Jump to content

- - - - -

Ne znam kako i gdje

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 posts

Posted 12 November 2017 - 02:31

Evo sam se odlučio da napokon otvorim temu. Naime već nekoliko mjeseci živim u mraku.
Posao koji radim me izluđuje, a o tome sam već pisao.
Usamljen sam potpuno. Svaki vikend provodim sam.
Potpuno sam odustao od sticanja prijateljstava jer više nema smisla.
Osjećam kao da sam umro unutra. Probao sam razne ad, ali ništa nije pomoglo.
Mrzim stan u kojem živim. Moji su me počeli izbjegavati jer sam stalno "negativan", i to boli!
Idealno bi bilo da se odselim i napustim ovaj Tzv život, ali vjerujte mi nemam ideju gdje.
Znam da je to jedino rješenje koje bi me moglo izvuci iz mentalne krize, ali nemam hrabrosti.
Nisam u stanju donijeti odluku i krenuti dalje. Jednostavno ne znam.
Na poslu me većina ljudi ignorira, a kažu da je to gore od mobinga. Vjerujte mi da jeste.
Zaboravio sam se smijati, i ovo je postalo nepodnošljivo.
Ja više ne živim, kao sjenka sam. Dodje mi nekad da se ubijem, ali ne znam što me spriječava.

Molim vas za bilo kakav savjet ili feedback. Vrijedi li se ovoliko zrtvovati a posao vas tjera "u grob" ?
Molim vas pišite bilo što.

Edited by Clair de Lune, 12 November 2017 - 14:43 .
Kvačice

#2 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,409 posts

Posted 12 November 2017 - 10:01

Desing, baš sam se pitala gde si, šta si uradio s poslom... znam da si bio u dilemi da ostaneš ili da ga menjaš..
Znači, još uvek si na istom poslu..? :wry:
Nekako imam osećaj da je to najveći problem ili uzrok ovih tvojih padova, možda grešim, ali posao takve prirode gde ima mnogo, mnogo pričanja, i to negativne prirode, ako se ne varam, pa mora čovek imati mnogo mentalne snage da izdrži bez pucanja...
Mislim, skoro pa si kao džak za udaranje, iako nije ništa na ličnoj bazi, ali opet, veliki je to priliv negativne energije..
Znam da nije danas lako naći posao, ali ja bih se potrudila da ga promenim... tj. krenula bih sa promenama od toga, pa neka je i manja zarada, ali ako ima neke druge aspekte koji bi bili dobri... recimo, lakši posao, psihički ili fizički, bolje kolege, bolje radno vreme, bilo šta što donosi neki boljitak...
Stan u kome živiš, u kom smislu ti ne odgovara? Nekad uz malo drugačiji raspored stvari, prostruji sasvim drugačija energija, recimo, ako nije do krupnijih razloga...

Mislim, zaglavio si se, očigledno ti je potrebna neka promena, ali napravi neke prioritete, šta bi prvo, pa sledeće, izbegni da gledaš tako sve odjednom, jer onda stvarno deluje kao da ništa ne valja i ne znaš odakle da kreneš...

#3 Aleks81

Aleks81

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 12 November 2017 - 10:49

Slazem se sa pogresnom. Iz ličnog iskustva znam koliko posao koji ti neodgovara moze da bude los po psihu. Najbolje bi bilo da nadjes drugi posao kako bi poboljsao svoje stanje. Ako novac nije presudan faktor neka bude i manje placen. Makar ces povratiti unutrasnji mir, a to je jedan od vaznih preduslova za boljitak. Ja bi licno voleo da imam snage da se preselim u drugi grad, ali ako ti imas snage razmisli i o tome. Promena sredine moze da bude korisna i zdrava.

#4 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 405 posts

Posted 12 November 2017 - 14:18

ne znam ni ja , najdalje dobacujem do tuširanja ishrane i šetnje u toku dana

#5 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 posts

Posted 12 November 2017 - 17:17

Razmišljam i o promjeni posla, i sredine.
Potpuno ste u pravu za posao, bio mi je okidač. A sredina mi uopće ne odgovara.
Nažalost ne mogu to sve odjednom kao sto pogrešna reče.

Totalno sam se zaglavio. Sve bih odmah i sada.
A ne mogu više izdržati, osjećam to..

#6 Clair de Lune

Clair de Lune

TECH-NOIR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,285 posts

Posted 12 November 2017 - 18:26

i kod mene je slično, samo što ja učim, cijele dane učim. da su mi bar rezultati zadovoljavajući..nego i to katastrofa.

#7 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,409 posts

Posted 12 November 2017 - 19:02

Ma znam taj osećaj kad bi najradije prelomio preko kolena, preko noći... a ne možeš, sto nekih stvari te veže...
Mada, par puta sam, kao mlađa, presecala tako naglo, i nije loše ispalo - što naravno, ne mogu da preporučim tek tako, ipak je to veliki stres, sad već ne bih smela tako, idem manjim ali sigurnijim koracima...

Posao je mnogo bitna stavka, oduvek bio, ali danas je skoro pa presudno, jer najveći deo dana provedemo na poslu, a i zbog nesigurne egzistencije, sve je manje kvalitetnog i dobro plaćenog posla a sve veća nezaposlenost, to stvara stalan pritisak na psihu... ljudi su sve napetiji i malo fali da izbije konflikt..
Kad konačno dođeš kod kuće, treba ti sve više vremena da se regenerišeš, još ako te i tu čeka neka napeta ili loša atmosfera, onda stvarno nije ni čudo da pucamo ... :unsure:

#8 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 posts

Posted 12 November 2017 - 19:05

Nemamš sto puno razmisljati..Apliciraj na vise mjesta što se posla tiče.Iskustva imaš,jezik znaš..Ako to ne želiš,vrati se kući..

#9 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 851 posts

Posted 12 November 2017 - 19:08

Nigdje ne piše da moraš dočekati mirovinu u engleskoj,probaj nešto uštedjeti da imaš neke novce i onda se odluči da li negdje dalje,da li otkaz,ili povratak.

#10 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 posts

Posted 12 November 2017 - 19:20

Ja već znam da ne bih volio biti tu..ne veže me ništa osim ružnih uspomena.
Samo ne znam gdje bih dalje, ni kako.
Uštedjeti nešto značajno je gotovo nemoguće.
Dosta mi više svega. Osjećam se “bolesno” od samoće, stresa i uzaludnih pokušaja.
Hvala vam na podršci!

#11 paradis

paradis

sumatraista

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 522 posts

Posted 12 November 2017 - 21:52

Ne znam sta bih ti pametno rekla, ali eto pisem...  Ja sam se cesto tako osecala zarobljeno. Nikuda da odem, a i gda smislim gde, nemam kako. Proslo je to. pomirila sam se sa nekim stvarima. Elem, kad sam bukvalno pobegla iz Bgd posle studija, ponela sam svoja uzasna osecanja sa sobom. Tek kasnije sam se promenila.
Ako mislis da ti selidba moze prijati, ucini to. Apliciraj za razne poslove, nadji stan u novom mestu, kreni iznova. Nije lako znam. Ja sam vise puta krupne stvari presekla. Ali sam znala da je za moje dobro i to mi je davalo volje. Kako god ucinis, nadam se da ces uraditi ono sto ce se pozitivno odraziti na tvoje raspolozenje.

#12 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 posts

Posted 13 November 2017 - 03:05

Slobodno pišite što god mislite da bi moglo pomoći. Ne tražim od vas da riješite moj problem.

#13 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,338 posts

Posted 13 November 2017 - 14:01

Mislim da je problem bolest i ona ide s tobom gdje god krenes. Mislim da je bitno prvo da se izlijecis/zalijecis.

#14 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 13 November 2017 - 15:24

View Postdesing, on 12 November 2017 - 02:31 , said:

ali nemam hrabrosti.
Nisam u stanju donijeti odluku i krenuti dalje. Jednostavno ne znam.

joj ovo kapiram skroz
kad se potpuno zaglaviš pa ni tam ni vam
nemaš snage ni da se batrgaš više
paralizovanost zbog straha od posledica
kao da ne mogu da se izborim sa nečim što još nije ni počelo

ja se iz te situacije izvlačim tako što mi se magično pred očima pojavi novi cilj :D
pa onda se eto bavim tim ciljem neko vreme dok ne dođem sebi

#15 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 13 November 2017 - 16:18

odeš u Irsku blizu ti je, a navodno su irci puno društveniji ljudi, plus ima masa ljudi s ovih prostora tamo, preplavili su Irsku

#16 plavo

plavo

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Posted 14 November 2017 - 00:01

View Postdesing, on 12 November 2017 - 02:31 , said:

...Moji su me počeli izbjegavati jer sam stalno "negativan", i to boli!

sam si odgovorio, a gianni  posavjetovao

View Postgianni, on 13 November 2017 - 14:01 , said:

Mislim da je problem bolest i ona ide s tobom gdje god krenes. Mislim da je bitno prvo da se izlijecis/zalijecis.

Zašto si stalno "negativan", Od kada to traje ?

#17 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 posts

Posted 14 November 2017 - 00:06

@gianni  ima i toga, depra putuje sa nama svuda

@Đene Đene nabio sam si ogroman teret, a rješenja ni na pomolu. Snage još manje.

@Kruška Razmišljao sam o tome, ali me jedino klima sprječava

Doslovno me sram na momente što sam se doveo u ovo stanje..

#18 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 posts

Posted 14 November 2017 - 00:07

@plavo traje nekoliko mjeseci, a najveći okidač mi je bio posao

#19 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 14 November 2017 - 00:14

možda pokušavaš naći neko sveobuhvatno rešenje odjednom
ja s tim imam problem na primer

a zapravo je sasvim dovoljno raspremiti stan da bude tiptop
okupati se
upaliti sveće skuvati omiljeni čaj i uz dobru muziku napraviti neki kratkoročan plan
šta i kako u narednih ne deset godina ne deset meseci već deset dana

eto ti bi mogao za sada krenuti u potragu za boljim poslom

#20 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,409 posts

Posted 14 November 2017 - 00:39

Sviđa mi se Kruškin predlog za Irsku, meni je to privlačna zemlja, a ne znam što ti je problem klima..? Rekla bih da nije bitno različita od UK ili jeste..?
I ovo što kaže ĐĐ, možda krenuti od tako nekih sitnijih promena, srediti kuću, to eto nije mnogo zahtevno a može da pomogne..
Nekad ima i ''domino efekta''  u smislu: rešiš jedan problem, to se ubrzo reflektuje na druge, tako da možda i nije potrebno sve odmah rešavati, dovoljno je jedna ključna stvar...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users