Jump to content

AD koji suzbijaju apetit

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 osjetljiva

osjetljiva

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 112 posts

Posted 13 June 2015 - 22:03

...dakle, od kojih se onda u neku ruku mršavi. Zanimaju me vaša isksutva. Naime, meni je psihićka u tu "svrhu" bila prvo prepisala Serpentil (escitalopram). Ništa. Onda Alventu (venlafaksin). Ništa. Oba lijeka sam probala od najslabije do najjače doze. Nakon toga sam prestala piti AD, što se mojih "boleština" (prije svega anksioznosti) tiče, nisam primjećivala razliku, pa sam odustala. I još dan danas baš ne vjerujem u te AD, sve mi se čini da je stvar u autosugestiji. Ali - vjerujem u razgovore, pa sam se ipak opet naručila kod doktora. Idem sad k jednoj drugoj, pa me zanima da li itko imao iskustvo da mu je AD i apetit suzbijao - znam da većini pobuđuje apetit, to mi ne treba, iovako sam pretila (dok drugi pod stresom i u depri ne jedu, kod mene je obratno).

E da, još nešto potencijalno važno - prije nego sam prvi put bila kod psihića, moja "opća praksa" je bila odlučila da je ona i psihijatar i prepisala mi Zoloft  (sertralin - hydrochlorid) sama i popila sa tabletu bez anksiolitika, ičega...jer mi ništa nije rekla niti sam išta znala o AD-ima. I taj dan ja sam usta jedva išta stavila! Ali mi j i jako srce lupalo itd. pa nisam dalje pila. Poslie mi je psihićka objasnila da sam doživjela serotoninski šok, otuda pad apetita i to što sam bila "high" - da kažem ovoj novoj da probamo opet s tim lijekom, samo ovaj put na propisan način, a ne kao kod moje opće prakse?

Svakli savjet (ozbiljan) cijenim.

P.S. Molim vas, nemojte mi sad dijeliti savjete o dijetama i slično jer će biti uzalud.

#2 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,097 posts

Posted 13 June 2015 - 22:08

meni je venlafaksin delovao kao anorektik
a malo sam sad pretrazio internet i izgleda da je i bupropion (wellbutrin) anorektik

#3 Sibila

Sibila

Napredni član

• Banned
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted 13 June 2015 - 22:21

Meni Flunisan smanjuje apetit.

#4 Jessica Day

Jessica Day

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 155 posts

Posted 13 June 2015 - 22:23

Meni je jedino Anafranil suzbijao apetit :)

#5 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 June 2015 - 22:34

velahibin

#6 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 13 June 2015 - 23:09

Bupropion (Wellbutrin, Zyban) smanjuje apetit i nekad se koristi i samo za to, bez obzira na antidepresivno dejstvo.

Ali bilo kakvo uzimanje AD-ova u cilju mršavljenja mora biti pod nadzorom lekara.

Nemoj ništa na svoju ruku, sjebaćeš se.

#7 osjetljiva

osjetljiva

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 112 posts

Posted 14 June 2015 - 00:42

A kako bi uopce uzimala AD na svoju ruku, pa ne moze se kupiti bez recepta, barem u Hrvatskoj ne. Dakle postoje neke alternative...ok, vidjeti cemo sto ce psihicka reci.

#8 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 919 posts

Posted 14 June 2015 - 07:39

Flunisanu je jedno od glavnih sporednih efekata da smanjuje apetit.

#9 osjetljiva

osjetljiva

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 112 posts

Posted 14 June 2015 - 12:26

Koliko sam izguglala, to je lijek kojeg nema u Hrvatskoj. Ali sigurno ima neka nasa verzija toga. Nisam bas optimisticna da cu ijedan AD dobiti, toliko sam naucena glumatati da sam dobro da mi se cini da i kad kazem kako sam zbilja lijecnik ili ne vjeruje ili ne znam sto...jer "drzavni" su mi uvijek govorili da meni ne treba nikakav lijek, a privatni su se zgrazali nad tom konstatacijom. Mah, nemam povjerenja ni u koga, sutra zadnji put idem probati. Ionako ce to biti zadnja preostala psihicka kod koje jos nisam bila, a da mi je negdje u blizini
Hvala svima na sugestijama.

#10 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 14 June 2015 - 16:39

Flunisan je fluoksetin, sigurno postoji postoji fluoksetin koji proizvodi neka druga firma pod drugim nazivom. :)

Što se tiče tog problema da ti je teško da pokažeš koliko ti je loše, sedi i napiši kad ti je najgore nešto, bar kratko, al da je jasno u kakvom si stanju, i to predaj dr.
Nadam se da će ta poslednja biti ok, za razliku od ostalih, i srećno!

#11 osjetljiva

osjetljiva

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 112 posts

Posted 14 June 2015 - 18:22

Ma ja sam osoba koja se inace uvijek smije, doma mi nije nikad bilo dozvoljeno biti bilo sto osim nasmijana, pa sam tako naucila. I sad kad i ispricam psihicu da mi je lose, ako se valjda ne rasplacem ispada da sam super. Npr.narucivala se za pregled i bacila neku zafrkanciju sa medicinskim tehnicarem, uvijek je takav, pa...:). I onda dodjem nakon toga u drugu zgradu bolnice narucivati   jednog drugog clana obitelji na jednu pretragu i zbog jednog "vama je sigurno jako tesko" - briznem u plac. Tak najcesce reagiram na suosjecanje jer ga uglavnom ne dozivljavam. I onda sam se do doma smirila da mogu slusati mamino ponizavanje i njene jade (na moje je davno rekla nek ju ne optetecujem time i da sam su sama kriva).
No, nije ovo tema za to....uglavnom, voljna sam probati jos jedan lijek pod uvjetom da bi trebao utjecati i na apetit, inace mi ovako kod depresije ionako ne pomaze nista. Dok se jednom ziva ili mrtva ne maknem od doma - nece biti poboljsanja.

#12 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 14 June 2015 - 20:35

kod mene ni jedan lek sem eftila, stabilzatora, nije imao gojenje efekat , tj krenulo mi je mleko..
nisam se ugojila, cak na leku pise gojenje kod mene nista

sve je to ja mislim individualno, ali sam ja na velahibinu bila sita, pa cak kad sam puno jela mrsavila sam. kanda ubrzavaju malo metabolizam

#13 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 15 June 2015 - 07:50

meni je zoloft jedno vrijeme ubio apetit, onda kad sam se navikla vise nije.

ostali nista (elicea, portal, velafax, seroxat i ne sjecam se sta je jos bilo)

s tim da se ni od jednog nisam ni udebljala jer je dr znala da imam komplekse pa mi je znala kad sam ju blijedo gledala kad mi daje novi ad reci "od ovoga se sigurno neces udebljati, ne brini". i uvijek je gledala na listu i razmisljala po par minuta koji bi mi dala, vjerojatno bas zato.

#14 osjetljiva

osjetljiva

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 112 posts

Posted 15 June 2015 - 09:56

Evo da javim da sam dobila zoloft, kako sam i gore napisala da nisam imala apetita po njemu. Ima jos nekih lijekova, ali se dosta nadoplacuju pa nisam htjela. Ovo je zadnji pokusaj. Pa cemo vidjeti kako cu lijek podnijeti ovaj put. Javim.

#15 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 19 June 2015 - 18:23

e sve sto ima sastav kao velahibin ima efekat kao nus pojavu mrsavljenje

cilj vam je smrsati ili pitate informativno?

#16 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 19 June 2015 - 18:28

Meni je Wellbutrin na 300mg sad već jako ubio apetit, čak i osećam glad, ali na silu jedem i mogu da jedem samo ono što najviše volim baš...
Slično je bilo sa 150mg, samo blaže, ali je popustilo skroz, pa će valjda i ovo jer mi se ne dopada uopšte to što mi je ovako slab apetit, još sam slabašnija i malo gubim ravnotežu ponekad.

Ja sam inače jela sarajevske pite tako da mi jedan obrok bude bukvalno 0.5kg, poručivala duple porcije falafela, baš sam mnogo jela i volela to, a juče pojela 2 neka brokoli-spanać sitna peciva iz pekare, 4 sitna parčeta neke iseckane paprike i onda popunjavala stomak sojinim mlekom :( i sad trenutno sam jako gladna, i puši mi se, a ne volim na prazan stomak jer mi je muka, a ja stvarno ne znam šta da jedem a volela bih da jedem. Ovo je toliko drastična promena za mene.

#17 osjetljiva

osjetljiva

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 112 posts

Posted 19 June 2015 - 18:34

Cilj mi je pomoći si oko depresije/anksioznosti, a spojiti da mršavljenjem (depresija me tjera na prejedanje).

#18 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,895 posts

Posted 20 June 2015 - 11:36

osjetljiva, on 19 June 2015 - 18:34 , said:

Cilj mi je pomoći si oko depresije/anksioznosti, a spojiti da mršavljenjem (depresija me tjera na prejedanje).
Onda ti treba nesto za otklanjanja depreaije, a ne za mrsavljenje.osim ako nisi depresivna jerbsi debela(kako sama kazes) ... odredi sta izaziva sta. Da li je depresija zbog kilaze ili je kilaza zbog depresije?
Jer kilaza se jbga moze srediti samo ishranom i vezbanjem(godine nisu opravdanja jer znam zene koje vezbaju i u svojim 60tim godinama i super izgleda a takodje pokazuju znake depresije koje upravo ubijaju vezbanjem i radom) ...
Eo po meni popijem rivotril meni odma muka pije mi se kafa i puse mi se cigare(odg za empire) ...
Ok, to mi se maaalko i ne svidja...

#19 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 20 June 2015 - 13:00

onda je najbolji velahibn
necu da sugerisem ali on ima taj rad

#20 osjetljiva

osjetljiva

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 112 posts

Posted 20 June 2015 - 15:13

Molim vas čitajte malo postove prije nego odgovarate. U prvom sam napisala da sam pila Alventu i nisam djelatne tvari lijekova koje sam pila napisala budzašto. Alventa je isto što i Velahibin.

Isto tako sam napisala da sam dobila lijek i da mi je to zadnji pokušaj sa lijekovima, tako da nema potrebe više nastavljati temu. Hvala na savjetima.