Jump to content

Lamotrigin (LAMICTAL)

• Please log in to reply
293 replies to this topic

#281 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,263 posts

Posted 15 September 2018 - 16:17

Ja imam čudna iskustva sa Lamotriginom...

Dosta mi je bio nekako aktivirajuć, izazivao nesanice, glavobolje...

Nije baš najbolje regulisao post traumatske konvulzije  GM tipa, u monoterapiji, jer sam čak na 600 mg / d što je van svake pameti doza, doživeo 2 puta GM.

Znači antikonvulzivni efekat koji ispoljava kada je u pitanju upotreba sa prokonvulzivnim lekovima je nikakav.

Ono što moram naglasiti jeste da mi psihički nije bio nešto od pomoći zaista.

Davat mi je kao psihostabilizator, ali jok...

Bez Eftila  SA Lamotriginom, ništa.

#282 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,518 posts

Posted 15 September 2018 - 16:20

Ja bih danas, da nema njega, verovatno razbila nešto, vrištala kao ono metaforičko konjče, ako ne i udarala glavom o zid. Ovako samo sedim i pitam se da li je moja majka skrenula, te nemam apetit i pojela sam samo čorbu i neki štapić sa začinima par sati ranije.

Dakle, kao psihostabilizator radi posao oho-ho. Kakva sam bila kad su me oboje napadali, imam sreće što nisam završila u bolnici još kao dete.

#283 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 15 September 2018 - 22:39

Tata mi je taj lijek dobio za epi napade.Prvo je koristio Tegretol. Trenutno je u bolnici i od tog lijeka jedva govori (kad govori). Rijetko odgovara na pitanja. Samo gleda i nema odgovora. Stanje mu je sve gore...a doktori ko doktori ...ništa. Doktor mu otišao na bolovanje a vode ga neki klinci koji su tek završili školu  :(   Valjda neke nuspojave. Definitivno odgovara ovoj nuspojavi: Somnolencija je najblaži oblik kvantitativnog poremećaja svijesti, kada je bolesnik pospan, nezainteresiran za događaje u okolini. Slabiji podražaji ne izazivaju reakciju kod bolesnika, lako zapada u san nakon prestanka jačih podražaja i može se bez teškoća ponovo probuditi. Pažnja je oslabljena, sporo reagira na pitanja, odgovara teško, usporeno, sa zakašnjenjem, očni kapci su zatvoreni, lice opušteno, pospano... Često se kaže da je bradipsihičan zbog usporenosti pokreta, govora i rasuđivanja.

#284 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,263 posts

Posted 16 September 2018 - 07:50

View Postsilver, on 15 September 2018 - 22:39 , said:

Tata mi je taj lijek dobio za epi napade.Prvo je koristio Tegretol. Trenutno je u bolnici i od tog lijeka jedva govori (kad govori). Rijetko odgovara na pitanja. Samo gleda i nema odgovora. Stanje mu je sve gore...a doktori ko doktori ...ništa. Doktor mu otišao na bolovanje a vode ga neki klinci koji su tek završili školu  :(   Valjda neke nuspojave. Definitivno odgovara ovoj nuspojavi: Somnolencija je najblaži oblik kvantitativnog poremećaja svijesti, kada je bolesnik pospan, nezainteresiran za događaje u okolini. Slabiji podražaji ne izazivaju reakciju kod bolesnika, lako zapada u san nakon prestanka jačih podražaja i može se bez teškoća ponovo probuditi. Pažnja je oslabljena, sporo reagira na pitanja, odgovara teško, usporeno, sa zakašnjenjem, očni kapci su zatvoreni, lice opušteno, pospano... Često se kaže da je bradipsihičan zbog usporenosti pokreta, govora i rasuđivanja.

Pa jel ima status epilepticus?

Bradifrenia je česta kod velikih doza antipsihotika, a Tegretol CR sam isto pio, užasan je lek...

#285 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 16 September 2018 - 11:01

View PostApoptosis, on 16 September 2018 - 07:50 , said:

Pa jel ima status epilepticus?

Bradifrenia je česta kod velikih doza antipsihotika, a Tegretol CR sam isto pio, užasan je lek...
Imao je prvih dana  po 9 napada na dan. To je dobio od udarca u glavu. Sada sam primjetio da stalno desnom rukom dira i "trlja" posteljinu . Mislim da je i to neki od znakova. Ali to je radio i kod tegretola.
Antipsihotike ne pije ...osim ako Lamictal nije i neka vrsta antipsihotika.  Pao je i depresiju jer je već dugo u bolnici i zbog svega toga što se dogodilo....ja govorim doktorima da mu daju AD ...ali neće.Kaže: ne smiju ga sedirati. Pa AD ne sedira. Tj ovisno koji. Neće mu sigurno da ono....Calixtu. Cymbalta je sasvim ok i još je za neuropatske bolove koje on ima. Kažem ja to isto sestri....a ona meni: "pa znate vi dosta o lijekovima " :lol: :lol:   Pa izgleda više od nekih doktora tamo :rolleyes:

#286 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,263 posts

Posted 16 September 2018 - 11:38

E to je status epilepticus...

Zato je i reagovao na Lamictal kako jeste.

#287 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 16 September 2018 - 14:47

View PostApoptosis, on 16 September 2018 - 11:38 , said:

E to je status epilepticus...

Zato je i reagovao na Lamictal kako jeste.
Jel mi možeš objasniti malo ? + kako i zašto je tako reagirao ?  On je te napade imao prije 2 mj i totalno se oporavio što se tiče priče i razgovora kao da ništa nije bilo. Zadnji lakši je imao prije tjedan dana i onda je došao neurolog i dao mu Lamictal....i sada je ono...zombi. A još prekjučer je relativno bio ok. Ali jučer...užas. Danas idemo u posjete ...vidjet ćemo kakvo je stanje. Preko vikenda ima samo dežurni doktor.On mu sigurno neće mijenjati terapiju. Tek sutra je nešto moguće.

#288 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,263 posts

Posted 16 September 2018 - 15:30

Stat. Epi. je epizodično ponavljanje epi napada, što može dovesti do teških oštećenja mozga pa i smrti.

Moguće da je komiran od Lamictala, jer on blokira mnoge ekscitatorne receptore i kanale, kao i najekscitatorniji neurotransmiter glutamat.

Meni je dat Lamictal odmah posle povrede mozga, ali nisam uspeo oporaviti mozak od apoptoze (odumiranje ćelija), 35% mozga mi je bez biološke vrednosti i fiziološke funkcije, i imam epi post traumatica.

Meni je Tegretol sprečio napade, ali je OTROV.

Najbolji je Eftil sa Lamictalom meni bar.

#289 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,518 posts

Posted 16 September 2018 - 17:06

Ispade da je bolji kao psihostabilizator nego antiepileptik. :huh2:

#290 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,263 posts

Posted 16 September 2018 - 17:21

Kao stabilizator je jedini dozvoljen za th održavanja bipolarnog afektivnog poremećaja najtežih stepenova.

Ali da pomaže kod blažih NE bipolarnih afektivnih poremećaja, slabo.

I kao antiepileptik nije svima sjajan, treba mu dosta vremena da se uvede u th, a onda da stabilizuje i desinhronizuje elektro kortikalnu aktivnost.

Po meni nema ravnog Tegretolu, ali i otrovnijeg.

#291 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,518 posts

Posted 16 September 2018 - 17:23

Moj poremećaj nije afektivne prirode (mada imam komorbidni afektivni poremećaj koji nije dovoljno istražen), valjda zato pomaže?

#292 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,263 posts

Posted 16 September 2018 - 17:25

Verovatno.

Naprimer za poremećaje praćene impulsivnošću, agresijom, itd, tu je odličan i lek izbora!

#293 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,518 posts

Posted 16 September 2018 - 18:34

I BPD i PMDD imaju to kao simptome. Mejks sens. :)

#294 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,307 posts

Posted 16 September 2018 - 20:58

Meni je danas 10 ti dan kako pijem Lamictal. Doduse, doza je suvise mala 25 mg da bih mogla nesto vise da kazem
(a treba da dodjem do 100).

Danas popodne mi je par puta lupilo srce, stvarno nista strasno ni jako,
ali se sve pribojavam da mi ne izazove aritmiju kao sto je bio slucaj sa Lyricom.
Inace, bila sam prosle god. zbog toga kod kardiologa, sve je ok sa srcem,
samo se nadam da nisam bas toliki baksuz pa da mi Lamictal nece odgovorati zbog sl. stvari :/

Opet, kad pogledas koliko sve ovo nosi napetosi i stresa nije ni cudo sto ti srce nekad lupi.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users