Jump to content

Koji Anksiolitik koristite?

• Please log in to reply
302 replies to this topic

Poll: Anksiolitici (265 member(s) have cast votes)

Koji Anksiolitik koristite?

1. Valium, Apaurin, Normabel, Diazepam Desitin, Diazepam JADRAN, Diazepam Alkaloid (45 votes [16.98%])

Percentage of vote: 16.98%

2. Xanax (PFIZER), Helex (KRKA), Misar (BELUPO) (148 votes [55.85%])

Percentage of vote: 55.85%

3. Meprobamat (PLIVA) (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

4. Buspiron (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

5. Praxiten (PLIVA), Oksazepam (BELUPO) (11 votes [4.15%])

Percentage of vote: 4.15%

6. ...neki drugi (napisite ime u postu) (61 votes [23.02%])

Percentage of vote: 23.02%

Vote Guests cannot vote

#41 neka nova ja

neka nova ja

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 113 posts

Posted 10 March 2007 - 21:28

HELEX..O.25mg 1x dnevno..a znam i navečer popit još pola ako mi je :ludilo:

#42 Guest_Dzudi (Gost)

Guest_Dzudi (Gost)
  • Guests

Posted 10 March 2007 - 21:35

Ksalol od 0,25mg - tri puta dnevno + 1 pp

#43 IstraMan

IstraMan

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 12 August 2007 - 14:41

Ja koristim SEREUPIN 20mg (Abbott), uzima se jednom dnevno po jedna tableta.
Na pocetku je katastrofa, gore se covjek osjeca nego prije, 10-15 dana, nakon toga milina.
Jako sam zadovoljan tim lijekom.
Lijep pozdrav svima

#44 ISA

ISA

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 848 posts

Posted 12 August 2007 - 16:13

jel to anksiolitik,ili antidepresiv? rekla bi po nacinu uzimanja i njegovom djelovanju nakon 15 dana da je Ad,ali iskreno nikad cula za taj lijek

#45 MajaNS

MajaNS

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 526 posts

Posted 12 August 2007 - 16:51

Ksalol 0,5 po potrebi,mada sam ga na moru pila svaki dan....
Toliko  o tome ..kako mi je bilo na moru...

#46 balon2

balon2

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 971 posts

Posted 12 August 2007 - 16:58

Rivotril 1 mg

#47 julija

julija

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 258 posts

Posted 08 November 2007 - 20:52

Rivotril 0.5. 1/2  tablete ujutru, u podne i jedna uvece. :sadangel:

#48 fek222

fek222

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 397 posts

Posted 11 December 2007 - 09:32

pola misara uveče a po danu po potrebi persen forte

#49 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 13 December 2007 - 17:19

xanax minimalno 3 tablete dnevno od 0.5 ...nekad i po4,5 komada  :sadangel:   ..koma

..evo sad mi je opet ponestalo xanaxa i 2 dana ga nisam pila i već 2 noći nemrem zaspat  dddrrr5

..odvratno i totalno se čudno osjećam ... zvukove neke čujem .... imam neke strahove i no?ne more ...danas sam se opskrbila sa 4 kutije da se ne bi ponovilo to jer je odvratno !!!

ZATO UVIJEK IMAJTE U REZERVI I NIKAD NAGLO PREKIDATI UZIMANJE !!  evo sada ću piti 3 tablete dnevno tjedan dana pa ću smanjiti na 2 tablete ..i nakon 3 tjedna na 1 tabletu pa nakon mjesec dana na pola tablete dnevno ..jer želim polako da slučajno ne bi imala nuspojave jer su PREUŽASNE ....preksinoć sam čula neke zvukove ..ležim pokušavam zaspatitišina u sobi i ja čujem kako mi netko šapće na uho  dddrrr5  .. preeeeusrala sam se .. valjda nemam šizofreniju ak umišljam te glasove  :smrk:

#50 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 13 December 2007 - 18:47

U novoj terapiji Rivotriil 0.5mg 2x dnevno (na 12 sati).

#51 La_mamma

La_mamma

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 posts

Posted 19 January 2008 - 21:47

Meni je psihijatar prepisao Xanax 3x 0,25 i Fluoxetin Alkaloid 1 ujutro. Meni je Xanax od 0,25 malo pa uzmem ujutro onaj od 0,5.
Rece da ce da mi ubaci Sulpirid da je on odlican , ali se boji jos uvjek jer sam skoro prestala da dojim , a on ima neke veze sa tim...
Prije ovog Fluoxetina , koji je antidepresiv, jer me xanax "udepresi" , dao mi je prvo Seroxtat, ali me uznemiravao, pa ga ja izbacih...kazem sada taj Fluoksetin, pa uvodimo Sulpirid...

#52 demi

demi

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 359 posts

Posted 20 January 2008 - 10:13

Evo imam jedno pitanje u vezi anksiolitika, općenito.

Primjetila sam da skoro svi ili većina pije ili Rivotril ili Xanax ili eventualno Lexaurin. Meni lično ne odgovara nijedan od ovih.

E sad, pročitala sam tamo da postoji neki Tranex, pa Buspiron i pitam se zašto ove nitko ne pije?

Ja sam baš u potrazi za jednim kvalitetnim anksiolitikom, jer kako rekoh ne odgovaraju mi ovi gore spomenuti.

Pitat ću svoju dr na slijedećoj kontroli o ovome, ali eto pitam... baš me interesuje.

#53 laura40

laura40

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,028 posts

Posted 20 January 2008 - 12:57

View Postdemi, on 20 Jan 2008, 10:13 AM, said:

Evo imam jedno pitanje u vezi anksiolitika, općenito.

Primjetila sam da skoro svi ili većina pije ili Rivotril ili Xanax ili eventualno Lexaurin. Meni lično ne odgovara nijedan od ovih.

E sad, pročitala sam tamo da postoji neki Tranex, pa Buspiron i pitam se zašto ove nitko ne pije?

Ja sam baš u potrazi za jednim kvalitetnim anksiolitikom, jer kako rekoh ne odgovaraju mi ovi gore spomenuti.

Pitat ću svoju dr na slijedećoj kontroli o ovome, ali eto pitam... baš me interesuje.
Ja pijem lexaurin, jer mi on pomaže da smirim napetost, da se riješim panike, a ne usporava me, odnosno mogu pod njim "relativno normalno funkcionirati". Svako je osoba za sebe i svatko na svoj način reagira na razne lijekove. Jedini savjet koji ti ja mogu reći je taj da vidiš sa svojim doktorom za neki drugi lijek, pošto ti ovi ne odgovaraju. Zašto se uglavnom piju ovi? Pa vjerojatno iz tog razloga što se najviše koriste, pa ih liječnici automatski i preporučuju, jer i oni naprosto moraju pogađati koji će lijek nekome dati, pa onda imaju više sigurnosti propisati lijekove koji se češće koriste.

#54 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 20 January 2008 - 14:41

helex..ali mnogo me uspavljuje..a ako ga ne popijem ne mogu da zaspim.. :)

hartera bas si me uplasila..ja sam se pre neki dan pitala sta je sledece..dali cu da pocnem da cujem glasove i vidim duhove .. :) fali mi jos da me udari neka sizofrenija.. :) mislim da sam sve drugo dozivela :)) a ti pises bas o tome da cujes kako neko sapce..bas lepo..malo odbrano drustvo na helex i xanas :)))

#55 urban_marginal

urban_marginal

MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 280 posts

Posted 29 January 2008 - 00:50

View PostVALLERY, on 20 Jan 2008, 02:41 PM, said:

helex..ali mnogo me uspavljuje..a ako ga ne popijem ne mogu da zaspim.. :)

hartera bas si me uplasila..ja sam se pre neki dan pitala sta je sledece..dali cu da pocnem da cujem glasove i vidim duhove ..:) fali mi jos da me udari neka sizofrenija.. :) mislim da sam sve drugo dozivela :)) a ti pises bas o tome da cujes kako neko sapce..bas lepo..malo odbrano drustvo na helex i xanas :)))

Vallery Lupas mala neces da me slusas.....kako zelis budi tvrdoglava.. Posted Image  Posted Image
Dao sam ti lep savet tebi treba psiholog ili pishotrepeut a ne da ulazis u film psihijatrsikaog klasicnog pacijenta ... :ludilo:  :ludilo: Nece tebi cika pshijatar pomocii ..
ali nesec da slusas
  Posted Image  :lizalica:

#56 neka tamo82

neka tamo82

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 154 posts

Posted 20 February 2008 - 14:19

prvo je bio Rivotril,stvarao mi strashne konfuzije u glavi,pa Ksalol,koji me dizao ali mi anksioznost nije smirivao uopshte,zatim Lorazepam koji je delovao ok,ali u dozi vecoj od propisane,izazivao plachljivost kod mene,onda Bromazepam,nishta,valjda saam oguglala na njega jer sam ga pila stalno sama,dok nisam provalila od chega sam bolesna........E sad sam se opet vratila na lorazepam,i pokushavam piti manje doze,da ne bih opet postala plachljivica...

#57 whisper

whisper

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Posted 20 February 2008 - 16:33

lexaurin  i xanax ..ali rijetko...

#58 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 25 February 2008 - 22:39

View Posturban_marginal, on 29 Jan 2008, 12:50 AM, said:

Vallery Lupas mala neces da me slusas.....kako zelis budi tvrdoglava.. Posted Image  Posted Image
Dao sam ti lep savet tebi treba psiholog ili pishotrepeut a ne da ulazis u film psihijatrsikaog klasicnog pacijenta ... :ludilo:  :ludilo: Nece tebi cika pshijatar pomocii ..
ali nesec da slusas
  Posted Image  :lizalica:
abe kako ne te vidov porano deka si se raspisuel:))
slusaj vaka..ja stvarno imam mnogu tvrda glava.. :))
ali od vreme na vreme svakam :))ne znam kako ali mi vlaga po nekoja misla vo zelcevo :))

e sega..rabotava e "skontav cuco".. :)ne bas sve..ali dovolno za da znam sto mi e..uste da skontam od kaj mi e :))e sega koga ke mi se ukljuci tvrdoglavosta ke vidis sto znaci "tri vreki sol ke izedam" ali ki mi bude podobro :))i da se pofalam..podobro mi e mnogu :))moze e samo od sonceto..a moze ne :)

by the way..ti kade i zasto se gubis? :)

#59 urban_marginal

urban_marginal

MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 280 posts

Posted 25 February 2008 - 22:58

View PostVALLERY, on 25 Feb 2008, 10:39 PM, said:

abe kako ne te vidov porano deka si se raspisuel:))
slusaj vaka..ja stvarno imam mnogu tvrda glava.. :))
ali od vreme na vreme svakam :))ne znam kako ali mi vlaga po nekoja misla vo zelcevo :))

e sega..rabotava e "skontav cuco".. :)ne bas sve..ali dovolno za da znam sto mi e..uste da skontam od kaj mi e :))e sega koga ke mi se ukljuci tvrdoglavosta ke vidis sto znaci "tri vreki sol ke izedam" ali ki mi bude podobro :))i da se pofalam..podobro mi e mnogu :))moze e samo od sonceto..a moze ne :)

by the way..ti kade i zasto se gubis? :)
Spavam cucino ceo dan prmenili mi trepiju i spavam .Sta da radimm..
inace ti cuco od so si tvrdoglava te macat misli i glupostii . Od ka tie sto tie e jas ti kazav kaj dase javis i so kogo mubet da praviss ama ti nee SOLLl inatt Parti soda ti gazam ili glumi deka tie arnoo..
amozebi i tie arnoo..

Eh cuco cuco jas si pijam asnetra i si spijamm Zato me nema  Posted Image Posted Image

#60 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 25 February 2008 - 23:11

View Posturban_marginal, on 25 Feb 2008, 10:58 PM, said:

Spavam cucino ceo dan prmenili mi trepiju i spavam .Sta da radimm..
inace ti cuco od so si tvrdoglava te macat misli i glupostii . Od ka tie sto tie e jas ti kazav kaj dase javis i so kogo mubet da praviss ama ti nee SOLLl inatt Parti soda ti gazam ili glumi deka tie arnoo..
amozebi i tie arnoo..

Eh cuco cuco jas si pijam asnetra i si spijamm Zato me nema  Posted Image Posted Image
cuco nisto vise ne ti kazuvam..si me procital malku..stanues opasen :))ama ne si procital sve.. :)ke gledam podobro da se krijam vo idnina :))
a ti e so gi pies "ASNETRA" za spanje se? ako se..sakam i ja :))

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users