Jump to content

Rekreativni biciklizam - ljubitelji dvotočkaša, ovamo!

• Please log in to reply
79 replies to this topic

#1 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,833 posts

Posted 28 May 2018 - 14:56

Ovo su moje vikend-vožnje. Oni koji poznaju Beograd će se možda i uplašiti.

Posted Image

Posted Image

#2 gagi

gagi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 28 May 2018 - 19:31

postao mi je omiljen vid rekreacije i omiljeno prevozno sredstvo...bas uzivam!samo u drustvu je dosta lakse.
deluje mi dugacko.koliko predjes?

#3 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 28 May 2018 - 19:35

Ja sam (bio) u svakom sportu snazan. U basketu sam bio centar, plivao sam jako ko delfin, u teretani savijao sipke, kad sam vozio biciklo skripale su gume koda ima motor  :) Sad, nista od toga. Poslednji put sam vozio biciklo kad sam bio u Beogradu, sa sestrom, oko Ade.

#4 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 28 May 2018 - 19:57

Hehe opasne rute, naročito prva. Kad vidim ''Banovo brdo'' sloši mi se. :lol:

Iako nemam bajs a vozim ga tek ponekad (kad iznajmim na Adi i sl.), vožnja mi predstavlja veći užitak i od mnogo većih hobija, trčanja i teretane. Iako deo gde ja živim nije toliko brdovit u poređenju sa brdima južno (i Zvezdarske šume koja mi je vrlo blizu), ipak su, dok se ne izađe na uređeniji deo Bulevara Kr.Aleksandra staze za bicikl nepostojeće a ulice uske, pa je i vožnja bicikla vrlo rizična - znam to iz ugla pešaka i vozača automobila. Da sam sa NBG, Zemuna, ili iz Vojvodine, sasvim je izvesno da bih posedovao bicikl. Uostalom, nije džabe kultura vožnje bicikla mnogo zastupljenija u ravnici (Vojvodina, Mačva). Beograd je po tom pitanju mnogo gori od NS i drugih gradova Vojvodine, jer su to sve bike-friendly gradovi, dok Bg sa svojim zbrda-zdola urbanističkim planom to nikako nije - mada rade na tome (skenjaše desetine mesta za parkiranje u Ruzvetovoj da naprave stazu za bajs, gde do sada nisam video tri čoveka da su prošla na biciklima :dry: Al' ne mogu i vukovi siti i ovce na broju...)

Dobra tema, a stiglo leto, taman me podseti da napravim neku NBG-Zemun turu zajmljenim biciklom!

#5 Riot

Riot

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,300 posts

Posted 28 May 2018 - 20:40

View PostHyperdrive, on 28 May 2018 - 14:56 , said:

Ovo su moje vikend-vožnje. Oni koji poznaju Beograd će se možda i uplašiti.

Posted Image

Posted Image

25 km :o A boktee, i jos brdoviti Bg. Ja nisam ni 5km u stanju da provozam :D

#6 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,833 posts

Posted 28 May 2018 - 20:44

View Postgagi, on 28 May 2018 - 19:31 , said:

postao mi je omiljen vid rekreacije i omiljeno prevozno sredstvo...bas uzivam!samo u drustvu je dosta lakse.
deluje mi dugacko.koliko predjes?

Piše ti, u gornjem levom uglu. Standardna i dosadna ruta do Ade i oko Ade bude više od toga, oko 31-32.

View PostRodja, on 28 May 2018 - 19:57 , said:

Hehe opasne rute, naročito prva. Kad vidim ''Banovo brdo'' sloši mi se. :lol:

Iako nemam bajs a vozim ga tek ponekad (kad iznajmim na Adi i sl.), vožnja mi predstavlja veći užitak i od mnogo većih hobija, trčanja i teretane. Iako deo gde ja živim nije toliko brdovit u poređenju sa brdima južno (i Zvezdarske šume koja mi je vrlo blizu), ipak su, dok se ne izađe na uređeniji deo Bulevara Kr.Aleksandra staze za bicikl nepostojeće a ulice uske, pa je i vožnja bicikla vrlo rizična - znam to iz ugla pešaka i vozača automobila. Da sam sa NBG, Zemuna, ili iz Vojvodine, sasvim je izvesno da bih posedovao bicikl. Uostalom, nije džabe kultura vožnje bicikla mnogo zastupljenija u ravnici (Vojvodina, Mačva). Beograd je po tom pitanju mnogo gori od NS i drugih gradova Vojvodine, jer su to sve bike-friendly gradovi, dok Bg sa svojim zbrda-zdola urbanističkim planom to nikako nije - mada rade na tome (skenjaše desetine mesta za parkiranje u Ruzvetovoj da naprave stazu za bajs, gde do sada nisam video tri čoveka da su prošla na biciklima :dry: Al' ne mogu i vukovi siti i ovce na broju...)

Dobra tema, a stiglo leto, taman me podseti da napravim neku NBG-Zemun turu zajmljenim biciklom!

Banovo Brdo je bilo nizbrdo. Košutnjak je bio uzbrdo, od posle podvožnjaka, pa do onog dela gde je trim staza, te skretanje za "Devetku".

Ruzveltova mi nije jasna. Inače je MNOGO neprijatnija kao uzbrdica, od nekih koje su baš hardcore - kreneš od Mije Kovačevića i Bogoslovije, dok stigneš do Vukovog spomenika...MRTAV SI. Isto kao Teodora Drajzera, samo blaži uspon. Muka.

View PostRiot, on 28 May 2018 - 20:40 , said:

25 km :o A boktee, i jos brdoviti Bg. Ja nisam ni 5km u stanju da provozam :D

Tebi trebaju mišići, ako sam dobro shvatila? Takođe, kakvo ti je sedište? Ako je usko, onda je muško.

#7 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,833 posts

Posted 28 May 2018 - 20:47

Evo vam i 20. maj. :) Imam i 17, moram sama da crtam putanje - Google Maps misli da hodam po vodi, Endomodo prsao. Inače, to su mi prve vožnje od 16. oktobra, te četiri. A onda sam se bukvalno namučila, ne znam ni sama kako sam oborila sve svoje rekorde.

Posted Image

#8 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,198 posts

Posted 28 May 2018 - 20:55

Bravo, svaka čast! :) Ja ne mogu da vozim bajs i ne vozim od dvanaeste godine...a obožavala sam da vozim.. :(

#9 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 28 May 2018 - 22:50

Ova ''Do zemunskog keja'' deluje relaksirajuće.

Eto, nikad na Ruzveltovu nisam mislio na ''uzbrdo'' način. Bio sam uveren da je Ruzveltova 'ravna'! Sve to u teoriji zvuči mnogo lakše za prevaliti :D

#10 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,833 posts

Posted 28 May 2018 - 23:13

Naprotiv, to je blag, konstantan uspon i užasan je. :(

I jeste, na toj do Zemuna imaš ozbiljan uspon samo u povratku, Brankovu. Inače je zabavno, do daske.

Evo 17. marta...

Posted Image

...i 16. oktobra.

Posted Image

#11 Mad for red

Mad for red

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 29 May 2018 - 12:23

Uvek bajs pre bilo kog drugog prevoznog sredstva. Ovih dana sam kupio novi i tek treba da uzivam vozeci ga :) i tacno je za BG, sranje su vam uslovi za voznju, Novi Sad je stvoren za bajs.

#12 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,833 posts

Posted 29 May 2018 - 14:06

Baš zato je BG izazov. :)

Čestitam na bajsu!

Inače, ovo je bila moja najzahtevnija vožnja. Ako tad nisam crkla, nikad neću. Vozila bajs bez kočnica iznad provalije, pa još tuđi.

Posted Image

#13 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 29 May 2018 - 20:16

#14 Mad for red

Mad for red

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 29 May 2018 - 21:10

Hvala :) moram malo korman da mu podignem i bice odlican. Mada mi zao starog da prodam, dobro me je sluzio. Ja ne volim izazove, volim da uzivam u opustenom krstarenju gradom, mada se ja retko kada vozim radi voznje, uvek idem nekud ali redovno bajsom, zaboravio sam kako se hoda. Pojacaj pace :D :P

#15 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,833 posts

Posted 30 May 2018 - 04:10

View PostMad for red, on 29 May 2018 - 21:10 , said:

Pojacaj pace :D :P

Kad sanjariš dok voziš, nosiš fotoaparat sa sobom i tražiš zanimljive stvari, ne ide se na brzinu. ;)

#16 Mad for red

Mad for red

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 30 May 2018 - 09:08

Kad sanjaris dok vozis, udari te cica na semaforu sa uslovnog zelenog :)

#17 gagi

gagi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 30 May 2018 - 12:58

View PostHyperdrive, on 30 May 2018 - 04:10 , said:

Kad sanjariš dok voziš, nosiš fotoaparat sa sobom i tražiš zanimljive stvari, ne ide se na brzinu. ;)
tooo :)

#18 gagi

gagi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 30 May 2018 - 13:08

ne mogu ove godine da kupim bajs,ali cu da iznajmljujem gde god budem isao...imam u ns karticu,20 dindzi sat...jest da je postarski,al posluzi dobro :)
ns je opusteniji.bg je opasniji :P nisam bas toliko vozio po bg,al hocu :)

#19 gagi

gagi

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 30 May 2018 - 13:14

hteo sam ici sad na ovu biciklijadu,al nista...trcanje me smori,ne mooogu :)

inace ner znam da vozim bez ruku.strah me :lol: hocu to da prevazidjem ovo leto :D

#20 Mad for red

Mad for red

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 30 May 2018 - 15:59

Moze da se kupi ok bajs za 70-80 evra, za voznju po gradu sasvim pouzdano, ja sam dve godine vozio bajs koji sam platio 9500, vrhunski me je sluzio.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users