Jump to content

Ne znam sto mi se događa

Depresija anksioznost PA

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 The wy we see the world

The wy we see the world

Član

• Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 14 August 2017 - 20:30

Pozdrav svima..novi sam na forumu..imam 28 godina musko sam..pusac..kutiju i pol na dan.

Ovako krece moja agonija..

Prije cca 10 godina isao sam redovito u teretanu trenirao sam svaki 2 dan i sve je bilo super i uzivao sam u tome..jednu vecer sam dosao sa treninga i osjetio sam nedostatak zraka..znaci nisam mogao udahnuti uopce..covjek koji je do prije sat i pol u teretani radio bench sa 120 kila u serijama odjednom je pao u krevet..nisam mogao disati jako mi je lose bilo..drhtali su mi misici nogu..nisam mogao ni zvizdati.znaci kao da sam zaboravio kako se zvizdi jednostavno nisam imao zraka u plucima..isao sam na svakakve pretrage sve je bilo ok osim tlaka koji je tada iz nekog razloga bio skoro pa spojen..bio je ako se dobro sjecam 65/55 tako nesto na obe ruke..doktori nisu znali sta je i tonje trajalo neka 3 mj..i na kraju samo od sebe proslo..od tad je proslo neke 4 godine i u medjuvremenu sam se trebao zaposliti..posto sam tada bio u recimo losem drustvu poceo sam da pusim marihuanu..pusio sam je sigurno 2 godine svaki dan po recimo 0.5 gr..na nas troje mozda i nije previse..i tako smo jedan dan nabavili od nekog lika nabavili neku travu koja je bila hebacki jaka..tad se nisam osjecao dobro..hladan me znoj obljevao mada je vani bilo oko minus deset..jedva sam cekao da dodjem kuci i zaspem..ujutro se ustao sve 5.opet smo pusili i sve je bilo ok nekih godinu dana..tad sam promjenio drustvo i tu krecu problemi..i dalje sam sa novim drustvom pusio travu alo u manjem obimu(mozda 0.5 gr na tjedan)i tako jedan dan dokazimo kod frenda u stan ja ih inace nisam znao..tu u prostoriji se nalazilo cca 10tak osoba..poceli smo pusiti u krug dvije đoke..kad je dosla do mene povuko sam samo dim..odjednom neka nelagoda u meni..paranoja..slago sam im da moram nesto u motor otici uzeti..kad sam izasao na zrak bilo mi je malo bolje..cim krenem nazad odma paranoja znoj drhtanje..tad sam mislio da cu umrijeti..9 puta sam sisao i popeo se na 9 kat..kad me popustilo od trave sve se smirilo i tu sam prestao da pusim apsolutno marihuanu..zaboravio sam reci da me u medjuvremenu ta dva frenda s kojima sam se prije druzio pocela su mi se prijetit i to me jako uznemiravalo..bili su fizicki dosta slabiji od mene ali dosta "luđi"za potuc se i to..ja sam uvijek vise bio za hvatanje cura i mirno rijesavanje problema..u medjuvremenu sam se zaposlio kao vatrogasac a i sami znate da je to dosta stresan posao..tako jedan dan idem poslje nocne smjene da registriram motor i tata je bio samnom..i ajde ja cu vani zapalit cigaru dok me pozovu da uvezem motor..i u medjuvremenu dolazi neki lik isto sa motorom i vidim tata ga je nesto upito i ajd idem ja unutra da vidim sta pricaju..kako sam usao mislio sam da cu past u nesvjest i morao sam cucnit..tad me nesto opralo da moram odmah ici kuci...uspio sam se sabrat nekako i reg motor i doc do kuce.sreca tada sam bio na godisnjem..od tad krecu moji simptomi kao da mi se noge gube ispod mene osjecaj da gubim razum drhtanje ruku..nakon nekih 20 dana simptomi se hvala bogu povlace sami od sebe..opet sam kao nov nekih 6 mj kad opet iz cista mira me puca neki nemir..i to evo traje vec 3 god sa prekidima od 5 mj..sad su mi se pocele trest ruke..znojit dlanovi neka trema neizdrziva u meni..crne misli da cu poludjeti ili izgubiti nadzor nad sobom..malo malo se pogledavam u ogledalo da vidim kako izgledam da netko nebi skuzio sto se samnom desava..kad sam u tom stanju najbolje se osjecam kad sam sam..nekako mi pase mir..poslove obavljam normalno kao i prije ovoga stanja..ne bojim se izlaziti iz kuce..ali sam skuzio kad sam pod tim stanjem da kad me frendovi ili kum zovu van nekako izbjegavam da idem iako kad odem bude mi lijepo i ispricamo se..imam zenu koja me razumije i sad trebamk dobiti malu bebu..nekako sve unaprijed razmisljam..vec sad mislim kako cuja kd dodju svi ti ljudi ako meni bude lose..kako cu na krstenju ovo ono..a znam da cu sve odraditi normalno..sta vi mislite sta bi to moglo biti?jos mi uvijek ne narusava socijalni zivot ali se bojim da bi moglo narusavati ako se ovako nastavi..kod psihijatra nisam nikada bio..imam problem sa nadbhbreznom zlijezdom koja luci malo kortizola..po tom nebi trebalo da bude ona uzrok mojih tegoba?da li mouda netko zna kako to ide sa psihijatrima?hocu li dobiti otkaz ako odem kod psihijtra na uputnicu?da li sam depresivan ili anksiozan ili su ovo panicni napadi?pijem caj gospinu travu i nekada maticnjak kako kad..dosta me umire oni..ali u zadnje vrijeme minse opet javljaju te crne misli da ce netko skuzit da nesto nije uredu samnom i to me jako pati..kako si to izbit iz glave..da li mi je potreban psihijatrijski pregled ili?oprostite na duzem postu i sto je ovako nabacan ali valjda cete skuziti poantu svega..hvala unaprijed ako netko procita i odgovori! Stay strong!!🙂🙂

#2 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 14 August 2017 - 20:45

poz i dobrodošao

meni to liči na panične i anksiozu ali nema smisla da ti ja to govorim
pogotovo jer nemam iskustva s tim
ja bih otišao kod dr na pregled makar informativno

ljudi iz hr neka ti kažu kako to ide tamo što se tiče zakazivanja
da li moraš od lekarke da tražiš uput za specijalistički pregled

i proveri da li su izveštaji privatnih dr dobavljivi od strane tvoje službe
ako nisu razmisli o privatniku bolje nego kod državnog... zbog posla

srećno!

#3 The wy we see the world

The wy we see the world

Član

• Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 14 August 2017 - 21:04

Hvala na odgovoru..znaci ipak se radi o nekom psihickom oboljenju?svakako cu se raspitati o tome..

#4 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,669 posts

Posted 14 August 2017 - 21:10

Dobro nam došao!
Nećeš izgubiti posao ako odeš kod psihijatra, nemaj brige oko toga, prije bi izgubio posao ako to ne odeš provjeriti.
Odeš kod liječnika opće prakse i objasniš kakav osjećaj je u pitanju, sve u detalje opišeš. Možda čak psihijatar i ne bude trebao ako doktor otkrije neki drugi uzrok sličnih simptoma. Ako ste prošli sve pretrage i nije otkrio ništa onda traži uputnicu i idi psihijatru.
Nemaš baš nikakav razlog za strah od psihijatra, odeš tamo, popričate o svim tim simptomima i mogućim uzrocima i rješenjima.
Može ti samo pomoći.
Sretno!

#5 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 14 August 2017 - 21:11

ne znam da li je psihičko oboljenje
to ti može reći samo psihijatar

bitno je ipak da proveriš jer očigledno te ometa to tvoje stanje

#6 The wy we see the world

The wy we see the world

Član

• Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 14 August 2017 - 21:21

Hvala vam na odgovorima..ma najgori mi je taj osjecaj kao prevelike treme..normalno spavam i funkcioniram treniram i dalje sto se teretane tice..ali nekad me uhvati ta trema koja zna trajat po cijeli dan..od kako otvorim oci dok ne odem spavat..kako da vam to slikovito opisem..hmmm...kao da imate potenciometar za pojacavanje linije..i kao da ga neko pojaca na maksimum i drzi cca 5 min i onda ga smanji..nekad se zna desiti da po par dana budem ok ali unazad pola godine svaki dan mi je neki nikakav..pogotovo sada preko vrucina..ali opet sam sretan sto mogu funkcionirati jer ne zelim ni zamisljati kako je ljudima koji imaju gore napade od mene..uglavnom zelim nam svima oporavak iz ovog "stanja"..☺

#7 Aleks81

Aleks81

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 12 November 2017 - 10:34

Jesi otišao kod psihijatra? Ako jesi, jel ti bolje?

#8 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,409 posts

Posted 12 November 2017 - 11:13

Jeste, preporučena mu je psihoterapija bez lekova, pošto vodi neki uredan porodični život, to je mislim, najbolje rešenje...
Nadam se da će napredovati i da uskoro čujemo lepe vesti :)

#9 Aleks81

Aleks81

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 12 November 2017 - 11:18

Dobro je. Posebno mi je drago, jer nisu ukljuceni lekovi. Pretpostavljam da je onda stanje bolje nego sto je mislio. Nadam se da napreduje. I ja cekam da cujem rezultate.

#10 Rodja

Rodja

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 366 posts

Posted 14 November 2017 - 21:54

Marihuana je sigurno najveći krivac u ovom slučaju, to zlo koje tzv vikend-narkomani brane nekakvim teorijama kako je ''prirodno'', ''zdravije od alkohola'' i slične nebuloze.

Strah od ludila i gubitka kontrole, znojenje, iznenadna želja da se pobegne (naročito dalje od ljudi / javnih mesta), osećaj ''treme'', želja za izbegavanjem ljudi da ne bi otkrili nešto čudno u slučaju da se osećaj baš tada vrati... Sve mi je to poznato. Mogu čak da se provuku i neprimetni epi-napadi sa ''zamrzavanjem'' tj bez padanja, nisu nikakva retkost.

Mene su baš teretana i zdrava ishrana izvukli.

#11 The wy we see the world

The wy we see the world

Član

• Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 16 November 2017 - 09:59

Dragi moji nisam bas aktivan sto zbog male bebe sto zbog posla..da bio sam kod psihijatra i dijagnoza mi je anksiozno-depr poremecaj..idem na psihoterapiju bez lijekova zasad jer je psihijatrica rekla da ja normalno funkcioniram pa da cemo probati bez lijekova zasada..e sad sta da vam kazem..dodje mi dan kad sam lose ali to lose u usporedbi do prije psihoterapija je razlika nebo i zemlja..sad znam da se jos vise iskontrolomiram i pustim da se desava to sto se desava dok sam prije svim silama pokusavao da npr ako mi se tresu ruke ja sav napor ulazem da se to ne vidi i ne desava..nauce se neke dobre stvari u psihoterapiji..mogu reci da sam na sklai od 1-10 prije psihoterapije bio na recimo 8 sad sam na ajmo reci 5.ugl ja i dalje radim sve sto sam radio dok sam bio zdrav..treniram jedem zdravo setam trcim..jedino sto sam primjetio u zadnje vrijeme da me zaboli za neke ljude i vise se ne opterecujem nekim glupostima tipa kao sto ce ljudi mislit ako me vide kod psihijatra itd..bas me briga..ja ne zivim od tih ljudi niti oni od mene tako da..jedino sto vam mogu svima preporuciti..trenirajte setajte jedite zdravo prestanite pusit..stvarno pomaze dosta..eto hehe

#12 Macak

Macak

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,669 posts

Posted 16 November 2017 - 10:27

Bravo! Sretno!

#13 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,409 posts

Posted 16 November 2017 - 10:31

Ovo me baš raduje da pročitam, samo nastavi tako i biće sve još bolje, svaka ti čast za borbu :happy:

#14 The wy we see the world

The wy we see the world

Član

• Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 16 November 2017 - 10:41

A sta cu il mi preostaje da se borim il da se ubijem a nekako mi draza ova prva opcija hehe.a da cujem kako ste vi?

#15 Macak

Macak

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,669 posts

Posted 16 November 2017 - 11:38

Meni drago što si izgleda ulovio pravog psihijatra, to treba imati sreće, i što ti ide na bolje :)

Hvala na pitanju, dobro sam. Malo me draga sekira ali osvojiti ću je opet ;)

#16 The wy we see the world

The wy we see the world

Član

• Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 16 November 2017 - 18:44

Nezz dal je do psihijatra al ja vjerujem da je to 99% do mene a taj jedan posto cu prepisat njima (psihijatrima)..ajde drago mi je da si dobro..ma nema sekirancije hehe

#17 Aleks81

Aleks81

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 18 November 2017 - 21:45

Drago mi je da ima poboljsanja i da se boris. Posebno je dobro sto si usvojio stav da te ne zanima sta ce drugi misliti. To u velikoj meri oslobadja od normi koje su nam u drustvu ili sredini u kojoj zivimo nametnute.

Ja sam onako. Nekad sam bolje, ali vecinu vremena ovih dana sam u padu. Valjda zbog te teme dece koja je devojci sada prioriter. Ne pricamo trenutno o tome jer mi nije dobro, ali znam da je tema aktuelna i visi se u vazduhu.

#18 The wy we see the world

The wy we see the world

Član

• Members
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 18 November 2017 - 21:53

Ja ti mogu reci iz svoga iskustva od kako sam dijete dobio da ne mislim vise o glupostima..ja sam opcenito u zivotu imao previse slobodnog vremena tako da sam stalno svrljao po netu i 3 jebene gofine citao jedno te isto i vrtio se u krug..i ja sam prije bebe od same pomisli da bi trebao danas sutra imat djecu maltene povracao..ali kad se taj malisaner rodi vidis da si razbijao glavu sasvim nepotrebnim stvarima.. (opcenito u anksioznosti mislim da se razmislja dosta unaprijed.bar je tako kod mene)ali da ti kazem nije lako..nekad si lose samo da ti je mir a djete place od grceva pa ga nosaj pa vako pa nako..ja sam jos i prestao pusit pa se anks plus djete plus nervoza od nepusenja nakupila u meni tako da je danas opet eskaliralo i eo me down..haha ali ne sekiram se..5 dana sam bio odlicno moze sad jedno vrijeme biti i lose..ugl ne plasi se djece tesko je al koliko je tesko toliko je i prelijepo..

#19 Aleks81

Aleks81

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 18 November 2017 - 22:12

Ne sumljam da je tako. To kaze i vecina ljudi - da te dete promeni. Ipak, meni je teze od drugih da u to skroz poverujem, jer moj otac je bio kockar (kao sto sam naveo u predstavljanju) i kada sam se ja rodio on je obavestio sve, a onda je otisao na kocku. Ali dobro, hajde da priznam da su to retki slucajevi.

Drugi problem oko dece kod mene je specifican odnos sa devojkom i neke stalne, pa makar i sitne, razmirice. Sad je devojka zauzela stav "hoces ili neces", a to stvara veci pritisak nego sto bi trebalo.

P.S. Hvala ti na savetima i misljenju

#20 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,728 posts

Posted 18 November 2017 - 22:14

The wy we see the world, drago mi je da si prestao pušiti :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users