Jump to content

Alprazolam (XANAX, KSALOL, HELEX, MISAR)

ksalol

• Please log in to reply
422 replies to this topic

#41 ona--tz

ona--tz

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 01 March 2007 - 00:19

View Postantilopa, on 26 Feb 2007, 07:10 AM, said:

Pijem Xanax od 23.02.07. 2x1 od 0,25 uz Aurorix 150 mg2x1. Osjećam se odvratno, kao u nekom snu, usporena sam i kao da baš dobro ne komuniciram sa svojim tijelom. Htjela sam rolati, no u tom stanju mislim da bih bez problema mogla pasti. Na bolovanju sam, no, da radim, mislim da bi mi bilo teško. Jedina pozitivna stvar je što se osjećam sigurnijum u sebe u komunikaciji s drugim ljudima, nema pritiska u prsnom košu ni potrebe za plakanjem. Budući pijem Xanax svega tri dana, interesira me hoće li ova omamljenost s vremenom proći i koliko dugo trebam čekati? Da smanjim dozu, pa da pijem po pola dva puta dnevno? Na kontrolu idem tek u ožujku.
ja mislim da ti je ta usporenost od tog drugog lijeka koji pijes.ja xanax pijem dugo i uopste me ne usporava,cak sta vise osjecam se super kad ga popijem.neznam kakav ti je taj
aurorix i zasto on sluzi ali mislim da ti je to od njega.. :unsure:

#42 Vince

Vince

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 37 posts

Posted 06 March 2007 - 00:12

Meni Xanax uopste nije prijao imao sam osecaj kao da sam pijan, omamljen, pa sam presao na bromazepam.

#43 Glinda

Glinda

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 posts

Posted 27 March 2007 - 10:44

Zanima me da li xanax  moze prouzrokovati nesanicu? Otkad ga pijem (3xo.25), prakticno da uopste ne spavam... 3-4 sata sa prekidima, osecam se izmozdeno, a opet nekako euforicno.

#44 girlnextdoor

girlnextdoor

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 692 posts

Posted 27 March 2007 - 11:22

pa ja pijem xanax da zaspim..nekad popijem kad nemogu spavat od nemira..popijem 1 od 0,25 i zaspim..umiri me..kad sam išla na ispit i razgovor za posao, isto sam popila..ne omami me, nego smiri..

#45 Strašljivi zec

Strašljivi zec

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,318 posts

Posted 09 April 2007 - 10:27

View PostPJHarvey, on 27 Mar 2007, 11:44 AM, said:

Zanima me da li xanax  moze prouzrokovati nesanicu? Otkad ga pijem (3xo.25), prakticno da uopste ne spavam... 3-4 sata sa prekidima, osecam se izmozdeno, a opet nekako euforicno.

Može, ali u rijetkim slučajevima.
Najbolje bi bilo da razgovaraš s liječnikom oko tog problema.

#46 DUBY

DUBY

ORGANESSA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,504 posts

Posted 09 April 2007 - 10:32

View PostVince, on 6 Mar 2007, 01:12 AM, said:

Meni Xanax uopste nije prijao imao sam osecaj kao da sam pijan, omamljen, pa sam presao na bromazepam.

Ni meni Xanax nikada nije pasao, niti za san, niti za smirenje, isto sam se tako osjećala.
Apaurin mi najviše odgovara.

#47 slavonka

slavonka

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 136 posts

Posted 12 April 2007 - 14:41

zadnjih dana mi je bilo užasno! ja inače nisam nikada imala napade panike ali mislim da sam ga doživjela
jučer. do sada sam pila 1mg xanaxa kad mi je bilo potrebno, pred neki važan stresni događaj. ali sada
mi je užasno i dok hodam ulicom što mi se nije prije događalo.ne mogu van iz kuće. pošto kod psihijatra mogu tek za mjesec dana a ne mogu više, počet ću ga piti svaki dan.
samo ne znam koliko da uzmem dnevno? da li je previše 1.5mg dnevno?
koje sranje a taman mi je super krenulo!!  Posted Image

#48 Igor_2

Igor_2

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 02 May 2007 - 14:10

Ja pijem zoloft 3 puta dnevno i helex po potrebi. Ali kada popijem helex jako mi se spava i umoran sam.
Jel je netko imao takvog iskustva?

#49 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 13 May 2007 - 22:11

ja sam u početku pila helex i to po 3x0.5 mg dnevno ,i u početku me znao zadrvenit i bila sam smušena ,nekad i jako umorna da sam zamalo zaspala usred šetnje,al nakon 5,6 dana to me pustilo sada isto tolko pijem al pokušavam manje i smiri me full al me više ne manta i super je sad ,al kažem smanjit ću na 0,25 mg dnevno .... evo točno 8 dana da pijem zoloft i osjećam poboljšanje ,čak sam usjela nešto i za fax radit ,bit će bolje ...

#50 astimisa

astimisa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 159 posts

Posted 17 May 2007 - 14:32

Ja pijem xanax sr 9 mjeseci img dnevno jer  mi je doc dala radi gušenja (mislila sam da je alergiski) Ako preskočim jednu počmem se trest i dobijam napadaje. Izgleda da sam razvila toleranciju i ovisnost. Psihijatar mi je sad moaro uvesti zoloft i pojačati xanax. Kako ću se skinut sa njega - zlo mi je od same pomisli. Mislim da nije nikako dobar za duge staze.

#51 tonka

tonka

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 17 May 2007 - 14:47

Ja sam bila ovisnik o Helex-u što je isto kao i Xanax.
Pila sam 3x po 1 mg. dnevno.Ni to mi nije pomagalo,usprkos unosu tableta ja sam i dalje imala napadaje.
Moraš pokušati...to je jedini način.
Počni polako smanjivati dozu.To što ti je dr. povećao dozu baš i nije rješenje jer i na tu dozu ćeš se ubrzo naviknuti.

kao prvo...ti možeš sama riješiti napadaje,tablete su tu samo privremeno rješenje.
kao drugo...Zoloft će pomoći,samo mu treba vremena.Proći će neko vrijeme prije nego počne djelovati.

polako skidaj dozu Xanaxa....dan po dan,ne odjednom.

#52 astimisa

astimisa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 159 posts

Posted 17 May 2007 - 18:52

@Tonka Dr mi je dala sva uputstva .Kad zoloft počme djelovati skidamo xanaks . Trebalo bi za jedno 7 dana početi smanjivati dozu xanaxa.
Ta veća doza me baš prepala al nema drugog načina nego da joj vjerujem.

Ak ništa drugo završit ću u komuni. :)

#53 Patrick Jane

Patrick Jane

MENTALIST

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,116 posts

Posted 17 May 2007 - 21:04

jel mi moze itko pojasnit sto znaci ovo ? :

Najvišu serumsku koncentraciju postiže unutar 1 do 2 sata.

#54 astimisa

astimisa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 159 posts

Posted 19 May 2007 - 10:23

To je najače djelovanje, dakle najveća doza ljeka u krvi koja vremenom isčezava.Dakle za 4 sata biti će manje djelovanje na receptore.

#55 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 14 June 2007 - 22:27

zasto me to cudo od helexa ne moze smiriti  :clapping:  isto kao ni praxiten  :unsure:

#56 astimisa

astimisa

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 159 posts

Posted 17 June 2007 - 19:11

Svatko može drugačije reagirati na ljek..

Ljudi skinila sam se na 0.5 mg xanaxa dnevno.
Idući tjedan ga ukidam skroz.
Ne mogu vjerovat da se od njega može javiti tolika kriza. Ujutro mi se tresu i ruke i noge. Katastrofa!!!

#57 Ms.Smith

Ms.Smith

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 30 June 2007 - 17:21

pijem misar sr 0,5mg po potrebi mjesec dana. zadnji tjedan puca me depresija koju inace nisam imala, dekoncentrirana sam stalno, brzo mjenjam raspolozenja i msilim da je od njega. ne zelim ga vise piti pa i po cijenu sf simptoma...

#58 jedan_sasha

jedan_sasha

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 posts

Posted 04 July 2007 - 16:06

View Posttonka, on 17 May 2007, 03:47 PM, said:

Ja sam bila ovisnik o Helex-u što je isto kao i Xanax.
Pila sam 3x po 1 mg. dnevno.Ni to mi nije pomagalo,usprkos unosu tableta ja sam i dalje imala napadaje.
Moraš pokušati...to je jedini način.
Počni polako smanjivati dozu.To što ti je dr. povećao dozu baš i nije rješenje jer i na tu dozu ćeš se ubrzo naviknuti.

kao prvo...ti možeš sama riješiti napadaje,tablete su tu samo privremeno rješenje.
kao drugo...Zoloft će pomoći,samo mu treba vremena.Proći će neko vrijeme prije nego počne djelovati.

polako skidaj dozu Xanaxa....dan po dan,ne odjednom.
Mislim da doza od 3 mg/24 h nije ni blizu dovoljna da se "navuces" na Xanax. Ljudi piju po 8 mg, pa se tek onda navuku... kontrolisano uzimanje do 4 mg/24h uz dodatne terapije treba da bezopasno djeluje i lijeci probleme... anksioznost, panicni, sto god.
Samo je jako bitno truditi se istinski voljom da se ozdravi, da se nadje uzrok problemu, a Xanax je tu smo da malo pogura. Naravno da ces se "navuci" ako se oslonis samo na tablete. Ja se tako mogu navuci na rum plocice ako se ufuram da su mi toliko dobre da ne mogu ni jedan dan bez njih.
Volja, vjera.... tek onda tabletice...

#59 tonka

tonka

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 05 July 2007 - 08:00

View Postjedan_sasha, on 4 Jul 2007, 05:06 PM, said:

Mislim da doza od 3 mg/24 h nije ni blizu dovoljna da se "navuces" na Xanax. Ljudi piju po 8 mg, pa se tek onda navuku... kontrolisano uzimanje do 4 mg/24h uz dodatne terapije treba da bezopasno djeluje i lijeci probleme... anksioznost, panicni, sto god.
Samo je jako bitno truditi se istinski voljom da se ozdravi, da se nadje uzrok problemu, a Xanax je tu smo da malo pogura. Naravno da ces se "navuci" ako se oslonis samo na tablete. Ja se tako mogu navuci na rum plocice ako se ufuram da su mi toliko dobre da ne mogu ni jedan dan bez njih.
Volja, vjera.... tek onda tabletice...

Ovisi koliko dugo piješ takvu dozu,zatim kakve si tjelesne građe....
Vjeruj mi da sam bila navučena,nažalost....unatoč psihoterapijama meni je Helex tada jedini pomagao.
Hvala bogu to je sada iza mene.
Ali,apstinencijsku krizu ne bih nikome poželjela.

#60 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 05 July 2007 - 08:09

Uf,ja sam zakljucio da mi xanax 2 mg SR vise smeta nego pomaze.
Istina,smiri me,ali i uspava.
Ne dovoljno da bih zaspao,ali me drzi prilicno usporenog i konfuznog ,vjerovali ili ne i duze od 12 sati...sto je jako dugo.

Znam popiti 1 ipo (dakle 3 mg SR-a) da me dovoljno smiri da se uspavam,ali me drzi konfuznog jos nekoliko sati nakon budjenja.

Sto se mene tice,ja cu ga defitivno polako poceti smanjivati.
Ili to,ili cu traziti da mi daju onaj od 0.5 mg.
Brze lupne,ali brze i pusta.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users