Jump to content

- - - - -

Shizoaktivni poremećaj / Shizoaktivna psihoza - F25

shizoafektivna psihoza shizoafektivni poremećaj šizoafektivna psihoza šizoafektivni poremećaj

• Please log in to reply
33 replies to this topic

#21 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 09 January 2018 - 10:13

View PostGoksy, on 09 January 2018 - 09:35 , said:

Ne moja dijagnoza je f29 prosle godine mi je receno da je to socijalna anksioznost i da moram da se izlazem svojim strahovima.Kada sam prestao da pijem lek ti su se strahovi naglo povukli,ali sada su se vratili
Sta ces onda na temi za shizoafektivce??

#22 Jefimija30

Jefimija30

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 09 January 2018 - 12:15

View PostGoksy, on 09 January 2018 - 09:35 , said:

Ne moja dijagnoza je f29 prosle godine mi je receno da je to socijalna anksioznost i da moram da se izlazem svojim strahovima.Kada sam prestao da pijem lek ti su se strahovi naglo povukli,ali sada su se vratili

Pa i to ti je neka nespecifična pihoza. Ne znam i ja sam imala taj problem, možda jeste samo socijalna fobija, ali svejedno je uključena tu i naša glavna bolest. Jer osnova npr. naše dijagnoze je to nesnalženje u komunikaciji (neumeren u svemu :) ), strah od socijalizacije, izlaženja van, bivanja među ljudima. Sad da li ćemo to zvati socijalna fobija ili negativni simptomi psihoze...nije ni bitno. Bitno da ih izlečimo. Meni npr. je pomoglo izlaženje napolje u vreme kad nema mnogo ljudi na ulici i to šetnja kroz neke sporedne ulice ili nenaseljene krajeve da ne bi sretala puno ljudi. I kad se čovek malo navikne na svež vazduh i malo stresa onda je malo lakše; pa mic po mic to se popravlja. Ali uglavnom to će jednom proći, pa će te posećivati tu i tamo ponova ta fobijica. Pa ne znam sad. Valjda se moramo boriti, a ako nemamo snage onda za kratak čas piti lekove, pa onda malo svog truda pa na kraju biće to dobro. Eto to je moje iskustvo.

#23 Biljanam

Biljanam

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 09 January 2018 - 14:32

Nekada su govorili da se strahovi ne mogu izlečiti, da se jednostavno smenjuju. Jedan nestane a drugi se pojavljuje. Ja sam izlečila sve svoje strahove. Sada se normalno plašim, ništa ekstremno. Možda trebaš da nam kažeš čega se plašiš i da svi ovde analiziramo tvoj strah. Kako se suočiti s njim. Naći neko razumno rešenje koje bi pomoglo da se izboriš sa strahom. To što si prestala da piješ lekove a strahovi ti nestali, jesi li pomislila da si posle toga bila aktivnija, manje spavala, više radila, živela malo bržim tempom, bila na dijeti nekad i preterala u tome.
Ako si od svega po nešto od ovga, nakon lekova onda zastani i živi malo laganije, usporenije, kvalitetnije. Za početak odmaraj

#24 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 377 posts

Posted 09 January 2018 - 17:50

View PostVeronika, on 09 January 2018 - 10:13 , said:

Sta ces onda na temi za shizoafektivce??
trazio sam neke odgovore

#25 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 377 posts

Posted 09 January 2018 - 17:53

View PostBiljanam, on 09 January 2018 - 14:32 , said:

Nekada su govorili da se strahovi ne mogu izlečiti, da se jednostavno smenjuju. Jedan nestane a drugi se pojavljuje. Ja sam izlečila sve svoje strahove. Sada se normalno plašim, ništa ekstremno. Možda trebaš da nam kažeš čega se plašiš i da svi ovde analiziramo tvoj strah. Kako se suočiti s njim. Naći neko razumno rešenje koje bi pomoglo da se izboriš sa strahom. To što si prestala da piješ lekove a strahovi ti nestali, jesi li pomislila da si posle toga bila aktivnija, manje spavala, više radila, živela malo bržim tempom, bila na dijeti nekad i preterala u tome.
Ako si od svega po nešto od ovga, nakon lekova onda zastani i živi malo laganije, usporenije, kvalitetnije. Za početak odmaraj
plasim se negativne procene drugih ljudi da ce ljudi da me procenjuju u negativnom smislu eto to je moj strah

#26 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 377 posts

Posted 09 January 2018 - 17:55

View PostJefimija30, on 09 January 2018 - 12:15 , said:

Pa i to ti je neka nespecifična pihoza. Ne znam i ja sam imala taj problem, možda jeste samo socijalna fobija, ali svejedno je uključena tu i naša glavna bolest. Jer osnova npr. naše dijagnoze je to nesnalženje u komunikaciji (neumeren u svemu :)/> ), strah od socijalizacije, izlaženja van, bivanja među ljudima. Sad da li ćemo to zvati socijalna fobija ili negativni simptomi psihoze...nije ni bitno. Bitno da ih izlečimo. Meni npr. je pomoglo izlaženje napolje u vreme kad nema mnogo ljudi na ulici i to šetnja kroz neke sporedne ulice ili nenaseljene krajeve da ne bi sretala puno ljudi. I kad se čovek malo navikne na svež vazduh i malo stresa onda je malo lakše; pa mic po mic to se popravlja. Ali uglavnom to će jednom proći, pa će te posećivati tu i tamo ponova ta fobijica. Pa ne znam sad. Valjda se moramo boriti, a ako nemamo snage onda za kratak čas piti lekove, pa onda malo svog truda pa na kraju biće to dobro. Eto to je moje iskustvo.
strah od socijalizacije, izlaenja van, bivanja medju  ljudima.

#27 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 377 posts

Posted 09 January 2018 - 17:56

View PostGoksy, on 09 January 2018 - 17:55 , said:

strah od socijalizacije, izlaenja van, bivanja medju  ljudima.
upravo taj problem imam

#28 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,379 posts

Posted 09 January 2018 - 20:37

Upravo si odgovorio samom sebi...?!  :blink:

#29 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 01 March 2018 - 11:53

ajde brzo razresenje
had a rough night.
agresija mi je izbila na level 100000,faca mi je unakazena od strane sopstvene ruke,digo sam ruke na majku i to sve van moje kontrole,kao djavo da me je obuzeo vristao sam,bez kontrole,nisam mogao da mislim,tu sam kao da nisam tu,ne znam koji k...
da li je to znak psihoze? usput nedeljama osecam disocijaciju svake vrste,zujanje u usima,depresiju..misli su mi van kontrole ne mogu da se izrazim recima samo ovako kad pisem

#30 Biljanam

Biljanam

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 05 March 2018 - 14:42

View PostFreakElixir, on 01 March 2018 - 11:53 , said:

ajde brzo razresenje
had a rough night.
agresija mi je izbila na level 100000,faca mi je unakazena od strane sopstvene ruke,digo sam ruke na majku i to sve van moje kontrole,kao djavo da me je obuzeo vristao sam,bez kontrole,nisam mogao da mislim,tu sam kao da nisam tu,ne znam koji k...
da li je to znak psihoze? usput nedeljama osecam disocijaciju svake vrste,zujanje u usima,depresiju..misli su mi van kontrole ne mogu da se izrazim recima samo ovako kad pisem
Ja mislim da bi trebalo da budeš hospitalizovan dok ne dođeš k sebi. Za tvoje dobro, za dobro tvoje okoline na kraju krajeva. Ja bih rekla da je to šizofrenija

#31 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 02 May 2018 - 18:20

prodjoh i bez toga ;)

hvala ali ne volim samoprozvane dr na forumima...koji se bacaju zakljuccima.
moja dg je F25 cisto informativno,

#32 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,989 posts

Posted 02 May 2018 - 18:25

meni cudno sto je rekla da imas sizofreniju

#33 archaic_tiger

archaic_tiger

razmažena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,045 posts

Posted 02 May 2018 - 18:31

View PostFreakElixir, on 02 May 2018 - 18:20 , said:

hvala ali ne volim samoprozvane dr na forumima...koji se bacaju zakljuccima.

Ali sam si rekao "Hajde brzo razrešenje"... :huh2:

(just saying)

#34 Biljanam

Biljanam

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 51 posts

Posted 29 August 2018 - 13:16

View PostGoksy, on 09 January 2018 - 17:53 , said:

plasim se negativne procene drugih ljudi da ce ljudi da me procenjuju u negativnom smislu eto to je moj strah
Mene su ljudi svi prozvali ludom i to sa 25, i pre završetka svake veze koja je trebala da urodi nečim većim od veze. milom ili silom odlazila sam kod lekara po punu šaku lekova. Sada kada ne mogu da imam decu, važno mi nije ništa. Neka pričaju i neka se foliraju ali toliko da pokušavaju da mi kažu da je njima mnogo gore nego meni. Pa društvo lečite se. Ja nemam potrebu da se lečim za druge već sada samo za sebe. I to je previše. Kada se umorim i tada sam bolesna. Na poslu je takva situacija. A vala ću i ja jednom da spojim dan i noć pa da se naspavam kao čovek.
nemam šta da kažem za one koji ti se smeju ako je zbog bolesti naročito ove. Zavisi valjda gde živiš

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users