Jump to content

Fluoxetin (PROZAC, PORTAL, FLUVAL, FLUNIRIN, FLUNISAN)

• Please log in to reply
501 replies to this topic

#1 lolla

lolla

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts

Posted 18 December 2004 - 03:03

Da li je neko pio Flunirin (fluoxetin) i kakva su vasa iskustva sa tim lekom? Meni je super kad ga uzimam, cini mi se mozda malo previse super ^_^ , tako letim na sve strane, imam energije ali sam prilicno rasejana...

#2 izgubljena28

izgubljena28

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 18 December 2004 - 06:02

Dobro nam dosla Lolla
Iskreno da ti kazem nisam nikad pila a, ni cula .. :mellow:  :rolleyes:/>
Nisam zapazila da je neko spominjao na forumu Flunirin (fluoxetin)ali nadam se da ce neko vec se javiti i reci malo vise o tome ... :rolleyes:/>

#3 Iris

Iris

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 462 posts

Posted 18 December 2004 - 10:57

Ja sam pila Flunirin (Prozac), kao i mnogi drugi na ovom forumu. Terapija je trajala oko 6 meseci i zaista mi je lek pomogao (patim od depresije i anksioznosti). I ja sam povremeno bila euforicna, ali nije bilo strasno... bas sam uveseljavala drustvo...  ^_^ Sto se rasejanosti tice, to je veoma cesta pojava jer kad naglo izadjes iz stanja pasivnosti, treba da prodje neko vreme da naucis da raspolazes energijom, tj da je usmeravas po volji, ali doci ce i to na svoje mesto ubrzo.  :rolleyes:/>
Ako imas utisak da si preterano euforicna i to te ometa u svakodnevnim aktivnostima, najbolje je da popricas sa psihijatrom za svaki slucaj. Mozda ce modifikovati dozu...

#4 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 18 December 2004 - 11:48

Ja pijem Flunirin evo vec skoro tri meseca i vec mi je mnogo bolje.
POZDRAV!!!

#5 lolla

lolla

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts

Posted 18 December 2004 - 14:24

Hvala svima na odgovorima. Do skoro nisam znala da je fluoxetin isto sto i prozac o kojem se tako mnogo prica. Ne bih da menjam lek, ustvari ok mi je kad ga pijem svaki drugi dan pa cu tako i nastaviti :rolleyes:/>

#6 lolla

lolla

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts

Posted 20 December 2004 - 13:54

Hocu Lory, bas me interesuje. Nije mi bilo jasno, jednom kad sam bas bila lose doktor mi je dao neki drugi lek, valjda su sa ovim oprezni. Uglavnom taj drugi nisam pila (mislim da je miansan ili tako nesto) a ovaj mi je prepisao kad sam bila mnogo bolje, koliko sam shvatila za bolje raspolozenje, da malo zivnem i stvarno deluje. Imam mnogo vise energije a rasejana sam i s njim i bez njega :wacko:/>

#7 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 20 December 2004 - 21:59

Lollo Miansan ti je lek za spavanje i veoma je jak.
I meni su ga davali kada sam bio u depresiji i nisam mogao da spavam(tj. budio sam se nocu nekoliko puta i nisam mogao nikako da se sastavim sa spavanjem).
To da je veoma jak mogu da ti potvrdim iz licnog iskustva.Ujutru kada bi ustao posle konzumiranja Miansana bi mi se vrtelo u glavi srce bi mi lupalo ko ludo.(obara mnogo pritisak i omamljuje).
Samo sam ga pio dve noci i to po pola i vise nisam(te dve noci sam iskoristio da se dobro naspavam :wacko:/> ).
Inace Miansan spada u lekove za smirenje(tj. neku vrstu omamljivanja) i nije u skupini antidepresiva.Verovatno si miansan dobila zato sto si lose spavala.
POZDRAV!!!

#8 progoran

progoran

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 20 December 2004 - 22:42

ja sam pio funirin i osetio sam nakon pet sest dana jako pecenje u zeludcu tipa gorusice pa mi je doktor ukinuo lek jer se on navodno posto je u cauri rastvara u tankom crevu a kod mene valjda zbog lenjosti zeludca rastvaralo u zeludcu probajte da otvorite cauru i liznite malo leka videcete kako pece verovatno je dobar lek ali ja dok ne resim lenjost zeludca ne mogu ga piti pozdrav

#9 lolla

lolla

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts

Posted 21 December 2004 - 01:12

Dobro da nisam pila taj miansan, u takvim situacijama ksalol mi je sasvim dovoljan. Kad dobijem neki lek, uzmem uputsvo, proucim ga  :wacko:/> i onda odlucim da li cu da ga pijem, taj mi je bio bas sumnjiv i rekoh, e bas necu :wub:/>

#10 lolla

lolla

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts

Posted 21 December 2004 - 01:14

A za tebe progoran bas steta sto ne mozes da pijes flunirin, mada i meni je lekar rekao da bi mi mogao uticati na apetit. Posto sam ja zensko i volim da budem mrsava, to mi ne smeta.

#11 Guest_Guest (Gost)

Guest_Guest (Gost)
  • Guests

Posted 27 December 2004 - 20:49

Prozak je mene u crno zavio,pila sam ga pun mjesec dana tad i vise nikad.Ali mi je veoma drago da nekom tako dobro djeluje,zasto ja ne bih takve srece.
Do ponovnog pisanja i citanja

#12 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 28 December 2004 - 00:22

Sto te je Prozac u crno zavio?Napisi svoje iskustvo.
I meni mesec dana nije bilo poboljsanja nekih velikih,cak sam ponekad mislio da mi je gore,ali sad posle tri meseca mi je stvarno bolje.
POZDRAV!!!

#13 Guest_Radiohead (Gost)

Guest_Radiohead (Gost)
  • Guests

Posted 28 December 2004 - 12:43

...ja podjem u kupatilo po pincetu malo cas i pola sata razmisljam zasto sam dosla i sta trazim ...

Ovo me nasmija do bola  ;)/> ,poznato jako poznato...Ultra  Lory nemoj da se ljutis...ja pijem sasvim drugu vrstu antidepresiva , Efexor (s tim da ja uzimam i druge lijekove , antipsihotike) ali imam slicne simptome...Ja neznam kada sam zadnji put izasao van a da nisam nesto zaboravio ...kljuceve , cigarete , upaljac ,telefon,novcanik ili slicno i morao posle 5 minuta da se vratim...Moji su tako navikli na to tako  da kada se pozdravljam sa njima kazu ...hajde sad ces se ti vratiti...Nekada me to nasmijava ali u slucajevima da moram negdje da se pojavim na vrijeme nije bas saljivo...

#14 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 posts

Posted 30 December 2004 - 04:17

Citajuci vase postove o tom flunirinu dobih zelju da ga probam :D/>

#15 Guest_-Gost-prolaznik (Gost)

Guest_-Gost-prolaznik (Gost)
  • Guests

Posted 02 January 2005 - 18:21

Prozac kao uostalom i svi antidepresivi se moraju uzimati najmanje tri nedelje da bi se njihov efekat uopste i osetio.  Toliko mu je portebno da popuni ispaznjeni Serotonin u mozgu ( usled cega i dolazi do depresije). Lepo je sto ljudi vec posle dva dana uzimanja Prozac-a ubede sebe kako im je mnogo bolje - moc autosugestije je neslucena. :)/>

#16 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 posts

Posted 02 January 2005 - 23:31

Da,moc autosugestije i umisljanja je stvarno velika. :D/> Ja sam isti dan poslije samo jedne tablete antidepresiva osjetio veeeeeeliko poboljsanje!

#17 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 02 January 2005 - 23:40

A ja sam osetio poboljsanje tek posle mesec dana.
Valjda zbog toga sto sam znao posle kolikog vremena realno deluje.
Da nisam znao, mozda bi mi prvi dan bilo mnogo bolje :D/>

#18 Guest_SINISA (Gost)

Guest_SINISA (Gost)
  • Guests

Posted 11 January 2005 - 12:45

ODLICAN JE. PIJE SE SKORO POLA GODINE I ONDA SE UKIDA.

#19 Guest_serena (Gost)

Guest_serena (Gost)
  • Guests

Posted 12 January 2005 - 08:46

Ja sam ga dobila,drzim prvu tabletu u dzepu i bojim se da probam.
Ne znam,bojim se da mi ne promeni karakter.Bojim se svih psihoaktivnih supstanci.
Moze li mi neko reci nesto dobro o tom leku?
Kako da skupim hrabrost da ga progutam?

#20 coma

coma

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 253 posts

Posted 12 January 2005 - 13:02

I taj strah od lekova je deo ovoga poremecaja.
Mi jednostavno imamo visak straha, a i preterano smo brizni.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users