Jump to content

Valproati (EFTIL, DEPAKINE i APILEPSIN)

• Please log in to reply
71 replies to this topic

#1 danica

danica

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 236 posts

Posted 21 January 2007 - 12:11

Eftil se radi po francuskoj licenci. Da li neko zna pravi naziv tog leka u Francuskoj?

#2 Rainbow

Rainbow

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 37 posts

Posted 30 May 2007 - 17:44

Molim vas da mi neko odgovori da li postoje i Eftil i Eftil retard?

Meni je danas dr.pomenuo i napisao samo Eftil, ali sam u apoteci dobila Eftil retard i sad ne znam je li to greska?!

#3 Rainbow

Rainbow

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 37 posts

Posted 04 June 2007 - 19:16

U medjuvremenu sam saznala za ovo gore, ali mi nije jasno kako niko ovde nije imao iskustva sa EFTILOM? Ako jeste, kakva su ta iskustva?

#4 Tana

Tana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 394 posts

Posted 05 June 2007 - 21:23

Mislim da su Eftil i Eftil retard isti lek. Moj sestric pije taj lek od svoje trece godine protiv epilepsije i vrlo slabe paralize. Od tada nije imao napade, a jedina nuspojava je bila u prvih par godina u vidu trenutnog gubljenja ravnoteze i zabacivanja na trenutak glave unazad. Sada mu je sve u redu s tim lekom.

#5 jefimija

jefimija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 859 posts

Posted 06 June 2007 - 00:45

Moja mama pije Eftil kao glavni lek, a za sta je on, nemam pojma, valjda za neke psihoze, je l'? za bipolarne?
ona i ima bipolarni...

koja je tvoja dijagnoza kad pijes Eftil?

#6 Rainbow

Rainbow

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 37 posts

Posted 06 June 2007 - 15:58

MA, ja sam pokusala da pijem Eftil, ali sam sama prestala........posle 1 sam se nekako sva tresla, nemam pojma........
Pijem ZOloft a Eftil bi trebao biti ona druga stvar, ujutru i uvece.........
Ja sam u depresiji a ispalo je i da imam poremecaj licnosti........idem na psihoterapiju i ko zna sta ce se jos tu naci.......:D

#7 jefimija

jefimija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 859 posts

Posted 06 June 2007 - 18:19

Nemoj to da radis i da prekidas na svoju ruku.
Pre ces se izleciti ako pijes.

Nemoj biti k'o moja keva koja je uvek tako bila tvrdoglava i izmisljala razloge zasto da ne pije, pa zato boluje 19 godina i mnogo je gore nego sto je bila i sto bi bila da je pila kako treba! Ako ti ne odgovara to se pozali doktoru, a ti sama nemoj prekidati!

Pozdrav i nadam se da ces biti super!

#8 Rainbow

Rainbow

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 37 posts

Posted 06 June 2007 - 23:06

Ma, ja sam se samoinicijativno vratila na Rivotril, on me bar uspavljuje, mada je i to poslednje sto zelim.......
Eftil mi je dao neki drugi a ne moj dr........sad za 2 nedelje idem kod posve novog i sve cu mu predociti, pa cemo videti sta sad ON kaze :D)))))

#9 Rainbow

Rainbow

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 37 posts

Posted 07 June 2007 - 16:28

Primecujem da ovde niko ili nikad nije koristio Eftil, pa ne moze podeliti to sa nama, ili ne vidi temu?!
Dajte, nemoguce da nemate bas nikakva iskustva sa ovim lekom? Svi dr.koje sam pitala ga hvale kao dobar, a ja sam se sva nesto tresla od njega........

#10 jefimija

jefimija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 859 posts

Posted 07 June 2007 - 19:49

Jedino da dovucem kevu da nesto iskomentarise.

za sta sluzi taj eftil uospte?

ona kaze da otkad ga pije da ima smirenije misli, da je vise ne opetercuju i da je smirenije sto se toga tice, vlajda kao unutrasnji mir.

mada ona uvek poseze za svim zivim alternativama na svetu. slusanje nekih kaseta, sumova, yoga (nigde bez nje):D

#11 mikicam

mikicam

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 30 March 2008 - 01:17

View Postjefimija, on 7 Jun 2007, 07:49 PM, said:

Jedino da dovucem kevu da nesto iskomentarise.

za sta sluzi taj eftil uospte?

ona kaze da otkad ga pije da ima smirenije misli, da je vise ne opetercuju i da je smirenije sto se toga tice, vlajda kao unutrasnji mir.
mada ona uvek poseze za svim zivim alternativama na svetu. slusanje nekih kaseta, sumova, yoga (nigde bez nje)Posted Image

Godinama koristim Eftil. Izvorni proizvod mu je Depakine Krono, a Eftil retard pravi Zorka Šabac i to je isto, licenca. Jako dugo patim od epilepsije sa retkim napadima, jednom, dvaput godišnje. lek je odličan u odnosu na druge koje sam pre koristio jer ima konstantnu koncentraciju u krvi. Pre dve i po godine imao sam problema i uveden mi je dodatno Lamiktal /i njega ima pod drugim nazivom/ i od tada mi ništa ne fali. Radim odgovoran posao, osećem se zdravo i preporučujem svima, da nakon konsultacije sa lekarom koriste sličnu terapiju. Prema gore napisanom vidim da mnogi samoinicijativno uzimaju i prekidaju terapiju. To se ne sme raditi kod ovakvih oboljenja, lekovi se uvode postepeno, od manjih ka većim dozama , a obustavljaju obrnuto, ne igrajte se. Uz ozbiljan pristup, sve je izlečivo, ili bar podnošljivo, imam nažalost jako dugo iskustvo eksperimentisanja dok nisam došao do kvalitetnih lekova. Pozdrav svima, ko ima pitanja u vezi odnosa prema ovoj bolesti rado ću podeliti, jer u suštini ni sa kim nisam razgovarao o tome, a sapatnici bi to najbolje razumeli

#12 Devora

Devora

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 15 April 2008 - 22:27

Ja pijem eftil vec skoro godinu dana i ugojila sam se sest kila, i nedavno sam cula da to moze da bude od toga. Da li se to nekome desilo? Imam uzasno povecan apetit, to su pravi napadi gladi.

#13 Bipolar Barbie

Bipolar Barbie

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 92 posts

Posted 08 September 2008 - 00:05

Drugari, ja sam pila eftil mesecima, ali ne zbog epilepsije (koju nemam) vec kao psihostabilizator, zbog bipolarnog II.
Verujem da vas prvo zanimaju nuspojave, dodushe, davno je bilo kada sam pochela i ne secam se nekih vecih problema (mada, ok ja sam fizichki zdrava kao konj, mozda bi to trebalo upitati nekog drugog), samo sam zbog povishenog luchenja insulina zdrala slatko kao nenormalna (slatko inace ne volim, pojedem malcice jednom u dve nedelje, kad se setim da i to treba da se unese). Mogla sam da prozderem po kutiju totoa (chokoladni keks preliven chokoladom) za 10 minuta, i to kao prasica, sva se umazem.
No, na srecu, nisam se gram ugojila, shtavishe, smanjila sam se na 47 kg (od godinama mi uobichajenih 52kg)

Poboljshanje je bilo odlichno, mada se meni nije svidjalo (za bipolarne je karakteristichno da ponekad ne zele da se leche, jer su stanja manije ponekada jako prijatna, mozes da spremis koji god hoces ispit za 5 dana, a da za to vreme partijash kao zivotinja i josh svaki dan odradish 300 trbushnjaka+otrchish po 6 km dnevno). Dakle, krenula sam da spavam i osecam umor (shto mi se pre nikada nije deshavalo i to je bilo bolesno) mada mi se zbog patoloshkog nachina zivota ritam malo retardirano uspostavio (spavala sam danju a sve sto se moglo obaviti obavljala nocu....sto ne znaci da bi nekom drugom bilo tako).
Takodje nestala su one iscrpljujuce i nagle promene raspolozenja, i mogla sam koliko-toliko da znam na chemu sam sa raspolzenjem i shta da ochekujem od sebe u sledecih desetak sati (shto je drastichna promena, jer pre toga nisam mogla nishta da planiram jer nisam znala kako cu se osecati ni za pola sata)

Ono sto je izuzetno vazno, i to je kobna greshka koju sam ja napravila, i iz sopstvenog iskustva vam kazem da to uzmete najozbiljnije je da NIKAKO NE UZIMATE ALKOHOL SA EFTILOM!
Dugo sam po tom pitanju bila disciplinovana, ali sam jednom popustila i pila (solidno sam se nacvrcala) i posle toga kad sam doshla kuci i legla da spavam, grchila sam se chetiri sata kao da imam neki napad, brat od straha nije smeo da se pomeri od mene sve vreme (posto je bio tu) i pokushavao je na sve nachine da me probudi, drmao, shamarao, drao se, pushtao glasnu muziku, a ja se nisam niti budila, niti prestajala da se grchim. Kada sam se probudila osecala sam se potpuno normalno i kao da sam dremnula petnaestak minuta, ali kad mi je isprichao shta mi se desilo, shvatila sam da je vrag odneo shalu i da se ne zezam sa time. (a odluchila sam da pijem alkohol jer moja drugarica koja eftil pije godinama, pije i alkohol i nikad joj se nishta nije desilo)
Posle sam saznala i za sluchajeve kada su ljudi prestajali da dishu (jer je alkohol depresor centralnog nervnog sistema, moze cak i da vam stane srce i neke slichne gadosti da se dese) i to nije tek tako napisano u prospektu, ozbiljno je opasno kombinovati ta dva.
l

#14 sitnica

sitnica

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 134 posts

Posted 06 December 2008 - 13:59

Ja sam pila eftil godinama i dalje mi je to terapija za epilepsiju ali posto nemam vise nekih problema ne pijem.
Posto imam mioklonus tj grcenje misica koje nije mnogo strano i niko i ne primeti kad mi se desi eftil pijem samo po potrebi.

#15 cica

cica

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 19 January 2009 - 15:32

QUOTE(Bipolar Barbie @ 8 Sep 2008, 12:05 AM) View Post
Da li je tacno da Efril izaziva kao nuspojavu opadanje kose, imas li takvo iskustvo?

Drugari, ja sam pila eftil mesecima, ali ne zbog epilepsije (koju nemam) vec kao psihostabilizator, zbog bipolarnog II.
Verujem da vas prvo zanimaju nuspojave, dodushe, davno je bilo kada sam pochela i ne secam se nekih vecih problema (mada, ok ja sam fizichki zdrava kao konj, mozda bi to trebalo upitati nekog drugog), samo sam zbog povishenog luchenja insulina zdrala slatko kao nenormalna (slatko inace ne volim, pojedem malcice jednom u dve nedelje, kad se setim da i to treba da se unese). Mogla sam da prozderem po kutiju totoa (chokoladni keks preliven chokoladom) za 10 minuta, i to kao prasica, sva se umazem.
No, na srecu, nisam se gram ugojila, shtavishe, smanjila sam se na 47 kg (od godinama mi uobichajenih 52kg)

Poboljshanje je bilo odlichno, mada se meni nije svidjalo (za bipolarne je karakteristichno da ponekad ne zele da se leche, jer su stanja manije ponekada jako prijatna, mozes da spremis koji god hoces ispit za 5 dana, a da za to vreme partijash kao zivotinja i josh svaki dan odradish 300 trbushnjaka+otrchish po 6 km dnevno). Dakle, krenula sam da spavam i osecam umor (shto mi se pre nikada nije deshavalo i to je bilo bolesno) mada mi se zbog patoloshkog nachina zivota ritam malo retardirano uspostavio (spavala sam danju a sve sto se moglo obaviti obavljala nocu....sto ne znaci da bi nekom drugom bilo tako).
Takodje nestala su one iscrpljujuce i nagle promene raspolozenja, i mogla sam koliko-toliko da znam na chemu sam sa raspolzenjem i shta da ochekujem od sebe u sledecih desetak sati (shto je drastichna promena, jer pre toga nisam mogla nishta da planiram jer nisam znala kako cu se osecati ni za pola sata)

Ono sto je izuzetno vazno, i to je kobna greshka koju sam ja napravila, i iz sopstvenog iskustva vam kazem da to uzmete najozbiljnije je da NIKAKO NE UZIMATE ALKOHOL SA EFTILOM!
Dugo sam po tom pitanju bila disciplinovana, ali sam jednom popustila i pila (solidno sam se nacvrcala) i posle toga kad sam doshla kuci i legla da spavam, grchila sam se chetiri sata kao da imam neki napad, brat od straha nije smeo da se pomeri od mene sve vreme (posto je bio tu) i pokushavao je na sve nachine da me probudi, drmao, shamarao, drao se, pushtao glasnu muziku, a ja se nisam niti budila, niti prestajala da se grchim. Kada sam se probudila osecala sam se potpuno normalno i kao da sam dremnula petnaestak minuta, ali kad mi je isprichao shta mi se desilo, shvatila sam da je vrag odneo shalu i da se ne zezam sa time. (a odluchila sam da pijem alkohol jer moja drugarica koja eftil pije godinama, pije i alkohol i nikad joj se nishta nije desilo)
Posle sam saznala i za sluchajeve kada su ljudi prestajali da dishu (jer je alkohol depresor centralnog nervnog sistema, moze cak i da vam stane srce i neke slichne gadosti da se dese) i to nije tek tako napisano u prospektu, ozbiljno je opasno kombinovati ta dva.
l

#16 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 04 May 2009 - 21:18

QUOTE(Rainbow @ 7 Jun 2007, 05:28 PM) View Post
Primecujem da ovde niko ili nikad nije koristio Eftil, pa ne moze podeliti to sa nama, ili ne vidi temu?!
Dajte, nemoguce da nemate bas nikakva iskustva sa ovim lekom? Svi dr.koje sam pitala ga hvale kao dobar, a ja sam se sva nesto tresla od njega........

I  mene  isto  interesuje   iskustvo  onih  koji  su  ga  potrebili  Eftil 500  retard ... za  shta  ste  ga u  opshte  upotreblili  kao  stabilizator  razpolozenja ,  kao mono  terapija  ili  samo  za  psihoze  ,  bipolarne   ili  epilepsije ??  

unappred  hvala  srculenca.gif

angel.gif

#17 Rinzvoja

Rinzvoja

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 16 posts

Posted 21 May 2009 - 23:55

meni su ga dali prvi put u kombinaciji sa josh par antidepresiva za bdp i sada o5 kada sam se vratio lechenju ali su ga brzo izbacili i sad sam na flunisanu ali objashnjeno mi je da su mi eftil dali za smanjivanje agresije

#18 GordonFreeman

GordonFreeman

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 02 September 2009 - 05:16

Eftil Retard koristim vec 2 godine zbog epilepsije koja mi je konstatovana u 25 godini. Pijem jednu tabletu (pola ujutru, pola uvece) i nisam primetio bilo kakve psihofizicke promene. Nikakve depresije i pojacane napade gladi. Sprecio mi je Epi napade zbog cega mi je i uveden kao terapija.

#19 Alien

Alien

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,897 posts

Posted 12 September 2009 - 22:13

Skidam se sa ovoga.

#20 ivana:)

ivana:)

*FRIEND*

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,625 posts

Posted 21 November 2009 - 09:51

Dr. mi je umesto rivotrila prepisala EFTIL..
Za koji dan ga moram početi piti...
Molim one koji ga trenutno koriste da mi napišu svoje iskustvo sa tim lekom..
Ja nemam epilepsiju,a čitam da je za to Posted Image pa me zbunjuje njegova namena...
Uz njega sam dobila i Zoloft...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users