Jump to content

Ketamin infuzija

Bipolar Depresija Ketamin

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 diabolik90

diabolik90

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 12 September 2015 - 17:31

Tema vec postoji, ali je zakljucana. Ketamin je izvorno nastao kao anastezija koju je Americka vojska koristila kao anesteziju u Vijetnamskom ratu. Kasnije se koristio za zivotinjske anastezije i pri operacijama ljudi. Danas je ketamin party droga no.1 u Velikoj Britaniji i sve vise partijanera tamo se prebacuje s kokaina na ketamin.

Prvi antidepresivni efekt zabiljezen je kod tesko depresivnog pacijenta koji je anesteziran ketaminom prije operacije. Od tad se vrse istrazivanja na pacijentima s unipolar i bipolar depresijom koji nisu reagirali na antidepresive i rezultati su pokazali da je kod trecine pacijenata doslo do potpunog povlacenja simptoma, kod druge trecine do polovicnog povlacenja simptoma, dok zadnja trecina nije reagirala na tretman.

Ono sto je posebno zanimljivo kod terapije ketaminom je to sto djeluje vec nakon 40 minuta, dok efekti traju do 2 tjedna. Za produzenje efekta koristi se litij. Terapeutska doza je  manja doza nego ona u rekreativne svrhe, stoga osim blage vrtoglavice nezeljenih efekata nema.

Terapija je bila dostupna u Australiji i danas je dostupna u SAD-u. Kako se ketamin ne moze patentirati, farmaceutske kompanije rade na spoju slicnom ketaminu, a koji djeluje na NDMA receptore. To bi otprilike znacilo da nas od ucikovitog lijeka za unipolar/bipolar depresiju dijeli barem jedna dekada.

Da li postoji igdje na ovim prostorima bolnica u kojoj je moguce dobiti ovakav tretman? Bi li probali ovakvu terapiju?

#2 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,670 posts

Posted 12 September 2015 - 17:55

koliko sam čitala ovo je još u fazi istraživanja i nije tako sigurno za upotrebu i navodno traže sigurnije načine za primjenu, tako da sumnjam da ćeš igdje naći još dugo godina, sve i da je u drugim zemljama korišteno proći će puno vremena dok dospije na ove prostore, a tek da bude česta praksa. ovdje neke i sigurnije terapije koje su korištene u stranim zemljama su jedva i spominjane ovdje, a kamoli da se mogu pronaći

#3 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,097 posts

Posted 12 September 2015 - 23:00

kolko sam razumeo, ovaj film je rađen na ketaminu:

#4 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 981 posts

Posted 15 September 2015 - 13:12

http://www.b92.net/z...&nav_id=1039603

#5 diabolik90

diabolik90

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 15 September 2015 - 13:22

View Postserafim, on 15 September 2015 - 13:12 , said:

Dobro jutro b92, neki srpski i hrvatski portali su o tom pisali prije 2 godine

#6 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,670 posts

Posted 18 September 2015 - 14:33

u mom beskonačnom procesu čitanja o lijekovima naiđoh na tablete koje se zovu eskatamine i prodaju se u Njemačkoj, Austriji, Islandu i još ponegdje po različitim nazivima baš za liječenje depresije, kažu da djeluju brzo

#7 diabolik90

diabolik90

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 18 September 2015 - 19:33

Ocemo narucit preko interneta? :)

Treba samo dobro izguglati, a vidim da ti dobro ide

#8 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,670 posts

Posted 18 September 2015 - 20:30

nisam našla da se može naručit, jesi ti?

#9 diabolik90

diabolik90

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 18 September 2015 - 20:57

Jesam, al kako cijela stvar nije legalna, placa se u bitcoinovima. Sta se tice posiljke, zasticena je i ne moze se vidjet sadrzaj x-rayom. Radi se o bocicama od 10 ml koje se pucaju injekcijom u venu. 10 doza je 40 dolara, sta nije skupo.

Sta kazes?

#10 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,670 posts

Posted 18 September 2015 - 21:14

uf ja to ne bi nikako, davati sebi injekcije nema šanse, ovo što sam ja čitala su tablete koje se propisuju za depresiju, a u ilegalne radnje se ne upuštam :D, a gdje nije skupo 40 dolara zamantalo mi se kad sam vidjela haha dodaj još 40 i toliko imam na raspolaganju mjesečno :happy:

#11 diabolik90

diabolik90

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 19 September 2015 - 04:11

Da, cak je i meni s F19 to pikanje u zilu malo too much :D

#12 diabolik90

diabolik90

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 23 September 2015 - 10:34

@ kruska

Di si ti dosla do pilula? Ja guglam i nista, sve je u bocicama...

Ps. poslao sam ti pm, al mi javlja error, pa mozda dobijes 3 iste poruke

#13 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,670 posts

Posted 23 September 2015 - 11:08

nisam, izgleda da se prodaju samo na recept u pojedinim zemljama nema ih da se kupe preko interneta. A nisam dobila ni jednu poruku

#14 diabolik90

diabolik90

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 23 September 2015 - 13:30

'Poslao' sam ti poruku vezano za ovu temu, nema veze. Ma ja ne mogu naci nigdje da postoju pilule. Kao, tek se rade i testiraju

#15 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,670 posts

Posted 23 September 2015 - 13:44

ja sam čitala da se u nekim zemljama već prodaju, možda sam pogrešno protumačila, nemam pojma

#16 diabolik90

diabolik90

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 24 September 2015 - 22:42

Vidio sam na yt na jednom videu komentar lika, da je počeo s infuzijama ketamina. I pošaljem ja njemu poruku i pitam ga kako je prošlo, uglavnom lik je spička 4600$ na terapiju i nije mu pomoglo :shok:

#17 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,670 posts

Posted 25 September 2015 - 07:52

uvijek postoji ta mogućnost da baciš brdo novca a i dalje ti bude loše, samo se pitam što je baš toliko kupovao mogao je brzo vidjeti da mu ne djeluju ili je cijena tih bočica baš tako visoka pa da je dao za jednu ili dvije toliko

#18 diabolik90

diabolik90

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 25 September 2015 - 12:36

Ma ne, on ja Amerikanac, a tamo u pojedinim klinikama imaju tu terapiju. Klinicki je lijecen, zato tolika cifra

#19 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 05 October 2015 - 17:23

Kakva terapija s ketom,navukao bi se ko lud i sve bi trebale vece doze...zna se kako ide s hemijom.Sjetih s dokumentarca od prije 2-3 godine.

#20 diabolik90

diabolik90

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 06 October 2015 - 00:12

a gledaj, već se razvija spoj koji je skoro isti kao ketamin i to u obliku tablete i to antidepresiv, tako da...

Also tagged with Bipolar, Depresija, Ketamin

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users