Jump to content

Alprazolam (XANAX, KSALOL, HELEX, MISAR)

ksalol

• Please log in to reply
422 replies to this topic

#21 Domagoj

Domagoj

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 07 November 2006 - 02:26

Ja popijem nekad xanax kad me jako boli glava tj. imam neki pritisak u glavi malo vise izrazen u straznjem dijelu glave. Kada se dobro osjecam onda tog pritiska nema, nekad taj pritisak malo popusti kad popijem kavu ujutro, nekad ne zeli otic pa popijem xanax ali ne toliko cesto jer se bojim tog navikavanja. A nekad pritisak ostane i kad popijem xanax. Cudna neka glavobolja..

#22 Beba

Beba

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 22 November 2006 - 12:47

Ovo mi je jako bitno pitanje: da li višegodišnje uzimanje xanaxa može prouzro?iti bilo kakva oštećenja, i ako da- kakva?

#23 Lina

Lina

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 114 posts

Posted 22 November 2006 - 14:02

nisam nigdje uspjela naci da li alprazolam izaziva neka ostecenja nakon kronicne primjene,sto ne znaci da je to zbilja tako.s lijekovima je stvar da ,posto su to strane supstance u tijelu,nikad ne znas kakve dugorocne posljedice mogu imati.naravno,prije nego sta se puste u promet vrse se mnoga ispitivanja,ali neke stvari se doznaju,pa tako is tetna djelovanja,tek nakon duge primjene u sirokoj populaciji.
ja se isto nadam da ne izaziva nikakva ostecenja :)

#24 Beba

Beba

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 22 November 2006 - 14:33

"Nijedna nevolja nije tako teška kao strah pred njom"- ovo ?u si istetovirati na dlan kao šalabahter :angry:
...thnx... :kiss:

#25 Lina

Lina

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 114 posts

Posted 22 November 2006 - 16:44

View PostBeba, on 22 Nov 2006, 02:33 PM, said:

ovo ću si istetovirati na dlan kao šalabahter :angry:

drzim te za rijec :dance:

#26 Beba

Beba

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 22 November 2006 - 20:17

Dobila sam odgovor na pitanje od stručne osobe (najprije od Drage preko pp-a: hvala Draga :kiss: , a poslje i od psih.). Znači, sve ok, nema razloga za brigu što se tiče oštećenja! A što se tiče stvaranja tolerancije prema ljeku i mogućnosti stvaranja ovisnosti...eh, to je neka druga priča...
Samo mi se nemojte sad uplašiti, ovo drugo se odnosi na dugoročno uzimanje xanaxa, tako da dok ga uzimate pod kontrolom dr. nema brige :angry:

Lina, ovo za tetovažu stoji ( a može ipak ona tetovaža koja se skida nakon tri mjeseca-do tada ću valjda upamtiti :blink: )

#27 girlnextdoor

girlnextdoor

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 692 posts

Posted 26 November 2006 - 13:31

ja pijem lexaurine i ad coaxil..meni dr svaka 3 tjedna promjeni lexaurin ,pa mi da xanaxse, sad sam pila dva tjedna lexaurin 3 x dnevno, prije toga xanax..sad opet na xanaxse..da ih pijem 3 x dnevno ili da uh smanjujem..bojim se naviknuti..

#28 Dada76

Dada76

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 47 posts

Posted 07 January 2007 - 23:42

ALPRAZOLAM-PAZNJAAAAAAAa
ljudi.oprezno sa njim, najbolje je ne uzimati ga,jako brzo  stvori ovisnost,simptomi anksioznosti se pojacaju,vec posle 3 sata treba nova doza jer drhtanje krene itd...... Pila sam ga ,brzo djeluje,osjetis blagostanje,desi se taj klik i opet si onaj jak snazan, posle par sati ,krene drhtanje,ljuljanje,nogice od gume itd,a onda otvoris torbicu i izvuces jos. ZATO DRZITE SE BENZODIJAZEPINA,kao npr.bromazepan,leksilijum,dijazepan.Sasvim su ok,pogotovo ako koristite zajedno sa AD.I SVATITE ,LIJEK JE TRENUTNA RUKA SPASA,DOK NE OTKLONIMO UZROK U NASOJ PODSVESTI.NIJE SVRHA DA POSTANEMO NARKOMANI. KISS I NE alprazolam.
...I KO SE BOJI STRAHA JOS...

#29 ona--tz

ona--tz

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 21 January 2007 - 22:25

ja pijem xanax po jedan ujutro od 0,5 skoro godinu dana i super mi je..doduse redovno ga uzimam 6 mjeseci a prije sam uzimala po potrebi...svi kazu da izaziva ovisnost ali koji to lijek za smirenje ne izaziva ovisnost.ja koliko znam i lexaurin i apaurin koji nisu anxiolitici ako se duze vrijeme piju izazivaju ovisnost..meni je bitno da nemam napade panike,nema gusenja,mogu izaci u grad a kad budem spremna u glavi onda cu se skidati sa xanaxa...

#30 Patrick Jane

Patrick Jane

MENTALIST

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,116 posts

Posted 25 January 2007 - 01:03

mene zanima, posto vidim da svi spominju to neko stvaranje ovisnosti o Helexu...
koliko dugo se to treba uzimati da bi se stvorila ovisnosti ?!

ja ga uzimam otprilike svaka 2-3 dana ...

#31 Amiens

Amiens

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted 31 January 2007 - 00:15

View Postona--tz, on 21 Jan 2007, 10:25 PM, said:

ja pijem xanax po jedan ujutro od 0,5 skoro godinu dana i super mi je..

Super ti je? Ajde odi u labos nek ti izmjere jetrene enzime pa da vidimo jel ti bude super...
Godinu dana pije Xanax...o Bože mili...

#32 girlnextdoor

girlnextdoor

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 692 posts

Posted 31 January 2007 - 11:05

da, trebalo bi napraviti jetrene probe..budem tražila dr..ali trebalo mi je , da me smiri..kad fakat pukneš, nemožeš sam..neko vrijeme te moraju ljekovi podići..je nažalost moraš , raditi, jesti.., spavati..a nemožeš sam..ja sam pala na 49 ko od šoka, (a visoka sam 1,73)..nisam mogla pojest ništa..spavati..otić u dućan..prirodu..ma ništa..sad polako smanjujem xanaxse..pijem 0,25 , najslabije..pola popodne i 1,1/2 navečer..+ ad

#33 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 31 January 2007 - 11:34

Ja mislim da je ona ovisna.

#34 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 31 January 2007 - 14:56

View PostMichael Madsen, on 25 Jan 2007, 03:03 AM, said:

mene zanima, posto vidim da svi spominju to neko stvaranje ovisnosti o Helexu...
koliko dugo se to treba uzimati da bi se stvorila ovisnosti ?!

ja ga uzimam otprilike svaka 2-3 dana ...

Ako uzimas svaka dva-tri dana, tesko da moze doci do ovisnosti. U principu ovisnost se stvara nakon duze svakodnevne upotrebe. Sto su doze vece, tim pre ce doci do ovisnosti.

View PostDada76, on 8 Jan 2007, 01:42 AM, said:

ALPRAZOLAM-PAZNJAAAAAAAa
ljudi.oprezno sa njim, najbolje je ne uzimati ga,jako brzo  stvori ovisnost,simptomi anksioznosti se pojacaju,vec posle 3 sata treba nova doza jer drhtanje krene itd...... Pila sam ga ,brzo djeluje,osjetis blagostanje,desi se taj klik i opet si onaj jak snazan, posle par sati ,krene drhtanje,ljuljanje,nogice od gume itd,a onda otvoris torbicu i izvuces jos. ZATO DRZITE SE BENZODIJAZEPINA,kao npr.bromazepan,leksilijum,dijazepan.Sasvim su ok,pogotovo ako koristite zajedno sa AD.I SVATITE ,LIJEK JE TRENUTNA RUKA SPASA,DOK NE OTKLONIMO UZROK U NASOJ PODSVESTI.NIJE SVRHA DA POSTANEMO NARKOMANI. KISS I NE alprazolam.
...I KO SE BOJI STRAHA JOS...

Ovde se radi o dezinformaciji. Alprazolam (Xanax) spada pod grupu benzodijazepama sto znaci da svi oni zajedno (Bromazepam, Leksilijum, Dijazepan) rade na potpuno istom principu, samo razlicite hemijske strukture. Drugim recima, svaki benzodijazepam pre ili kasnije moze dovesti do ovisnosti.

#35 Patrick Jane

Patrick Jane

MENTALIST

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,116 posts

Posted 01 February 2007 - 00:33

View PostDraga, on 31 Jan 2007, 02:56 PM, said:

Ako uzimas svaka dva-tri dana, tesko da moze doci do ovisnosti. U principu ovisnost se stvara nakon duze svakodnevne upotrebe. Sto su doze vece, tim pre ce doci do ovisnosti.

Onda je dobro...  :angry:
Ponekad uzmem i 2-3 dana za redom, ali ponekad i 10 dana ne uzimam...
al' uglavnom nastojim bez toga...

#36 izgubljena

izgubljena

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 219 posts

Posted 03 February 2007 - 21:50

ja uzimam pola xanaxa na dan,
0,25 mg,
i 75 mg zolofta, tj. jedan i pol na dan.

bojim se da ću postati ovisna o xanaxu.
kako da ga se ostavim?

#37 Amiens

Amiens

Još malo pa MASTER

• Banned
  • PipPipPip
  • 90 posts

Posted 04 February 2007 - 13:57

View Postizgubljena, on 3 Feb 2007, 09:50 PM, said:

ja uzimam pola xanaxa na dan,
0,25 mg,
i 75 mg zolofta, tj. jedan i pol na dan.
bojim se da ću postati ovisna o xanaxu.
kako da ga se ostavim?

Ništa lakše od toga. Baci Xanax u smeće i problem je riješen! :angry:
Tak sam ja napravil kad mi je ona budala dala Seroxat. Vjeruj mi, nije teško!

#38 ona--tz

ona--tz

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 06 February 2007 - 01:05

View Posthauba, on 31 Jan 2007, 09:34 PM, said:

Ja mislim da je ona ovisna.
ovisna ili ne ja se osjecam dobro i samo mi je to bitno..kad budem spremna odvikavat cu se polako. :wacko:

View PostAmiens, on 31 Jan 2007, 10:15 AM, said:

Super ti je? Ajde odi u labos nek ti izmjere jetrene enzime pa da vidimo jel ti bude super...
Godinu dana pije Xanax...o Bože mili...
6 mjeseci redovno pijem xanaks po jedan ujutro a prije sam pila povremeno i to onaj od 0,25 mg

#39 Igneos

Igneos

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 23 February 2007 - 20:08

hmm, meni je tek neki dan prepisan xanax, pijem ga 0,5 mg tri puta dnevno, no ne vidim neku bitniju promjenu, tj. i dalje napadi panike i tjeskobe. Nakon koliko vremena cu se navuci?

#40 antilopa

antilopa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 989 posts

Posted 25 February 2007 - 21:10

Pijem Xanax od 23.02.07. 2x1 od 0,25 uz Aurorix 150 mg2x1. Osjećam se odvratno, kao u nekom snu, usporena sam i kao da baš dobro ne komuniciram sa svojim tijelom. Htjela sam rolati, no u tom stanju mislim da bih bez problema mogla pasti. Na bolovanju sam, no, da radim, mislim da bi mi bilo teško. Jedina pozitivna stvar je što se osjećam sigurnijum u sebe u komunikaciji s drugim ljudima, nema pritiska u prsnom košu ni potrebe za plakanjem. Budući pijem Xanax svega tri dana, interesira me hoće li ova omamljenost s vremenom proći i koliko dugo trebam čekati? Da smanjim dozu, pa da pijem po pola dva puta dnevno? Na kontrolu idem tek u ožujku.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users