Jump to content

imali resenja za prisilne radnje?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 Mihael Grey

Mihael Grey

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 348 posts

Posted 06 March 2015 - 15:44

ovih dana mi se drasticno menja raspolozenje ja sam npr 3 minuta suicidalan onda 10 minuta volim ceo svijet...i te promjene raspolozenja mi jako smetaju...makar zaboravimo na njih jel ce se verovatno to stabilizirati kad se lijekovi koje pijem prilagode organizmu... nego OCD mi se izrazeno pojavio udruzeno sa tim promjenama raspolozenja...znaci najdamput sve to...volio bih da mi neko da neki savjet ili makar da kaze da nemoram ciniti ono sto mislim da treba, da se nece desiti nista lose ako ne obrisem ovo pa ponovo napisem da se nece desiti nist lose ako vidim nesto crno...dakle to mi je najveci problem u OCD spektru bukvalno cu izludet sve sam stvari crne pobacao ostalima objasnjavam kao da imam fobiju od odredjenih stvari a ustvari imam problem sa tim da mislim da ako dotaknem ili pogledam nesto crno desit ce se nest lose... i moram prisilno uci u sobu pa izac van pa ponovo uci...dovodi do ludila....zamisljam kakav bi samo zivot bio bez prisilnih radnji, kad sam vec tu opsesije nemam bas...nisam siguran...brojanje i drhtanje noge ili ruke.... takodjer ne znam dal spada u ocd i ank ili kaj vec ali svaki put kad legnem skroz ispruzim ruku gore i tako lezim ...zasto to radim??? ako neko zna...

#2 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 10 March 2015 - 21:38

hm nove prisline korisne radnje?

#3 Srecna

Srecna

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 293 posts

Posted 21 September 2015 - 11:38

Meni pomaze kad se suocim sa strahom i odbijem da uradim prisilnu radnju. Neko vreme budem bolje ali se posle opet vrati okp.

#4 Brute

Brute

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 73 posts

Posted 02 December 2015 - 20:07

Ja imam opsesivne misli o kojima moram promišljati pa mi na trenutak bude bolje, a onda opet isto iz početka. To ti je do poremečenog rada mozga