Jump to content

- - - - -

da li imam psihozu

psihoze

• Please log in to reply
160 replies to this topic

#1 Goksy

Goksy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 19 October 2017 - 00:18

Pozdrav svima treba mi pomoc ako moze neko da mi odgovori na par pitanja bio bih vam veoma zahvalan.E,ovako prosle godine sam zbog halucinacija bio u bolnici dijagnoza je bila akutna psihoza F23  to je bilo u aprilu i doktorka mi je ukinula lek u januaru ove godine jer mi je bilo bolje da tako kazem bio sam izlecen.Posle mesec dana sam poceo polako da pijem pivo naravno sacekao sam mesec dana da mi se organizam ocisti od lekova jer sam pio Rispolept i Lorazepam.Medjutim pre neki dan je bio neki rodjendan pa sam  da tako kazem olesio od alkohola,e tad to vece krecu moje muke simptomi su bili  sledeci :mucnina,nagon za povracanjem,kada sam pogledao u ekran telefona da vidim koliko je sati slika na ekranu se tresla pa sam shvatio da imam halucinacije,bilo mi je stvarno lose,losa kordinacija,izgubio sam bio pojam o vremenu i prostoru.Drugar me je polivao sa  vodom i posle mi je bilo malo bolje pa me  je odvezao kuci.Kada sam legao utripovao sam da cu da umrem jer sam mislio da sam se otrovao pivom.Kada sam legao osetio sam kao da mi je neko dotaknuo sa prstima ledja iako znam da sam sam u sobi.Ujutru mi je bilo malo bolje,ali sada imam sledeci problem strah od ludila,strah da ne povredim svoje bliznje iako znam da to necu uraditi,osecaj odvojenosti od sveta kao da je neki zid izmedju mene i drugih ljudi,lupanje srca,osecaj malaksalosti,osecaj umora,glavobolja,kao neki mamurluk,osecam se neprijatno kada sam u drustvu,imam cim da izadjem sam na ulicu i tripujem da drugi ljudi mogu da primete kod mene da imam neki mentalni poremecaj.Sta vi mislite da li se psihoza vratila,sta mi preporucujete?Molim za odgovor i izvinite na ovakvom dugackom tekstu.Hvala puno.

#2 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 19 October 2017 - 06:42

ovo je svakako za psihijatra šta god da je u pitanju

a može biti psihoza
ali može biti i nekakva disocijacija uzrokovana visokom anksioznošću i prisilnim mislima

nemoj čekati da se razvije u nešto gore

#3 Illusory

Illusory

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 23 posts

Posted 19 October 2017 - 08:25

Preporučujem hitan odlazak kod doktora. Čak i da je nešto neozbiljno, a u to čisto sumnjam, uvek je dobro ne rizikovati. U ovakvim situacijama, svaki minut je bitan. Samo su ljudi retko toga svesni.

#4 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 posts

Posted 19 October 2017 - 10:44

Naravno,odlazak k doktoru.Sa psihozom neznas da li je bila samo jedna epizoda ili ce se vratiti.Nezna to ni psihijatar.Zato moras biti na pocetku stalno pod nadzorom da se utvrdi prava dijagnoza.

#5 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 19 October 2017 - 11:46

Tako se i ja plašim da izađem iz kuće sama jer se plašim ispada nekontrolisanog ponašanja ili tipa da napadnem nekoga.

#6 Foggy

Foggy

Naravno, ovde se hrane sve kamiondžije!

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,143 posts

Posted 19 October 2017 - 15:17

Hmmm...Gorane, da li su simptomi nestali kad si se otreznio? Nisam lekar, ali po onome što si napisao, teško je zaključiti šta je došlo od "lešenja od alkohola", a šta nije. Može da bude epizoda pijanstva praćena anksioznošću zbog straha od povratka bolesti, može zaista da bude psihoza, a mogu i oba. Moj je savet da odeš kod lekara i sve ispričaš, navedeš tačne datume i ne kriješ da si se napio.

#7 Goksy

Goksy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 19 October 2017 - 21:09

Hvala na odgovoru,danas sam primetio da mi  ti simptomi  nestaju samim tim mi je i bolje ostalo mi je samo ta neka osamucenost i vidim kao neke crne tackice koje mi prolecu ispred ociju kao musice pa verovatno je halucinacija pa cu sutra da odem ranije sa posla po uput.Takodje ja sam i prosle godine bio svestan da imam psihozu jer sam otisao kod psihijatra i rekao dobar dan ja imam psihozu a lekar mi kaze ma nemoj🤔.Ja sam svestan svog problema takodje imam i OKP,najteze mi pada to sto u dubini duse znam da imam neki mentalni piremecaj pa mi to stvara kompleks nize vrednosti 😔

#8 Foggy

Foggy

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,143 posts

Posted 19 October 2017 - 21:17

Ovde smo svi jednaki. I nismo krivi što nam društvo nije evoluiralo da nas shvati. Nemoj da osećaš komplekse. :)

#9 Goksy

Goksy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 19 October 2017 - 21:20

Hvala Foggy samo da nije  ono sto ja mislim da jeste jer taj pakao ne bih opet da prezivim

#10 Korn

Korn

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 285 posts

Posted 20 October 2017 - 09:16

Gorane,

Te tackice koje vidis nisu halucinacija. To su tzv "musice". I meni su se javile i to u 26 oj godini. Previse si samosvjestan za psihozu. To su i meni govorili. Bio sam kod 4 psihica. Nijedan mi nije dao dg psihoze. Mada sam tada nekako sebe smatrao vise funkcionalnijim nego sada, iako radim dva posla. Doduse jedna mi je psihicka rekla da sam na ivici a druga na pitanje da li ovo moze preci u psihozu rekla da zavisi od mene. U kom obliku imas OKP? U obliku misli ili kako?

#11 Foggy

Foggy

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,143 posts

Posted 20 October 2017 - 12:27

Ja sam mušice imala od ksalola, pa sam prestala da ga uzimam. One ne moraju da budu znak psihotičnog poremećaja.

#12 Goksy

Goksy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 20 October 2017 - 18:36

Korn,
Okp imam u obliku pranja ruku,posle vrsenja nuzde male ili velike moram da operem ruke mada mislim da je ovo vise higijenski nego okp i imao sa misao doduse ona mi je samo proletela da cu da povredim nekog iako sam svestan da je to samo misao naravno da necu da to uradim pa sam pretrazivao da li  je to simptom shizofrenije,pa na orimer desava mi se da imam misao recimo sta ako ja imam psihozu a da toga nisam svestan itd.

#13 Goksy

Goksy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 20 October 2017 - 18:40

Foggy,
Da to znam rekla mi je psihijatar da halucinacije nisu samo znak psihoze one se mogu pojaviti i kod anksioznosti

#14 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,728 posts

Posted 20 October 2017 - 18:52

Halucinacije kod anksioznosti? To ne može biti. Za to prvi put čujem.

#15 Skenderbeg

Skenderbeg

Napredni član

• Banned
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 20 October 2017 - 19:42

Da bi se utvrdila prava dijagnoza, i da te psihijatar upozna potrebo je i do 3 meseca, a ne na keca da ti odvali dijagnozu ...zato u danasnjim slucajevima oko 30% psihijatra daju pogresnu dijagnozu , tako je meni odvaljena paranoidna psihoza f22.0 iako sam ja zapravo zdrav i sve sto pricam je istina, nista ne umisljam

imate ovde sve dijagnoze http://svebolesti.in...umanuta-stanja/

a imas ovde i za tebe http://svebolesti.in...alna-oboljenja/

#16 Goksy

Goksy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 20 October 2017 - 19:49

View Postkolač, on 20 October 2017 - 18:52 , said:

Halucinacije kod anksioznosti? To ne može biti. Za to prvi put čujem.
Pa kada sam rekao da imam halucinacije i kada sam rekao da sam svestan da haluciniram  i da sumnjam na psihozu doktorka mi je rekla da kod halucinacija a i kod psihoza da ako je ocuvana  svesnost i samokriticnost da to nije psihoza i da za dijagnozu psihoze mora da ima jos jedan simptom onda se daje dijagnoza psihoze recimo halucinacije i sumanute ideje

#17 Skenderbeg

Skenderbeg

Napredni član

• Banned
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 20 October 2017 - 19:54

Sto bi miroljub petrovic rekao demonizovani smo

#18 Skenderbeg

Skenderbeg

Napredni član

• Banned
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 20 October 2017 - 19:58

View PostGoran 88, on 20 October 2017 - 19:49 , said:

Pa kada sam rekao da imam halucinacije i kada sam rekao da sam svestan da haluciniram  i da sumnjam na psihozu doktorka mi je rekla da kod halucinacija a i kod psihoza da ako je ocuvana  svesnost i samokriticnost da to nije psihoza i da za dijagnozu psihoze mora da ima jos jedan simptom onda se daje dijagnoza psihoze recimo halucinacije i sumanute ideje

doktorka lupa kao maksim po diviziji, iskustvo nula... ucila tamo neki becko berlinski fakultet i sad je ona kao psihijatar,  teoreticarka...odvalila ti dijagnozu na keca...

"doktorka mi je rekla da kod halucinacija a i kod psihoza da ako je ocuvana  svesnost i samokriticnost da to nije psihoza" eto koje ona iskustvo nosi , teoreticarka

#19 Goksy

Goksy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 20 October 2017 - 20:12

Tako mi je receno

#20 Goksy

Goksy

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 20 October 2017 - 20:16

View PostSkenderbeg, on 20 October 2017 - 19:58 , said:

doktorka lupa kao maksim po diviziji, iskustvo nula... ucila tamo neki becko berlinski fakultet i sad je ona kao psihijatar,  teoreticarka...odvalila ti dijagnozu na keca...

"doktorka mi je rekla da kod halucinacija a i kod psihoza da ako je ocuvana  svesnost i samokriticnost da to nije psihoza" eto koje ona iskustvo nosi , teoreticarka
ok izvinjavam se mozda nisam najbolje objasnio da osoba koja ima halucinacije bitno je da on ne veruje u to sto vidi ili cuje recimo meni je konkretno napisano "cuje glas koji mu govori nesta svestan je da to nije moguce i ima strah od psihoza"
Dijagnoza:Disordo obsessivuscompulsivus F42

Also tagged with psihoze

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users