Jump to content

Pomoć: Nozinan, Lexilium, Seroxat i Sanval.

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 dalmatiner

dalmatiner

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 18 January 2018 - 22:36

Razvio sam toleranciju na Xanax pa mi je psihijatar propisao Lexilium (Bromazepam) od 6 miligrama (3 puta dnevno po 1 tabletu). Međutim, taj Lexilium i ne djeluje baš na mene; jučer sam krenuo s terapijom i uopće nije djelovao. Nakon što sam shvatio da ne djeluje, popio sam još nekoliko tableta (ukupno 10 komada od 6 miligrama) i ni tada nisam osjetio ništa. Nastavno, danas sam popio 3 tablete po 6 miligrama, ali odjednom i osjetio sam neko blago djelovanje (smirenje napetosti). I da, prvi put sam na nekom od bromazepama.

Htio bih znati, koliko je vremenski potrebno gore navedenim tabletama za djelovanje? Manje od 30 minuta kao kod Xanaxa ili nešto dulje? Moram napomenuti da mi je propisan i Sanval u slučaju nesanice koju moe uzrokovati Lexilium (ne elim piti Sanval, naći ću si nešto na biljnoj bazi ako budem imao problema).

Sad idemo na drugi problem: Terapiju Seroxatom sam tek započeo i mislim da će biti dobro (placebo efekt vjerojatno) no nije mi jasno zašto mi je propisan Nozinan od 25 miligrama niti mi je jasno čemu uopće slui taj lijek niti mi je objašnjeno koliko je potrebno tableta konzumirati. Kad pročitam upute o o tom lijeku, padne mi mrak pred oči jer ja, pobogu, nemam šizofreniju ili nešto slično opisano na tom papiriću.

#2 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 18 January 2018 - 22:43

na benzose se vrlo brzo razvija tolerancija.
xanax i bromazepam su iz iste skupine lijekova (benzodiazepini).

samim time ako si dugo uzimao xanax logično da ti ni veće doze bromazepama neće djelovati
jer je on puno slabiji.

što se tiče drugog pitanja u vezi Noziana.
iskreno nemam pojma zašto ti je propizan tako "prljav" lijek
koji ima mnogo neugodnih nuspojava kad već postoje noviji atipični antiepileptici.

mada ne znam šta će ti bilo kakav antiepileptik osim ako ti nije propisan za spavanje.
ali i za spavanje postoje puno bolji i sigurniji lijekovi.

#3 Koba

Koba

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 124 posts

Posted 18 January 2018 - 22:59

Dato ti je da pijes to da bi se stabilizovao i oslobodio postepeno benzodiazepina u buducnosti.

Sta pise tacno na izvestaju psihijatra?

#4 dalmatiner

dalmatiner

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 18 January 2018 - 23:19

Ne znam kako pročitati taj guzopis, gore prvi vrhu piše - ovisnost o alprazolamu.

Još uvijek mi nitko nije odgovorio koliko dugo je potrebno za potpun efekt Lexiliuma i čemu služi uopće taj Nozinan te zašto mi je propisan - pa bih zamolio nekog s iskustvom.

Najradije bih promijenio psihijatra.

Hvala i Caru i Kobi na komentarima.

#5 Koba

Koba

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 124 posts

Posted 19 January 2018 - 00:02

Veruj svom lekaru on zna sta radi.

Dao ti je lekove po semi da bi lecio zavisnost od alprazolama, a takodje da bi lecio stanje koje si ti resavao alprazolamom.

Lex deluje duze od Xanaxa, zato ti je i dat, da bi bio duze vremena pokriven anksiolitikom.

Nozinan je tipicni niskopotentni antipsihotik slican Largactilu - ali duplo slabiji, i daje se off-label za neka anksiozna stanja, nesanicu, nervozu itd,

Glavni akcenat je na Seroxatu, uz redovnu upotrebu, kontrolu i prilagodjavanje doze.

Zeznuo si GABA u mozgu sa tim Xanaxom, trebace vremena da se to sredi. Budi uporan i ne zloupotrebljavaj Lexilijum.

#6 dalmatiner

dalmatiner

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 19 January 2018 - 04:32

Idem ujutro na pregled, promijenit ću psihijatra i to je to; ionako mi pari nezainteresiran za pacijente. Nozinan ne želim piti jer taj lijek jednostavno nije za mene, a ovaj Lexilium opet ne djeluje na mene. Evo, uzeo sam dozu od 20 tableta po 6 miligrama i - ništa.

#7 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 19 January 2018 - 07:50

Bila sam u donekle slicnoj situaciji jer sam razvila zavisnost od Xanaxa. Mada je moje stanje tad bilo ocajno pa mozda i nije bila toliko zavisnost koliko bas to ocajno stanje na koje ni 10 tableta Xanaxa odjednom nije moglo da deluje.

Meni je propisan Rivotril, Karbapin i Zoloft, pored redovnog Rispolepta.  Rivotril sam redovno pila jedno dva meseca, i onda samo odlucila da prestanem jer vise nisam bila anksiozna i pila sam ga vise radi reda jer mi je propisan. Nikakvih nuspojava nisam imala, a od neke 2010 godine sam se redovno nenormalno kljukala lorazepamom, bromazepamom i xanaxom. Mislim da je presudna bila kombinacija zolofta i karbapina da tako lako ostavim rivotril. Sada uzimam rivotril samo ponekad, kad se bas potresem, nekad je to par puta nedeljno, e nekad prodju meseci da ga i ne pogledam. Uglavnom proklinjem dan kad sam prvi put uzela benzos i volela bih da ne znam ni sta je to g*vno.

#8 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 posts

Posted 19 January 2018 - 08:23

Nozinan ja od tri mg ne mogu da ustanem. Spavam dok god deluje.

#9 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,492 posts

Posted 19 January 2018 - 08:37

View Postdalmatiner, on 18 January 2018 - 22:36 , said:

Razvio sam toleranciju na Xanax pa mi je psihijatar propisao Lexilium (Bromazepam) od 6 miligrama (3 puta dnevno po 1 tabletu). Međutim, taj Lexilium i ne djeluje baš na mene; jučer sam krenuo s terapijom i uopće nije djelovao. Nakon što sam shvatio da ne djeluje, popio sam još nekoliko tableta (ukupno 10 komada od 6 miligrama) i ni tada nisam osjetio ništa. Nastavno, danas sam popio 3 tablete po 6 miligrama, ali odjednom i osjetio sam neko blago djelovanje (smirenje napetosti). I da, prvi put sam na nekom od bromazepama.

Htio bih znati, koliko je vremenski potrebno gore navedenim tabletama za djelovanje? Manje od 30 minuta kao kod Xanaxa ili nešto dulje? Moram napomenuti da mi je propisan i Sanval u slučaju nesanice koju mo�e uzrokovati Lexilium (ne �elim piti Sanval, naći ću si nešto na biljnoj bazi ako budem imao problema).

Sad idemo na drugi problem: Terapiju Seroxatom sam tek započeo i mislim da će biti dobro (placebo efekt vjerojatno) no nije mi jasno zašto mi je propisan Nozinan od 25 miligrama niti mi je jasno čemu uopće slu�i taj lijek niti mi je objašnjeno koliko je potrebno tableta konzumirati. Kad pročitam upute o o tom lijeku, padne mi mrak pred oči jer ja, pobogu, nemam šizofreniju ili nešto slično opisano na tom papiriću.

posle xanaxa/ksalola nema tog anksioliika koji ce ti delovati... pija sam i ja po 30 tableta bromazepama i tako, celu kutiju popijem i nista... ali takav je ksanaks. dok deluje, dok se ne navuces, on deluje... ali kad se navuces...

moras da polako smanjujes ksanaks, nedleju dana uzimas pola doze od ranije, pa posle jos manje, pa tako par nedelja smanjujes dok ga ne izbacis. ja sam se skinula na suvo, prestala da pijem (uzimala sam 3-4mg dnevno tokom 6 godina) i 7 dana sam crkavala a posle sam se smirila, delimicno. Sad, posle 5-6 godina od poslednjeg ksanaksa, ponekad uzmem Rivotril ali to je cisto placebo, jer kazem ti iz iksustva, nijedan se ne moze porediti sa ksanaksom..

jedino resenje ti je da prestanes da ga pijes, i probaj da nesto radis, da ribas, cistis, trcis, seckas, bilo sta...

za antidepresiv, taj ce delovati za 5-6 nedelja i to mozda. anksioliticko dejstvo nikad nece biti kao sa ksanaksom, onako, vise te umrtvi nego sto te smiri, i neznam dal ti je potrebno da se tim trujes... a u pocetku ce ti povecavati ankisoznost, to je neka ta hemija sa serotovninom itd da ne smaram sad... prvih par nedelja kad se navlacis na AD a skidas sa anksiolitika su pakao, jer si nervozniji nego ikada... posle se mozak navikne ali i umrtvi.... ako hoces da osecas zivot, sa sve patnjama i radostiam, nemoj da pijes AD. Boli, ali je zivot i ima boju, miris, ukus. A sa ADom nema ni miris ni ukus ni bol ni nista, onako, samo si tup i zombiran i to je kao "bolje" i to se kaze "funkcionisem"... a kad se posle 20 godina orkenes unazad i pogledas sta si ziveo pod dejstvom ADa. onda shvatis da si se strasno zeznuo tj ja to iz lilcnog iksustva...

sa srecom...

#10 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 19 January 2018 - 18:12

View Postdalmatiner, on 18 January 2018 - 23:19 , said:

Hvala i Caru i Kobi na komentarima.

CAR je tu da pomaže ljudima u nevolji.
to je moja životna misija :sleep:

#11 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 19 January 2018 - 18:16

View Postruzza, on 19 January 2018 - 08:37 , said:

..

za antidepresiv, taj ce delovati za 5-6 nedelja i to mozda. anksioliticko dejstvo nikad nece biti kao sa ksanaksom, onako, vise te umrtvi nego sto te smiri, i neznam dal ti je potrebno da se tim trujes... a u pocetku ce ti povecavati ankisoznost, to je neka ta hemija sa serotovninom itd da ne smaram sad... prvih par nedelja kad se navlacis na AD a skidas sa anksiolitika su pakao, jer si nervozniji nego ikada... posle se mozak navikne ali i umrtvi.... ako hoces da osecas zivot, sa sve patnjama i radostiam, nemoj da pijes AD. Boli, ali je zivot i ima boju, miris, ukus. A sa ADom nema ni miris ni ukus ni bol ni nista, onako, samo si tup i zombiran i to je kao "bolje" i to se kaze "funkcionisem"... a kad se posle 20 godina orkenes unazad i pogledas sta si ziveo pod dejstvom ADa. onda shvatis da si se strasno zeznuo tj ja to iz lilcnog iksustva...

potpisujem boldano.
imao sam baš takvo iskustvo i na paroksetinu i na venlafaksinu.
sreća u nesreći je da ne pretvaraju baš svi antidepresivi ljude
u zombi robote :ph34r2:

#12 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 posts

Posted 19 January 2018 - 19:15

View Postzeus20, on 19 January 2018 - 18:16 , said:

potpisujem boldano.
imao sam baš takvo iskustvo i na paroksetinu i na venlafaksinu.
sreća u nesreći je da ne pretvaraju baš svi antidepresivi ljude
u zombi robote :ph34r2:
Imam i ja taj utisak sa Seroxat ali posle godina uzimanja. Zar AD ne bi trebalo da stvaraju raspolozenje.

#13 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 19 January 2018 - 19:22

View Postkicavac, on 19 January 2018 - 19:15 , said:

Imam i ja taj utisak sa Seroxat ali posle godina uzimanja. Zar AD ne bi trebalo da stvaraju raspolozenje.

to sam i ja mislio kad sam prvi put u životu probao antidepresive.
počeo sam baš sa seroxatom.

očekivao sam da AD treba popraviti raspoloženje, motivaciju i vratiti emocije, a ne pretvoriti me u bezosjećajnog zombija, koji što kaže ruzza ne osjeća ni bol, ni tugu, ni sreću, niti bilo kakvu drugu emociju. bilo pozitivnu ili negativnu.
općenito stariji antidepresivi su daleko učinkovitiji što pokazuje i ova rang lista  http://slatestarcode...d-perversities/
samo što psihijatrima odgovara kao i farmaceutskoj industriji
da se što manje ljudi izliječi pa ih rijetko propisuju.

#14 Sa1x87

Sa1x87

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 597 posts

Posted 19 January 2018 - 19:50

Ti si popio 60mg lexiliuma u toku dana i nije te oborilo. To je nemoguce. Nemoj se igrati sa takvim dozama. I 12mg je previse, a kamo li 60mg

#15 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,398 posts

Posted 19 January 2018 - 20:32

Mene obori i 1.5 mg, u poslednje vreme.

#16 Sa1x87

Sa1x87

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 597 posts

Posted 19 January 2018 - 20:37

View PostHyperdrive, on 19 January 2018 - 20:32 , said:

Mene obori i 1.5 mg, u poslednje vreme.

Raduj se zbog toga. Zdrava si, organizam ti je dobar.

#17 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,398 posts

Posted 19 January 2018 - 20:39

Vala baš, pre sam mogla i pola Rivotrila od 2mg, a da ništa ne osetim.

#18 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 19 January 2018 - 20:45

Mene smiri samo 2 mg rivotrila...

#19 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 19 January 2018 - 20:48

kad je tolerancija bila na vrhuncu znao sam uzeti
4 mg rivotrila (8 tableta)  bez da išta osjetim

#20 dalmatiner

dalmatiner

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 15 posts

Posted 19 January 2018 - 21:55

Promijenio sam psihijatra; žao mi je što nisam prije znao za tako dobrog doktora i čovjeka.

Nozinan mi je izbacio, propisao je Lekotam i Prazine. Seroxat i Sanval su ostali (rekao mi je da pijem Sanval jedino ako je baš priša). Popio sam Lekotam i Prazine i - hvala ****u - djeluje!

Hvala svima na komentarima, iskustvima i savjetima.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users