Jump to content

- - - - -

Ljudi koji su pozitivno/negativno uticali na naš razvoj

emocije razvoj emotivni razvoj odrastanje sazrevanje detinjstvo secanja

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 archaic_tiger

archaic_tiger

Danger On the Road

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,322 posts

Posted 07 August 2018 - 20:44

1. Navedite jednu (da se tako izrazim-ključnu) osobu koja je bila (ili je još uvek) sastavni deo vašeg života,a koja je imala pozitivan uticaj na vaš psihički/emocionalni/duhovni razvoj...Naravno,poželjno je da opišete i na kakav način je to bilo (odnosno,u čemu se je taj uticaj konkretno manifestovao).

2. Za razliku od prethodnog pitanja,u ovom drugom pitanju se od vas traži da odaberete (tj.navedete) jednu ključnu osobu iz vašeg života koja je na negativan način uticala na vaš lični i psihološki razvoj,te ga na neki način (svesno ili nesvesno) opstruirala...Izuzev onih koje su imale pozitivnog uticaja,da li je u vašem životu možda bilo i ovakvih osoba?

#2 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,830 posts

Posted 07 August 2018 - 21:37

1. necu navesti ko, ali cu opisati na koji nacin. Ucinila je da osjecam da me neko razumije, mozemo pricati o svemu i to mi daje neku nadu da cu nekad naci jos takvih ljudi s kojima cu uzivati i pred kojima cu moci biti 100% ono sto jesam u dobrom i losem izdanjue bez glumatanja

2. tata, i mama ali vise tata, mislila sam da je obitelj neki oslonac u zivotu, da su roditelji ljudi koji ce te nauciti puno toga, da bi trebali biti sigurno utociste od ostatka svijeta, a na kraju to bude suprotno. I to je bas taj problem sto neko utjece na moj psihicki razvoj, dogadaji produ, ljudi produ, ali ono sto su oblikovali u nama ostaje. I dosta je tesko mijenjati nesto steceno u djetinjstvu, jer nesto sto se tad nauci ili ne nauci ostaje najcvrsce. Koliko god toga da se promijeni sve ono sto se desilo prije nas je oblikovalo i onda se nosis s tim kako znas i umijes, ili ne umijes

#3 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,079 posts

Posted 08 August 2018 - 12:59

1. Moji roditelji. Dok sam bila mala i tata i mama su me vodili na fizikalne vežbe, činili sve da budem srećna.

Danas tate nema, ali je mama podrška i oslonac. Potpuno me razume kada se osećam loše, čini sve da mi tada pomogne.

Imam odličan odnos sa njom.

2. Šefovica mober. Činila je sve da se osećam loše, ubijala moje samopozdanje i mislim da sam najviše plakala dok sam radila u tom odeljenju.

#4 Izolofalicna

Izolofalicna

Radar iz tame

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,799 posts

Posted 08 August 2018 - 13:19

1. Ne bi bilo fer da pomenem samo jednu osobu jer je vise njih na neki nacin, ovakav ili onakav, doprinelo tome da budem bolje. Sa vecinom sam i sada dobro, a eto jedna osoba mi upravo i sada pada na pamet i pripada tom skupu iako nismo u kontaktu.
Pa cak mogu za jedno mnogo lose iskustvo reci da me je promenilo na jako pozitivan nacin.
Malo mi je glupo da opisujem na koje sve nacine ovde.

2. Naravno da je bilo, da. Hvala im do nebesa sto ih vise nema ni blizu mene. Ma ne bih to dozvolila vise ni po koju cenu, da pokusaju uopste da mi se priblize. Smatram da su neki ljudi bas nepopravljivi.

#5 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 08 August 2018 - 13:31

Otac, njegov brat, svi koji su me u zivotu ponizavali emotivno.

Also tagged with emocije, razvoj, emotivni razvoj, odrastanje, sazrevanje, detinjstvo, secanja

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users