Jump to content

xanax

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
22 replies to this topic

#1 sun?ica

sun?ica

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 13 August 2007 - 03:19

pitanjce, da li se xanax moze piti po potrebi, tipa, danas mi je jako lose pa si ga popijem da se smirim...ili se mora pitit kontinuirano kroz duze vremensko razdoblje?
ako ga pijem po potrebi, koliko bi bilo onako, optimalno? imam pakiranja od 0.25 mg

#2 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 13 August 2007 - 05:11

Da,xanax je najbolje piti upravo tako.
Po potrebi.
Naime,dugotrajnija upotreba xanaxa uzrokuje ovisnost s koje je skidanje prilicno zahtjevno.
Ovisno o jacini anksioznosti (stresa,tjeskobe,panike,nervoze)...jednokratna doza od 0.25 do 0.5 mg bi te trebala brzo i kvalitetno smiriti.

Xanaxu ipak pribjegavaj s dozom opreza i koristi ga upravo u takvim (napetim) situacijama ili kad si pod jacom nervozom/stresom.
Nikako ga nemoj koristiti kao lijek...on to i nije.
Xanax je anksiolitik...dakle ublazava simptome anksioznosti (i siroki spektar poremecaja i fobija koje spadaju pod anksioznost ).

Najcesce ga se preporuca kao privremeni lijek uz koristenje AD-a.
(da bi pripomogao dok AD-i ne pocnu djelovati,a kasnije ga se izbacuje iz uporabe).
Samo u iznimnim situacijama lijecnici odobravaju dugotrajnije koristenje tog lijeka kao glavne terapije.

Sto se mene tice,xanaxi od 0.5 ili 0.25 djeluju super.
Brzo te opuste,a ne umrtve te skroz.
Jaci xanaxi (od 1 mg sr i 2 mg sr) imaju puno duze djelovanje i covijeka nakon 2-3 sata prilicno uspavaju...kljucanje ko da si na tezoj drogi...smece.

Ovo je samo moje misljenje,ali se temelji i na iskustvima drugih clanova foruma.
...Naravno da ima i ekstremnijih slucajeva koji ga koriste kao glavnu terapiju (to su ipak izolirani slucajevi).

#3 sun?ica

sun?ica

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 14 August 2007 - 01:12

hvala ti pospani!
znam za sto je, ali me zbunjivalo sto se za razliku od praksitena i apaurina i sl...preporuca piti tipa ujutro , pa popodne pa navecer...
uvijek sam maksimalno izbjegavala anksiolitike, sto mi je sad zao jer sam si u biti mogla pomoci u najgorim trenutcima, ali imam oduvijek averziju prema njima. medjutim necu se vise mucit kad budu bas najgore tjeskobe, radije si cvaknem barem jednu.  :clapping:

#4 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 11 October 2007 - 10:41

View Postsun?ica, on 14 Aug 2007, 02:12 AM, said:

hvala ti pospani!
znam za sto je, ali me zbunjivalo sto se za razliku od praksitena i apaurina i sl...preporuca piti tipa ujutro , pa popodne pa navecer...
uvijek sam maksimalno izbjegavala anksiolitike, sto mi je sad zao jer sam si u biti mogla pomoci u najgorim trenutcima, ali imam oduvijek averziju prema njima. medjutim necu se vise mucit kad budu bas najgore tjeskobe, radije si cvaknem barem jednu.  :clapping:
Suncice...
mislim da si dobila pogresan odgovor.... Alprozepam gen. (Ksalol ICN Galenika) se ne smije piti po potrebi, odnosno nije namijenjen da se pije tako. Jedini anksiolitik koji se pije po potrebi je diazepam gen. (Bensedin ICN Galenika).

To svaki doktor zna... upravo je obrnuto, veca je opasnost od razvitka tolerancije na lijek kod uzimanja po potrebi. Alprozepam se pije terapijski, kada ti ga propise doktor/lijecnik.... jer ni ne moze bez recepta.... a kada ti ga napise rece ti 3x 0.5 mg ili 2x 1mg ili 4 x 1mg dnevno, zavisi sta ti je i tako to.... ne igraj se sa Xanaxom (gen. Alprozepam)

#5 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 11 October 2007 - 12:07

View Postjedan_sasha, on 11 Oct 2007, 11:41 AM, said:

Suncice...
mislim da si dobila pogresan odgovor.... Alprozepam gen. (Ksalol ICN Galenika) se ne smije piti po potrebi, odnosno nije namijenjen da se pije tako. Jedini anksiolitik koji se pije po potrebi je diazepam gen. (Bensedin ICN Galenika).

To svaki doktor zna... upravo je obrnuto, veca je opasnost od razvitka tolerancije na lijek kod uzimanja po potrebi. Alprozepam se pije terapijski, kada ti ga propise doktor/lijecnik.... jer ni ne moze bez recepta.... a kada ti ga napise rece ti 3x 0.5 mg ili 2x 1mg ili 4 x 1mg dnevno, zavisi sta ti je i tako to.... ne igraj se sa Xanaxom (gen. Alprozepam)

Sasha, bicu slobodna da kazem da si u vezi ovoga pogresno informisan.

Pospani je dao dobar odgovor i ja se iskreno nadam da ce Suncica pre nego sto poslusa tvoj savet ipak sve to proveriti s doktorom.

I jos jednom - anksiolitici (bez obzira koja vrsta) su namenjeni samo uzimanju po potrebi a nikako kao preventiva. Oni imaju trenutno delovanje, vrlo lako dodvode do ovisnosti i stvaranja tolerancije pa prema tome ne bi trebali da se kontinuirano koriste u terapijske svrhe kao sto je to slucaj kod antidepresiva.

#6 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 11 October 2007 - 12:41

meni recimo xanax dosta pomaze..prvi put sam ga koristo uz ad 3 mjeseca i skinuose bez problema..nekoliko dana sam pio 2x1 0.25 a kasnije samo po jedan dnevno od 0.5..

sad kad ponovo pijem seroxat vec 3-4 mjeseca pijem ksalol svako jutro uz seroxat bez obzira kako se osjecam..zato sto je to moj kritican period i pokusavam da istreniram mozak da mi bude dobro..

dr opste prakse i psihijatrica su mi rekli da iako je opasan za navlacenje doza od 0.5 dnevno jeprevise mala da bi se stvorila zavisnost..

ono sto ja osjecam je recimo kad ga dugo vremena ne pijem a onda popijem jedan od 0.25 bas mi i ne prija ..ali par dana 0.25 i par dana kasnije na 0.5 napravi takao neki ucinak da mi bas pomaze ..
ja jos par dana i idem na 0.25 dnevno..polako cu ga ukinuti i preci na nesto mnogo blaze ,kao recimo ansilan kapsule od 5 mg i nadam se posle njih kraj..

e sad mi recite koja tableta za smirenje najbolje opusta muskulaturu i reagije trenutno..moze li biti da je to bromazepam koji ja nisam ni osjecao kad ga popijemali sam tad stvarno vec bio dosao do dna..

#7 balon2

balon2

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 971 posts

Posted 11 October 2007 - 14:21

Bromazepam,ili lexilium ...meni je najbolje od 1 mg rivotrila...

#8 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 11 October 2007 - 17:41

View PostDraga, on 11 Oct 2007, 01:07 PM, said:

Sasha, bicu slobodna da kazem da si u vezi ovoga pogresno informisan.

Pospani je dao dobar odgovor i ja se iskreno nadam da ce Suncica pre nego sto poslusa tvoj savet ipak sve to proveriti s doktorom.

I jos jednom - anksiolitici (bez obzira koja vrsta) su namenjeni samo uzimanju po potrebi a nikako kao preventiva. Oni imaju trenutno delovanje, vrlo lako dodvode do ovisnosti i stvaranja tolerancije pa prema tome ne bi trebali da se kontinuirano koriste u terapijske svrhe kao sto je to slucaj kod antidepresiva.
Draga Draga,
sa velikim postovanjem vas moli,, tebe i sve ostale koji mislite tako kao ti, da se obratite doktorima, psihijatrima ili neuropsihijatrima, specijalistima za informacije o ovim lijekovima.....
Ne znam koliko bi covjek trebao biti blentav da ovaj moj post smatra zlonamjernim.

I iz prvog posta se vidi da je  osoba informisana da se treba piti redovno, kako je doktor propisao, a ne po potrebi kako ni jedan doktor nebi propisao... i zato pita, moze li se ipak piti po potrebi, ima li neko iskustvo.

Ajte molim vas, ima li neko od vas da mu je doktor psihijatar ili neuropsihijatar, psihoterapeut, specijalsta propisao xanax ili ksalol da se pije no potrebi, osim ako nije amerikanac, tamo moze sve? Da se pije po potrebi, mogao bi se uzimati u apoteci kao andol....

#9 balon2

balon2

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 971 posts

Posted 11 October 2007 - 17:51

Meni je rekao rivotril po potrebi.

#10 Strašljivi zec

Strašljivi zec

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,318 posts

Posted 11 October 2007 - 17:55

Evo, ja sam svojevremeno pila xanax po potrebi, i to na preporuku lije?nika, i isklju?ivo mi je bilo naglašeno da ga pijem samo kada mi je izuzetno loše.
A ne redovito, jer tada postoji opasnost od fizi?ke ovisnosti.
Doktor mi je objasnio upravo ovo što je napisao Pospani, a potvrdila i Draga, koja je uzgred re?eno i jedina stru?na osoba na ovom forumu.

#11 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 11 October 2007 - 17:56

Sasha, ja uopste ne mislim da si ti zlonameran nego pre svega da si pogresno informisan. Dovoljno sam vremena provela radeci na psihijatriji i imala sam dosta prilike da naucim neke barem osnovne stvari a u to bi spadalo i koriscenje anksiolitika. Svi anksiolitici su isti po svojoj osnovnoj hemijskoj strukturi, odnosno svi su bazirani na benzodiazepanu kao osnovnom sastojku. Iz istoga razloga svi oni nakon kontinuirane upotrebe, narocito u vecim dozama, dovode do tolerancije a samim tim i ovisnosti. To nije nesto sto sam ja smislila da bih sad bila u pravu, to je naprosto medicinski dokazano i provereno pa me zato i chudi odakle tebi informacija koju si naveo u prethodnom postu. Nazalost, jos uvek postoje mnogi doktori koji o svemu tome ne informisu pacijente pa se mnogi ljudi 'navuku' ne znajuci sta cine. Isto tako, postoje i doktori koji upozore pacijenta na moguce rizike, ali takvi su, barem na nasim prostorima, jos uvek u manjini. Sto se Amerike tice, ne mogu nista govoriti ali sam odredjeno vreme provela u Kanadi koja je po nekim stvarima dosta slicna Americi, i tamo se anksiolitici jako tesko prepisuju, mnogo redje i mnogo teze nego kod nas.

U svakom slucaju, ako ne verujes meni i slicnim ljudima, jednostavno procitaj papiric koji dobijes sa svakim anksiolitikom, tu je vec dosta toga objasnjeno.

#12 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 11 October 2007 - 23:47

naravno i meni je dr znao da kaze po potrebi..mada iskreno kod mene nejbolje radi kad ga par dana pijem redovno..kao sto sam napisao..

#13 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 12 October 2007 - 08:40

Ksalol alprazolam

TERAPIJSKE INDIKACIJE

– Anksiozni poreme?aji (generalizovana anksioznost, kao i pojedini simptomi anksioznosti),
– anksiozna stanja udružena sa depresivnim poreme?ajima,
– pani?ni poreme?aj sa ili bez agorafobije.

DOZIRANJE I NA?IN PRIMENE

Za le?enje anksioznosti po?etne doze iznose 0,25-0,5 mg tri puta na dan. Doze se mogu pove?avati u intervalima od 3-4 dana do maksimalno 4 mg dnevno (podeljeno u više doza). U starijih i iscrpljenih pacijenata doze iznose 0,25-0,5 mg dva do tri puta dnevno i mogu se pove?ati ukoliko je potrebno.
Za le?enje depresivnih poreme?aja u sklopu anksioznog stanja po?etne doze iznose 0,25-0,5 mg tri puta dnevno; maksimalni raspon doza iznosi 0,5-4 mg (podeljeno u više doza).
Za le?enje od pani?nih poreme?aja potrebne su doze ve?e od 4 mg dnevno. Efikasno le?enje se postiže dozama od 1-10 mg dnevno, pri ?emu srednje doze iznose 5-6 mg. Doziranje se obi?no po?inje dozom od 0,5 mg tri puta dnevno, a pove?anje treba vršiti na 3-4 dana dozom od 1 mg, do postizanja efekta.
S obzirom na mogu?u pojavu razvoja zavisnosti, potrebno je da se le?enje po?ne nižim dozama, koje se postepeno pove?avaju u intervalima najmanje pet puta dužim od poluživota leka u plazmi.

UPOZORENJE

S obzirom da je KSALOL benzodiazepin sa intermedijarnim poluvremenom života u plazmi, prilikom naglog prekida terapije postoji opasnost od razvoja apstinencijalnih simptoma (disforija, nesanica, miši?ni gr?evi, povra?anje, znojenje, tremor, konvulzije). Stoga se preporu?uje da se na završetku terapije, doza redukuje postepeno - za najviše do 0,5 mg svakog dana.
Iz ovoga se moze zakljuciti samo jedno..... nigdje nije naglaseno po potrebi.... i upravo po potrebi moze da izazove nus efekte kako je opisano u upozorenju....

Jedinu gresku sto je moj doktor mozda napravio sto je moja maksimalna doza bila 4 mg/dnevno iako je navedeno da se : Za le?enje od pani?nih poreme?aja potrebne su doze ve?e od 4 mg dnevno. Efikasno le?enje se postiže dozama od 1-10 mg dnevno, pri ?emu srednje doze iznose 5-6 mg.

Eto, sta nije jasno? :clapping:

#14 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 12 October 2007 - 09:44

Vidi Sasha, sve je to tacno i u ekstremnim slucajevima daju se vece doze i to u nekom duzem vremenskom periodu. Medjutim, to treba izbegavati koliko god je moguce bas zbog moguceg stvaranja ovisnosti. Stvaranje tolerancije znaci da ti s vremenom trebaju sve vece doze da bi uopste osetio delovanje, odnosno CNS vise nije u stanju da funkcionise ukoliko ne dobije odredjenu dozu. To u praksi znaci da se simptomi zbog kojih se poceo uzimati anksiolitik zapravo samo jos vise pogorsavaju ukoliko se ne dobije odredjena doza. U slucaju da se odluci 'skinuti' s anksiolitika osoba u vecini slucajeva prolazi kroz jos gore simptome nego one zbog kojih se originalno pocelo s uzimanjem anksiolitika. Iz istih razloga, obicno se anksiolitici daju kao pomocna terapija (recimo prvih mesec-dva dok antidepresivi ne pocnu delovati). U svakom slucaju, nije preporucljivo uzimati anksiolitike kao preventivu u vecim dozama duze od nekih mesec dana. Ukoliko su u pitanju male doze, onda se taj period moze i nesto vise produziti.

Naravno, to da li ces i koliko uzimati na kraju ce biti stvar tvoje individualne odluke, ali moj iskren savet je da mozda porazgovaras i dobijes misljenje od jos par dokotora pre nego sto odlucis da ides na vece doze Ksalola u nekom duzem periodu.

#15 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 12 October 2007 - 11:15

sasa ja pijem xanax ..i to po jedan dnevno...on spasava stvarno nemam rijeci ali on je strasno opasan za navlacenje pogotovo u tim dozama ...
mozda su u uputstvu  trebali da naglase da je najbolja kombinacija za lijecenje (a ne za krpljenje) xanax+seroxat
al ne moze u uputstvu za xanax pisati o seroxatu..

ja sam dobio sulpirid a uputstvu pise sasvim nesto drugo od onog zasto mi ga je dr dao..

znaci sve je to tacno sto si napisao samo ako ide uz ad..te doze ne bi trebalo da se piju duze od 2-3 mjeseca jer ti ne gine zavisnost..ostanes na ad-u i kasnije ako neces xanax po potrebi uzmi nesto blaze a vrlo je moguce da ti nece ni trebati nista..

nije sve uvijek kako pise
PISE I NA AUTOBUSU ROBNA KUCA PA NIJE ROBNA KUCA NEGO AUTOBUS:))

#16 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 12 October 2007 - 11:35

View PostDraga, on 12 Oct 2007, 10:44 AM, said:

Vidi Sasha, sve je to tacno i u ekstremnim slucajevima daju se vece doze i to u nekom duzem vremenskom periodu. Medjutim, to treba izbegavati koliko god je moguce bas zbog moguceg stvaranja ovisnosti. Stvaranje tolerancije znaci da ti s vremenom trebaju sve vece doze da bi uopste osetio delovanje, odnosno CNS vise nije u stanju da funkcionise ukoliko ne dobije odredjenu dozu. To u praksi znaci da se simptomi zbog kojih se poceo uzimati anksiolitik zapravo samo jos vise pogorsavaju ukoliko se ne dobije odredjena doza. U slucaju da se odluci 'skinuti' s anksiolitika osoba u vecini slucajeva prolazi kroz jos gore simptome nego one zbog kojih se originalno pocelo s uzimanjem anksiolitika. Iz istih razloga, obicno se anksiolitici daju kao pomocna terapija (recimo prvih mesec-dva dok antidepresivi ne pocnu delovati). U svakom slucaju, nije preporucljivo uzimati anksiolitike kao preventivu u vecim dozama duze od nekih mesec dana. Ukoliko su u pitanju male doze, onda se taj period moze i nesto vise produziti.

Naravno, to da li ces i koliko uzimati na kraju ce biti stvar tvoje individualne odluke, ali moj iskren savet je da mozda porazgovaras i dobijes misljenje od jos par dokotora pre nego sto odlucis da ides na vece doze Ksalola u nekom duzem periodu.
Pazi vidi... bas kako je opisano u sve i jednom prirucniku za upotrebu anksiolitika, ja ih koristim, da se ne ponavljam, eto gore pise na deklaraciji kako se koriste u kojem slucaju... nikad ga nisam pio samog, uvijek u kombinaciji sa AD ili antipsihotikom, ovaj Sulpirid sto neko spomenu (e to se ne smije piti, to je navlakusa) probao sam nekiliko AD i sada sam na Fevarinu kao osiguracu (kako mi je objasnjeno) da ne okinem na Ksalol.
Uspijesno sam smanjio dozu sa 4 mg dnevno na 2 mg dnevno, sa tendencijom daljneg smanjenja... naravno iz redovne kontrole i konsultacije sa doktorom. Kako moj doktor lijeci 80% slucajeve panicnih poremecaja u mom okruzenju, nemam potrebe da trazim dalje i super sam zadovoljan sa njim. Ne moze se izlijeciti nesto za 2-3 mjeseca sto je nastajalo 15 godina!? Jel tako?
Sada pijem ujutro Fevarin (fluvoxaminim) 50 mg + 1 mg Ksalol + svakih 6 sati po 0.5 mg Ksalola, znaci raspodijelim otprilike kad ustanem ujutro, ocijenim koliko cu biti budan taj dan, pa pijem Ksalol da bude u organizmu dok sam budan, jer nemam problema sa spavanjem.
Cinjenica je da sam zadnjih mjeseci prestao da imam probleme sa povisenim pritiskom (100/150 mi je skoro bio svakodnevnica) i tahikardijom (veoma cesto od 90-100 otkicaja u minuti).... sada mi srce kuca normalno od 60-80+, odnosno u skladu sa mojim aktivnostima, osim kada me, na zalost, spopadne neko sranje i opet se uvalim u paniku, ali na svu srecu i to se svelo na minimum.... znaci djeluje... terapija... ne zaboravite da sam prije ovoga bio redovni posjetilac stanice hitne pomoci, povisen pritisak i tahikardija..... napune me diazepamom i pposalju kuci.... uradim sve zive setove, kardioloske, stitna zlijezda, nalazi krvi, jetra, blablablabla.... ultrazvuci raznorazni.... i nikad nista. Srce junacko (na slici) a samo sto ne pukne....
Znaci zakljucak.... svako od nas ima raznorazne razloge za svoj poremecaj i svi imamo razlicite okidace za pocetak panike i svi razlicito djelijemo na razlicite terapije.
Ali cinjenica je da se alprazolam ne pije po potrebi jer to niko ziv ne preporucuje ko ima pravo iskustvo sa tim lijekom!!!... sto je i objasnjeno na deklaraciji....
Na kraju, na zalost, omoceno je da svako na svoju ruku izmislja terapije i sam sebi odredjuje iste pa cak i doze, ne imajuci u vidu ostale okolnosti koje samo strucno lice moze da uvidi objektivno u toku psihoterapije, razgovora sa doktorom (ne ljekarom opste prakse koji redovno skoro subdoziraju i besmisleno preporucuju i propisuju lijekove pacijentima, a nemaju  pojma o problematici i materiji).

Da ne bude zabune, postujem vasa iskustva sa istim poremecajima, terapijama, strucna misljenja.... ali ovo je moj stav.

#17 Nenad

Nenad

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,380 posts

Posted 12 October 2007 - 12:15

ja sam pomenuo sulpirid..kako mislis da je on navlakusa..
evo recimo da su mi oba moja dr-a jer se najcesce posavjetujem s oba kad se uvodi neka promjena rekli da sulpirid mogu da pijem povremeno ..
sad mi nije jasno otkud ti to..

znam da iznosis svoj stav i svidja mi se kad neko sa razlicitim stavovima polemise na ovakvoj temi..
pogotovo kad je ukljucena i Draga moj treci doktor:))

#18 Strašljivi zec

Strašljivi zec

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,318 posts

Posted 12 October 2007 - 12:34

Nenade, moja mama povremeno pije Sulpirid zbog problema sa želucem.
Nikada se nije navukla.
Budi, bez brige.

#19 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 12 October 2007 - 19:10

Ja sam  isto povremeno pio sulpirid zbog "nervoze" zeluca.... ali, uvijek mi je savjetovano da ga pijem u kratkim intervalima, ne duze od 7 dana.... on uz sve silne AD i anksiolitike koje mi ovdje svi gutamo jednostavno nema prostora.... on je da malo pripomogne, ako bas prigusti, ali ako sulpirid ne pomogne, a propisan je... zauvijek se odbacuje kao nekoristan.... mislm da je prilicno nezdrava tableta, ako se uzima a ne treba ti ili ti ne pomaze.

#20 pipika

pipika

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 332 posts

Posted 09 February 2008 - 23:19

View Postjedan_sasha, on 12 Oct 2007, 07:10 PM, said:

Ja sam  isto povremeno pio sulpirid zbog "nervoze" zeluca.... ali, uvijek mi je savjetovano da ga pijem u kratkim intervalima, ne duze od 7 dana.... on uz sve silne AD i anksiolitike koje mi ovdje svi gutamo jednostavno nema prostora.... on je da malo pripomogne, ako bas prigusti, ali ako sulpirid ne pomogne, a propisan je... zauvijek se odbacuje kao nekoristan.... mislm da je prilicno nezdrava tableta, ako se uzima a ne treba ti ili ti ne pomaze.

Imam sulpirid kod ku?e. Prepisala mi ga psihijatrica ali nisam ga pila.Aj napišite što mislite o tom lijeku.Trenutno sam u gadnoj depri pa sam ve? pomišljala da posegnem za njim ali sada ?u sa?ekati da ?ujem još koje mišljenje.