Jump to content

Pregabalin (LYRICA, EPICA)

• Please log in to reply
237 replies to this topic

#221 uliksasa

uliksasa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 posts

Posted 11 July 2017 - 06:50

View Postzeus20, on 10 July 2017 - 20:01 , said:

mogu oni propisati sve samo ako žele.

kako npr. antipsihotike za depresiju dijele ko bombone.
svaki psihijatar koji propiše AP za depresiju za mene je idiot.
ne samo da imaju milijun nuspojava, nego uz to još i pogoršavaju depresiju jer stvaraju još veći umor, povećavaju apetit, stvaraju apatiju i anhedoniju.
a nije ni čudo kad blokiraju dopamin.

TACNO

#222 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,282 posts

Posted 11 July 2017 - 14:56

ovdje su najboljje opisani efekti phenibuta na depresiju i anksioznost.  

https://corpina.com/...fects-phenibut/

• The best description of a good Phenibut experience is “extreme calmness”
  • A moderate to drastic reduction in anxiety – general and social
  • A moderate to drastic increase in pro social behavior and the desire to be social
  • A moderate to pronounced “sense of well-being”
  • A slight to moderate euphoria; high levels of euphoria can be achieved sometimes
  • Music sounds amazing, somewhat like MDMA

The list goes on…
  • Slight to drastic increase in alertness, this is also due to stimulants
  • Moderate increase in cognitive processes (you think faster)
  • Dilated pupils from taking 3000mg+ in a 24/hr period
  • Slightly improved memory retention
  • Increased sexual performance (low doses)
  • Unlike benzodiazepines, Phenibut enhances instead of killing your motivation

za sve oni koji traže alternativu za lyricu.  za phenibut ne treba recept i može se jeftino naručiti sa interneta (iherb, amazon, ebay).
vjerujem da neće još dugo biti legalan online.
moje osobno iskustvo je da phenibut djeluje stimulirajuće
u nižim dozama a sedativno u višim, dok je kod lyrice obrnuto.

#223 Infrastructure

Infrastructure

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 11 July 2017 - 15:59

koji od tih lekova podstice logicno razmisljanje ?

#224 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,282 posts

Posted 11 July 2017 - 16:08

neće ti nijedan lijek povećati IQ .
međutim može ti pomoći da se riješiš depresije i anksioznosti
i počneš logičnije i normalnije razmišljati.

#225 Infrastructure

Infrastructure

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 11 July 2017 - 16:09

View Postzeus20, on 11 July 2017 - 16:08 , said:

neće ti nijedan lijek povećati IQ .
međutim može ti pomoći da se riješiš depresije i anksioznosti
i počneš logičnije i normalnije razmišljati.

a to..da vrati kongitivne funkc u predjasnje stanje bar

#226 kruška

kruška

Grizli

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,574 posts

Posted 11 July 2017 - 16:26

Phenibut se može jeftino naručiti?! De mi nađi gdje je on jeftin :D nije da želim naručiti ali kad sam gledala to čudo bilo je preskupo

#227 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,282 posts

Posted 11 July 2017 - 16:34

http://nootropicsdep...but-hcl-powder/

25 grama za 8.99 dolara. mislim da ne može jeftinije

#228 Infrastructure

Infrastructure

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 11 July 2017 - 16:47

@zeus ,zar ti sam Modafinil nije dovoljan no moras uzimati jos nootropicsa

#229 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,282 posts

Posted 11 July 2017 - 16:58

jedino Nardil uzimam svakodnevno.
sve ostalo po potrebi. phenibut se ne bi trebao uzimati više od 2x tjedno. u protivnom će se brzo razviti tolerancija.
rotiram nootropice i pravim pauze da ne dođe do tolerancije jer na sve lijekove brzo stvaram rezistenciju.

nije mi dovoljan
samo
modafinil jer imam depresiju (Nardil), soc. anksioznost (Phenibut), GAD (Lyrica), ADHD (Modafinil, Phenylpiracetam, Tianeptin), PTSP, fibromijalgiju.

#230 DavidR

DavidR

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 1 posts

Posted 13 July 2017 - 22:54

ne znam zasto vecini smeta liryca ... ja sam na full dozi , ujutro 300mg uvece 300mg ... jako dobar anksiolitik

#231 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,984 posts

Posted 14 July 2017 - 14:07

View PostDavidR, on 13 July 2017 - 22:54 , said:

ne znam zasto vecini smeta liryca ... ja sam na full dozi , ujutro 300mg uvece 300mg ... jako dobar anksiolitik

meni je dugo tako bilo ok. sad radim tako da svaki drugi dan uzmem ujutro odmah 600-900 mg.
potpuna razlika kako se ponasam dane kad ne popijem naspram kad ju popijem... puno sam drustvenija, veselija, pricam s kolegama, pitam sve sto ne znam itd.
normalna osoba sam.
dok, kad ne popijem, bojim se govoriti, i ponasati i sve.
iako ovako svaki drugi dan me jos relativno malo drzi od prije pa nije prestrasno.

jbg, nisam ja kriva sto mi tablete trebaju da budem svoja. pretpostavljam da bi neki komentirali kako je to lazno stanje, ali nije, to sam ja, bas ja kakva jesam, samo bez fobija i napadaja panike. tj. ponasam se kako se osjecam i kako se zelim ponasati, a ne da u sebi vodim razgovore, dok izvana sutim.

#232 uliksasa

uliksasa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 posts

Posted 14 July 2017 - 15:47

View Postgreen_eye, on 14 July 2017 - 14:07 , said:

meni je dugo tako bilo ok. sad radim tako da svaki drugi dan uzmem ujutro odmah 600-900 mg.
potpuna razlika kako se ponasam dane kad ne popijem naspram kad ju popijem... puno sam drustvenija, veselija, pricam s kolegama, pitam sve sto ne znam itd.
normalna osoba sam.
dok, kad ne popijem, bojim se govoriti, i ponasati i sve.
iako ovako svaki drugi dan me jos relativno malo drzi od prije pa nije prestrasno.

jbg, nisam ja kriva sto mi tablete trebaju da budem svoja. pretpostavljam da bi neki komentirali kako je to lazno stanje, ali nije, to sam ja, bas ja kakva jesam, samo bez fobija i napadaja panike. tj. ponasam se kako se osjecam i kako se zelim ponasati, a ne da u sebi vodim razgovore, dok izvana sutim.
Divno sto ta Lyrica ima tako +efekat

#233 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,282 posts

Posted 15 July 2017 - 10:16

View Postgreen_eye, on 14 July 2017 - 14:07 , said:

to nije nikakvo lažno stanje.
lažno stanje je stanje depresije, anksioznosti, fobije. to nije normalno stanje.

ne uzimamo lijekove da bi smo se osjećali kao nešto što nismo
već upravo zbog toga da budemo ono što jesmo, ali ne možemo jer nas bolest u tome sprječava.

istom logikom bi tako mogli reći za dijabetičare koji se svakodnevno bodu u venu da je to lažno stanje
i da bi njima puno bolje bilo bez tih lijekova.

#234 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,984 posts

Posted 15 July 2017 - 17:35

View Postzeus20, on 15 July 2017 - 10:16 , said:

to nije nikakvo lažno stanje.
lažno stanje je stanje depresije, anksioznosti, fobije. to nije normalno stanje.

ne uzimamo lijekove da bi smo se osjećali kao nešto što nismo
već upravo zbog toga da budemo ono što jesmo, ali ne možemo jer nas bolest u tome sprječava.

istom logikom bi tako mogli reći za dijabetičare koji se svakodnevno bodu u venu da je to lažno stanje
i da bi njima puno bolje bilo bez tih lijekova.

dijabetes se moze regulirati prehranom, isto kao i depresija nacinom razmisljanja. u teoriji. u praksi ovo s dijabetesom funkcionira jer je vrlo jednostavno izbaciti ugljikohodrate iz prehrane, a ovo s depresijom ne jer nije lako promijeniti vidjenje stvari.

kod mene lyrica upravo to radi, zbog nje ne vidim sve negativno. naravno, nece svima djelovati na taj nacin, pa prvom mom decku nije tako, ali ju pije jer njemu pomaze ko inzulin dijabeticaru, trenutno madkiranje problema i sansa za zivot

#235 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,282 posts

Posted 16 July 2017 - 21:05

postoje dijabetičari koji ne mogu bez inzulina

#236 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,711 posts

Posted 17 July 2017 - 13:25

View Postkruška, on 10 July 2017 - 19:47 , said:

atina mislim da ti kaže da nema ništa slično jer neurontin nije namjenjen liječenju anksioznosti nego epilepsije i neuropatske boli. A vidim da se može propisivati samo na osnovu mišljenja neurologa i neuropsihijatra, ako tvoja psihijatrica nije neuropsihijatar ne bi ga mogla ni dobiti

Ali ako je lyrica poboljsana verzija neurontina onda ne razumem u cemu je razlika - ako je dala lyricu onda moze i ovo n.pr.

#237 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,711 posts

Posted 17 July 2017 - 13:28

Lyrica (bas Lyrica jer sam nju pila) je za mene zaista dobar lek.

U ovu vrstu lekova se inace ne razumem (vidim da je zeus tu potkovan) ali mogu da kazem da je dobar lek.

#238 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,984 posts

Posted 17 July 2017 - 15:26

View Postzeus20, on 16 July 2017 - 21:05 , said:

postoje dijabetičari koji ne mogu bez inzulina

oni koji urodjeno imaju problema, genetski ili iz nekog drugog uzroka koji fizicki utjece na neki od organa koji sudjeluju u regulaciji secera.

isto je sa svim psihickim tegobama, poremecaji, koji postoje "oduvijek" u tebi, tj. ne postoji neka posebna trauma koja je to stanje izazvala, ne mozes izlijeciti promjenom nacina razmisljanja. mozes biti pozitivan do neba, opet ces isto reagirati na neki okidac. i opet ces se osjecati poremeceno kao svaki put. dokazano.

u biti je svaki problem "lako" rijesiti ako znas uzrok. tj. barem znas kojim sredstvima bi trebalo to sredjivati. ali sad sam krenula u off.

danas opet isto. ujutro tisina, nisam pretjerano pricala, nisam bila ni dobro, vec danima nisam. popila lyricu i pocela brbljati s kolegama (nakon sat-dva, ne odmah jel). popila sam "samo" 600mg pa ju nisam osjetila onako kao drogu, ali to mi ni nije cilj. cilj mi je da se mogu boriti sama sa sobom i izgurati put kojiim sam krenula, sto ne mogu ako sam lose. i da steknem neka nova poznanstva. mozda nekog za kavu, za popricati.

"ona koja suti" brblja i s nepoznatima i s novim kolegama i bas sa svima. bacam sale i posalice :D
oprostite, ali meni je to fascinantno.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users