Jump to content

- - - - -

BOLOVANJE

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
85 replies to this topic

#1 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 25 February 2007 - 15:12

Ej ljudi, koliko dugo ste na bolovanju zbog depresije? Meni se ?ini da ja nisam još spremna za oti? na posao, a mislim da mi komisija ne?e odobriti dalje bolovanje. Ako odem u onu šugaru od posla dobit ?u slom živaca. Što da radim i kako da im to objasnim? :veca:

#2 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 25 February 2007 - 15:47

Mothercare, znam kako se osjecas.

Ja ne radim vec 8 mjeseci, ali nisam na bolovanju. Primam naknadu sa Biroa za zaposljavanje, koja nije mala, ovdje u Canadi. Istice mi uskoro, za par tjedana.

Razlog zasto sam se javila je slijedeci, prije 2-3 mjeseca sam imala isti osjecaj prema poslu kao i ti. Cim bih pocela razmisljati o tome, uhvatila bi me panika.
Medjutim, situacija se promijenila. Sada sam na AD-u, osjecam se dobro, pocela sam traziti posao.
Znam da mi nece biti lako kada me jednog dana pozovu, ali kada razmisljam o tome, ne osjecam se lose.
Znaci, Ad i vrijeme su mi pomogli da se sredim.

Tako ce biti i kod tebe, samo ti treba malo vremena...

Sto raditi? Pa, ne znam kako dolje reagiraju na poremecaje ove vrste, ali sigurna sam da kada im prilozis nalaz specijaliste koji smatra da jos uvijek trebas ostati na bolovanju, nece biti problema. Imas li to?
Problem je u tome sto mi izgledamo savrseno ok, tako da je tesko ljudima povjerovati da smo u tolikom bedu. Mozda da malo i odglumis pred komisijom, postani malo histericna ili tako nesto.

Ne znam, ima li koga sa slicnim iskustvom?

#3 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 25 February 2007 - 15:54

Nisam na bolovanju. Nikad ni bila. Ne mogu si to financijski dopustiti a ponekad mislim da me posao i drzi iznad vode, psihicki.

Idealno bi bilo nakon bolovanja, pogotovo duzeg, prvo samo na pola dana ici raditi a pola dana opustanje, setnje i slicno i postepeno povecavati obaveze. Ili recimo prvo samo dva cijela dana u tjednu itd.

#4 antilopa

antilopa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 989 posts

Posted 25 February 2007 - 16:04

Vratila mi se depresija iako sam pod terapijom ve? skoro dvije godine. Od jedanaestog mjeseca se mu?im na poslu. Pukla sam i po?etkom velja?e zatražila pomo? svog lije?nika op?e prakse, rekao je da moram na posao jer sam u depresiji i ne smijem se povu?i u osamu. Djete mi se razboljelo, pa sam bila na bolovanju tjedan dana. Budu?i mi je depresija u remisiji, nisam bila spremna za posao, pa sam uzela ?etiri dana godišnjeg. Za to vrijeme sam obilazila doktore, tražila pomo? i jedva jedvice je dobila.  Sada su mi dodali Xanax 2x1 od 0,25 mg. Dobila sam bolovanje sedam dana, no ne znam što ?u ukoliko mi se u tom periodu stanje ne stabilizira. Možda da i ti probaš s godišnjim, pa nakon toga novo bolovanje?

#5 ISA

ISA

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 848 posts

Posted 25 February 2007 - 17:56

Pa evo da se javim sa svojim iskustvom.Ja sam kad mi se dogodio panicni poremecaj sam ostala na bolovanju 2 tjedna.s tim da sam mogla dobit mjesec dana,no ja sam inace trgovacki predstavnik u ogromnoj firmi i na to se gleda usrano,tocnije ja moram bit na terenu i radit pare,jer o mojoj realizaciji ovisi i realizacija na nivou regije moje,i tu mogu nastat sranja.Da ti ne pricam kako mi je bilo na pocetku,a uzimala sam aktivin h na pocetku,i nakon dva tjedna dakle mjesec dana nakon katastrofe sam pocela uzimati zoloft,i opet kad su mi pocele nus pojave jos gora panika sam ostala jos dva tjedna doma.No da ti budem jako iskrena obzirom na sve moguce fobije koje sam si natukla u mjesec dana bez pravog lijeka posao mi je pomogao da se opet sazivim u svakodnevnicu,i pomalo da pocinjem razbijat barijere,ko kad dijete uci hodat.Nemoram ti ni govorit kako mi je bilo tesko,bjezat po terenu,pravit se da sam ok,a imam osjecaj da cu se spucat na pod,katastrofa ali proslo je.

#6 girlnextdoor

girlnextdoor

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 692 posts

Posted 25 February 2007 - 18:21

ja nisam mogla i?i na bolovanje jer bi onda netko morao umjesto mene morao raditi , po cijele dane..a to mi nebi dalo mira za oporavak..i zato sam morala dati otkaz, makar si financijski to nisam mogla dopustiti..bilo je ili zdravlje ili novce..
kad sam morala nositi holter za srce na posao, nešto se u meni prelomilo, i rekla sam, tako više neide.
Ali nemam djecu, kredite, i mogla sam si to priuštiti..neznam kako bi da nije tako.

#7 aike

aike

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,840 posts

Posted 25 February 2007 - 19:06

Ja sam imala uzasnu griznju savjesti kad sam otisla na bolovanje. Pored toga sam se i bojala da netko s posla ne sazna pravi razlog. Trebala sam biti mjesec dana na bolovanju, ali sam ostala manje od dva tjedna jer sam se osjecala bolje i htjela sam se vratiti.
Posao me drzi, iako me ponekad stres izludjuje, ali u vecini slucajeva posao je bio nesto sto me je drzalo na okupu, da se ne raspadnem skroz.

#8 Care

Care

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 25 February 2007 - 22:30

Ma bed je u tome što se ja sada osje?am dosta dobro, prošla sam fazu intenzivnog terapijskog lije?enja i kad bi me sad netko pitao jel idem sutra na posao rekla bih da, ali bojim se da bi ujutro dobila pani?ni napad. Stvar je u tome da sam ja na poslu zadnjih godinu dana bila dosta maltretirana (mobbing) i to je bio okida? u mojoj depresiji pored svih ostalih stvari. Jednostavno sam po?ela gubiti koncentraciju i interes za posao i ljude koji su me okruživali. Nemogu dati otkaz jer mi dobro do?e i ova mizerija koju dobivam od HZZO-a jer mi više ne daje firma pla?u nego oni pa je to upola manje. Ma, nemam pojima. Najbolje bi bilo kad bih promjenila posao samo još nisam spremna. Nisam spremna na nikakve promjene... :blink:

#9 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 774 posts

Posted 25 February 2007 - 22:42

mothercare, on 25 Feb 2007, 10:30 PM, said:

Ma bed je u tome što se ja sada osje?am dosta dobro, prošla sam fazu intenzivnog terapijskog lije?enja i kad bi me sad netko pitao jel idem sutra na posao rekla bih da, ali bojim se da bi ujutro dobila pani?ni napad. Stvar je u tome da sam ja na poslu zadnjih godinu dana bila dosta maltretirana (mobbing) i to je bio okida? u mojoj depresiji pored svih ostalih stvari. Jednostavno sam po?ela gubiti koncentraciju i interes za posao i ljude koji su me okruživali. Nemogu dati otkaz jer mi dobro do?e i ova mizerija koju dobivam od HZZO-a jer mi više ne daje firma pla?u nego oni pa je to upola manje. Ma, nemam pojima. Najbolje bi bilo kad bih promjenila posao samo još nisam spremna. Nisam spremna na nikakve promjene... :blink:

Ja bih te samo pitao nakon kolko vremena bolovanja ti hzzo po?inje davati pla?u a ne više firma, ili ti koliko dugo ti firma pla?a bolovanje.Lije?im se ve? godinu i pol od shizofrenije i možda ?u po?eti raditi, mada se ne osje?am spremnim ali moram probati, pa me zanima što bi se desilo ako odem na bolovanje.
I ja sam proživio mobbing na poslu, razbolio sam se prakti?ki od stresa na poslu, ali nažalost bio sam na odre?eno i jednostavno mi nisu produljili ugovor tako da nisam prolazio kroz bolovanja,.komisije itd. mada da sam bio na neodre?eno vjerojatno bi kao ti prolazio kroz isto.Lijepi pozdrav

#10 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 26 February 2007 - 00:40

Kako sam vec spomenula, ja ne radim vec 8 mjeseci.
Uskoro bih trebala poceti, tj. pronaci si posao, u posljednjih mjesec dana osjecala sam se sjajno, ali me danas opet uhvatilo.
Iako sam se manje-vise pomirila s tim da cu morati ici raditi, ipak me hvata frka.
Novi posao, novi ljudi, sve to u meni budi nemir.
Mislim da sam predugo ostala kod kuce, skroz sam se navikla na ovakav nacin zivota, iako prije nikada nisam bila takva. Ne znam kako cu, mogu li.
Ja sam zbog posla oboljela, ne zelim da se opet vratim na dno, zbog posla...

#11 MajaNS

MajaNS

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 526 posts

Posted 26 February 2007 - 01:13

Ej ne kloni duhom ciganka.Ti si moj BIK i sigurna sam da MOZES,i da ces biti OK.
Mene hvala "ludilo"sto sedim non-stop u kuci,tebe sto treba da iz kuce izadjes,....
Da nije tako kako jeste,bilo bi cak i smesno.
Bices ti OK,sigurna sam u to!
Drzim ti palceve!

#12 Care

Care

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 26 February 2007 - 08:33

joed, ja sam ti na bolovanju 3,5 mjeseca. Nakon 45 dana te firma skida sa svoje liste i pla?a te HZZO. Dobijam bijednih 1990 kuna. Što se ti?e komisije na koju ideš svakih mjesec dana da ti produži bolovanje zbilja su kreteni. Tamo se nalaze 3 lije?nika OP?E prakse koji odlu?uju i mogu pobiti mišljenje psihijatra koji je napisao da traži dalje bolovanje. Nemam pojima ?emu ti kreteni služe. Kako lije?nik op?e prakse može znati više nego specijalista? Kao prvo pogleda te kak izgledaš fizi?ki. Ja sam predobro uhranjena, namazana, s ?istom kosom, uredno obu?ena, pa im o?ito ne izgledam kao nekakav bolesnik. Budale. Sve se doga?a u mojoj glavi. To su obi?ni seratori, ponekad imam osje?aj da im me?u medicinsku dokumentaciju koju im prilažeš trabaš priložit još nešto da bi ti bolovanje produžili na mjesec dana, a ne na tjedan dana. Znam da ovo nije mjesto da izbacim sve iz sebe, ali moram re?i da im pi++ mat++ glupa. :srce:

#13 antilopa

antilopa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 989 posts

Posted 26 February 2007 - 09:10

Potpuno te razumijem. To se i meni doga?a ali na druga?iji na?in. Bila sam u totalnoj komi, nisam više mogla izdržati na poslu, tri mjeseca sam se kontrolirala i dobro radila, a onda krah! Bilo mi je užasno, ali nisam htjela da to drugi vide. Oprala sam kosu, dotjerala se i otišla lije?niku op?e prakse. ?im sam rekla da mi uz AD nije dobro, odmah je napisao uputnicu za psihijatra (prvu, nakon gotovo dvije godine terapije) i ni rije?i više. Na spomen bolovanja, rekao je da moram raditi jer sam u depresiji! Ja tri mjeseca umirem, glumim, kontroliram se i potpuno sam se iscrpila i trebao mi je odmor, a on veli da moram raditi!!!
Odmah sam otišla u prvi DZ, no svi termini zauzeti do 26.03., a tada je bio 05.02.! Uputili me u Jankomir. Tamo mi je re?eno neka nastavim s Aurorixom i da si prona?em psih. koji ?e me voditi i svakako krenem na psihoterapiju. Moja bol ostaje i dalje! Meni je užasno, pla?em i pla?em i ne mogu takva na posao i nitko to ne vidi! Jer sam oprane kose i dotjerana. Odlazim privatno kod prve psih u kvartu. Ne može mi pomo?i, pretpostavlja da trebam promjenu terapije i šalje me na Rebro. Budu?i je lije?nik opp napisao na uputnicu osim pregleda i psihoterapiju, na psihijatriji Rebra me žele otkantati. Kao,nisam ja za njih neka idem negdje na psihoterapiju. Ja tvrdim da mi treba i pregled psihijatra, no uvjeravaju me i dalje da nisam za njih. Stojim o?ajna. Meni nije dobro, ne znam si pomo?i, a ni zdravstvo nema vremena za mene. Stajala sam ko jadnik, suzdržavaju?i suze i progovorila: Zar ja zaista moram nešto u?initi kako bi mi netko kona?no pomogao? Što sam doživjela - šok! Sestra mi je nakon toga rekla teatralnim glasom kako ?e pozvati policiju, jer ja prijetim i ucjenjujem! Tada sam se rasplakala. Ne mogu ti opisati o?aj u kom sam bila, nisam više imala snage.I ono malo što je ostalo, iscrpilo se. Bilo mi je dosta svega. Zaista sam se beskrajno mu?ila u svojim bolima mjesecima. Mislila sam kako ?e pro?i, kako je trenutno i kako ja to mogu sama. Tu je moja pogreška. No, to nitko nije vidio. Svako je ?uo samo dio pri?e. No, primili su me. Istina hodala sam oko Rebra sat i pol suzdržavaju?i suze - dok nisu po?eli raditi. Sabrala sam se, razgovarala s psihijatricom koja mi je odmah s vrata rekla kako je ona farmakolog i kako s njom mogu razgovarati samo o ljekovima. Rekla je - kod mene u?ete, dogovorimo se oko terapije i iza?ete van. Ništa drugo nije htjela ?uti.   Uz Aurorix sam dobila Xanax, na bolovanju sam i malo mi je bolje. Pomaže mi i ovaj forum. Lutam, pišem i nekako mi je zaista bolje. Za psihoterapiju ne znam. Grupe rade u sedmom mjesecu, za individualnu se ?eka po nekoliko mjeseci. Ostaje mi ovaj forum. Ono što me šokiralo je da u medijima, tv, ?asopisi, internet svi tako lijepo govore. Ako ste anksiozni, depresivni, po?ite psihijatru. On ?e vam pomo?i, ne sramite se... A kad kreneš onda toliko neugodnosti i prepreka. Svi nas kao jako razumiju i znaju kakve mi boli prolazimo. Razumijuli zaista? Voljela bih upoznati takve stru?njake.

#14 girlnextdoor

girlnextdoor

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 692 posts

Posted 26 February 2007 - 11:46

..ja sam doživila šok, i došla sam na krizna, i normalno su me primili..valjda se vidjelo da sam uplakana.a ovisi i o sestri..
da gadno je to što svi ?ekamo totalan pad sistema da do?emo kod psihijatra..

#15 antilopa

antilopa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 989 posts

Posted 26 February 2007 - 11:52

Gdje je taj centar za krizna stanja? Tek sam prije nekoliko dana saznala da postoji.

#16 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 26 February 2007 - 12:02

Na "Rebru". Ups tek sad sam to vidjela,a bila sam pre?itala.

#17 girlnextdoor

girlnextdoor

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 692 posts

Posted 26 February 2007 - 12:05

antilopa, on 26 Feb 2007, 11:52 AM, said:

Gdje je taj centar za krizna stanja? Tek sam prije nekoliko dana saznala da postoji.

pa kaj nisi bila na kriznima? ja sam pro?itala na postu prije , da si bila na rebru?
hauba o?ito nije pro?itala, ili neznam .. :blink:

#18 antilopa

antilopa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 989 posts

Posted 26 February 2007 - 12:56

Bila sam na Rebru, u osam ujutro, na odjelu Psihijatrije. To je centar za krizna stanja?

#19 haubica

haubica

oštrokandža

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 26 February 2007 - 13:45

Nema to veze s tim,to je jedna druga zgrada mislim zelena.

#20 girlnextdoor

girlnextdoor

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 692 posts

Posted 26 February 2007 - 15:15

to je mala ku?a više..nije zgrada..preko puta zelene zgrade.