Jump to content

Umisljeno OKP tresenje ruku

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,302 posts

Posted 08 February 2017 - 08:49

Imam problem sa tresenjem ruku koje mi je umisljeno, samo u nekim situacijama kada pijem iz case, ili kada jedem juhu, to mi traje vec godinu dana i nikako da se toga rijesim, ima li netko jos iskustava sa tim. Hvala.

#2 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,997 posts

Posted 08 February 2017 - 13:22

kako misliš umišljeno? imala sam prije sličan problem, kad bi pred nekim pila ili jela, to je bio dio socijalne fobije

#3 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,827 posts

Posted 08 February 2017 - 14:08

Ni meni nije jasno sta mislis pod umisljenim, gianni?

Meni se nekad desava da mi drhte ruke ali nije umisljeno.
Jedino ako mislis da tripujes da ce ti drhtati pred nekim..?

#4 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,302 posts

Posted 08 February 2017 - 15:06

Pa kada trebam raditi neke predodredjene stvari, sipanje tekucine u casu, nosenje i pijenje iz case, jedenje juhe (drhtanje zlice u ruci) znaci samo kod nekih radnji koje me opsjedaju. I to se desava ponekad, nekada budem smiren pa ne drhte ruke, a pogotovo je izrazeno kada to radim pred nekim, ne znam kako bolje objasniti.

#5 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,997 posts

Posted 08 February 2017 - 15:16

nije mi opet jasno :D ne vidim da je tu išta umišljeno, ako je izraženo kad to radiš pred nekim to je zato što želiš sakriti to od drugih, a što više želiš sakriti nešto, nervoza postaje jača samim tim i drhtanje ruku

#6 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,302 posts

Posted 08 February 2017 - 15:28

ne znam bolje objasniti, svjesno sam fokusiran na to, npr. kada vise popijem ili kada sam opusten toga ne bude i to mi nije oduvijek nego je pocelo prije jedno godinu dana. Pri nekim drugim stvarima mi se uopce ne tresu ruke. Ovo sto si rekla kada netko gleda onda se unervozim pa mi se jos vise tresu ruke.

#7 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 08 February 2017 - 15:33

ak si sam, onda te najvjerovatnije sta god radis podsvjesno podsjeca na nesto lose
ak nisi sam onda je soc fobija

#8 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,827 posts

Posted 08 February 2017 - 21:40

Onda nije umisljeno..
Moguce da je samo jos izrazenije ako radis nesto pred drugima ili mislis kako ce drugi to primetiti..

#9 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 posts

Posted 08 February 2017 - 22:49

Mislim da se tebi tresu ruke zato sto razmisljas o tome, imas strah da ti se ne pocnu tresti ruke i onda se one bas zbog tog straha pocnu tresti. A taj strah da ti se ne pocnu tresti ruke imas od nedostatka samopouzdanja, moras vise da vjerujes u sebe, sam sebi da dignes samopouzdanje.

#10 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,302 posts

Posted 09 February 2017 - 08:18

View PostAxlRose, on 08 February 2017 - 22:49 , said:

Mislim da se tebi tresu ruke zato sto razmisljas o tome, imas strah da ti se ne pocnu tresti ruke i onda se one bas zbog tog straha pocnu tresti. A taj strah da ti se ne pocnu tresti ruke imas od nedostatka samopouzdanja, moras vise da vjerujes u sebe, sam sebi da dignes samopouzdanje.

Axl mislim da si pogodio moje stanje, izgleda da kroz povremeno drhtanje ruku iskazujem nedostatak samopouzdanja.

#11 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,116 posts

Posted 09 February 2017 - 11:53

Ne znam koliko će moje iskustvo drugima biti od pomoći,ali lično sam primetila da se meni ruke nekontrolisano tresu u onim situacijama kad imam neki strah,a ne umem da objasnim i da definišem sebi odakle taj strah tačno proizilazi...I onda počinjem da govorim samoj sebi: "Ma to su gluposti,nije ovo nikakav strah,ne treba uopšte da obraćam pažnju niti da se zamaram time"...Međutim,s obzirom da je na taj način "obezvređen" (odnosno, potisnut iz svesti),strah kao da upravo tada počinje da traži neki novi (alternativni) način na koji će da se ispolji,a taj način u praksi neretko jeste-upravo to nesvesno i nekontrolisano podrhtavanje ruku (za koje mi,opet,nismo u stanju da objasnimo odakle dolazi i zbog čega se javlja).

#12 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,302 posts

Posted 09 February 2017 - 12:33

Pa da OKprisilne misli zapravo i jesu strah koji nekontrolirano izvire i onda se manifestira kroz razlicite stvari, izmedju ostalog i tresenje ruku.

#13 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,827 posts

Posted 09 February 2017 - 14:04

Arhaic,
u pravu si..Ja nekad znam zasto mi se tresu ruke a nekad ne.

Opet gianni sto se vide trudis da ti se ruke ne tresu (mislim u drustvu) to ce efekat biti suprotan.
Pokusaj da kazes sebi - pa neka se i tresu, neka i svi vide, boli me uvo.

#14 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,302 posts

Posted 09 February 2017 - 14:12

View Postatina, on 09 February 2017 - 14:04 , said:

Arhaic,
u pravu si..Ja nekad znam zasto mi se tresu ruke a nekad ne.

Opet gianni sto se vide trudis da ti se ruke ne tresu (mislim u drustvu) to ce efekat biti suprotan.
Pokusaj da kazes sebi - pa neka se i tresu, neka i svi vide, boli me uvo.

Da to je istina, ali me blam napraviti.

#15 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,116 posts

Posted 09 February 2017 - 14:13

View Postgianni, on 08 February 2017 - 15:06 , said:

Pa kada trebam raditi neke predodredjene stvari, sipanje tekucine u casu, nosenje i pijenje iz case, jedenje juhe (drhtanje zlice u ruci) znaci samo kod nekih radnji koje me opsjedaju. I to se desava ponekad, nekada budem smiren pa ne drhte ruke, a pogotovo je izrazeno kada to radim pred nekim, ne znam kako bolje objasniti.

Znam da će ovo možda da zazvuči kao glup savet,ali možda bi mogao s vremena na vreme da kod kuće "uvežbavaš" neke od tih pokreta za koje znaš da ćeš kasnije morati da ih izvodiš u javnosti? Dakle,svaki put kada vršiš te radnje-ti u svojoj glavi svesno zamisliš situaciju kao da se tu nalazi neko ko sve to posmatra,i na taj način unapred "uvežbavaš" situaciju...

Mada,pitanje je da li bi to "svesno uvežbavanje" uopšte dalo bilo kakav efekat... :dry: Ma znaš kako,drmni ti fino jedan "bromaz" ili Xanax kad unapred znaš da treba negde da ideš,pa će se samim tim umiriti i to podrhtavanje,i strah od prisustva drugih ljudi i sve...Nisi spomenuo da li ti se to ikada dešava u onim trenucima kad nema nikog drugog u blizini,dakle onda kada si sam-samcit?

#16 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,302 posts

Posted 09 February 2017 - 14:16

View Postarchaic_tiger, on 09 February 2017 - 14:13 , said:

Znam da će ovo možda da zazvuči kao glup savet,ali možda bi mogao s vremena na vreme da kod kuće "uvežbavaš" neke od tih pokreta za koje znaš da ćeš kasnije morati da ih izvodiš u javnosti? Dakle,svaki put kada vršiš te radnje-ti u svojoj glavi svesno zamisliš situaciju kao da se tu nalazi neko ko sve to posmatra,i na taj način unapred "uvežbavaš situaciju"...

Mada,pitanje je da li bi to "svesno uvežbavanje" uopšte dalo bilo kakav efekat... :dry: Ma znaš kako,drmni ti fino jedan "bromaz" ili Xanax kad znaš da treba negde da ideš,pa će se samim tim umiriti i to podrhtavanje,i strah od prisustva drugih ljudi i sve...Nisi spomenuo da li ti se to ikada dešava onda kada nema nikog u blizini,dakle kada si sam-samcit?

Desava mi se ponekad i samom, ali u manjoj mjeri, ali kada ne obracam paznju sve ok. Kada popijem pivo sve ok, a tako i a xanaxom, opusti me i bude ok ili u jako maloj mjeri. Evo danas sam stukao 4 xanax i nema drhtanja.

#17 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,997 posts

Posted 09 February 2017 - 14:35

meni su se prije tresle pred nekim, isključivo pred nekim i onda sam se brinula hoće li to neko vidjeti pa su se još više tresle, a onda sam se počela pitati što je tako strašno u tome ako neko vidi da mi se ruke tresu? Neće neko temeljiti mišljenje o meni na tom što mi se ruke tresu, niti će iko izbjegavati osobu kojoj se ruke tresu, niti će ih pretjerano biti briga dal se moje ruke tresu. Niti će odmah zaključiti da se tresu zbog nervoze, mogu se tresti zbog drugih stvari. Uglavnom to me sad prošlo jer me više nije briga dal se tresu. Ako te neko pita šta ti je reci mu fali mi alkohol :D

#18 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,302 posts

Posted 09 February 2017 - 14:54

View Postkruška, on 09 February 2017 - 14:35 , said:

meni su se prije tresle pred nekim, isključivo pred nekim i onda sam se brinula hoće li to neko vidjeti pa su se još više tresle, a onda sam se počela pitati što je tako strašno u tome ako neko vidi da mi se ruke tresu? Neće neko temeljiti mišljenje o meni na tom što mi se ruke tresu, niti će iko izbjegavati osobu kojoj se ruke tresu, niti će ih pretjerano biti briga dal se moje ruke tresu. Niti će odmah zaključiti da se tresu zbog nervoze, mogu se tresti zbog drugih stvari. Uglavnom to me sad prošlo jer me više nije briga dal se tresu. Ako te neko pita šta ti je reci mu fali mi alkohol :D

Hahaha to ponekada i kazem :)

#19 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 posts

Posted 09 February 2017 - 18:41

View Postgianni, on 09 February 2017 - 08:18 , said:

Axl mislim da si pogodio moje stanje, izgleda da kroz povremeno drhtanje ruku iskazujem nedostatak samopouzdanja.
Moras da se izboris sa tim, ne dozvoli da ti nesto ili neko 'ubija' samopouzdanje, mozda  je to radjeno u proslosti pa sad ispastas zbog toga, uglavnom  shvati da nije problem u tebi nego u onome sto ti je 'ubijalo', 'ubija', samopouzdanje. Ti nisi nista losiji od drugih, nema razloga zasto ti ne bi pred drugim pio iz case, jeo supu..., pokusaj da u tim situacijama sam sebi dignes samopouzdanje, sam sebi reci 'Ja sam najbolji' i popij tu vodu sa smjeskom :)

#20 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,302 posts

Posted 10 February 2017 - 14:10

View PostAxlRose, on 09 February 2017 - 18:41 , said:

Moras da se izboris sa tim, ne dozvoli da ti nesto ili neko 'ubija' samopouzdanje, mozda  je to radjeno u proslosti pa sad ispastas zbog toga, uglavnom  shvati da nije problem u tebi nego u onome sto ti je 'ubijalo', 'ubija', samopouzdanje. Ti nisi nista losiji od drugih, nema razloga zasto ti ne bi pred drugim pio iz case, jeo supu..., pokusaj da u tim situacijama sam sebi dignes samopouzdanje, sam sebi reci 'Ja sam najbolji' i popij tu vodu sa smjeskom :)

Hvala Axi na lijepim rijecima podrske, pokusat cu napraviti kako ste mi savjetovali, mozda se izborim s tim :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users