Jump to content

Alkoholizam - iskustva

alkohol

• Please log in to reply
512 replies to this topic

#1 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 25 November 2008 - 01:55

... da ve? dulje vrijeme ....od puberteta sam izlazila van ..dakle 16. godina ... svaki vikend i uvijek bi bio alkohol .. piva uvijek ..rijetko kad ne�to drugo ..onda sam upoznala sada�njeg bast frenda ..ima 2 vinarije ..i tako veselo postalo i vino drago ..ali sve je to bilo normalno ..do mog faxa..dakle 20.godine nakon koje su mi se po?ele doga?ati tee�ke nizbrdice ..... i zadnjih 5 godina ?esto pijem .svaki vikend skoro ..najmanje 1 put u tjednu ..molim vas nemojte me bombardirati sa bole�tinama i sli?no jer sam ja dijagnosticirani hipohondar tako da sv u tom smjeru je kontraproduktivno ..u bit �elim svoj izlet u polja loze i hmelja dovest u normalu .. a sve je to povezano sa psihi?kim stanjem ... znam kad mi je prije 5 godina bilo najgore u �ivotu a sam svaki dan pila mjesec dana ...poslije sam naravno prestala ... 2 puta mjese?no neo pi?e ..i tako sve dosad u takvim intervalima ... nikad dodu�e nije bilo svaki dan ..ali 3 puta tjedno po koje3 pivie to je znalo biti ?esto ..neznam ... �to o?ekujem ..imam potrebu to podijeliti sa vama ...,. sva ta hipohondrija..ba� se lo�e osje?am ..frendica koja pu�i 2 kutije na dan i pije SVAKI dan 2 litre vina ..i sa 5 prolazi (DA �ena je osvojila top stipendiju dr�ave) govori mi �to se ja brinem ...i naravno da je stvar u psihi ..ja mislim da ?e ona 100 godina do�ivjet ..ali me �ivcira ta moja patolo�ka briga za zdravlje ..za svaku mrlju ..simptom .... svaku ranu .. ..... a najradije bi kao ona...da me boli briga i da jednostavno �IVIM !  Posted Image

#2 Karlito

Karlito

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 25 November 2008 - 02:11

QUOTE(hartera @ 25 Nov 2008, 01:55 AM) View Post
... da ve? dulje vrijeme ....od puberteta sam izlazila van ..dakle 16. godina ... svaki vikend i uvijek bi bio alkohol .. piva uvijek ..rijetko kad neto drugo ..onda sam upoznala sadanjeg bast frenda ..ima 2 vinarije ..i tako veselo postalo i vino drago ..ali sve je to bilo normalno ..do mog faxa..dakle 20.godine nakon koje su mi se po?ele doga?ati teeke nizbrdice ..... i zadnjih 5 godina ?esto pijem .svaki vikend skoro ..najmanje 1 put u tjednu ..molim vas nemojte me bombardirati sa boletinama i sli?no jer sam ja dijagnosticirani hipohondar tako da sv u tom smjeru je kontraproduktivno ..u bit elim svoj izlet u polja loze i hmelja dovest u normalu .. a sve je to povezano sa psihi?kim stanjem ... znam kad mi je prije 5 godina bilo najgore u ivotu a sam svaki dan pila mjesec dana ...poslije sam naravno prestala ... 2 puta mjese?no neo pi?e ..i tako sve dosad u takvim intervalima ... nikad dodue nije bilo svaki dan ..ali 3 puta tjedno po koje3 pivie to je znalo biti ?esto ..neznam ... to o?ekujem ..imam potrebu to podijeliti sa vama ...,. sva ta hipohondrija..ba se loe osje?am ..frendica koja pui 2 kutije na dan i pije SVAKI dan 2 litre vina ..i sa 5 prolazi (DA ena je osvojila top stipendiju drave) govori mi to se ja brinem ...i naravno da je stvar u psihi ..ja mislim da ?e ona 100 godina doivjet ..ali me ivcira ta moja patoloka briga za zdravlje ..za svaku mrlju ..simptom .... svaku ranu .. ..... a najradije bi kao ona...da me boli briga i da jednostavno IVIM ! srcka.gif

Ja bas dugo pratim tvoje postove i pitam se pitam????

Dokle li ce ona Hartera piti...... smile.gif)

Jebiga probaj da ides na neki sastanak anonimnih alkoholichara, chuo sam da ih kod vas u Hrvatskoj ima bas dosta.Tako sam chuo...

Drz se..... smile.gif)

#3 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 25 November 2008 - 02:40

ajde u pozitivnom je tonu spot  meda.gif ..trai se i dalje ......

#4 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,394 posts

Posted 25 November 2008 - 07:02

QUOTE(hartera @ 25 Nov 2008, 01:55 AM) View Post
... da ve? dulje vrijeme ....od puberteta sam izlazila van ..dakle 16. godina ... svaki vikend i uvijek bi bio alkohol .. piva uvijek ..rijetko kad neto drugo ..onda sam upoznala sadanjeg bast frenda ..ima 2 vinarije ..i tako veselo postalo i vino drago ..ali sve je to bilo normalno ..do mog faxa..dakle 20.godine nakon koje su mi se po?ele doga?ati teeke nizbrdice ..... i zadnjih 5 godina ?esto pijem .svaki vikend skoro ..najmanje 1 put u tjednu ..molim vas nemojte me bombardirati sa boletinama i sli?no jer sam ja dijagnosticirani hipohondar tako da sv u tom smjeru je kontraproduktivno ..u bit elim svoj izlet u polja loze i hmelja dovest u normalu .. a sve je to povezano sa psihi?kim stanjem ... znam kad mi je prije 5 godina bilo najgore u ivotu a sam svaki dan pila mjesec dana ...poslije sam naravno prestala ... 2 puta mjese?no neo pi?e ..i tako sve dosad u takvim intervalima ... nikad dodue nije bilo svaki dan ..ali 3 puta tjedno po koje3 pivie to je znalo biti ?esto ..neznam ... to o?ekujem ..imam potrebu to podijeliti sa vama ...,. sva ta hipohondrija..ba se loe osje?am ..frendica koja pui 2 kutije na dan i pije SVAKI dan 2 litre vina ..i sa 5 prolazi (DA ena je osvojila top stipendiju drave) govori mi to se ja brinem ...i naravno da je stvar u psihi ..ja mislim da ?e ona 100 godina doivjet ..ali me ivcira ta moja patoloka briga za zdravlje ..za svaku mrlju ..simptom .... svaku ranu .. ..... a najradije bi kao ona...da me boli briga i da jednostavno IVIM !  srcka.gif

kako bih te ja sada snaznlo zagrlila!!! i onako, stisnula bih te u zagrljaj jako jako jako, skoro da te polomim... i rekla bih ti onda "bice sve OK" i plakale bismo zajedno malo (iako sam ja zaboravila da placem ali tada bih sigurno plakala)... i bilo bi ti mozda makar za mrvicu lakse...
Nisi ti nikakav alkoholicar, cim se toga bojis i o tome mislis kriticki a i ne pijes svakog dana... i ako imas potrebu, uspevas da ne pijes svakog dana...to je odlicno, to je fenomenalno... da ti je bolje, onako, generalno, mozda bi pila alkohol iz drugih razloga...
aalkohhol je najbolji anksiolotik, tako su nam govorili na fakultetu... stvarno u malim dozama deluje anksioliticki... i covek, kada ga boli nesto, trazi sebi lek.  kad te boli dusa, to bas boli! i onda trazils olaksanje.
ti ne bezis od zivota, ti bezis od bola...
a to se moze promeniti, mozes da naucis da bol smanjis i da ga drugacije trpis... mozes nekako da to promenis, i mozda i mozes da probas da se nekako "testiras" i kazes sebi da neces piti nekoliko dana uopste ma sta god se desilo! i izdrzis to i onda kazes sebi "svaka cast! uspela si!" pa onda probas da malo po maloizbegavas, da ne kupujes alkohol i ne primas na poklon, jednostavno kazi "alergicna sam" ili "necu, hvala" ili bacis u djubre...
tebi to na zalost nemoze mnogo pomoci kao ni nikome od nas... to je samo vrlo privremeno...
a sto pijes povremno par godina, ma nema toopasnosti po zdarvlje,  ne brini molim te... ne kazem to jer si ti sklona hipohondriji, ne... kazem jer stvarno milism a i znam.
ne brini nista mila moja! cuvaj se! joj sto bih te ja snazno snazno zagrlila! bas snazno!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tvoja teta Frances

#5 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 25 November 2008 - 14:11

Kao prvo odlu?i jesi li alkoholi?arka ili pijanica. Alkoholi?ari svaki dan MORAJU popiti neto. Pijanci se opiju jednom tjedno do boli, ispovra?aju i ne piju do druge prilike. Osim toga, ima jo jedna stvar?ica, a to je da depresivni ljudi ?esto poseu za alkoholom ili drogama kako bi se "opustili", s druge strane depresija moe biti uzrokovana prkomjernim uzimanjem alkohola.
A sada ?u sama sebi re?i da prestanem bulazniti. Daj reci jel pije svaki dan ili povremeno? Oprosti, ali danas ne kuim sama sebe, a kamo li druge, daklem, morat ?e mi nacrtati jer sam danas tupa. Nije dobro piti, pogotovo uz lijekove i dijagnozu koju ima, hajde nacrtaj mi pa ?emo neto smislit. Ina?e, opet nisam spavala cijelu no? pa sam malo nabrijana.... sorka? @hartera.

#6 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 25 November 2008 - 14:18

A gle svi ti manje vie najljepe godine provedu u alkoholu. Ali sve ovise koliko se ubijaju i zato jer depresivci lako odu u alkose i obratno.

Eto Care me pretekla,al to se zove iskustvo sa roditeljima.

#7 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,394 posts

Posted 25 November 2008 - 14:24

a ima raznih nacina samodestrukcije i potrage za nekakvom utehom i nadoknadom necega sto nam fali.Ljubavi...
neznam...
evo npr prezderavanje, bulimija, prejedanje... nije li isto to? mi ovisnici o hrani ne ludujemo za ukusom inego za kolicinom.i moramo da zderemo svaki dan.
sto vise hrane, sto vise...
to mu je slicno...

#8 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 25 November 2008 - 14:33

Ja mislim da smo to sve ve? apsolvirali.

#9 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 25 November 2008 - 14:34

nemate  pojma koji sam teret skinula sa ple?a ...

@frances tvoje rije?i su lijek zaa duu  srculenca.gif ja sam stvarno nenormalna..sve to radim je ?udno sve to mislim je ?udno .... i taj alkohol zaista ide uz umjetnike...  zz_banghead.gif  ...

ne pijem svaki i nemam tu potrebu da moram piti ..nego kada sam jako napeta ko ju?er zbog projektiranja ili kada me puca inspiracija onda ja fino odem do du?ana uzmem si finu butelju dakle 0.75 ...ne litru rot vina i to pijuckam u finoj ?aici za vino ..i sve bi to bilo ok da ja ne popijem CIJELU bocu ili dvije .... a pijem jedan do dva puta tjedno .... nekad ?e?e..nekad ne popijem tjednima nita .... ali znam kad to prelazi neke granice kao sada kada sama doma pijem .... uas .... rekla sam si sad da ne?u vie piti do daljnjega pa ?emo vidjeti kolko ?u izdrati .....
da sam sretnija tj. da se znam normalno nositi sa stresom i boli ne bi imala tu potrebu za alkoholom .....
..neznam ba se osje?ma nenormalno ... kao da su roditelji imali pravo .... nisam nikako normalna ....

@frances evo ti najbolji pokazatelj udebljala sam se 15 kila ...i uhrani isto nalazim utjehu ....
uop?e nemogu opisati to osje?am ..nisam depresivna nego neznam ...nesre?ena u glavi .... ba sam zbrkana danas  diduli.gif

#10 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 25 November 2008 - 14:39

Da li si pila dok si imala redovan seks. Ovo pitam jer moebit i nejebica u pitanju.

Mislim na koli?inu.

#11 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 25 November 2008 - 14:45

jesam... sex ne igra nikakvu ulogu .. vie mi je kao navika ..... joj uas ,,,ba uas ....  zz_banghead.gif

#12 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 25 November 2008 - 14:49

Teta ui kae da sex lije?i sve pa vie jebi,a manje lo?i. Od seksa se bar ne?e razboljet osim ak te stigne koja spolna. Al tu se pazi pa nema frke.

#13 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 25 November 2008 - 14:52

ma koji sex ... sex nita ne lije?i ... nemam ama ba nikakvu potrebu za mukarcem ...

#14 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 25 November 2008 - 14:54

Nemoj re? da si sa 25 godina ve? za vore

#15 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,394 posts

Posted 25 November 2008 - 14:58

QUOTE(haubica @ 25 Nov 2008, 02:49 PM) View Post
Teta ui kae da sex lije?i sve pa vie jebi,a manje lo?i. Od seksa se bar ne?e razboljet osim ak te stigne koja spolna. Al tu se pazi pa nema frke.

jel moze da se kupi taj sex? i jel moze to da se radi pod nekom totalnom anestezijom... mislim, gadno je, pa da se ne secam...

#16 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 25 November 2008 - 15:03

se moemo vratit na alkohol .....
nemogu si objasnit tu naviku .... ali nAJgore mi je kad mi se neto loe dogodi e onda se odem opit i na taj na?in to zaljje?im ..i tako ve? godinama .... ima naravno situacija da to ne napravim ali su rijetke .....

#17 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 25 November 2008 - 15:08

Gle uiva a ipak se oblokava. Moj pojam uivanja ba nije u tome osdnosno oblokavanju meni to do?e na isto ko previe spavanja. A svi znamo to je poanta dugog  ili ?estog spavanja. Nego jel te sram to re? psihi?ki?

I ako se alkoholizira nemoj zvat psa niti ga gladit moja je bjeala na kilometar od starog dok je bio drink.

#18 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,394 posts

Posted 25 November 2008 - 15:10

QUOTE(hartera @ 25 Nov 2008, 03:03 PM) View Post
se moemo vratit na alkohol .....
nemogu si objasnit tu naviku .... ali nAJgore mi je kad mi se neto loe dogodi e onda se odem opit i na taj na?in to zaljje?im ..i tako ve? godinama .... ima naravno situacija da to ne napravim ali su rijetke .....

navika se da lako objasniti: alkohol utice znacajno na stanje u mozgu. menja nam nacin razmisljanja, zasuntavi nas i omami, i eto, kao neka mala olaksica. onda, deluje u nekim situacijama i dozama i stimulativno. osecas se jace, mocnije, bolje... ali sve je to hemija.
mi smo zavisni i od lekova, ali drugacije... alkohol gadja SVE, ceo mozak, sve strukture...
lekovi gadjaju samo odredjene. pa ti izracunaj onda...

ono sto treba da uradis je da nadjes nesto sto bi te dovelo u slicno stanje, a danije ni alkoohpol ni kokain ni heroin, ako znas na sta mislim, dakle, ensto prirodno i zdravo... mozda sport? mozda rad? mozda ... neznam...
moras dase boris... moras, moras, moras...
a godinama, kad kazes, kolikoje to, 5 godina? ili neznam 10?
pa ne pijes svaki dan, jel da?
mozda mozes, da krenes u neki sport stvarno... trcis po ulicama, pored mora (ti su u Splitu, bese... joj blago tebi, setas se pored more...)
dakle, ne daj se... moli te teta!

#19 haubica

haubica

otrokanda

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10,317 posts

Posted 25 November 2008 - 15:13

Mislim da bi je onda ba trebalo polit hladnom vodom. Jer Ruo opet je demencija u pitanju ona se bavi sportom al je malo zakazala.A tu je i pas.

#20 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 25 November 2008 - 15:23

nisam bila mjeseci pol na treningu ... i o?ajno sam se udebljala ... znam da trebam krenut al teko se pokrenut ..nAravno dda se nedam ..ne bi ni piisala da sam se prepustila ne?emu ...
za rad ..a nezanm ..ja sam patoloki radoholi?ar .... nacrtala sam takve stvari nwugodno mi je to pokazivat kolko sam napravila ... i radit ?u jo ..elim da na guzicu padnu kad vide .. i uvijek dan prije predaje budem tolko iscrpljena pshi?ki od tog rada da se imam potrebu opustit ...jo me ju?er bilo strah u kui jer je jako puhalo pa su se svakakvi zvukovi ?uli ...prije bi popila xanax ..ali sad ..vino je ju?er bilo .... neznam zbr?kana sam skroz ....

Also tagged with alkohol

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users