Jump to content

Diazepam (BENSEDIN, NORMABEL, VALIUM, APAURIN)

• Please log in to reply
78 replies to this topic

#21 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 29 December 2014 - 17:20

View PostAnk, on 22 December 2014 - 14:08 , said:

Koliko dugo ste, bez prekida uzimali ovaj lijek?
???

#22 lewi

lewi

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 241 posts

Posted 29 December 2014 - 18:20

Ja sam prije godinu na svoju ruku uzeo bensedin u ljekarnoj od 5mg i pio mj. dana.
Onda sam kupio kutiju od 10 i to pio pola tablete dnevno i vise nisam uzimao jer mi nikako nije djelovao zadnjih 20ak dana, kao da ga i ne popijem.
Oko 2mj sam pio bez prekida.
Nisam imao nikakve probleme iako sam prekinuo naglo.

Ispravka: Nije imala u ljekarnoj bensedina nego mi je dala Diazepam od 10mg i rekla da je to isto.

#23 Anela

Anela

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 212 posts

Posted 20 May 2015 - 18:01

Ja sam od svoje doktorice (inace psihologa), dobila diazepam od 5 mg.... kao, kad bas ne mozes da prevazidjes "na suvo" paniku, ti uzmi pola... I leeepo citam na uputstvu da se kratko koristi za lecenje stanja anksioznosti (2-4 nedelje). Ali, ko velim, ok, uzimam ga kad je tolika frka, da ne mogu da se smirim. I to povremeno uzimanje je bilo ok, pola od 5 mg me je opustalo, sve dok nisam nagradjena jos jacim ispoljavanjima napada. Brale, kad me pukne tahikardija (160 otkucaja u minuti), ne pomaze ni konjska doza. Pola Diazepama mi dodje kao da sam progutala jedan tic-tac :rolleyes:  Tako sam, da kada krene velika frka, pila jedan ceo. Inace, postoje dani kada sam konstantno anksiozna, i vecinom je povezano sa tim da sam dan ranije imala zestok napad. Tada sam kao dronjava krpa, ne mozes me prisiti ni popraviti nikako. Imala sam period kada je uzimanje Diazepama bilo svakodnevno, jer, poucena svojim iskustvom, momenat kada mi je najteze da se izborim je prekasno za uzimanje carobnih bombonica.
Sinoc sam imala takav napad, da nijedan moj nacin borbe nije uspevao. Popila sam jedan ceo, ali, cenim, prekasno, jer uopste nije delovao. Mislila sam da cu umreti! Bojazljivo sam popila jos pola, i nista. Sat vremena bas nista. Pa jos pola. I nista. Tek oko pola 2 (3 sata od uzimanja prve doze), tahikardija i znojenje su se smirili. Tek onda sam smela leci u krevet. Jos sat vremena mucenja da zaspim, jer svaki put kada bi me dremez hvatao, imala sam utisak da padam u ponor. Stalno sam se trzala, sto me je dodatno iznerviralo i uplasilo.
Jutros sam se probudila kao da sam trcala maraton, i prva misao mi je bila "Samo ne opet, molim te, ne opet da me spopadnes!" I tako, strahom od straha, drzim sebe u anksioznom stanju, i popijem pola Diazepama... Zacaran krug...

#24 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 31 May 2015 - 00:17

E ovako, pošto sam ja u zadnje vreme počeo da pijem tablete kao bonbone, Rivotril 8mg dnevno (propisano) 1mg, zatim diazepam 20 mg na svoju ruku, bromazepa 18 mg dnevno odlučio sam da od de večeras potpuno izbacim benzodiazepine jer ih i kombinujem sa alkoholom pa mi je muka. Wash out pa sad čekam apstinencijalnu krizu a izvestiću vas o detaljima. Terapiju AD uzimam striktno i disciplinovano.

#25 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 31 May 2015 - 15:19

Nije mi dobro. Pišem neki seminarski šetam po kući počeo sam da vičem na majku nervozan sam. Preterao sam priznajem.Sinoć sam uzeo 22 mg bromazepama i to je bilo zadnje. Možda ovo prođe videću večeras hoću li moći zaspati, to će biti glavni test.

#26 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 31 May 2015 - 17:03

Upravo sam ostatak Diazepama i Bromazepama bacio u wc šolju. Nastavljam sa Rivotrilom. Neću da se igram.

#27 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 01 June 2015 - 22:36

Trenutno gutam RIvotrile nenormalno.Ne znam šta da rau da se setim dim. teško pamtim ne mogum dase setim osnovnih stvari.

#28 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 02 June 2015 - 03:05

S benzosa se skidaš polaaaaaaaaaaaaako i postepeno. :)
Zabeleži koliko si uzeo danas i razmisli za koliko je realno da skratiš sutra a da ti ne bude gadno. I tako stalno. Postoje verovatno i neke pravilne procedure o tome za koliko se smanjuje i sl, ne znam, ali polako i postepeno i stići ćeš do cilja.

#29 svetionik85

svetionik85

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 454 posts

Posted 07 June 2015 - 23:07

Pre neki dan sam popio 20 mg Rivotrila u cugu i 2 litre piva. I, doilazi kontrola na poslu. Kako sam preživeo ne znam, kako sam uspeo da hodam pravo ne znam. U... sam se. Strašno. Primetio sam da su počele da mi ispadaju stvari iz ruke recimo mobilni, ne mogu da hodam pravo, teturam se. Pao sam jednom u neku žabokrečinu posle išao na tetanus :) Ali što se tiče raspoloženja nikad bolje nemam osećj astida, ne ustručavam se, imam samopouzdanje, budim se veseo, iskačem iz kreveta.

#30 mala_princeza

mala_princeza

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 115 posts

Posted 29 April 2016 - 00:28

View PostAnela, on 20 May 2015 - 18:01 , said:

jer svaki put kada bi me dremez hvatao, imala sam utisak da padam u ponor.

ovo se meni upravo dešava ,pa se štrecnem i počne srce da lupa ko ludo.inače bez ikakvog razloga osećaj teskobu neku,kao da ne mogu da dišem i strah da mi srce ne stane :(
da li je to ankzioznost?

#31 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,302 posts

Posted 19 September 2016 - 12:36

Hvala Bogu i doktoru, više ga ne pijem, a nisam mogao zamisliti dan bez 10 mg 3x1!

#32 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,252 posts

Posted 19 September 2016 - 14:11

Normabel, normalna ljepota :D njega sam se nagutao i puno puta mi je pomogao. Nekad mi doza bila prevelika pa sam bio tulav. Sad uzmem po potrebi.

#33 Pikova dama

Pikova dama

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 134 posts

Posted 31 October 2016 - 14:07

Da li je ovaj lek slabiji od lorazepama?

#34 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,302 posts

Posted 31 October 2016 - 14:14

Mnooooooogo slabiji.

#35 Pikova dama

Pikova dama

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 134 posts

Posted 31 October 2016 - 14:55

View PostApoptosis, on 31 October 2016 - 14:14 , said:

Mnooooooogo slabiji.
E hvala na odgovoru, to mi i odgovara.

#36 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,302 posts

Posted 01 November 2016 - 11:28

Nema na čemu dušo. Pitaj o lekovima šta god te zanima.

Ja hvala Bogu Bensedin ( Diazepamum ) ne pijem više.
Ali zato pijem 9 Rivotrila dnevno.
Iz šupljeg u prazno.

#37 Pikova dama

Pikova dama

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 134 posts

Posted 01 November 2016 - 15:43

View PostApoptosis, on 01 November 2016 - 11:28 , said:

Nema na čemu dušo. Pitaj o lekovima šta god te zanima.

Ja hvala Bogu Bensedin ( Diazepamum ) ne pijem više.
Ali zato pijem 9 Rivotrila dnevno.
Iz šupljeg u prazno.
Vai,Apo. Videla sam da ti je to terapija u kombinaciji sa drugim lekovima, i da ti je pomogla,to je najbitnije.

#38 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 15 February 2017 - 16:59

Pozdrav, ja sam posle dugogodisnje ksalolizacije presao na bensendin 5mg x 2 dnevno...Od tada imam lack u memoriji, nekako mi je logika isla bolje na 0.5mg x 3 ksalola nego li na bensendinu.
Lekar mi je prepisao jer hoce da me skine sa xalola..a ovo sa losom memorijom na daleko slabijem benzosu ne mogu da objasnim..
Mozda neko ima iskustva?

#39 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,337 posts

Posted 15 February 2017 - 17:41

Svi oni dovode do problema sa kratkoročnom memorijom.
Meni je tu bio najgori Rivotril, mada Xanax nisam ni pila, osim dve kutije ukupno u životu.
Bitno je da se skineš sa tih lekova skroz i onda će ti memorija ponovo biti u redu, vremenom.

#40 maza

maza

Fikus

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 735 posts

Posted 15 February 2017 - 19:29

Ja ne mogu bez tih tableta, a treba da nastavim da se bavim intelektualnim radom. Kako ljudi, kako? Kao slamu da imam u glavi, jedva misli povezujem, konfuzna sam, teško pamtim... Kako miša mu.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users