Jump to content

Trenutna dijagnoza i terapija

• Please log in to reply
1798 replies to this topic

#1781 Foggy

Foggy

Ich bin die Strassenbahn!

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 posts

Posted 08 September 2017 - 14:50

BurnInHell, ti si iz NS, je l' tako? Ne znam kakva je tamo procedura, ovde u BG, u Palmotićevoj, psihijatar naruči testiranje kod psihologa, čekaš da dođe tvoj red, testiranje traje neka dva sata i treba par nedelja da se obrade rezultati.

ĐeneĐene, ne može je čovek streljati u nešto što nema.

Aruena, hvala ti na lepim rečima. Ja sam koliko-toliko radila na sebi, u protivnom bih bila kao puštena sa lanca. Kao dete i tinejdžerka sam udarala glavom o zid u javnosti, obarala klupe u učionici, urlala po hodnicima, jednom sam razbila prozor glavom. Doživela sam da mi se, kad sam išla u gimnaziju, iza leđa prišunja direktorkina kćerka koja me je čekala u zasedi i da priča sa mnom o tome kako postoji mogućnost da me izbace, iako sam bila odličan đak i, kao što kažu, dobro dete. I u osnovnoj je bilo slično - posle dve sedmice, učiteljica je htela da me ispišu i vrate na još jednu godinu u zabavište. I ja sam, nažalost, znala za to, a kad sam saznala da bi me, da nije bilo toga, prebacili u drugi ili treći razred, osećala sam se još ogorčenije.

Imala sam epizode kad bih odsekla sebi deo konjskog repa - i ne ponosim se da kažem da je poslednja bila u julu 2016. kad je (bivša) drugarica pretila da će ona i muž doći da me biju, razne ekcese sa ljudima preko mejla i društvenih mreža. 2015. su mi zapretili trajnim banom sa jednog od najvećih foruma na svetu, jer sam uletela u konflikt sa celom grupom ljudi. Ovo je valjda prvi forum ikad da nisam posle 2-3 dana dobila upozorenje da se nedolično ponašam i da se neko nije zakačio da me kinji. Možda zato što smo tolerantnija sredina od drugih, zbog tipa foruma.

I konstantno imam idiotske misli - primera radi, u poslednjih 48 sati sam dvaput mislila da mi se jedna te ista osoba pasivno-agresivno podsmeva, i oba puta sam morala da podsetim sebe da je osoba sasvim dobronamerna, što i jeste. Koliko pre dve godine bih skočila na nju i došlo bi do svađe.

Naljutim se na ljude i do 2-3 puta mesečno, ako nisu uvek maksimalno pažljivi, stalno se tripujem da će me napustiti, da me neće, da sam im dosadna.

Ne znam odakle to za manipulaciju, poznajem četiri osobe koje odavno imaju dijagnozu i nijedna nije manipulativna. No, svi umeju da prasnu.

#1782 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 posts

Posted 08 September 2017 - 17:54

View PostAruena, on 08 September 2017 - 14:30 , said:

Ljudi sa graničnim su teški, nepodnošljivi i najčešće ne priznaju da sa njima nešto nije u redu.
Obično ih dovedu kada dogori do nokata, a i tada ne misle da  je problem u njima.

Kako je moguće da jedna pristojna i fina osoba kao ti, koja prihvata i lekove i terapije i sve, ima granični?
Meni to nije jasno.

S tim da ne omalovažavam ljude koji stvarno imaju ovu dijagnozu, nego mi se nikako ne uklapa u profil više ljudi ovde, koji po meni možda jesu strastveniji, možda i nestabilniji, ali granični, really?

Meni je dr pošto mi zoloft nije delovao predložio karbamazepin, iako ja veze sa bipolarom nemam, ... Šta reći.

Ej, nemam ni ja bipolarni ali ali pijem karbapin. :)  Mene je spasio taj lek i najvise je odgovoran sto sam ovako stabilna.

#1783 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,616 posts

Posted 08 September 2017 - 18:46

poremećaj ličnosti je ozbiljna dijagnoza da bi se tek tako olako pripisala nekome.
psihijatri kad ne znaju šta bi napisali onda izaberu jedan iz širokog repertoara poremećaja ličnosti.
vjerovatno idu na eci peci pec

#1784 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 posts

Posted 08 September 2017 - 18:50

Meni niko nije isao na eci peci pec nego sam radila testove par sati i na osnovu toga mi je data dg poremecaja licnosti. i zaista, odgovaram opisima pl-a koji imam i pretstavlja mi ozbiljan problem u zivotu.

#1785 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,616 posts

Posted 08 September 2017 - 18:50

https://i.pinimg.com...ty-disorder.jpg

ako imate jako izražena prva 2 simptoma onda postoji mogućnost da imate BPD.

#1786 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 posts

Posted 08 September 2017 - 18:53

Ima odlicna knjiga od Millona koji je poznat po svojim istrazivanjima poremecaja licnosti gde mozete vise procitati o tome.

Ako vas smara, mozete procitati samo poglavlja o pojedinim pl--ovima

http://www.turkpsiki...ders.millon.pdf

#1787 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,616 posts

Posted 08 September 2017 - 18:54

View Postsecerlema, on 08 September 2017 - 18:50 , said:

Meni niko nije isao na eci peci pec nego sam radila testove par sati i na osnovu toga mi je data dg poremecaja licnosti. i zaista, odgovaram opisima pl-a koji imam i pretstavlja mi ozbiljan problem u zivotu.

ne tvrdim da nemaš
samo kažem da nemaju baš svi oni kojima je dijagnosticiran poremećaj ličnosti.

#1788 Foggy

Foggy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 posts

Posted 08 September 2017 - 18:54

@zeus20, moji testovi su bili obimni i trebalo im je dve nedelje da ih obrade.

Što se slike tiče, da li se računa što sam vozila bicikl bez kočnica u sumrak, u zaustavnoj traci puta sa lakat krivinama, na strmoj litici iznad mora? To je bio najbolji trenutak poslednjih par godina. Nikad se nisam osetila življom!

#1789 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,616 posts

Posted 08 September 2017 - 18:56

View PostFoggy, on 08 September 2017 - 18:54 , said:

Što se slike tiče, da li se računa što sam vozila bicikl bez kočnica u sumrak, u zaustavnoj traci puta sa lakat krivinama, na strmoj litici iznad mora? To je bio najbolji trenutak poslednjih par godina. Nikad se nisam osetila življom!

haha. rAčuna se :D
iako to može biti simptom i ADHD-a
jer osobe sa adhd-om stalno teže nekoj adrenalinskoj aktivnosti koja će ih stimulirati

#1790 Foggy

Foggy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 posts

Posted 08 September 2017 - 19:44

Pela sam se i na "Gazelu". Za one koji ne znaju šta je to, most ima dijagonalne krake, može im se pristupiti sa obale...a Sava je tu opasna.

#1791 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,616 posts

Posted 08 September 2017 - 19:53

živiš opasno :)

#1792 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 635 posts

Posted 13 September 2017 - 15:46

Haldol depo 50mg
Bipidis 10mg
Lamictal 150mg

#1793 Foggy

Foggy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 posts

Posted 13 September 2017 - 18:57

View PostFreakElixir, on 13 September 2017 - 15:46 , said:

Haldol depo 50mg
Bipidis 10mg
Lamictal 150mg

Nadam se da je sve u redu.

#1794 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 635 posts

Posted 13 September 2017 - 22:23

@Foggy trenutno onako..ali nadam se boljitku

#1795 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,225 posts

Posted 29 September 2017 - 16:43

Dg:

F20.0 - Schizophrenia paranoides

F33.2 - Depressio recurrens, gradus majoris, non psychotica

G40 - Epilepsio

S06 - Laesio traumatica intracranialis

Th:

Eftil Retard 500 mg 3 x 1

Rivotril 2 mg 1 + 1 + 2

Taita 60 mg 1 ujutru

Treana 10 mg 1 pred spavanje

Bipodis 10 mg 2 + 0 + 1

Mendilex 1 + 1 + 0 - mesec dana pa ukinuti

Folna kiselina 1 x 1

Vitamin C 500 mg 1 x 1

Unositi 3 litra vode dnevno.

#1796 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 635 posts

Posted 30 September 2017 - 13:29

Zoloft 50mg 1+0+0
Lamictal 50mg 1+1+2
Bipodis 10mg 1+0+0
Haldol depo 50 mg
Vitamin komplex D3,kalcijum,magnezijum.

#1797 Foggy

Foggy

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 posts

Posted 11 October 2017 - 14:13

F 60.3
F 33

"Kontrola, sama.

Bolje raspoložena, aktivnija, bolje se oseća.

Objektivno bez floridne psihotičnosti, trend poboljšanja afektivne i VND sfere, dobre kontrole ponašanja, negira suicidalnost."

Flunisan 20mg 1+0+0
Lamictal 100mg 1+0+1

Ne znam zašto uvek mora da napiše da nisam psihotična i suicidalna, kad ni jedno ni drugo nisam nikad bila.

Najbolji deo: pitam lekarku da pregleda stare izveštaje, od prethodne lekarke, iz 2003/04. Ta me je posle godinu dana najurila, rekla da mi nije ništa i objasnila mojoj mami da sam "patološki lažov koji zavisi od interneta i neće da uči".

Žena prelista i kaže: "Evo, ovde piše da vam je 2003. dijagnostikovan isti ovaj granični poremećaj ličnosti."

BAŠ HVALA PRETHODNOJ DOKTORKI. BAŠ JOJ HVALA. MOGLA SAM DA RADIM NA SEBI JOŠ U RANIM DVADESETIM.

#1798 Apoptosis

Apoptosis

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,225 posts

Posted 14 October 2017 - 11:11

F20.0 - Schizophrenia paranoides
F33.2 - Depressio recurrens
G40 - Epilepsio
S06 - Laesio traumatica intracranialis

Lamictal 100 mg 2 + 1 + 1
Flunisan 20 mg 2 + 1 + 0
Rivotril 2 mg 1 + 1 + 2
Treana 10 mg 0 + 0 + 2
Bipodis 15 mg 2 + 0 + 0

#1799 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 635 posts

Posted 17 October 2017 - 15:55

Bipodis 10mg 1+1+0
Lamictal 50 mg 1+1+2
+ rokanje bromazepamom od 3 mg neograniceno na svoju ruku 'po potrebi' ( ovo je pod znacima navoda jer mi svaka situacija izazivu tu potrebu)

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users