Jump to content

Amitriptilin (AMYZOL)

• Please log in to reply
99 replies to this topic

#41 Lesaila

Lesaila

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 23 February 2009 - 12:09

QUOTE(SAW @ 10 Feb 2009, 06:55 PM) View Post
Lesaila zdravo...kako si..
Izvini ako sam te nekako povrijedio...
Amyzol su mi pove?ali na 60mg dnevno...šta re?i...

A tako to ide s povecanjem, nadam se da ti
odgovara, kako ti je sa Amyzolom?
Meni je to u principu kao sto rekla za spavanje, popijem
20mg oko 10 navecer i u 1,2 bi trebala spavati ko top,
koji put to nije slucaj
p.s. nisi me povrijedio bez brige, nadam se da ja
nisam tebe icon_blushing.gif
Tako je to s nama hipersenzibilnim ljudima, moramo se naviknuti
na to lizalica.gif

#42 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,446 posts

Posted 23 February 2009 - 13:37

QUOTE(Nik_Fjuri @ 22 Feb 2009, 09:38 AM) View Post
Kao sto rekoh,ovde lekari gledaju samo da im prodje radno vreme.

Ali dosta sam toga i sam shvatio i zato cu probati sam da se vratim.Velika mi je pomoc vas forumasa jer lekari vec unapred znam sta ce da kazu.Ovde na forumu su ljudi sa slicnim problemima i slicnim iskustvima pa mogu da razumeju.
Hvala vam za to.
Jos samo da pitam Prozac je isto sto i Flunirin ili gresim?  hmmm.gif

jeste isto, Galenika je prodavala Flunirin. od 20mg cini mi se,
obicno se pocinje navikavanje tj dozom od 20mg ujutru.
pa se posle promeni doza ili vreme uzimanja.
posto ja imam bolesno prejedanje kao simptom, a imami dijabetes od skora etc., onda je meni psihijatar prepisao samo prozak, nista drugo (a ja imam svoje zalihe ansksiolitika sto nikomene preporucujem jer stvarno je bolesno)  i to 60mg ujutru.
to je kao za bulimirace i nas koji se prezderavamo bez povracanja...

prozak je jedan od prvih i najpopularnijih inhibitora ponovnog preuzimanja serotonina. ali ima i takvih lekova novije generacije, boljih,kazu, sa manje nezeljenih efekata itd
meni su licno nezeljeni efekto sto sanjam previse zive snove, jedem kao da mi prozak stimulise apetit, dakle prezderavam se toliko patoloski da je vec degutantno i meni da to govorim... mozda sam malo bolje,
a istina je da prema bolnim Velikim problemimau zivotu imam manje otpora tj prihvatam ih tako, sta cu, jel da? dal je to izlazak iz depresije,nemampojma, ali je svakako dobro.

dakle,molim te pitaj enkog, imas recimo www.stetoskop.info besplatan sajt koji daje savete.pa ima www.doctor.co.yu,
tako nadji neke, ima psiholoska organizacija KORAK, al oni cedatikazu da ideskodlekara...
dakle, raspitaj se

i molim te Nemoj da kupujes lekove preko neta. To nikako nije provereno.
sa srecom!

#43 SAW

SAW

MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPip
  • 295 posts

Posted 23 February 2009 - 15:03

Lesaila:nisi ni ti mene... smile.gif ...u pravu si to za hiper!
Kada sam pri?ao sa doktorom,pošto sam izgubio nit...Amyzol pijem od maja prošle godine...
što se ti?e AD rekord...jer se,bar ja,vremenom adaptiram na AD pa tražim slijede?i ili pove?avam dozu do max...sada Amyzol 25mg-25mg-10mg,što još nije blizu ni srednjoj dnevnoj dozi...
U principu ok,ne uspavljuje me tokom dana...ali tražim sve mogu?e metode da se riješim lijekova...prije nove godine sam terapiju pio samo ujutro Amyzol 10mg plus anksiolitik i to je bilo to...
tik da prestanem,ali ne odustajem...pa nemoj ni ti...Kako ti? srculenca.gif

#44 Nik_Fjuri

Nik_Fjuri

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 23 February 2009 - 16:48

posto ja imam bolesno prejedanje kao simptom, a imami dijabetes od skora etc.,

I ja od skora imam dijabetes ali to je druga tema.
Upravo krecem za prozac pa cemo videti ima li efekta.Procitah negde iznad da treba Amyzol da se pije duze vreme da bi se video efekat.Ja sam ga pio u nekim malim dozama jednom dnevno oko 30 dana i odustao.Mozda sam trebao da povecam dozu i nastavim..ko zna !Setih se da sam Amyzol jednom dao komsinici i da joj je odgovarao,a ja..mozda sam vise puko...sta znam.

#45 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,446 posts

Posted 24 February 2009 - 08:58

QUOTE(Nik_Fjuri @ 23 Feb 2009, 04:48 PM) View Post
I ja od skora imam dijabetes ali to je druga tema.
Upravo krecem za prozac pa cemo videti ima li efekta.Procitah negde iznad da treba Amyzol da se pije duze vreme da bi se video efekat.Ja sam ga pio u nekim malim dozama jednom dnevno oko 30 dana i odustao.Mozda sam trebao da povecam dozu i nastavim..ko zna !Setih se da sam Amyzol jednom dao komsinici i da joj je odgovarao,a ja..mozda sam vise puko...sta znam.

Nik
triciklicni AD obicno dovode do povecanja tezine... za prozak, tj SSRI lekove,svi kazu da dovode do gubitka apetita i da su odlicni za lecenje bulimije...
Od cega god bio tvoj dijabetes, sigurno ti je SSRI AD bolji od starih tricikllicnih, tetraciklicnih i ostalih...
Meni su oni delovali onako, na duge staze, ali izgleda da je Prozak bolji, makar na krace vreme... videcemo posle...
doduse, meni uopste en smanjuje apetit al to je zato sto mi treba jos nekahemija, ocigledno...
meni ustvari treba hospitalizacija na neko vreme...

ajd sa srecom

#46 Lesaila

Lesaila

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 24 February 2009 - 15:43

@ SAW
Kako ja, dobro pitanje, iskreno nemam pojma, duram iz dana u dan,
cekajuci da prodje danasnji.
Eto malo mi se vratile oscilacije (jer su situacije oko mene podosta ajmo
bit pristojni nezgodna icon_blushing.gif )
A u principu dobro, ovo mi je prva terapija u zivotu (mada sam u pubertetu
bila sklona experimentiranju i tableticama, ali to je iza mene)
i stvarno se drzim protokola lizalica.gif
Nema vise na svoju ruku, sve u svemu ne odustajem,
ali je jako jako jako jako tesko (bar danas)
pozdravek
srculenca.gif

#47 SAW

SAW

MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPip
  • 295 posts

Posted 24 February 2009 - 19:29

Uvjek nai?e dan teži nego prethodni...oscilacije...
Kako kažeš iz dana u dan! Tabletice i to,bude i pro?e,ja sam po pitanju narkotika bio zaglavio skroz...evo ve? 9 godina ?ist 100%...pa posle alkohol i lijekovi,tj. terapije...
Ali do?e trenutak...kada sebe zapitaš da li stvarno ho?u da mi bude bolje?
Sada sam bacio sve terapija...Pozdrav i tebi! srculenca.gif

#48 madame Seroxat

madame Seroxat

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Posted 21 May 2009 - 02:24

Mene moja psihi?ka vec duze vrijeme uvjerava da pocnem s Amyzolom radi moje duuuuugogodisnje nesanice i uz to jos i Sanval.
Ja se grozim tog prastarog Amyzola jer su nuspojave odvratne, iako mi je ona prepisala samo 25mg navecer pa sam ujutro malo mamurna i jako su mi suha usta. Ja bih pored Seroxata koji pijem 6 god. htjela neku noviju varijantu na temu Amyzola, ali ona smatra da su te novije varijante iste, ako ne i slabije, a i dosta su skuplje.
Moje se stanje pogorsalo pa mi zato dodaje nove lijekove. Ponovo panika, tjeskoba, depresija i..........ali kaze da nikako ne prekidam s terapijom nego da promijenim zivotne navike i neke svoje bolesne obrasce. To zvano zivot mi se svako malo izmakne kontroli i onda sam skoro pa kao i na pocetku.
Kad vidim zivotarenje koje provodim, pa hrpu raznoraznih sedativa, ADa, hipnotika itd. dode mi da prestanem sa svime. Zivot bez zadovoljstva je cisti promasaj!

Voljela bih cuti vise iskustava a Amyzolom jer imam osjecaj da ga skoro nitko vise i ne koristi za terapiju!

#49 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,363 posts

Posted 21 May 2009 - 07:57

QUOTE(madame Seroxat @ 21 May 2009, 03:24 AM) View Post
Mene moja psihi?ka vec duze vrijeme uvjerava da pocnem s Amyzolom radi moje duuuuugogodisnje nesanice i uz to jos i Sanval.
Ja se grozim tog prastarog Amyzola jer su nuspojave odvratne, iako mi je ona prepisala samo 25mg navecer pa sam ujutro malo mamurna i jako su mi suha usta. Ja bih pored Seroxata koji pijem 6 god. htjela neku noviju varijantu na temu Amyzola, ali ona smatra da su te novije varijante iste, ako ne i slabije, a i dosta su skuplje.
Moje se stanje pogorsalo pa mi zato dodaje nove lijekove. Ponovo panika, tjeskoba, depresija i..........ali kaze da nikako ne prekidam s terapijom nego da promijenim zivotne navike i neke svoje bolesne obrasce. To zvano zivot mi se svako malo izmakne kontroli i onda sam skoro pa kao i na pocetku.
Kad vidim zivotarenje koje provodim, pa hrpu raznoraznih sedativa, ADa, hipnotika itd. dode mi da prestanem sa svime. Zivot bez zadovoljstva je cisti promasaj!

Voljela bih cuti vise iskustava a Amyzolom jer imam osjecaj da ga skoro nitko vise i ne koristi za terapiju!

Ja pijem 50 mg amyzola prije spavanja i dosta mi pomaže. Nemam neke pretjerane nuspojave, možda ujutro suha usta kao i kod tebe. I ja tako?er pijem još tri lijeka pored amyzola (seroxat, eglonyl i xanax po potrebi), ali šta je tu je. Valjda mora biti tako. Zadnjih dana osje?am neko poboljšajnje, nadam se da ?e nastaviti. Uglavnom protiv amyzola nemam ništa, pomaže mi kod spavanja.

#50 Miss Anne Thropy

Miss Anne Thropy

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 03 June 2009 - 12:27

kod amyzola (u vrijeme dok sam ga pila) me je najviše nervirala ta neka... tupost....
ne znam kako bih to opisala ali mi je taj lijek zbilja gadno ubijao sve emocije.
nisam bila ošamu?ena od njega nego baš tupa i prazna.

za razliku od xanaxa naprimjer od kojeg bih se osje?ala opušteno, ali istodobno jako lijepo i pomalo superiorno.
od amyzola jesam bila opuštena nekako ali sam se osje?ala baš bezvezno.
ko neka apatija.

#51 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,363 posts

Posted 04 June 2009 - 08:48

QUOTE(Miss Anne Thropy @ 3 Jun 2009, 01:27 PM) View Post
kod amyzola (u vrijeme dok sam ga pila) me je najviše nervirala ta neka... tupost....
ne znam kako bih to opisala ali mi je taj lijek zbilja gadno ubijao sve emocije.

za razliku od xanaxa naprimjer od kojeg bih se osje?ala opušteno, ali istodobno jako lijepo i pomalo superiorno.
ko neka apatija.

Ja ga pijem za spavanje i pokazao se dobro. Spavam sasvim normalno.

#52 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 04 June 2009 - 11:08

QUOTE(Miss Anne Thropy @ 3 Jun 2009, 01:27 PM) View Post

ko neka apatija.

Isto i kod meme  je  bilo  prepisan amyzol  dosta  puta ,  na pocetku  osecao  sam njegovo  djelovanje  ,ali  nisam  bio  zadovoljan , moje  iskustvo na  amyzol nije  za neku pohvalu !  na  pocetak kada  sam  bio na njemu isto  sam  se  osecao nekako bezveze (neku  prazninu i  veshe  sam postao depresivan ) ... vishe  ne  koristim  taj  AD ...  zavisi  od  organizma kako djeluje , nismo  svi  isti ... josh neshto  shto  sam primetio  kod  amyzola , veoma  brzo kao  da  se  stvori  tolerancija , bar  kod mene je  bilo  tako , po neki put   ga nisam ni osecao ,  jedinu  tu  prazninu  koja  bi me vukao   ka depresivne osecaje ,  btw  moje  iskusatvo na njemu  ...

srculenca.gif

#53 ljiljan

ljiljan

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 807 posts

Posted 04 June 2009 - 13:00

QUOTE(psyspirit @ 4 Jun 2009, 12:08 PM) View Post
Isto i kod meme  je  bilo  prepisan amyzol  dosta  puta ,  na pocetku  osecao  sam njegovo  djelovanje  ,ali  nisam  bio  zadovoljan , moje  iskustvo na  amyzol nije  za neku pohvalu !  na  pocetak kada  sam  bio na njemu isto  sam  se  osecao nekako bezveze (neku  prazninu i  veshe  sam postao depresivan ) ... vishe  ne  koristim  taj  AD ...  zavisi  od  organizma kako djeluje , nismo  svi  isti ... josh neshto  shto  sam primetio  kod  amyzola , veoma  brzo kao  da  se  stvori  tolerancija , bar  kod mene je  bilo  tako , po neki put   ga nisam ni osecao ,  jedinu  tu  prazninu  koja  bi me vukao   ka depresivne osecaje ,  btw  moje  iskusatvo na njemu  ...

srculenca.gif

Pijem ga vec 4g.Sad mi je povecana doza.Totalno me otupeo osecam se kao drvo,totalno me je bas briga za sve,po sistemu mogu preko mrtvih da prelazim ne bih to primetila.Zato sam sama smanjila dozu na predhodnu.Osecam se sada boje,nije mi jasno zasto su mi povecavali?!Izmedju ostalog on spada i u grupu stabilizatora!Kada ga slucajno pregrizem jezuk mi utrne,kako li tek mozak utrni od njega?!

#54 Miss Anne Thropy

Miss Anne Thropy

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 04 June 2009 - 14:12

QUOTE(gianni @ 4 Jun 2009, 09:48 AM) View Post
Ja ga pijem za spavanje i pokazao se dobro. Spavam sasvim normalno.

istina. amyzol je spavanje odli?an.
zato ga je najbolje biti upravo za spavanje. nipošto za smirenje ili kao dugotrajnu terapiju.

#55 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,363 posts

Posted 04 June 2009 - 21:21

QUOTE(ljiljan @ 4 Jun 2009, 02:00 PM) View Post
Pijem ga vec 4g.Sad mi je povecana doza.Totalno me otupeo osecam se kao drvo,totalno me je bas briga za sve,po sistemu mogu preko mrtvih da prelazim ne bih to primetila.Zato sam sama smanjila dozu na predhodnu.Osecam se sada boje,nije mi jasno zasto su mi povecavali?!Izmedju ostalog on spada i u grupu stabilizatora!Kada ga slucajno pregrizem jezuk mi utrne,kako li tek mozak utrni od njega?!

He, he, dobro si to rekla da ti utrne jezik, meni je isto utrnio kada sam pio pola tablete pa sam ga morao zagristi.  rolleyes.gif

#56 Miss Anne Thropy

Miss Anne Thropy

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 05 June 2009 - 08:30

QUOTE(gianni @ 4 Jun 2009, 10:21 PM) View Post
He, he, dobro si to rekla da ti utrne jezik, meni je isto utrnio kada sam pio pola tablete pa sam ga morao zagristi.  rolleyes.gif

meni okus u ustima postane ?udan od amyzola.

#57 psyspirit

psyspirit

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

Posted 06 June 2009 - 13:01

Amyzol pripada u  grupi  starijh  antidepresiva , ima slicnu strukturu antipsihotika!  , i  ako  se smatra  kao  AD !

@ljiljan  " Kada ga slucajno pregrizem jezuk mi utrne,kako li tek mozak utrni od njega?! "  ???

isti  osecaj i kod mene  kao  da je  XTC ! taj ukus ...  
shto  se  tice  nuspojava  i stranih  efekat  ovog  nije  neshto  opasan ,  a ima i  opasniji neki ovi  novi  antidepresivi ,  tako  da ne  verujem  da  mozak moze   da uturni  od  njega ...
ps: naravno  mozak moze  da  uturni od  svi  AD-ja i  anksioltika  i  slicne   od  svih  ovi  psikoaktivni  supstanci ! ako ih  zlouptrebimo  ! i  ako ih ne  pijemo kao ljekovi ,  i  diciplirani onda je sve  je  OK ...

mene u  opshte ne  prija  amyzol neznam  zashto  ali   katastrofa  sam  se  osecao  od  njega ,  valjda  shto ima  i  antipsihoticko  dejstvo , ne  treba  da  znaci  da  svima  odgovara  isto ..

friends.gif

#58 loptica

loptica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,211 posts

Posted 01 November 2009 - 10:11

Prelazim na Amizol...i citajuci i ne svidja mi se bas.
Skidam se sa helexa i prolazim niz apstinencijsku krizu. Dnevno sam na 0.25 od mogucih 4gm koje sam pila i na velafax 37.5 isto najmanja..i taman sam pri kraju da se skinem od svega i ako crkavam(blago receno) sad moram da pijem ovo umesto velafaxa, nesto mi sve govori da necu.
Taman mi se vratilo libido, taman sam smrsala posle seroxata(doduse ugojio me je 6 kila sto je mnogo za nekog ko je nizak kao ja) i necu da pijem ovo....
Popodne idem samo na jednu tabletu da vidim da li ce da me osamuti tako kao vas i zovem moju psihijatricu da joj kazem da od ovog nema nista da pijem ja to.

#59 J.Costello

J.Costello

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 739 posts

Posted 01 November 2009 - 15:53

Loptice, probaj pa ces vidjeti. Nece te ubiti. Barem ne odmah smile.gif

I nemoj imati nekakve lose misli vezane uz taj lijek, na taj nacin ces sigurno pojacati nuspojave.

#60 ljiljan

ljiljan

CAR

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 807 posts

Posted 01 November 2009 - 16:42

QUOTE(loptica @ 1 Nov 2009, 10:11 AM) View Post
Prelazim na Amizol...i citajuci i ne svidja mi se bas.
Skidam se sa helexa i prolazim niz apstinencijsku krizu. Dnevno sam na 0.25 od mogucih 4gm koje sam pila i na velafax 37.5 isto najmanja..i taman sam pri kraju da se skinem od svega i ako crkavam(blago receno) sad moram da pijem ovo umesto velafaxa, nesto mi sve govori da necu.
Taman mi se vratilo libido, taman sam smrsala posle seroxata(doduse ugojio me je 6 kila sto je mnogo za nekog ko je nizak kao ja) i necu da pijem ovo....
Popodne idem samo na jednu tabletu da vidim da li ce da me osamuti tako kao vas i zovem moju psihijatricu da joj kazem da od ovog nema nista da pijem ja to.

Amyzol i te kako osamucuje.Poznato je da je on dobar za spavanje.U tu svrhu mi je i prepisan.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users