Jump to content

online KBT

depresija anksioznost panicni napadi svakodnevni zivotni problemi

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#21 MRtavHLadan

MRtavHLadan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 744 posts

Posted 05 September 2015 - 22:11

pa samim tim sto covjek svojim mozgom, odnosno kognicijom, pokusava da objasni i istrazi to isto ("mozak"), psihologija je teska i svakako zahtjevna nauka. A da brzo napreduje to je toliko izrazeno da je nemoguce upratiti mnogo toga...Dosta se podrucja razvilo, pa tako jedan neuropsiholog, ne moze da stigne da prati  npr. socijalnu psihologiju jer se i njegovo podrucje toliko brzo razvija da i to jedva stigne...ide to lijepo, sami psiholozi u nasim srzavama nisu " na cijeni" dok npr u Britaniji uzivaju zasluzeni ugled i povlastice.

bombonice da, da....postavka da je psihicka bolest uzrok dibalansa neurotransmitera je bila je navedena kao "moguce je da su neke psihicke bolesti uzrokovane nekim hemijskim disbalansom u organizmu....ali to se brzo pocelo trtirati kao cinjenica....proslo je mnogo godina od kada su prvi antipsihotici razvijeni, pa jos uvijek shizofrenija nije izljeciva, isto toliko dugo godina postoje i atidepresivi, a depresija u sve vecem porastu...ali, nekad pomognu jbga...na zalost, tako nam je kako nam je...nekome pomogne ovo, nekome ono, nekome i placebo djeluje...samo nek ima nade da se nekako mozemo vaditi iz ovoga....

e kad si vec kod >Shutter Island-a, a i matrix si spomenuo pa nekako mi se cini da imas dobar ukus za filmove..Imas li neki preporuciti, neki bas tako kao ovi navedeni..

#22 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 05 September 2015 - 22:37

View PostMRtavHLadan, on 05 September 2015 - 22:11 , said:

pa samim tim sto covjek svojim mozgom, odnosno kognicijom, pokusava da objasni i istrazi to isto ("mozak"), psihologija je teska i svakako zahtjevna nauka. A da brzo napreduje to je toliko izrazeno da je nemoguce upratiti mnogo toga...Dosta se podrucja razvilo, pa tako jedan neuropsiholog, ne moze da stigne da prati  npr. socijalnu psihologiju jer se i njegovo podrucje toliko brzo razvija da i to jedva stigne...ide to lijepo, sami psiholozi u nasim srzavama nisu " na cijeni" dok npr u Britaniji uzivaju zasluzeni ugled i povlastice.

Šta misliš, hipotetički, čini mi se da smo ovde negde diskutovali o tome na forumu ili čatu, ne znam tačno, kada bi se mozak lišio svih čula, šta bi on tada procesuirao?
Silno me zanima da li bi počeo sam sebe da istražuje ili nešto drugo, a da ga posmatramo u real - time-u šta se dešava sa njim? Baš bi mi bio mind blown trip.

Što se tiče filmova, prvi koji mi pade na pamet sada je "Insomnia".

A evo OVDE su dragi nam forumaši postavili pregršt fantastičnih ostvarenja.

#23 MRtavHLadan

MRtavHLadan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 744 posts

Posted 05 September 2015 - 22:56

Insomnija je odlicna, gledao 3 puta...Ima nacin da se covjek lisi svih podrazaja, tj da mu mozak gotovo ne dobiva nikakve senzorne informacije, to se zove senzorna deprivacija...Zatvore te u komoru sa nekom tekucinom koja gotovo da neutralizira taktilne opdrazaje (culo dodira) komora je mracna pa nema ni vidnih podrazaja, naravno i apsolutna tisina je obezbjedjena itd. i nakon nekog vremena u tim komorama covjek pocne da halucinira..Mozak gladju za informacijama, i kad ih ne dobiva on ih sam sebi stvara...Sad su se ameri utripovali i imas kod njih nesto kao kupleraje ali sa tankovima za senzornu deprivaciju...elem, kao odmaraju svoj preoptereceni mozak, a neki idu da da bi dozivjeli halucinacije ali na zdrav nacin :D bez droga...

evo link jedne takve kupelje ili spa ili kako li ga vec zovu

#24 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 05 September 2015 - 23:25

Pa da, ali zaboravio sam da napomenem, i mozak lišen prethodnih sećanja, znači ganc nov mozak, nekorišćen, neupotrebljavan, samo mozak sa samim sobom :)

Ne znam koliko bi ovi tankovi bili dobri za recimo mene anxiodeprepanični, možda bi i bili dobri za neku extremnu terapiju, nisam pametan, ali bih definitivno probao ovo.

#25 MRtavHLadan

MRtavHLadan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 744 posts

Posted 06 September 2015 - 00:17

ganc nov mozak, na zalost necemo nikada imati jbga..da je i ovaj upraviti u pravom smijeru nekako..zanimljivo ti je pitanje, ali mislim da bi to bilo nepostojanje ili kao totalna anestezija....

Ja cu definitivno probati ove tankove, cini  mi se super...