Jump to content

Ovisnost o kodeinu

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Ana335

Ana335

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 November 2017 - 20:40

Vidim da je na forumu vec pisano o tome,ali na vise razlicitih tema pa se nadam da je ok otvaranje nove teme.
Ovisna sam o tabletama protiv bolova koje u sebi sadrze kodein. To traje vec par godina.doza je se vremenom povecavala,znala sam i kutiju dnevno uzet. Prije tjedan dan sam prestala s tim,krize me i dalje tresu.
Bilo bi mi drago kad bi neko od clanova podjelio svoje iskustvo,da znam sta me sve ceka i da znam kako su drugi prosli/izdrzali to.
Mislim da je tocno ono sta kazu-nije tesko prestat,tesko je ne pocet ponovo. Buduci da nemam s kim pricat o tom svom problemu,vasi savjeti i iskustva bi mi puno znacili .

#2 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,554 posts

Posted 13 November 2017 - 20:51

pozdrav i dobrodošla
nažalost ovaj forum ne okuplja puno zavisnika (neki dođu i odu) pa nećeš dobiti ne znam kakve savete

jedan moj komšija je bio na heroinu a sad je na buprenorfinu i drugim tabletama (uzima šta stigne)
i jeste najteže ponovo ne početi
baš moraš da paziš sa kim se družiš i šta radiš

pretpostavljam da si ti u samoći uzimala te lekove protiv bolova?
nema nekog pritiska okoline da ga uziimaš?

ako je tako onda bi baš morala paziti na to šta radiš i čime se baviš
na primer da organizuješ sebi neke nove hobije koji će ti ispuniti prazan hod u toku dana
nešto što bi volela da radiš a u čemu si dovoljno dobra tako da nema frustracije nikakve već samo uživanje

a što se tiče apstinencijalne krize e tu ne znam uopšte šta pomaže

#3 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 13 November 2017 - 21:11

Koje su tablete, plivadon, cafetin?

#4 Ana335

Ana335

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 November 2017 - 21:13

Hvala na odgovoru .
Nema nikakvog pritiska okoline,stovise nitko iz okoline ne zna za to. Cudno je kako godinama niko nista nije primjetio.
Prekidala sam vec par puta,prisilno. Nisam bila u mogucnosti doc do ljekova pa ih tako nisam ni uzimala tih par dana.to je bilo katastrofa.
Jednom sam prestala na 2 mjeseca,i tad sam nasla ljekove u kuci. I klasicno zavaravanje,nece mi nista bit ako jednom uzmem,necu se navuc.al jesam. Nisam bila ocito dovoljno odlucna.
Ovog puta sam svjesno prestala,sama.imam kuci par kutija tableta,koje ne uzimam,al eto cisto da znam da necu opet cim im nadjem kuci posegnut za njima. Sad su tu stalno da se naviknem na to da ih ne trebam uzimat ni kad su na dohvat ruke.

View Postserafim, on 13 November 2017 - 21:11 , said:

Kafetin. Prije je bio plivadon

View Postserafim, on 13 November 2017 - 21:11 , said:

Kafetin. Prije je bio plivadon

#5 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 13 November 2017 - 21:25

Plivadon je bio bolji :)
Malonje tu kodeina i ne stvara se jaka zavisnost, izguraj nedelju-dve da prođe nervoza i noće ok. Ako baš ne možeš da trpiš kod lekara i verovatno će ri dati lyricu, ona je terapija za to. Najbitnije je da ti sam prelomiš da ne želiš jer tinte količine kodeina sasvim sigurno ništa ne znače. Najveći problem je što to nije samo kodein nego paracetamol koga je u svakoj tableti 250mg x broj tableta, rastura jetru

#6 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 13 November 2017 - 21:26

Post sam pisao sa telefona i ima mnogo gresaka, ako uradim edit biće haos sa kvačicama. Nadam se da ćeš da razumeš :)

#7 Ana335

Ana335

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 November 2017 - 21:34

Bio je bolji,nego ga povukli jedno vrijeme a ja kao svaki ovisnik trazila alternativu.
Buduci da kafetin sadrzi kofein,kodein i paracetamol,ja sam za skidanje koristila "zamjenu". Pravila sam kavu koju inace ne pijem,i uz nju pila pola paracetamola.znaci prvo je bilo samo bez kodeina,pa sam za dva dana i izbacila paracetamol,tad su se vec glavobolje malo sanirale. Jos je ostao kofein odnosno kava,al nije mi to velik problem jer popijem dvije male salice dnevno. A mislila sam da nije pametno da odmah sve izbacim,jer osim kodeina bilo je tu i previse kofeina,pa sam misljenja prvo vece zlo da rjesim. Sa kave sam se ko mladja skidala lako

#8 Ana335

Ana335

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 November 2017 - 21:35

Je da imam vjerovatno najcudniji nacin prestanka,al funkcionira za mene. Sa 10 tableta na dvi kave,moze proc

#9 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 13 November 2017 - 21:47

Te kafe ti slabo pomažu, možda kod glavobolje koja može da nastupi kada si prestala da piješ cafetin pa ti pada pritisak zbog kofeina koji si unosila sa njima. Kodein u tim količinama može biti dizalica na samom početku dok je mozak nenaviknut, posle ima sedativno dejstvo zato dolazi do jake nervoze kada prestaneš sa njim. Zato ti kafa sada možda i smeta jer kofein diže budnost. Pokušaj da batališ kafu i probaj. Ako ne ide neki lek koji ima sedativno dejstvo i posle se lagano ukida

#10 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 13 November 2017 - 21:57

Imao sam problem sa cafetinom pre 3-4 godine, pio sam po 4-5 tableta dnevno svaki dan, došli panični napadi i prestao sam odjednom.
Ne znam odakle si, inače mnogo ljudi u Srbiji zloupotrebljva taj lek, ali u dozama do par tableta dnevno. U Rusiji opet imaju sistem pa iz cafetina izvlače kodein, mešaju ga i prave drogu koja se zove krokodil. U dobrom delu sveta su sve tablete i sirupi koji imaju u sebi kodein zabranjeni. Mislim da će vrlo brzo da zabrane slobodnu prodaju i ovde, tako da je pravo vreme da prestaneš da ga piješ.

#11 Ana335

Ana335

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 November 2017 - 21:58

Hvala na savjetu. Nisam o tom razmisljala. Mislila sam buduci da su me tablete ujutro razbudjivale da bi bilo dobro privremeno pit kavu kao zamjenu.
Od psihicki simptoma stvarno je ta nervoza najgora. Poriv za uzimanjem je bio prva dva tri dana,sad mi ne pada na pamet. Ne znam jel iz inata ili zbog cega al znam jednostavno da necu i ne razmisljam o tome .nervoza me ubija pa ne znam sta cu od sebe,cak je gora sad nego ispocetka.
Sta se tice fizicki simptoma postaje sve bolje,slabije glavobolje,znojenje i ostale stvari.
Zanima me kako su drugi izdrzali to,koliko je potrebno da tjelo iole dodje u neku normalnu fazu i ostalo.

#12 Ana335

Ana335

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 November 2017 - 22:03

Iz bosne sam. Kako je vama bilo prestat s tim? Jesu panicni napadi bili povezani s ljekovima?

#13 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 13 November 2017 - 22:13

Nisu imali veze panični sa cafetinom, valjda sam pregoreo od posla, stresa, obaveza...
Iz nekog mog iskustva i priče sa ljudima koji su to ostavljali je da možeš osetiti glavobolju nekoliko dana a posle jaka nervoza koja traje kako kod koga, ali mislim da nije duže od 2-3 nedelje. Prvih par dana može da se javi osećaj hladnoće, vrućine, hladne ruke, ledeno čelo, znojenje, ali sve je to atvarno smešno za nekoga ko je stvarno prestao. Ništa gore nego skidanje sa nekog recimo anksiolitika.

Po meni je najveći problem kako popuniti prazninu u sebi koju pokušavamo sa cafetinom i lekovima poput njega, sve ostalo je ništa

#14 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,708 posts

Posted 13 November 2017 - 22:23

kodein kao i drugi opioidni analgetici odlično djeluju na anksioznost i depresiju, ali je to djelovanje kratkog vijeka.
tolerancija se razvija brzinom svjetlosti, pa se povisuje doza i onda kad više uopće ne djeluje
prelazi se na teže opioide poput metadona ili heroina

#15 Ana335

Ana335

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 November 2017 - 22:24

Tesko je popunit prazninu,al mislim da to puno lakse ide kad prodje ovaj sok period za organizam. Malo je se teze skoncentrirat na mjenjanje svojih stavova i raspolozenja ako te glavobolja pere 0/24. Uzrok ovisnosti i je ta neka praznina,odnosno covjekovo generalno nezadovoljstvo zivotom,nekim njegovim segmentom ili samim sobom. Mada moze da krene iz gluposti,kao kod mene,a postane bjeg od stvarnosti

#16 Ana335

Ana335

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 November 2017 - 22:29

View Postzeus20, on 13 November 2017 - 22:23 , said:

kodein kao i drugi opioidni analgetici odlično djeluju na anksioznost i depresiju, ali je to djelovanje kratkog vijeka.
tolerancija se razvija brzinom svjetlosti, pa se povisuje doza i onda kad više uopće ne djeluje
prelazi se na teže opioide poput metadona ili heroina
Na teze nisam presla nikad,nit imam namjeru. Jedini cilj mi je rjesit se ovog sranja.

#17 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 405 posts

Posted 13 November 2017 - 23:04

ja imam sistem postepenog ostavljanja , stalno smanjivanje doze , npr 2 nedelje 1mg , pa 2 nedelje 0,5 mg , onda svaki drugi dan o,5 mg i ako budem imao sreće te ne budem imao stresove i nabacivanje drugih zadataka ostavljanja i započinjanja novih zadataka koje odjednom moram baš tad završiti uspijem lagano da se skinem s neke terapije npr rivotrilom . rivotril je jak lek i može doći do simptoma usled naglog povlačenja supstance iz organizma

#18 Ana335

Ana335

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 November 2017 - 23:11

Ja sam probala postepeno,ali me je ubijalo psihicki,jer treba vremena da se dodje do onog dana kad necu uzet nikako.
Ja sam svaki dan od pocetka svjesna koje sranje radim,i svaki dan govorila sebi da moram prestat.al sam uvjek odgadjala,neka jos ovo,neka jos ono.
Mozda bi i meni bilo bolje da sam postepeno. Mozda i puno lakse.

#19 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 13 November 2017 - 23:31

Ja sam uvek sve lekove ili ovisnosti naglo prekidao, lakše mi bilo da se patim 2 nedelje nego mesecima smanjujem. Ali jeste pravilno postepeno smanjivati.
Sada samo istraj, dugoročno je neodrživo piti taj lek stalno, stradaće želudac i jetra. U krajnjem slučaju imaš opciju ako baš ne ide, doktor i lyrica, definitivno pomaže kod skidanja sa cafetina

#20 Ana335

Ana335

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 November 2017 - 23:34

Svjesna sam toga. Puno puta pomislim kako to da mi do sad nista nije stradalo ,otkazalo. Mislim stradalo garant je,vidit ce se kroz godine. Al eto dobro da sam ziva za sad

Svjesna sam toga. Puno puta pomislim kako to da mi do sad nista nije stradalo ,otkazalo. Mislim stradalo garant je,vidit ce se kroz godine. Al eto dobro da sam ziva za sad

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users