Jump to content

Prehrana i depresija

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 demilucie

demilucie

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,087 posts

Posted 04 May 2006 - 13:52

Preporu?am pro?itati knjige:

Dr. Barry Sears: Äivot u zoni

Dr.Barry Sears:Omega 3 Rx u zoni

#2 Dave

Dave

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 726 posts

Posted 25 April 2016 - 16:36

Nije arhivirano! :P

#3 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,108 posts

Posted 25 April 2016 - 16:53

Ovo sam prakti─Źno diplomirao.

Vitamini B kompleksa, posebno krvotvorni, B 9 , B 6, B 12, su neophodni za pravilno funkcionisanje mozga i samim tim poboljšanje metabolizma neurotransmitera i statusa depresivnosti.

Omega ╬ę 3 esencijalne masne kiseline su gradivni materijal bele mase mozga, i mo┼że pobolj┼íati raspolo┼żenje.

Čitao sam studije gde jako velike doze tih masnih kiselina imaju blago stabilišući efekat u bipolarnom afektivnom poremećaju tip II.

Selen se talo┼żi u mozgu, a malo ga je u zemlji┼ítu na ovim prostorima.

On ima par hiljada puta ja─Źe antioksidativno dejstvo od vitamina E, i uni┼ítava kadmijum, ┼żivu i druge te┼íke minerale iz organizma, pa i mozga te dovodi do bolje funkcije mozga i samim tim do boljeg raspolo┼żenja.

Ima jo┼í dosta mogu─çnosti kako je mogu─çe korekcijom ishrane, uvo─Ĺenjem suplemenata mo┼że do─çi do olak┼íanja tegoba.

To je kod nas nekih srećnika, mi ostali moramo piti tablete, ali bez obzira na sve, ishranu treba koristiti što zdravije moguće.

#4 Srecna

Srecna

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 299 posts

Posted 06 May 2016 - 01:34

Citala sam da probiotik doprinosi psihickom zdravlju, kupila sam kutijicu da probam. Navodno, neke bakterije u crevima uzrokuju depresiju i anksioznost. Bakterije su prema nekim naucnicima moguci uzrok cak i autizma.

#5 kola─Ź

kola─Ź

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,007 posts

Posted 06 May 2016 - 11:42

View PostSrecna, on 06 May 2016 - 01:34 , said:

Citala sam da probiotik doprinosi psihickom zdravlju, kupila sam kutijicu da probam. Navodno, neke bakterije u crevima uzrokuju depresiju i anksioznost. Bakterije su prema nekim naucnicima moguci uzrok cak i autizma.

I ja sam ─Źitala da probiotici uti─Źu na psihi─Źko zdravlje. Nije naodmet probati te probiotike.

#6 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,360 posts

Posted 06 May 2016 - 11:52

Sto mislite koliko pomaze b komplex vitamina?

#7 kola─Ź

kola─Ź

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,007 posts

Posted 06 May 2016 - 17:43

View Postgianni, on 06 May 2016 - 11:52 , said:

Sto mislite koliko pomaze b komplex vitamina?

Ka┼żu da poma┼żu. Ja sam ih pila ali nisam osjetila neku razliku.

#8 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts

Posted 06 May 2016 - 21:02

Verovatno utice zdrava i pravilna ishrana u duzem periodu, ali u vitamine, minerale i suplemente nesto ne verujem. Pre pocetka lecenja sam mesecno na rrazne dodatke trosio po 100+ evra i nikakvog pomaka nisam primetio. Vitamini, minerali, cajevi, probiotici i prebiotici, aloe vera, mumio, ulje konoplje, surutka,... Nije to lose, ali kod depresije meni nesto slabo radilo

#9 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 614 posts

Posted 08 May 2016 - 19:56

ja sam ranije pri promeni hrane skontao da sam poceo svakodnevno unositi 300% dnevnih potreba cinka, jedinu promenu koju sam ikad osetio je bilo tad kad mi se libido dosta povecao, mozda nema bas potouno veze sa temom ali vidim da se pisalo "da li smo ikad ista osetili za promenu" inace se trudim da vidim koliko cega unosim i mislim da bi bez toga bilo jos gore

#10 Srecna

Srecna

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 299 posts

Posted 09 May 2016 - 15:28

Meni jedino sto pomaze je med, ne znam kako ali pomaze. Pokusala sam u ishranu da ubacim vise litijuma tako sto konzumiram namirnice koje ga sadrze ali nisam videla da mi pomaze.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users