Jump to content

Amitriptilin (AMYZOL)

• Please log in to reply
99 replies to this topic

#1 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 29 November 2005 - 20:28

Amitriptilin je triciklični antidepresiv. Kemijski gledajući on je izrazito nalik na antipsihotike, stoga ima i određeno sedativno djelovanje. Osnovno snažno antidepresivno djelovanje praćeno je otklanjanjem uznemirenosti i tjeskobe.
Amitriptilin koči mehanizam membrane kojim se regulira ulazak serotonina i noradrenalina u adrenergičke i serotoninergičke neurone. U farmakološkom smislu to djelovanje može pojačati ili produžiti aktivnost neurona. Koristi se za liječenje endogene depresije i depresivnog poremećaja. Kao i svi triciklički antidepresivi amitriptilin ima dosta nuspojava. Njegova važnost (kao i važnost drugih tricikličkih antidepresiva) opala je pojavom SSRI antidepresiva.

VASA ISKUSTVA:

#2 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 22 August 2007 - 12:24

Angel Heart, on 29 Nov 2005, 09:28 PM, said:

Amitriptilin je tricikli?ni antidepresiv. Kemijski Amitriptilin je triciklični antidepresiv. Kemijski gledajući on je izrazito nalik na antipsihotike, stoga ima i određeno sedativno djelovanje. Osnovno snažno antidepresivno djelovanje praćeno je otklanjanjem uznemirenosti i tjeskobe.
Amitriptilin koči mehanizam membrane kojim se regulira ulazak serotonina i noradrenalina u adrenergičke i serotoninergičke neurone. U farmakološkom smislu to djelovanje može pojačati ili produžiti aktivnost neurona. Koristi se za liječenje endogene depresije i depresivnog poremećaja. Kao i svi triciklički antidepresivi amitriptilin ima dosta nuspojava. Njegova važnost (kao i važnost drugih tricikličkih antidepresiva) opala je pojavom SSRI antidepresiva.

VASA ISKUSTVA:

dakle patim od kroni?ne glavobolje uzrokovane stresom .... i na�la sam na netu da se takve glavobolje najbolje lije?e tim ad om .....  zna� li �to o tome ?

ina?e pijem SSRI ,tako da mi nije jasno za�to mi doc onda nije dala taj ad kad mi je uz anksioznost to najgori simptom

#3 ivo_depresivac

ivo_depresivac

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 26 August 2007 - 23:11

hartera, on 22 Aug 2007, 01:24 PM, said:

dakle patim od kroni?ne glavobolje uzrokovane stresom .... i nala sam na netu da se takve glavobolje najbolje lije?e tim ad om .....  zna li to o tome ?

ina?e pijem SSRI ,tako da mi nije jasno zato mi doc onda nije dala taj ad kad mi je uz anksioznost to najgori simptom
Amyzol je relativno star lijek, a SSRI su sad popularni. Ja ga uzimam ve? dosta dugo, izvrsno ga podnosim, a i sam sam u po?etku imao dosta izraenu anksioznu komponentu, za to mi je amyzol pomogao. Glavobolje nikad nisam imao. ?ini mi se da mi u zadnje vrijeme pada libido, pa ?u vjerovatno pre?i na neto drugo. Moda problem nije u amyzolu, moda je rija? o ne?em drugom.

#4 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 26 August 2007 - 23:20

ZNA TA BRIGA ME ZA LIBIDO SAMO DA ME GLAVA NE BOLI !!!!!!!!!!  :tuzna:

#5 ivo_depresivac

ivo_depresivac

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 26 August 2007 - 23:33

hartera, on 27 Aug 2007, 12:20 AM, said:

ZNA TA BRIGA ME ZA LIBIDO SAMO DA ME GLAVA NE BOLI !!!!!!!!!!  :tuzna:
LOL Dodue, meni je glavobolja nepoznata stvar pa se meni lako zezati.

#6 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 26 August 2007 - 23:41

ivo_depresivac, on 27 Aug 2007, 12:33 AM, said:

LOL Dodue, meni je glavobolja nepoznata stvar pa se meni lako zezati.

ti si jako sretan ?ovjek vjeruj mi ....

#7 ivo_depresivac

ivo_depresivac

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 17 posts

Posted 26 August 2007 - 23:49

hartera, on 27 Aug 2007, 12:41 AM, said:

ti si jako sretan ?ovjek vjeruj mi ....
Tja, obolio sam od esencijalne depresije s 16,5 godina. Vrlo sretan ?ovjek :whistling: No dobro, nau?io sam ivjeti s time.

#8 hartera

hartera

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 27 August 2007 - 01:25

ivo_depresivac, on 27 Aug 2007, 12:49 AM, said:

Tja, obolio sam od esencijalne depresije s 16,5 godina. Vrlo sretan ?ovjek :whistling: No dobro, nau?io sam ivjeti s time.

...SVATKO IVI U SVOJIM GOVNI MA .....

#9 danilo_23

danilo_23

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 28 posts

Posted 28 December 2007 - 12:03

Mene ju?er jako glava bolila pogotovo kada sam iao spavati, nisam mogao zaspati od bolova,  ali zato kada sam zaspao spavao sam ko top, ali nisam dugo  i ako mi je san bio jak, spavao sam svega moda 4 sata ali ?vrstog sna.

#10 Miss Anne Thropy

Miss Anne Thropy

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 13 February 2008 - 18:56

tek sam ih danas dobila izme?u ostalog.
ne dira me toliko mogu?nost opadanja libida jer mi je ve? i tako i tako na vrlo niskoj razini.
a osim toga...rekao je doktor..po potrebi. ukoliko od ovih antidepresiva bude nekih nuspojava.

#11 Miss Anne Thropy

Miss Anne Thropy

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 19 February 2008 - 09:14

ajme..ja ga popila sino?...?oe?e kako me skrilo.

#12 zutica

zutica

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 09 March 2008 - 16:39

Amyzol...
samo kad se ne bi od njega gojilo.
Ja dobijam na tezini, a to mi smeta.
Postoji li neki drugi AD kome povecanje tjelesne tezine nije nus pojava?

#13 Miss Anne Thropy

Miss Anne Thropy

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 09 March 2008 - 18:16

zutica, on 9 Mar 2008, 04:39 PM, said:

Amyzol...
samo kad se ne bi od njega gojilo.
Ja dobijam na tezini, a to mi smeta.
Postoji li neki drugi AD kome povecanje tjelesne tezine nije nus pojava?
ja sam traila psihijatra da mi da neki od kojeg se ne deblja i dao mi je velafax.
preporu?am ga onda i tebi.
ja ga pijem oko mjesec dana, apetit mi je reguliran, ?ak i manje jedem nego prije tableta jer sam prije obi?no jela kad bi bila sjebana.

#14 Miss Anne Thropy

Miss Anne Thropy

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 15 March 2008 - 16:37

ina?e, kad smo ve? kod amyzola....moram re? da je meni ovaj lijek katastrofa totalna.

#15 Tehanu

Tehanu

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 248 posts

Posted 17 March 2008 - 20:36

Mom decku nista nije bilo od nus pojava, niti se gojio, libido super, nikakve promene. Za glavobolju mu je mozda napravio neku razliku posle pola godine. Jer su manje ceste i manjeg inteziteta. Ali ko zna da li je to zbog leka, posto su glavobolje tako neuhvatljiva pojava. Inace dozirali su mu postepenim povecanjem, a sada prestaje isto postepeno.
Mesec dana je jako malo za neke efekte i procenu, posebno sto verovatno jos nisi na punoj dozi.

#16 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 15 July 2008 - 13:28

amyzol koristio  sam  ga  od  davno  u  opshte mi njie odgovarao katastrofa  ... po meni  Fluoxetin je naj  bolji od  svih  antidepresiva .

pozzz cool.gif

#17 Dek

Dek

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 58 posts

Posted 26 July 2008 - 01:40

ja sam probao jednom amyzol i jako mi se spavalo od njega da nisam bio u stanju da funkcionisem. Tako da sam batalio preko dana da ga koristim, uvece sam normalno spavao tako da mi nije trebao, a uzimao sam ga...ne znam, kao da mi bude bolje. :S Mada se ja tako bezveze natripujem, mada ima perioda kada mi je neki AD potreban...
Posle sam bacio kutiju.

btw zasto se vi gojite od tih proizvoda? Niste vise depresivni pa pocenete vise da jedete?

#18 Zorica34

Zorica34

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 556 posts

Posted 01 August 2008 - 09:04

Nedavno sam dobila ovaj lijek Amyzol 10 mg (uz moju postoje?u terapiju)i pijem ga jednom dnevno(ujutro).Nemam neke izraene tjelasne simptome,samo mi je par puta srce presko?ilo odkad ga pijem.Moda sam umislila da je od njega ,al nebih nazad na sr?ane probleme to me ukopavalo par godina.Da li neko ima sli?no iskustvo?

#19 Femme27

Femme27

Blondie

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 posts

Posted 01 August 2008 - 10:13

QUOTE(Zorica34 @ 1 Aug 2008, 10:04 AM)  
Nedavno sam dobila ovaj lijek Amyzol 10 mg (uz moju postoje?u terapiju)i pijem ga jednom dnevno(ujutro).Nemam neke izraene tjelasne simptome,samo mi je par puta srce presko?ilo odkad ga pijem.Moda sam umislila da je od njega ,al nebih nazad na sr?ane probleme to me ukopavalo par godina.Da li neko ima sli?no iskustvo?

Zorice,amyzol je bio prvi ad koji mi je bio prepisan,10mg ujutro i 10mg navecer.Moje iskustvo (iako kratko,samo tri dana) nije bas lijepo.
Mene je obarao sa nogu,samo mi se spavalo.Drugi dan sam se bila prepala da se necu nikako ni probuditi od njega,pa mi je taj strah izazvao aritmiju i preskakanje srca,glava mi je bila teska kilama,mozak nije nikako radio,nista nisam mogla razmisljati.I tako ga ja batalim nakon treceg dana...
Sada mi je prepisan INSIDON 50mg (Opipramol ) i godi mi...Eh,koliko sada tu ima sugestije ne bih ti znala reci.

#20 Zorica34

Zorica34

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 556 posts

Posted 01 August 2008 - 10:25

Nemam takve simptome ,prvih dana sam bila kao nadrogirana al je to prolo.Ne osje?am neke posebne tjelesne simptome.Me?utim u uputstvu pie MOGU? POREME?AJ RITMA SRCA,a osjetila sam par puta da mi je presko?ilo i sad mislim da je od njega a moda i nije .Trebala sam kao Care odmah baciti uputstvo i ne ?itati.Ina?e moji "sr?ani"problemi su najodvratniji simptomi ovog mog stanja kroz koje sam prola.Potpuno ja razumijem i Lauru i Zoricu ,ta god mi njima rekli nita ?ovjeka nemoe umiriti.Jednom sam imala neprekidne aritmije 7 mjeseci i dr mi je propisao i antiritmike(i to po dva odjednom)al nita nije pomoglo dok se nisu neke stvari smirile(znate na ta mislim)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users