Jump to content

Highest Reputation Content

#635265 Prirodna selekcija

Posted Pastirr on 03 November 2017 - 21:31

Nez baš. Čini mi se da je puno poznatih pisaca i slikara bilo depresivno, suicidalno itd. a oni definitivno nisu dobili crveni karton u životu unaprijed.   Čak i ako su se na kraju i ubili i ako su se uglavnom mučili bez obzira što su uspjeli postati poznati bogati itd.  za njih se ne moze reći da su mrtva grana evolucije. Recimo Dostojevski ti djeluje kao totalni klošar ako čitaš o njegovom životu. Bio je nesposoban za bilo šta osim za pisanje ali nitko ne može reći da je on suvišan.
I ako pogledam ljude na ovom forumu čini mi se da je situacija slična. Mi smo uglavnom nesretnici i luđaci za koje je teško uraditi i najobičnije stvari, ali nekako mi se čini da svatko ovdje ima potencijala. svatko mi djeluje neobično i posebno a to se ne moze reći za većinu "zdravih" ljudi. Mozda će za 99 % nas život samo biti mučenje sve dok ne umremo ali ne vjerujem da je to i za jednog od nas unaprijed određeno. Ne poznajem te ali po tvojim postovima ovdje mi i ti djeluješ kao zanimljivija osoba od većine normalnih ljudi koji ne razmišjaju o ničemu. Znam da je tebi sto puta teže ali ne vjerujem da imaš unaprijed zagarantiran crveni karton. ( a to vrijedi i za većinu ostalih na forumu)
( malo sma previše popio danas. sori ak pišem gluposti :D )

#632299 Šta da radim dok ne odem kod doktorke?

Posted joed on 21 October 2017 - 16:57

Koje gluposti ti Skenderberg pišeš to je strašno nešto.

#609621 Rezonovanje mog "ludila" i moja životna priča (vrijedi pročitati)

Posted Macak on 21 June 2017 - 00:07

View PostGraničniHisterDistimić, on 20 June 2017 - 10:50 , said:

Da bi poznali od istoka sunčanoga i od zapada da nema drugoga osim mene; ja sam Gospod i nema drugoga,
Koji pravim svjetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to.

Isaija 45: 6-7
U kojem tisucljecu zivis? U doba dok suncev sustav jos nije bio poznat? U doba dok se nije smjelo reci da se zemlja krece? Dok se mislilo da je ogromna ploca?
Jesi li isao koji dan u skolu osim na vjeronauk?
Ili namjerno hoces praviti od nas budale? Citaj pravila, vjerske teme su zabranjene.
Da se svijet i dalje kruto i slijepo drzi biblije mene bi prije moje desete godine neka zvijer pojela jer sam bio bolezljiv a tebe jer bi tad bio jos zatucaniji..
Neki od nas na forumu jesmo malo ludi ali ne vrijedjaj nam inteligenciju jer je ima i za izvoz.
Ima sigurno foruma sa vjerskim temama, tamo pisi o gospodu koji pali i gasi svjetlo. Neki mozda imaju takva bozanska iskustva kad otvore frizider.

#634087 Trenutna dijagnoza i terapija

Posted FreakElixir on 29 October 2017 - 13:45

View PostRiot, on 27 October 2017 - 08:35 , said:

Disordines accomodationis F43.2  (Zvanicno neprilagodjena :D )
Depressio F32

Dobila sam i lekove al ih necu piti :D
Elicea
Eftil R
Rivotril

(Mislila sam da ce biti izbegavajuci ili aspergov sindrom...ono ispalo adolescentska kriza...meh)
prvo nije bas 'meh' jer posto nisi punoletna ne moze ti ni dati drugu bas dg.meni je to prva dg evo me sad sa shizom (shizoafektivni)borim se sa zivotom iz dana u dan..ti u svojim godinama smatras da si 'posebna' zbog F dg..ali veruj mi to nije pecat koji zelis da nosis kroz zivot...sve je to jedan negativno zacarani krug..godinama od lekara do lekara,od leka do leka , dg do dg,na kraju od bolnice do bolnice. To je jedan pakao,pakao da udjes u stvarni iz ovog jezivog sveta,jer ne znas ni sam da razlucis koji je jeziviji,pogledaj oko sebe da li ti to treba? zalim dan sto sam usao kod psihijatra sa svojih 16god i dobio dg 'samo' adolescentske krize...sad mi je 24. i samo je gore,hronicno,ubija.ne znam kakav ce mi svaki dan biti..los ili osrednji za dobar ne znam. Ne funkcionisem sa ljudima,poslovni plan ne vidim ni buducnost,ne funkcionisem sa sobom. zalim prvi popijeni lek,zalim sto me je neko obelezio tako.sve je u glvai,postoji klik bori se da klikne na vreme koliko god to zvucalo kao klise jer s godinama postaje teze.Ne zelim ovo ni najgorem neprijatelju.
Lekovi su hemijska lobotomija,kad pocnes nema stajanja moze ali postepeno i tesko..ti si samo neprilagodjena sto ne znaci da si 'caknuta' i za dg..mlada si,trazi svoj put na drugom mestu ne u psihijatrijskoj ustanovi...bezi dete dok je vreme.

#622890 Shizoafektivna psihoza F 25

Posted FreakElixir on 30 August 2017 - 11:15

Veliki dan za mene! Dobio sam posao u blizini svoje kuce i mesto na IT akademiji digitalni dizajn.. Nadam se da cu uspeti da ispratim sve obaveze..ja cu finansirati sopstvenobskolovanje

#632028 Šta da radim dok ne odem kod doktorke?

Posted Veronika on 20 October 2017 - 15:01

View PostPeti Element, on 20 October 2017 - 14:59 , said:

Pa kad je razlika samo u jednom slovu....većina položi zakletvu Hipokritu. A mali broj - Hipokratu :)
GENIJALAN KOMENTAR.

#630251 Život, obaveze, depresija, bezvoljnost i (ili) ljenost

Posted Foggy on 07 October 2017 - 20:39

Ja imam tridesetčetiri godine, sedamnaest godina iskustva i nijedan dan radnog staža. Radila sam samo na crno i bila više nego vredna. Sve je moguće.

#623433 Da li se slazete sa ovim?

Posted Worth on 03 September 2017 - 15:31

secerlema -

pogledaj ovo, mislim da je u pravu.
Depresija je posledica narusenog sistema - rad na postizanju cilja = nagrada kada se cilj dostigne. Nagrada deluje stimulisuce, i pokrece ljude, i ta energija se koristi za ponovno pokretanje kruga.

1. Ukoliko imas pristup svim zadovoljstvima (hrana, seks, opijatij, etc) u svakom trenutku, i ta zadovoljstva nisu uslovljena radom na njihovom dostizanju, krug puca, i javljaj se depresija.
2. Opet, taj lanac moze da bude prekinut i na drugi nacin. Npr. rad na postizanju cilja a rezultat, tj zadovoljstvo uvek izostaje. Recimo, noridi koji pokusavaju da se seksualno ostvare a burnovke im konstantno izmicu. Ulozena energija ne odgovara rezultatu, vremenom se istrosi jer ne postoji zadovoljstvo kao povratna energija za sledeci ciklus l, i javi se depresija.

a moze i da bude nekakva kombinacija ova dva.

#623402 Da li se slazete sa ovim?

Posted SnowPeach on 03 September 2017 - 14:18

Posted Image

#621987 Modafinil (PROVIGIL)

Posted ruzza on 22 August 2017 - 14:09

doktori prepisuju recepte za lekove koji su im preporuceni od strane prodavaca koji rade za farmaceutske firme. Dodje predstavnik firme i doktoru plati kongres na neom lepom mestu a doktor onda pise recepte za lek od te firme... moja licna iskustva su bila sa predstavnicima Novartisa i ROCHE-a i znam tacno sta su nudlili, znam koje su lekove preporucivali (konkretno za lecenje parkinsonizma)... to mozda nije tako u manjim gradovima ili kod pojedinacnih lekara ali uglavnom je tako... sta mislite ko sponzorise naucna istrazivanja koja ispituju dejstvo lekova? Pa te firme koje lekove prodaju...

#617640 lek za lošu koncentraciju?

Posted kruška on 31 July 2017 - 13:26

ima i nepsihijatrijskih bolesti koje uzrokuju manjak koncentracije, manjak vitamina B12, ali to ne vjerujm da imaš, manjak željeza i općenito svega što utječe na prenos kisika u mozak, B6, folna kiselina, neurološki poremećaji, ozljede glave, apneja, skidanje s neke ovisnosti, pušenje, alkohol, droge, korištenje sedativa, razne infekcije u tijelu, velike količine alkohola, nizak šećer u krvi, infekcija mozga i neke ozbiljne bolesti poput parkinskove, multiple skleroze i sl.

ne znam da li i jedan suplement može to riješiti trajno, osim ako se sazna uzrok, a uzrok loše koncentracije rijetko je samo u jednom, obično je to kombinacija raznih faktora

#607106 Posao ili zdravlje

Posted Macak on 11 June 2017 - 23:42

Ne vrijedi. Cim dobijes posao pocnes traziti bolji i ne spominjes to nikome. Mora se imati rezervu. Nema vise sigurnog posla.

#627101 Vise samoubistava nego ubistava i poginulih u nesrećama

Posted maza on 23 September 2017 - 19:01

Pokušala sam da prekucam:
Klinička psihološkinja Branka Kordić iznela je u Novom danu alarmantan statistički podatak koji pokazuje da je veći broj samoubistava u Srbiji nego broj ubistava i ljudi koji stradaju u saobraćajnim nesrećama.
"Mozda je grozno poređenje, ali veća je briga o psima lutalicama nego o ljudima koji razmišljaju o okončanju zivota. Nema strateškog plana, ni akcionog plana, a ako toga nema praktično ne postoji prevencija samoubistava u Srbiji", rekla je ona.
Prema njenim rečima, istrazivanja nisu potvrdila koji su motivi.
Dodaje da je samoubistvo reakcija na problem za koji se u tom trenutku čini da nema rešenja.
"Najopštije rečeno to je osećanje beznadzenosti i bespomoćnosti - najgore osećanje koje čovek moze da ima je šta god da sam probao ne vredi. Ali ti ljudi ne shvataju da nisu iscrpili sve pokušaje", kaze Kordić.
Kordić objašnjava da do jedne vrste saomoubistva dolazi "u žaru trenutka".
"Taj žar moze da raspali droga, alkohol itd, to je trenutak kad je čovek ponesen emocijama. Ono gde je moguća prevencija je kad čovek počne da razmišlja o samoubistvu do momenta kad reši to da učini", objašnjava ona.
Svaka promena u ponašanju i raspolozenju je znak za uzbunu, upozorava Kordić.
Govoreći o tome koji najbolji način da se priđe bliskim osobama u tim situacijama, Kordić kaze da se ljudi često uplaše od odgovornosti kad vide da je neko depresivan.
"Onda počinju da relativizuju i time ostavljaju osobu na cedilu. Zato je slušanje sa razumevanjem najvaznije. Ne mozemo nekad dati savete i nije dobro nekad davati savete, ali uvek mozemo da uputimo na profesionalnu pomoć", zaključuje Kordić.
Izvor: N1

Ne znam da li se vidi sad.

Ja bih savetovala da na promenu u ponašanju svog deteta niko nikada ne reaguje tako što će ga nazivati ludakom, pacijentom, pretnjama, ucenama itd. To nije reakcija, posebno ne od nekog ko nas je rodio i napravio, koja će da pomogne i ''trgne'' nesrećnika kojeg je ščepao psihički poremećaj.

#626194 Da li lekovi unistavaju?

Posted Infrastructure on 18 September 2017 - 14:47

Ne postoje stetni lekovi vec pogresni

#625199 negativni stavovi o depresivnim ljudima

Posted maza on 12 September 2017 - 20:59

Bila je neka od onih emisija sa poznatim ličnostima na televiziji, i voditeljka pita pevačicu da li padne u depresiju kad vidi da se ugojila, pa ne može da se ugura u neku haljinu. Došlo mi je, ljudi, da gađam televizor, a voditeljka se drži kao da je izmislila pamet. Eto primera trivijalizacije. Šta da misle ljudi koji upijaju takve gluposti sa televizije.

#615041 Zloupotreba psihologije: Optimisticki fundamentalisti - Virus pozitivnog razm...

Posted Wanderer on 16 July 2017 - 08:33

Meni je iskreno muka od tih svih knjiga i učenja, ne zato što sam nepopravljivi cinik, već zato što je to prodaja magle, ništa drugo, sad ti ćeš doći do nekog uspeha ako budeš dobar, razmišljajući pozitivino i bićeš zdrav i ne znam ni ja - a ako misliš negativno razbolećeš se i umrećeš i gorećeš u paklu, hm na čega me to podseća.
Čitao sam neke knjige, ne kažem, neko može da nađe smisao svoj u tome, mnogi kažu da jesu, i to verovatno nije loše - ja nisam uspeo, a danas sam nešto kritički raspoložen pa valjda zato ovakvo izlaganje na datu temu ((:
U svakom slučaju i onako ne mogu da promenim način razmišljanja, tako da bolje po mene da ne verujem u to, inače bih do sad precrkao sto puta da je istina.

#615036 Zloupotreba psihologije: Optimisticki fundamentalisti - Virus pozitivnog razm...

Posted Riot on 16 July 2017 - 07:48

http://www.prekorame...zmišljanje.html
http://www.jutarnji....ljanja/4720637/

Zahvaljujući komercijalnom izdavaštvu, tvrdnja da je za sreću i uspeh dovoljno da svaki dan pozitivno razmišljamo proširila se kao virus i danas je gotovo nemoguće razuveriti ljude u njenu proizvoljnost. Poruka zagovornika pozitivnog mišljenja glasi otprilike ovako: sve potiče iz glave, pa da biste bili zdravi, uspešni i srećni razmišljajte pozitivno, zauzmite konstruktivan stav i budite optimisti. Ako ste neuspešni i nesrećni, to je zato što razmišljate negativno i gajite pesimizam. Pri tom je teško utvrditi šta promoteri pozitivnog mišljenja konkretno preporučuju kao rešenja za savladavanje životnih problema, budući da se njihovi saveti uglavnom svode na ponavljanje autosugestivnih formulacija kao i usvajanje određenih uverenja o ličnim vrlinama i mogućnostima uspeha.
Navedene ocene deo su zaključaka psihijatra Džoane Vud i njenog tima sa Univerziteta „Vaterlo” u Kanadi, nakon višegodišnjeg terenskog istraživanja kako pozitivna autosugestija utiče na ljude koji već imaju izraženo samopoštovanje, a kako na pojedince kojima ono nedostaje. Rezultati su pokazali da onima koji veruju u svoje sposobnosti ovakve vrste autosugestivnog treninga nisu ni potrebne. Međutim, kod pojedinaca koji imaju nizak nivo samopoštovanja i samopouzdanja, a kojima su takvi treninzi pre svega namenjeni, nalazi su bili veoma zabrinjavajući. Ispostavilo se da je primena pozitivne autosugestije kontraproduktivna. Ona dodatno provocira nesigurne da svoje nedostatke vide još izraženijim u odnosu na predstavu koja im se nameće kao ulaznica u svet uspešnih i kao formula da budu društveno prihvaćeni.

Tako su pojedinci sa izraženim manjkom samopoštovanja dodatno postali žrtve „pozitivista”. Njihove formule i krajnje pojednostavljen pristup kako se treba nositi sa životnim problemima omalovažavaju ljude sa ozbiljnim zdravstvenim problemima poput depresije, bipolarnog poremećaja i anksioznosti.

#606534 Da li depresivne osobe mogu imati prijatelje?

Posted zeus20 on 10 June 2017 - 10:49

psihički poremećaji su tabu tema na balkanu i tako će ostati još bar narednih 20 godina.
o svemu se može pričati, ali kad se spomene depresija to nitko ne
shvaća ozbiljno, pa rekao bih čak ni sami doktori.

ovakva je percepcija zaostalih zatucanih balkanaca.

dijabetes je bolest. treba je liječiti.
hipertenzija je bolest. treba je liječiti.
gripa je bolest. treba je liječiti
depresija je slabost. proći će sama od sebe, samo se treba trgnuti

#590521 Je li vam neugodno govoriti dobro o sebi?

Posted Riot on 20 February 2017 - 20:24

View Post2Bavailable, on 20 February 2017 - 20:21 , said:

e upravo zato sam ja odlučio da nikada ne idem na razgovore za posao :D

Posted Image

#606727 Da li depresivne osobe mogu imati prijatelje?

Posted jigsaw on 10 June 2017 - 21:14

Nekako sa mog aspekta gledanja depresivne / anksiozne osobe, ove sto sam upoznao, su itekako drage osobe i osobe pune razumjevanja. Nekako u prici vecinom mi godi pricati i slusati i njihove probleme ali mi je drago kada i oni mogu moje shvatiti. Vecina price sa "normalnim" ljudima da ih tako nazovem je nekako puna ogromne suplje i prikazivanja svega i svacega sto nije tako. Eh sada da li vjerovati u sudbinu ili ne vece je pitanje, jer je nama tesko pronaci odnosno uopste se upoznati sa novim osobama sem ako nam ne padne sa grane a i tada vecinom ih razocaramo jer ne shvataju ako nece.

Vise bih volio imati zenu slicnu meni, nego neku koja to ne razumije i da se polemise oko gluposti.