392 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 04 November 2018 - 17:01

Hm cudno sto su ti ukinuli seroxat da bi ga zamenuli remeronom...mogli su ga ostaviti da ga pijes preko dana a ovaj uvece koliko znam remeron je kompatibilan sa ssri ad cak i sa velahibinom koji je snr...remeron je nula za depresiju...jbt nerazumem.te dr ima svakakvih strasno

#393 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,306 posts

Posted 04 November 2018 - 17:31

Na Remeronu su mi se javljale suicidalne misli, i to povremeno dosta jako.
Isto bilo i sa Seroxatom.

#394 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 04 November 2018 - 19:41

Verujem ti Aurena cudan lek...spavas a ustanes depresivniji...

#395 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 233 posts

Posted 04 November 2018 - 20:39

Meni ništa nije jasno ovde.Piše lijek da je za derealizaciju.
Pa jbt ja od njega imam derealizaciju,ja pričao psihijatrima ništa im nije jasno.
Sad šta se desi i kako toliko dugo me drži nije mi jasno nikako.
A recimo sinoć ni on me nije mogao uspavati...
googlao sam nisam uspio naći dal je 7.5 mg ili 15 mg sedativnije ali piše da su niže doze za spavanje.
nažalost nmg ga lomiti na manje od 7.5 mg ali od tih 7.5 mg ja sam sutradan cijeli dan sje...n.

#396 Pisces84

Pisces84

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 04 November 2018 - 21:32

Pa i ja sam al kad nisam mogla da spavam.radio mi je 30 dana s tim da sam se pomirila.da cu se naspavati a ustati ocajna i sje...a jbg

#397 Mia

Mia

Član

• Beginners
  • PipPip
  • 36 posts

Posted 08 November 2018 - 13:22

Ovaj lek psihijatar mi je dao pre par godina, zbog nesanice, pada koncentracije, lošeg pamćenja, migrena, depresivno prebojenih misli itd. Prvih dana uzimanja leka,bila sam toliko napeta i nervozna da sam htela iz sopstvene kože pobeći, agresivna, živopisni snovi,... Nakon mesec dana spavanje je bilo odlično, ali za ostalo nije pomogao. Za šest meseci koliko sam bila na terapiji, nije bilo nikakvih poboljšanja osim regulisanja spavanja, tokom celog dana imala sam utisak praznine u glavi ošamućenost,bez energije. Ugojila sam se više od 10kg. Skidanje sa leka bilo je jako teško, doktor mi je dao šemu, po kojoj sam pila lek na kraju terapije, ali nakon prestanka su se simptomi vratili u gorem obliku pre nego što sam počela. Ovo su moja lična iskustva, ne znači da će ovaj lek isto delovati i kod drugih, za svako lečenje, početak ili promenu terapije, obevezna konsutacija sa doktorom.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users