Jump to content

Lorazepam (LORAZEPAM)

• Please log in to reply
73 replies to this topic

#21 Karlito

Karlito

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 05 December 2009 - 17:27

ima li koga jos sa ovakvim problemom konkretno lorazepamom ako i ima nek pise .molim vas.

#22 lmaster

lmaster

They say I'm trippin'

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,178 posts

Posted 11 December 2009 - 14:48

Ja sam od ovoga imao crne rupe, nisam se secao pola dana kada sam popio 6mg. sad.gif

Ne secam se ni sto sam ga popio. biggrin.gif

#23 Anteros

Anteros

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 17 June 2010 - 09:39

Lorazepam je lek iz grupe benzodiazepina, srodan Diazepamu i Clonazepamu.
Koristi se samo u kratkotrajnoj terapiji.
O?ekivati da lorazepam sam u?ini neko "?udo" i izle?enje nema veze s mozgom.
Vrlo lako se razvija benzodiazepinska zavisnost, pa je potreban oprez sa njime.
Ovde je praksa da se lorazepam skoro nikad ne prepisuje pacijentima kao terapija koja se uzima svakodnevno, ve? se daje pacijentima koji su hospitalizovani radi smanjenja agresije...
Ljudi gree kad misle da ?e Lorazepam reiti probleme insomnie.
Svaki benzodiazepin je specijalizovan za odre?ene probleme.
Konkretno kod insomnie je najefikasniji Nitrazepam koji cilja na GABAa receptore mozga, koji su zadueni za sedaciju, uspavanost.
Pri tom, Nitrazepam kao jak sedativ uspavljuje brzo, i popravlja kvalitet sna.
Lorazepam, Diazepam, Clonazepam, i sli?ni imaju sedativno dejstvo, ali primarno NE uti?u na kvalitet sna.
Zato pitajte lekare da Vam prepiu lek protiv nesanice, ako je imate, a ne da daju druge, koji imaju sekundarno sedativno dejstvo.

#24 Karlito

Karlito

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 16 October 2010 - 07:05

QUOTE(Anteros @ 17 Jun 2010, 10:39 AM)  
Lorazepam je lek iz grupe benzodiazepina, srodan Diazepamu i Clonazepamu.
Koristi se samo u kratkotrajnoj terapiji.
O?ekivati da lorazepam sam u?ini neko "?udo" i izle?enje nema veze s mozgom.
Vrlo lako se razvija benzodiazepinska zavisnost, pa je potreban oprez sa njime.
Ovde je praksa da se lorazepam skoro nikad ne prepisuje pacijentima kao terapija koja se uzima svakodnevno, ve? se daje pacijentima koji su hospitalizovani radi smanjenja agresije...
Ljudi gree kad misle da ?e Lorazepam reiti probleme insomnie.
Svaki benzodiazepin je specijalizovan za odre?ene probleme.
Konkretno kod insomnie je najefikasniji Nitrazepam koji cilja na GABAa receptore mozga, koji su zadueni za sedaciju, uspavanost.
Pri tom, Nitrazepam kao jak sedativ uspavljuje brzo, i popravlja kvalitet sna.
Lorazepam, Diazepam, Clonazepam, i sli?ni imaju sedativno dejstvo, ali primarno NE uti?u na kvalitet sna.
Zato pitajte lekare da Vam prepiu lek protiv nesanice, ako je imate, a ne da daju druge, koji imaju sekundarno sedativno dejstvo.

ovo je greska velika ja pijem lorazepam 2 1 2 iok mi je...

#25 wizard.hannah

wizard.hannah

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 63 posts

Posted 28 October 2010 - 16:52

Ovo to ti se dogodilo je ?ista ovisni?ka reakcija. Nemoj naglo skidati se sa lijeka.

Savjet:
Pre?i na benzo dueg djelovanja. Recimo diazepam ili alprazolam. I postepeno skidaj sa (diazepam) 2x5mg dnevno na 3x2mg pa 2x2mg i 2x2mg.....velim to jer lorazepam postoji samo u 1 i 2,5mg pakiranju. I nije prikladan za skidanje. Ili pregrizi...

#26 vivaldi82

vivaldi82

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 31 posts

Posted 30 October 2010 - 00:57

Moje iskustvo sa lorazepamom je sledece, pijem ga retko,samo kad bas nemogu da zaspim i pomogne mi uvek i opusti me..2,5mg,a kako ja ponekad neznam za meru ,u stresnim situacijama sam,popila preko dana 2-3 lorazepama i uvek ceo dan spavala sedeci i sramotila se pred bliskim ljudima.Znaci mera.Nije tacno da loraz. ne pomaze za nesanicu.

#27 Primal Pain

Primal Pain

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 posts

Posted 25 May 2012 - 11:03

Ja uzimam, prepisan mi je , navlaci, ali ja i ne osecam dejstvo, 3 x dnevno pijem. Prvi put na psihijatriji sam uzela Lorazepam i 24h spavala, sada mogu i da radim a da ne osetim lek, navikla sam se :)

#28 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 25 October 2014 - 12:27

Imam prepisan lorazepam za spavanje,  2.5mg. Retko ga uzimam jer me najcesce komira, a pola tablete me ne uspava. Mozda zavisi od vise faktora. Medjutim jutros sam uzela jednu tu tabletu u svojstvu anksiolitika i nisam osetila niti malo da mi se prispavalo nego sam potpuno funkcionalna  i prisebna. Da li je normalno da tako reagujem na tu dozu s obzirom na to da retko uopste uzimam taj lek?

#29 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 25 October 2014 - 12:40

Jeste normalno, ja sam tu dozu uzimala za smirenje (a ne za spavanje, to me uopste nije uspavljivalo)

#30 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 25 October 2014 - 12:45

Ok, hvala, zabrinula sam se da nisam razvila neku preteranu rezistenciju. Na bromazepam je vec imam, mislim da sam bas tebi pisala ovde, ali mene ova kolicina lorazepama inace bas ubaci u duboko spavanje.

#31 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 25 October 2014 - 13:39

Jesi, meni si pisala.

I meni je tako bilo, navukla se na bromazepam, pa me prebacili na lorazepam, pa na xanax. Ja sam za spavanje, kad vise anksiolitici nisu delovali, dobila Sanval ako me memorija nije izdala, zaboravila sam, ali se secam da je lek bio uzasan.  Sad sam na nipamu i ok mi je, zasto ne trazis od doktora neki lek bas za spavanje?

#32 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 25 October 2014 - 14:10

Dobila sam najpre sanval za spavanje ali mi nije bas pomagao, tj. uspavljivao bi me ali bih se probudila posle par sati. Najpre je trebalo da pijem pet mg, to uopste nije delovalo, pa deset, sto je kao maksimum, a ja sam uzimala dvadeset da bih utonula uopste u san. Onda mi je dr rekla da uzmem deset mg sanvala i sest mg bromazepama, koji bi me odrzao duze u snu, i da titriram dok ne dodjem do kombinacije koja radi.
Medjutim, ja sam  tad bila bas u kurcu i onda sam te lekove samo zloupotrebljavala tako sto bih ostala budna, uzivala u tripovima na sanvalu i isla da spavam. Ili kad mi je bas bilo muka svega, uzimala sam ih da spavam po ceo dan. Ja se ni ne secam bukvalno vec sta sam radila pocetkom ove godine sem sto sam zloupotrebljavala lekove za spavanje :rolleyes:
Uglavnom, to je nekako proslo kada mi je promenjen antidepresiv, ali kako ni ti AD nisu bas radili kako treba, jos su menjani.
Kasnije sam upala u hipomanicnu fazu i nisam spavala po pedeset sati, ni pedeset mg sanvala me nije uspavljivalo... I onda mi je dala lorazepam, kad nije radio ni sanval ni bromazepam. Medjutim mene u hipomaniji ni deset mg lorazepama nije pomoglo da spavam. Bila sam, sto bi rekli, all over the place, hiperaktivna a u prazno, brzajuce misli, setam pola noci nakon izlaska jer mi se ne ide kuci, a vec nisam spavala dugo, i setam, setam, setam i noge me ubijaju a ja setam jer sam nemirna. Tad mi je dat stabilizator i posto to nije bila prva epizoda tog tipa /samo su prethodne bile mnogo manje ekstremne/ preinacila dijagnozu u bipolar. Stabilizator je resio hipomaniju, samim tim delimicno i spavanje, i od tada samo ponekad pijem nesto za spavanje, nesto od ova tri leka, zavisi koji efekat zelim da postignem /da li da spavam dugo, kratko itd/. Eto, zato mi nije nista drugo prepisano jer mi sada u sustini ni ne treba.
Sto ti je sanval uzasan? /odgovori na temi o Sanvalu ako oces, da vide drugi koji budu trazili info o njemu/

Lorazepam mi je kao odgovarao, ali sam pocela i njega da zloupotrebljavam, doduse ni blizu kao ono pocetkom godine. Nego kad mi se smuci zivot ja uzmem deset mg da spavam trideset sati i "resetujem se". Kad bas popizdim. To je imalo posledice po kratkorocnu memoriju i onda sa se usrala nevidjeno i od tada ne zloupotrebljavam ni jedan lek za spavanje.
A posto je tema lorazepam, napomenula bih da je stvarno opasan kada se ne uzima kako treba.

#33 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 31 January 2015 - 13:28

Uzela sam 2.5mg sinoc i nista. NISTA.

#34 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 07 February 2015 - 21:21

Da li neko ko je imao iskustva sa lorazepam ovde ima problem sa rupama u pamćenju dok ga je uzimao?

Ja npr. imam za spavanje prepisano 2.5mg, mene to ni ne uspava nikako, prevrćem se po krevetu, nekad uzmem i 5mg (tako mi je i dr. rekla) mada me ni to nužno ne uspava.
Ali posle se slabo sećam ili imam neke rupe.
Takođe nekad uzmem 0.5x2.5 za smirenje (retko) a i tad mi je već nekako pamćenje narušeno posle.

#35 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 14 June 2017 - 20:46

najgora ideja u životu popiti lorazepam prije posla

#36 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,092 posts

Posted 14 June 2017 - 21:53

Meni doktorica rekla da lorazepam najbrže od svih anksiolitika stvara ovisnost :huh2:

#37 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 15 June 2017 - 07:57

kolač, on 14 June 2017 - 21:53 , said:

Meni doktorica rekla da lorazepam najbrže od svih anksiolitika stvara ovisnost :huh2:

nemoj se ljutiti ali tvoja doktorica nema pojma

#38 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 15 June 2017 - 09:46

to sam jučer popila samo da vidim kako djeluje na mene, a inače to mi je za po potrebi, a tako se koliko znam ne može steći ovisnost, pogotovo što meni rijetko treba nešto za smirenje

#39 Primal Pain

Primal Pain

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 posts

Posted 21 June 2017 - 17:58

kruška, on 14 June 2017 - 20:46 , said:

najgora ideja u životu popiti lorazepam prije posla
OOOOOO da. Ne znaš ni gde si pošao ni kad si došao. A posao zahteva brzinu i spretnost. :facepalm:

#40 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,302 posts

Posted 21 June 2017 - 18:33

Pio sam ga, od 2,5 mg mislim 2013. godine, i dobar mi je bio.

Sad ponovo hoće da mi ga uvede uveče, pre spavanje.

Videćemo.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users