Jump to content

- - - - -

religioznost i psihoza

• Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 17 June 2018 - 19:41

Meni nije jasno gde je granica, tj kako da uocim da li sam istinski religiozan ili sam bolestan, vec dugo se lecim i psihijatri tvrde da sam
pseudoreligiozan, ako idem u crkvu i molim se Bogu ili pricam o grehu ili bilo sta vezano u vezi toga oni me okarakterisu da nisam dobro, mislim ako me to privlaci kako da ne pricam o tome ili smo mi to potpuno sekularna ateisticna drzava. Mislim kako da negiramo
da postoji djavo i Bog, realno ja mislim da postoje ali dr. me godinama ubijaju u pojam, ja imam taj kompleks da sam lud, ako idem
u crkvu ili radim po manastirima mojim roditeljima je to alarm da me salju psihijatru, jer su odrasli u komunistickom periodu.
Dokle god idem u crkvu za njih sam lud i obelezen. Normalno je biti homoseksualac ali nije normalno biti religiozan, po njima, ako sam bio 8 meseci u manastiru (i ta prica da su monasi pederi, ja nisam upoznao ni jednog ali nekazem da ih mozda nema) normalno da cu pricati o Bogu, ali oni su me okarakterisali kao pseudoreligioznog, otkud oni mogu to da utvrde. Kao nisam u realnosti, mislim kapiram, drogirao sam se u mladosti i doziveo sam da je droga demonska izmisljotina i greh, kajao sam se i hteo sam u manastir da mi Bog oprosti to tj. pobegao sam u manastir, ali su me roditelji nasli i vratili i poslali na psihijatriju , kad sam rekao da je droga od djavola, dali su mi sifru. Mislim isao sam na tehno partye gde ima homoseksualaca i razvrata ali ja to nisam i u jednom trenutku mi se sve to smucilo i hteo sam da pobegnem odatle, nemojte me pogresno shvatiti nemam ja nesto licno protiv homoseksualaca ali mislim da to nije normalno, po meni je to sexualna devijacija. Uzimao sam extazi i uvideo da me to cini mene samog pederastim sto nisam, mislim cela ta kultura podstice na razvrat i dekadenciju i mode i muzike i razaranje porodice.

Puno sam napisao, mogao bi mislim roman da napisam ali mozda nebi bio jasan ni sebi ni drugima. Recite mi nesto molim vas.

#2 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,439 posts

Posted 17 June 2018 - 20:42

Popodne sam bio s frendom koji je gay na kavi.Nemam s time problema.Ti još sebe vjerojatno tražis,ne mislim po smislu seksualne orijentaciju,nego po smislu indentiteta.

#3 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 17 June 2018 - 21:28

Imao sam drugara u srednjoj koji je bio feminiziran, imao je devojku ali videlo se da se mucio nesto, sad posto smo bili u kaubojskoj skoli bilo je likova koji su ga maltretirali, mene je interesovao neki hipi fazon, gitara, droge, i sex, nista nisam ima protiv njega ali u jednom trenutku sam poceo da se druzim sa krimi likovima, na kraju je djavo odneo salu, da nisam zavrsio u ludnici verovatno bih zavrsio u zatvoru.

#4 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 17 June 2018 - 21:33

View Postpablo, on 17 June 2018 - 19:41 , said:

psihijatri tvrde da sam pseudoreligiozan, ...
da postoji djavo i Bog, realno ja mislim da postoje ali dr. me godinama ubijaju u pojam...normalno da cu pricati o Bogu, ali oni su me okarakterisali kao pseudoreligioznog, otkud oni mogu to da utvrde.

Ni sam Papa (ili halifa) se  ne bi usudio procjenjivati da li je neko pseudovjernik , istinski vjernik ili šta već.
Tako da mislim  da su ti psihijatri zreli za posmatranje.

Stav roditelja je razumljiv, boje se da ne pretjeraš u toj religioznosti , a moram priznati da bi i mene bilo malo strah za bližnjeg u zrelim godinama  i "burne" prošlosti koji bi tek tako otišao 8 mjeseci u manastir.

Ekstremna, krajnja rješenja ili izbori ama baš nikada nisu dobri.

Sve napisano uzmi sa rezervom i ne zamjeri šta jer se ne poznajemo, a pogotovo ne tvoj put ka vjeri.

#5 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 17 June 2018 - 21:44

View Postpablo, on 17 June 2018 - 19:41 , said:

Meni nije jasno gde je granica, tj kako da uocim da li sam istinski religiozan ili sam bolestan,...

na ovo je nemoguće odgovoriti bez da nam daš više detalja

#6 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 17 June 2018 - 21:48

Ne znam koje detalje, sve sam rekao, pitajte me nesto, dosta toga se promenilo kad sam skoro odlazio kod RM Tocka.

#7 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 17 June 2018 - 22:01

ok

- da li imaš povremene misli da si nešto posobno kod Boga,  izabran i sl.
- da li pomišljaš da imaš neke specijalne sposobnosti
- da li je tvoje shvaćanje vjere u kontradiktornosti sa stvarnim životom
- imaš li pretjeran strah od Boga

#8 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 648 posts

Posted 17 June 2018 - 22:05

Meni nije jasno gde je granica, tj kako da uocim da li sam istinski religiozan ili sam bolestan,
A da odes kod religioznog psihijatra, psihologa?

#9 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 17 June 2018 - 22:06

Nemam nista od toga, samo osecaj krivice i nemoci da bilo sta mogu da promenim.

#10 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 17 June 2018 - 22:16

View Postpablo, on 17 June 2018 - 22:06 , said:

Nemam nista od toga, samo osecaj krivice i nemoci da bilo sta mogu da promenim.

na šta se dominantno odnosi taj osjećaj krivice ?

šta bi prvenstveno želio da promjeniš ?

#11 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 17 June 2018 - 22:28

da se nevodim kao ludak, i voleo bi da promenim okruzenje, grad, a mozda i drzavu, da odem negde gde me neznaju, radim neki mirni posao i zivim normalno.

Najvise mi roditelji nabacuju osecaj krivice.

#12 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 17 June 2018 - 22:52

Osecaj krivice sto ne radim, nemam svoj zivot, nemam zenu i decu, sto pusim, sto dozvoljavam da me svako zajebava,....

#13 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 17 June 2018 - 23:08

View Postpablo, on 17 June 2018 - 22:52 , said:

Osecaj krivice sto ne radim, nemam svoj zivot, nemam zenu i decu, sto pusim, sto dozvoljavam da me svako zajebava,....

ti si negdje u 30-tim, eventualno 40-tim ?
Sve to možeš postići relativno jednostavno tako da su savjeti  "kako"  bespotrebni.

Pravo pitanje je da li imaš volje za te ciljeve ?

off
ja sam pušač i nemam namjeru prestajati niti imam ikakav osjećaj krivice zbog toga

#14 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 17 June 2018 - 23:39

Imam 35, ali nemam bas volje, a kao da nemam ni snage za sve to, ali ipak imam neki osecaj da prozivam samog sebe za to, to kao da spada u neki klise.

Sad sto se tice cigara, to se vodi u krugovima kao porok, mada to mi je jedino zadovoljstvo, a mozda i nije, stim sto su cigare trosak, mislim vecina me smara sa tim da prestanem da pusim vec su mi se na glavu popeli.

#15 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 17 June 2018 - 23:54

Od svega toga  bi jedino izdvojio neku financijsku samostalnost,  posao, stalni ili  bar povremeni.
Sve drugo bi bilo dobro i poželjno ali jbg, niko nije savršen.

ugodi sebi, ostalo ako bude bude.

#16 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 18 June 2018 - 16:28

Pablo, crkva je vekovima iskompromitovana, eto pogledaj samo rismsku crkvu koja radi najstrasnije gadosti... ..mozes da se molis u tvoja cetri zida ali da ti molitva bude iskrena... a ne u fazonu "boze poaslji mi "vrecu sa milion evra" i slicno,... da li ces se moliti kuci , u basti ili u crkvi sve jedno je.....crkva i religija nema veze sa bogom, ili si na strani boga ili nisi.. kao sto sam to napisao vec, dzaba ti milion molitva ako ne ide iz srca...

#17 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 18 June 2018 - 16:51

Meni je jedan svestenik, iguman manastira, znaci visoko se kotira u crkvi, rekao da je moja terapija u stvari droga kao i svaka druga i da to moram prestati da uzimam. Cak mije sugerisao kako ( danas uzmes jednu manje, pa onda pijes svaki drugi dan...). Ja sam se konsultovao sa mojim psihijatrom, koji je takodje vjernika i on je rekao nesto u smislu da svako treba da radi svoj posao, da on svoje pacijente ne uci kako da se mole i kaju grijehe, te da svestenik ne bi trebalo da terapiju naziva drogiranjem. Kasnije sam sam spoznao da ne mogu da funkcionisem bez te terapije, a taj svestenik je prekinuo kontakt sa mnom kad sam mu rekao da nisam prekinuo s terapijom. Cak mi nije pomogao oko zaposlenja, a rekao je da ce me "imati u vidu oko Nove godine", a kad sam ga kontaktirao, nije odgovarao ni na pozive ni na poruke.

#18 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 18 June 2018 - 17:19

View PostAnk, on 18 June 2018 - 16:51 , said:

Meni je jedan svestenik, iguman manastira, znaci visoko se kotira u crkvi, rekao da je moja terapija u stvari droga kao i svaka druga i da to moram prestati da uzimam. Cak mije sugerisao kako ( danas uzmes jednu manje, pa onda pijes svaki drugi dan...). Ja sam se konsultovao sa mojim psihijatrom, koji je takodje vjernika i on je rekao nesto u smislu da svako treba da radi svoj posao, da on svoje pacijente ne uci kako da se mole i kaju grijehe, te da svestenik ne bi trebalo da terapiju naziva drogiranjem. Kasnije sam sam spoznao da ne mogu da funkcionisem bez te terapije, a taj svestenik je prekinuo kontakt sa mnom kad sam mu rekao da nisam prekinuo s terapijom. Cak mi nije pomogao oko zaposlenja, a rekao je da ce me "imati u vidu oko Nove godine", a kad sam ga kontaktirao, nije odgovarao ni na pozive ni na poruke.

Al ' te zajebao :)

#19 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 18 June 2018 - 21:59

View PostSkenderbeg, on 18 June 2018 - 17:19 , said:

Al ' te zajebao :)
Nije lijepo tako pricati o svestenom licu, Skendere. Ja sam za njega narkoman i zavisnik o drogama, jer je takva njegova percepcija moje terapije.

#20 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 361 posts

Posted 18 June 2018 - 22:32

Ja sam vec navikao na zajebencije momaka u crnom, mada imam neku nedosanjanu zelju da odalamim nekog, mislim postujem ja crkvu i deo sam nje, nisam ni ja cvecka ali pojedini koje znam su mi se vec popeli na onu stvar.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users