Jump to content

- - - - -

da li imam psihozu

psihoze

• Please log in to reply
189 replies to this topic

#21 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,414 posts

Posted 20 October 2017 - 20:21

šta pričaš ti skenderber čoveče?! koja je tvoja poenta?

#22 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 posts

Posted 20 October 2017 - 20:24

Citao sam dosta o tome i svi se u jednom slazu da osobe u  akutnoj psihozi vecina njih nije svesna,ali da postoje  mali broj njih koji su svesni  psihoze

#23 Skenderbeg

Skenderbeg

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 posts

Posted 20 October 2017 - 20:27

View PostGoran 88, on 20 October 2017 - 20:16 , said:

Moguce mada je  ona veoma cenjena kod nje se za pregled ceka najmanje mesec dana

Moze da se ceka i 5 godina, ja sam zbog svoje dijagnoze isao na vestacenje i dobio sam 100% invalidnost,nesposoban za rad, navodno bolujem od paranoidne psihoze, ja sam i na vestacenju rekao alo gospodo ja ovo sto vam pricam nista nije umisljeno, ali ne vredi oni misle da sam ja svoje ideje umislio i tako mi proture papir da sam nesposoban za rad, lecim se dosta dugo godina, ali ovo sto je rekla gospodja za ovog momka ""doktorka mi je rekla da kod halucinacija a i kod psihoza da ako je ocuvana  svesnost i samokriticnost da to nije psihoza" evo ja sam svestan i samokritican pa mi je zalepljena dijagnoza, Jesam mucenik jesam pacenik bio sam svuda po psihijatrijima po bolnicama... busu injekcijama u glavu u guzicu, busu u vene,, nevinog coveka da me ubiju lekari,dali su mi tabletama nek ona ubije dete svoje jebem joj i dete i majku i fakultet

#24 Skenderbeg

Skenderbeg

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 posts

Posted 20 October 2017 - 20:29

View PostĐeneĐene, on 20 October 2017 - 20:21 , said:

šta pričaš ti skenderber čoveče?! koja je tvoja poenta?

recite sta?

#25 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 posts

Posted 20 October 2017 - 20:29

View PostSkenderbeg, on 20 October 2017 - 20:27 , said:

Moze da se ceka i 5 godina, ja sam zbog svoje dijagnoze isao na vestacenje i dobio sam 100% invalidnost,nesposoban za rad, navodno bolujem od paranoidne psihoze, ja sam i na vestacenju rekao alo gospodo ja ovo sto vam pricam nista nije umisljeno, ali ne vredi oni misle da sam ja svoje ideje umislio i tako mi proture papir da sam nesposoban za rad, lecim se dosta dugo godina, ali ovo sto je rekla gospodja za ovog momka ""doktorka mi je rekla da kod halucinacija a i kod psihoza da ako je ocuvana  svesnost i samokriticnost da to nije psihoza" evo ja sam svestan i samokritican pa mi je zalepljena dijagnoza, jesam mucenik jesam pacenik bio sam svuda po psihijatrijima po bolnicama busu u injekcijama u glavu u guzicu, busu u vene,, nevinog coveka da me ubiju lekari,dali su mi tabletama nek ona ubije dete svoje jebem joj i dete i majku i fakultet
Pa sve zavisi koje si ideje imao ako se one ne podudaraju sa realnoscu jbg

#26 Skenderbeg

Skenderbeg

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 posts

Posted 20 October 2017 - 20:32

View PostGoran 88, on 20 October 2017 - 20:29 , said:

Pa sve zavisi koje si ideje imao ako se one ne podudaraju sa realnoscu jbg

ne kapiras poentu, moje ideje su realne zato je paranoidna psihoza KAO, jer imam realne ideje, da imam nerealne to je vec sizofrenija

http://dijetamesecev...noidna-psihoza/

#27 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,414 posts

Posted 20 October 2017 - 20:34

stalni sumanuti poremećaj...

šta te tu buni nije mi jasno?

#28 Skenderbeg

Skenderbeg

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 posts

Posted 20 October 2017 - 20:39

View PostĐeneĐene, on 20 October 2017 - 20:34 , said:

stalni sumanuti poremećaj...

šta te tu buni nije mi jasno?
buni me to sto mi ne veruju i sto misle da sam sve umislio a ja zdrav ko dren

#29 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,414 posts

Posted 20 October 2017 - 20:42

a šta misle da si umislio?

#30 Skenderbeg

Skenderbeg

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 posts

Posted 20 October 2017 - 20:42

View PostĐeneĐene, on 20 October 2017 - 20:42 , said:

a šta misle da si umislio?

a ko si ti uopste? i sto te to interesuje jel imas ti neku dijagnozu?

#31 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 posts

Posted 20 October 2017 - 20:44

Kod sumanutih ideja koje ne podlezu stvarnosti  a kojima verujete da je to zaista tako to je psihoza.Sumanute ideje (sumanutost) predstavljaju uverenja, nastala na bolesnoj osnovi, bez pokrića u stvarnim činjenicama. Bolesnik se ponaša shodno svojim zaključcima i za njih se aktivno zalaže. Ona se nemogu ispraviti pozivanjem na razum osobe koja ih ima i koja nisu u skladu sa vaspitanjem i sredinom u kojoj živi osoba sa takvim verovanjima. Sumanute ideje mogu biti sintimne i katatimne.Sumanute ideje proganjanja Bolesnik ima utisak kontinuiranog praćenja, prisluškivanja, progonjenosti od strane bliskih, poznatih ili nepoznatih lica i grupa ljudi, određenih organizacija ili državnih institutucija. On ima doživljaj ozbiljne životne ugroženosti. Progonitelji se služe najraznovrsnijim sredstvima da bi ostvarili svoj cilj (svemirske zrake, električnu struju, parapsihološke sposobnosti, nevidiva zračenja, televiziski ekran, internet i sl.). Pacijent u vezi s tim pokreće niz aktivnosti u smeru zaštite svog života (sam sprema svoju hranu, izbegavanje određenih „sumnjivih” kontakta, restrikcija kretanja i sl.). Daljom progresijom bolesti, pacijent se ponekad usmerava aktivnoj "samoodbrani", kada (reaktivno) postaje realna pretnja za „lica koja ga proganjaju” (moguć je fizički napad ili homocidni akt usmeren prema progoniteljima). Sumanute ideje proganjanja su obično udružene sa sumanutostima veličine.

#32 Skenderbeg

Skenderbeg

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 posts

Posted 20 October 2017 - 20:46

View PostGoran 88, on 20 October 2017 - 20:44 , said:

Kod sumanutih ideja koje ne podlezu stvarnosti  a kojima verujete da je to zaista tako to je psihoza.Sumanute ideje (sumanutost) predstavljaju uverenja, nastala na bolesnoj osnovi, bez pokrića u stvarnim činjenicama. Bolesnik se ponaša shodno svojim zaključcima i za njih se aktivno zalaže. Ona se nemogu ispraviti pozivanjem na razum osobe koja ih ima i koja nisu u skladu sa vaspitanjem i sredinom u kojoj živi osoba sa takvim verovanjima. Sumanute ideje mogu biti sintimne i katatimne.Sumanute ideje proganjanja Bolesnik ima utisak kontinuiranog praćenja, prisluškivanja, progonjenosti od strane bliskih, poznatih ili nepoznatih lica i grupa ljudi, određenih organizacija ili državnih institutucija. On ima doživljaj ozbiljne životne ugroženosti. Progonitelji se služe najraznovrsnijim sredstvima da bi ostvarili svoj cilj (svemirske zrake, električnu struju, parapsihološke sposobnosti, nevidiva zračenja, televiziski ekran, internet i sl.). Pacijent u vezi s tim pokreće niz aktivnosti u smeru zaštite svog života (sam sprema svoju hranu, izbegavanje određenih „sumnjivih” kontakta, restrikcija kretanja i sl.). Daljom progresijom bolesti, pacijent se ponekad usmerava aktivnoj "samoodbrani", kada (reaktivno) postaje realna pretnja za „lica koja ga proganjaju” (moguć je fizički napad ili homocidni akt usmeren prema progoniteljima). Sumanute ideje proganjanja su obično udružene sa sumanutostima veličine.

mani se, nemoj mi pisati prepiske sa sajta, znam ja dobro sta je sta, samo sto doktori i cela komisija ne veruju, teraju svoju teoriju

znas kako? kad se molis bogu to se zove molitva, a kada ti bog odgovara to se zove sizofrenija

#33 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 posts

Posted 20 October 2017 - 20:47

ok ljudi vidim cemu ovo sve vodi meni je trebao savet nije mi bila namera da se prepirete na ovom forumu

#34 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 posts

Posted 20 October 2017 - 20:49

to je vikipedija

#35 Skenderbeg

Skenderbeg

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 posts

Posted 20 October 2017 - 20:50

ja citam sve baby pa baby i mislio pisem sa jednom te istom osobom "Baby" pa je zato nastala rasprava... a ja tek sad video da nick stoji iznad ovog "Baby" lol

#36 Skenderbeg

Skenderbeg

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 posts

Posted 20 October 2017 - 20:52

Gorane jel si bacio pogled ovde http://svebolesti.in...alna-oboljenja/

#37 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 posts

Posted 20 October 2017 - 20:55

View PostSkenderbeg, on 20 October 2017 - 20:52 , said:

Gorane jel si bacio pogled ovde http://svebolesti.in...alna-oboljenja/
da jesam mali milion puta :-)

#38 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 334 posts

Posted 20 October 2017 - 20:56

ok hvala vam javljam kada budem otisao kod lekara sta mi je receno

#39 Skenderbeg

Skenderbeg

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 210 posts

Posted 20 October 2017 - 21:00

Nikakvu ti psihozu nemas kao sto je ni ja nemam, ovo sto si opisao su klasicni simptomi anksioznosti iako si hiljadu puta citao sta je anksioznost, procitaj je na ovom sajtu

- ovde http://www.vaspsihol...va-anksioznost/

#40 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,414 posts

Posted 20 October 2017 - 21:02

View PostSkenderbeg, on 20 October 2017 - 20:39 , said:

buni me to sto mi ne veruju i sto misle da sam sve umislio a ja zdrav ko dren

reče svaki sumasišavši ikada

Also tagged with psihoze