Jump to content

Alprazolam (XANAX, KSALOL, HELEX, MISAR)

ksalol

• Please log in to reply
564 replies to this topic

#101 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 14 December 2007 - 15:15

sydney, on 13 Dec 2007, 07:02 PM, said:

10.dan pijem seroxat(20 mg)i xanax 3X1 0,25 mg.prva terapija u životu.dijagnoza:socijalna fobija. nemam nekih nuspojava što se tiše seroxata al ne osjećam da mi xanax u kriznim situacijama uopće pomaže. da sljedeći put pitam psihijatra da počnem piti veće doze il?

prvo ga pitaj ...al ako ti je baš stvarno frka pa popi 2 uopće nije bed   :meda: ... ja sam znala i po 3 kad sam bila na granici sa razumom ...

#102 mala_depresivka

mala_depresivka

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 17 December 2007 - 22:51

Ja sam danas opet otišla po novi recept za helex... podignula ga u ljekarni... i popila ga maloprije... super se osjecam... pila sam ga cijeli osmi mjesec jer sam pala u tešku depresiju... i opet sam u njoj... sinoc sam rijesavala neki test depresije... ono depra je vec negdje kod 25-tak... a ja imam 44... maksimum je 63 ja mislim... dobra sam...  :blush:
ne činim se takvom inače, prijateljima, ljudima oko sebe, obitelji... ali takva sam... depresivna... ja, koja sam uvijek bila najveselija osoba u srednjoj... na faksu... uvijek optimist, uvijek osmijeh na licu... ali toga više nema... te osobe više nema... zamjenila ju je tama...

rekla mi je doktorica da se mogu navuci na helex... pijuci cak "samo" jednu tabletu dnevno... mjesec dana tako, svaki dan... i navuces se... ali iskreno, radije cu se navuci na to, nego ovako zivjeti... jer sam jucer prvi put u 21 godini pomislila na najgore... na samoubojstvo...

razmisljala sam i o psihijatru, psihologu... ali ne bi ja mogla tamo doći... sjesti... i pričati... ne znam možda ni sama šta bi im rekla...

ne znam... izvući ću se ja već iz ovoga... samo ne znam kada... i nije me briga... više ne...

#103 Maltretator

Maltretator

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 31 posts

Posted 18 December 2007 - 00:13

mala_depresivka, on 17 Dec 2007, 11:51 PM, said:

Ja sam danas opet otišla po novi recept za helex... podignula ga u ljekarni... i popila ga maloprije... super se osjecam... pila sam ga cijeli osmi mjesec jer sam pala u tešku depresiju... i opet sam u njoj... sinoc sam rijesavala neki test depresije... ono depra je vec negdje kod 25-tak... a ja imam 44... maksimum je 63 ja mislim... dobra sam...  :blush:
ne činim se takvom inače, prijateljima, ljudima oko sebe, obitelji... ali takva sam... depresivna... ja, koja sam uvijek bila najveselija osoba u srednjoj... na faksu... uvijek optimist, uvijek osmijeh na licu... ali toga više nema... te osobe više nema... zamjenila ju je tama...

rekla mi je doktorica da se mogu navuci na helex... pijuci cak "samo" jednu tabletu dnevno... mjesec dana tako, svaki dan... i navuces se... ali iskreno, radije cu se navuci na to, nego ovako zivjeti... jer sam jucer prvi put u 21 godini pomislila na najgore... na samoubojstvo...

razmisljala sam i o psihijatru, psihologu... ali ne bi ja mogla tamo doći... sjesti... i pričati... ne znam možda ni sama šta bi im rekla...

ne znam... izvući ću se ja već iz ovoga... samo ne znam kada... i nije me briga... više ne...

Idi do psihijatra da nađeš svoj antidepresiv čim prije, jer antidepresivi ne stvaraju ovisnost ko helex, xanax, misar... normabel.
Imat ćeš problema sa odvikavanjem od helex-a ako nastaviš s njim, ono što ti on sad da, naplatit će ti sa kamatama kasnije.
Traži doktoricu antidepresiv ako ne možeš psihijatru, možda može i tako.
I da, briga je ono što ubija! Nemoj se brinuti, nego uradi što najbolje možeš.

#104 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 18 December 2007 - 03:19

pijem helex vec nekoliko dana.. u zivotu nisam se osecala ovako uspavano kao danas..ne secam se kada sam zadnji put uspela da zaspim cim legnem..pa jos i otspavam 7 sata..sad sam se probudila i oci mi se sami sklapaju.. ceo dan sam nekako zanesena..dali se nekome ovo dogodilo od helex-a? pijem ga samo nekoliko dana pa nisam ni sigurna da sam ovakva zbog leka..drugi problem je sto ne mogu da si dozvolim taj luksuz da mi se ceo dan spava i da dugo spavam sve dok ne diplomiram:)) hoce ovaj fenomen da se povuce posle neko vreme ili da trazim da mi ga promene? od kad sam pocela da ga pijem osecam se konstantno zedna..i ne mogu da razgranicim dali je ovo autosugestija ili nus pojava..

#105 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 18 December 2007 - 05:56

Ovisi koju kolicinu helexa popijes (0.25,05,1mg..2mg?).
Bilo kako  bilo,po ovome sto si napisala-cini mi se da uzimas malo prejaku dozu.
To je doduse jako individualna stvar -nesto sto je tebi prejako,drugome moze biti preslabo i obrnuto.
U svakom slucaju mislim da ti je doza prevelika.
Konstantna pospanost,a posebno suha usta ukazuju na dozu koja je visa od potrebne.
Za pocetak pokusaj popiti upola manju dozu (pa cak i ako je to tableta od 0.25-prepolovi ju).
Suha usta su prije nuspojava nego autosugestija.
Napisi kako doziras helexe (koja kolicina i koliko puta dnevno) pa cu ti mozda moci nesto vise napisati.

#106 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 18 December 2007 - 07:49

Pospani, on 18 Dec 2007, 05:56 AM, said:

Ovisi koju kolicinu helexa popijes (0.25,05,1mg..2mg?).
Bilo kako  bilo,po ovome sto si napisala-cini mi se da uzimas malo prejaku dozu.
To je doduse jako individualna stvar -nesto sto je tebi prejako,drugome moze biti preslabo i obrnuto.
U svakom slucaju mislim da ti je doza prevelika.
Konstantna pospanost,a posebno suha usta ukazuju na dozu koja je visa od potrebne.
Za pocetak pokusaj popiti upola manju dozu (pa cak i ako je to tableta od 0.25-prepolovi ju).
Suha usta su prije nuspojava nego autosugestija.
Napisi kako doziras helexe (koja kolicina i koliko puta dnevno) pa cu ti mozda moci nesto vise napisati.

ne uzimam velike doze..0,25 ujutru i 0,25 mg uvece..tako mi je prepisan-tako ga uzimam..doktor je rekao da probamo na pocetku sa malim dozama..ne znam dali ovo znaci da mi lek ne odgovara.. u komi sam..ne znam kako cu da radim..samo mi se spava..samo pijem vodu..i kao da sam udarena u mali mozak..nemam ravnotezu i lebdim..ovo moze da znaci da sam predozirana..i to od male doze:)ja patim od nesanice..ovo mi je kao da sam u dr.dimenziji..ne secam se kada sam zadnji put ovoliko spavala kao danas i juce..

#107 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 18 December 2007 - 10:32

dali se trenutno na forumu nalazi neko ko ima losa iskusta sa helex-om? da ga iskonsultiram..osecam se kao da cu da padnem u nesvest svaki minut..vrti mi se..tresem se..sve sto je novo u moj zivot je taj helex..ne uzimam velike doze(o,25mg ujutru i 0,25mg uvece)..dali je moguce da mi neodgovara helex ili ja imam i neku drugu bolest pored ove psihicke? dali postoji alergija na neku supstancu koju sadzri ovaj lek? ovo je mozda glupo pitanje..ali prezivela sam penicilinski shok..pa zato ovo dozivljavam previse stresno..

#108 Maltretator

Maltretator

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 31 posts

Posted 18 December 2007 - 13:17

VALLERY, on 18 Dec 2007, 11:32 AM, said:

dali se trenutno na forumu nalazi neko ko ima losa iskusta sa helex-om? da ga iskonsultiram..osecam se kao da cu da padnem u nesvest svaki minut..vrti mi se..tresem se..sve sto je novo u moj zivot je taj helex..ne uzimam velike doze(o,25mg ujutru i 0,25mg uvece)..dali je moguce da mi neodgovara helex ili ja imam i neku drugu bolest pored ove psihicke? dali postoji alergija na neku supstancu koju sadzri ovaj lek? ovo je mozda glupo pitanje..ali prezivela sam penicilinski shok..pa zato ovo dozivljavam previse stresno..

Probaj prepoloviti dozu.
Kako dugo trošiš helex-xanax-misar??
Ja sam se odvikavao od helexa i sve me je bolilo, nisam mogao jesti, tu i tamo imao čak osjećaj da ću dobiti napad epilepsije... bjež od helexa što prije, imaj ga za hitnu pomoć samo :)

#109 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 18 December 2007 - 13:20

Maltretator, on 18 Dec 2007, 01:17 PM, said:

Probaj prepoloviti dozu.
Kako dugo trošiš helex-xanax-misar??
Ja sam se odvikavao od helexa i sve me je bolilo, nisam mogao jesti, tu i tamo imao čak osjećaj da ću dobiti napad epilepsije... bjež od helexa što prije, imaj ga za hitnu pomoć samo :)

pijem ga samo nekoliko dana..mislim da mi jedanas 5 dan..i ne znam dali ovo sto mi se desava je od helex-a..umorna sam..imam vrtodlavice..i spopala me nevidjena potreba za vodom//dali je ovo od helex-a? ne znam kod koji doktor da otrcim..ne znam sta mi je..

#110 tonka

tonka

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 18 December 2007 - 13:32

Ako možeš nazovi svog psihijatra i reci mu sve to.
Ako ne,onda liječnika opće prakse.Inače i ja sam bila jako žedna od Helexa.
Prepolovi dozu,nekim ljudima je i onaj od 0,25 previše.

#111 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 18 December 2007 - 13:36

pokusavam nazvati doktora celo jutro..ali bezuspesno..

hvala vam puno..

#112 ISA

ISA

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 848 posts

Posted 18 December 2007 - 22:26

Hej Vallery,ja sam eto mogla uzimati helex samo pola doze od 0,25 jer mi je bilo previse,zedna si,i spava ti se od njega,ako patis od nesanice,zasto jednostavno ne uzmes helex samo navecer pred spavanje i to onu manju dozu,neznam mene je nekako bilo strah odnavikavanja,pa nisam pretjerivala sa time,samo sam ga pila u doba navikavanja na ad.Ok ja prelazim granicu,i ja kad sam najzuvcanija  ili sto sta da me lupa u glavu ja ga ne uzimam nego idem glavom u zid.Pokusaj uzimati manju dozu navec pred spavanje da se naspavas,a ujutro kako sam ti rekla odvracati misli nekako,tesko je alo pomaze,ali ponavljam jako tesko.Ili kako ti je Tonka rekla pitaj doktora.No ja cu otvoreno reci svoje misljenje,doktori meni barem cini nemilosrdno pumpaju tabletama,naviknuti na teze slucajeve,i nemaju vlastitog iskustva u tome,i udri po lijekovima brate kao da su bomboni,a to mi je fakat u k...!Neznam govorim o svom iskustvu,i eto ja ga nisam toliko uzimala,sto nije pravilo,er smo svako za sebe individualni.

#113 michella

michella

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 63 posts

Posted 21 February 2008 - 23:31

imam pitanje u vezi xanaxa:

pijem ga tek 2 tjedna, prvih 4 dana je bilo u redu, ali nakon toga-užasno, ma strašno, zapravo, gore nego što mi je bilo prije nego sam ga počela počela piti (gore nego prije nego što sam uopće potražila stručnu pomoć). jesu li to samo nuspojave ili što? smijem li ga prestati uzimati ili terapija mora biti kontinuirana kao i kod antidepresiva? ne želim čekati dugo na rezultate da se ne navučem. nedavno sam prestala pušiti i bojim se da bi mi organizam mogao lako uzeti nešto drugo kao predmet ovisnosti.

#114 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 22 February 2008 - 00:40

michella, on 21 Feb 2008, 11:31 PM, said:

imam pitanje u vezi xanaxa:

pijem ga tek 2 tjedna, prvih 4 dana je bilo u redu, ali nakon toga-užasno, ma strašno, zapravo, gore nego što mi je bilo prije nego sam ga počela počela piti (gore nego prije nego što sam uopće potražila stručnu pomoć). jesu li to samo nuspojave ili što? smijem li ga prestati uzimati ili terapija mora biti kontinuirana kao i kod antidepresiva? ne želim čekati dugo na rezultate da se ne navučem. nedavno sam prestala pušiti i bojim se da bi mi organizam mogao lako uzeti nešto drugo kao predmet ovisnosti.

mishella ne znam na sta tacno mislis kad kazes da ti je gore nego pre uzimanja..ja sam imala strasne nus pojave kada sam pocela da ga uzumam..pojavili su se posle 2-3dana nakon sto sam pocela da ga pijem..posle polako su nestale..sve osim spavanje:)najbolje je da konsultiras lekara..moze da ti promeni dozu ili da promeni lek..meni helex/xanax i sada nesto bas i ne prija..uspavljuje me ..ma komira me..ali zato mi drugi lekovi vise odgovaraju..

nisam strucna,ali mislim da na pocetku i u odredjeni period lekove treba da se piju kao sto su prepisani..znaci u odredjenoj kolicini i odredjeno vreme..i to kontinuirano..a posle se doze smanjuju..pa mozes i da zabusavas..:)ili da ga uzimas po potrebi..najbolje pitaj lekara..i budi pretpazljiva sa helexom jer lako stvara ovisnost..

a za pusenje ne znam sto da kazem jer mi godinama ne uspeva da ostavim cigare:)

#115 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 22 February 2008 - 10:08

... moram te upozoriti .... prestani ga piti što prije ..postepeno smanjuj dozu .... ja sam se navukla i to je nešto preužasno ...

#116 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 22 February 2008 - 11:01

hartera, on 22 Feb 2008, 10:08 AM, said:

... moram te upozoriti .... prestani ga piti što prije ..postepeno smanjuj dozu .... ja sam se navukla i to je nešto preužasno ...
ej..koliko vremena si uzimala helex/xanax? mislim..koliko vremena je bilo potrebno da se navuces?

ja bi ga rado bacila u djubre jer mi ne prija bas..
ali bez njega ne mogu da zaspim:))

#117 ivanm

ivanm

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 306 posts

Posted 22 February 2008 - 13:13

ja ga pijem svaku večer već 2 godine, užas..

#118 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 22 February 2008 - 13:29

Auu.. pa što ti je. Moraš se odviknut od toga---A ti to piješ da bi zaspao?

#119 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 22 February 2008 - 13:38

ivanm, on 22 Feb 2008, 01:13 PM, said:

ja ga pijem svaku večer već 2 godine, užas..

e bas lepo si rekao uzas..meni ne prija uopste..ozedni me,vrti mi se..ali je to jedini nacin da zaspim..naspavam se.. i normalno funkcioniram..

2 godine je dugacak period..pazi da se ne navices..jer alprazolam zna biti opasan..

#120 ivanm

ivanm

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 306 posts

Posted 22 February 2008 - 14:07

znam, navuko sam se..
nemogu zaspat ni spavat bez toga..
možda 0.5 mg al onda se znam probuditi u 04.00 i dalje sam budan..
uzeo sam to kao privremenu terapiju, pa se oteglo..

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users