Jump to content

* * * * * 2 votes

Nesanica

nesanica spavanje

• Please log in to reply
901 replies to this topic

#21 kristine

kristine

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 08 April 2010 - 01:03

A da li bar mozes da spavas preko dana? Dan za noc.

Koliko si najduze bila budna? I kako funkcionises neispavana? Predpostavljam tesko (ako ne i nikako). Meni je san bitniji i od hrane i vode, npr.

#22 tamax

tamax

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 08 April 2010 - 01:19

zalomi mi se 3 dana u komadu da uopste ni sat neodspavam, a inace u 7 dana odcoram nekih 5-10 sati i to uglavnom od 5-7 ujutro ili po danu odkunjam na sofi...totalno sam izmucena od toga i u toku dana obavim samo ono sto je highlight.
skandal.gif

#23 kristine

kristine

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 08 April 2010 - 01:26

Na lekovima za spavanje (hipnoticima) pise da ako ne deluju treba potraziti dalju pomoc. E sad sta ta dalja pomoc znaci / i kako se leci - ne bih znala sad.gif

Moje nesanice su bile blage. Probdem celu noc, ali onda spavam preko dana. Par sati. Mozda ne full san, ali bolje ista.

Inace, ja kad ne bih spavala 2 dana, ne bih iz kuce izasla, ne bih se pomerala s jednog mesta, a razgovori, vidjanja - nikako ne bi dolazili u obzir.

Inace davno sam citala u nekim novinama, da je za akutnu umerenu depresiju i poremecaj sna pozenjno preskociti san jedne noci, znaci otprilike spojiti budan negde do 48 sati i onda bi kao trebalo da bude bolje. Meni je prijalo pre nekih 5-6 godina.

Inace, ja skinula s neta neke zvuke (ne bi to nikako bila muzika). Zove se Sound sleep. Ima i uputstvo. Jednom pustila i delovalo mi iritirajuce. Ali ko zna - mozda nekome pomaze.

Ali sumnjam da ce tebi pomoci.

#24 tamax

tamax

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 08 April 2010 - 01:38

sto se tice tih zvukova bas sam postavila novi topic i dva linka sa yt i slusam vec nekih 2 sata, opusta me ali ni s od sna...a ko zna mozda meni treba malo duze da proradi pa na sedecki zaspem i sokiram sebe i ukucan;-)))) ko zna mozda ja spavam otvorenih ociju blink.gif  biggrin.gif

#25 artiste

artiste

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 469 posts

Posted 08 April 2010 - 11:38

QUOTE(tamax @ 8 Apr 2010, 02:38 AM) View Post
sto se tice tih zvukova bas sam postavila novi topic i dva linka sa yt i slusam vec nekih 2 sata, opusta me ali ni s od sna...a ko zna mozda meni treba malo duze da proradi pa na sedecki zaspem i sokiram sebe i ukucan;-)))) ko zna mozda ja spavam otvorenih ociju blink.gif  biggrin.gif

ima neki cd koji mi je puno pomagao,klavir umirujuce melodije i ptice pevaju u pozadini...od toga sam uvek uspevala da zaspim,sad idem da potrazim,sinoc sam zaspala u whistling.gif  5

#26 anonymus

anonymus

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 08 April 2010 - 12:12

yrgGp2jaafs

#27 kristine

kristine

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 08 April 2010 - 12:46

Evo ovog sto sam pominjala. Prethodno se moras registrovati na forumu da bi imala pristup svim podforumima i linkovima. Nacin skidanja - rapidshare:

Sound sleep: Relax for deep sleep

#28 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 08 April 2010 - 22:35

ove noci neci da se mucim i da cekam cudo da me uspava.. i onako jedino sto docekam su prvi suncani zraci kroz moje roletne.. smile.gif
jedan helex pre spavanja..
i cekam da me uvede u san..
ajd da vidimo hoce li.. smile.gif

#29 tamax

tamax

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 09 April 2010 - 00:43

vallery nadam se da si u dubokom snu;-)), a ja ceo dan slusam opustajucu muziku i moji po kuci vec izludeli zevaju  closedeyes.gif a ja nista pod milim bogom...nadam se da ce se desiti cudo jednog dana.....sutra odoh da setam ujutro po parku jedno sat dva pa uvece opet, mozda uplai.Nadam se da ove noci svi lepo spavate srce.gif

#30 artiste

artiste

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 469 posts

Posted 09 April 2010 - 00:50

QUOTE(tamax @ 9 Apr 2010, 01:43 AM) View Post
vallery nadam se da si u dubokom snu;-)), a ja ceo dan slusam opustajucu muziku i moji po kuci vec izludeli zevaju  closedeyes.gif a ja nista pod milim bogom...nadam se da ce se desiti cudo jednog dana.....sutra odoh da setam ujutro po parku jedno sat dva pa uvece opet, mozda uplai.Nadam se da ove noci svi lepo spavate srce.gif

ja ne spavam

#31 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 09 April 2010 - 00:59

QUOTE(tamax @ 9 Apr 2010, 01:43 AM) View Post

tamax, nista od cuda.. ovo je prvi put da me i helex ne uspava.. ne znam sta se dogadja sa mnom.. ja samo ne mogu da spavam.. i nekako uspevam da prezivim sa malo sna.. ako mi se posreci da zaspim ujutru.. onda se probudim posle nekoliko sati..i nisam umorna i neispavana.. nego se budim sveza ko da sam spavala 12 sati..
danas sam se ubila od fizicke aktivnosti..samo da se umorim dovoljno kako bi potonula u snu u normalnom terminu kad citavi svet spava..smile.gif
ali nista..
evo, i caja sam skuvala..i umesto da me uspava moj topli napitak, meni se oci otvorile ko da vidim milion dolara.. smile.gif
imam lose iskustvo s helexom.. brzo se navlacis..da nisam ovo naucila na svoju kozu, sada bi popila jos 3 tableta.. smile.gif
cak i hipnotici ne deluju na mene.. a probala sam bar 5-6 vidova.. ja sam izrod..!!! smile.gif

#32 tamax

tamax

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 10 April 2010 - 01:13

evo, i caja sam skuvala..i umesto da me uspava moj topli napitak, meni se oci otvorile ko da vidim milion dolara

nista mi ne pricaj o tim toplim napitcima mene asociraju na cigaretu i cim nesto smutim toplo ,caj , kafa ma bilo sta sto je u solji odma palim cigar.gif  i bancim po celu noc, grozota...
ja sam danas setala i ujutro i uvece za cudo bozije dan je bio super temperatura se popela do neverovatnih 16 stepeni, dete mi nije kuci pa sam imala dan na raspolaganju ali me moja bezvoljnost prevrtala po trosedu celo vreme izmedju setnji...znaci propao dan, nista nisam znacajno uradila.
Zelim da neko od nespavalica odspava noc u komadu pa da se zaraze posetioci ovoga topica.
angel.gif

#33 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 14 April 2010 - 05:58

QUOTE(tamax @ 10 Apr 2010, 02:13 AM) View Post
nista mi ne pricaj o tim toplim napitcima mene asociraju na cigaretu i cim nesto smutim toplo ,caj , kafa ma bilo sta sto je u solji odma palim cigar.gif  i bancim po celu noc, grozota...

isti slucaj..sta god mi das da popijem mene to asocira na cigaru.. smile.gif

ja uspela da spavam od 1 do 3 h..
normalno, ne bi ja uspela bez helexa.. smile.gif
ne znam sta sve trebam da uradim da spavam duze..al bar mogu da se tesim da sam danas "spavala" u normalno vreme..kada su svi spavali.. pa sad 2 sata - 2 sata.. ko ti daje i toliko.. smile.gif
ponekad padam u iskusenje da pocnem da pijem i tu Calixtu.. da osetim sta znaci da se komiras i da prespavas pola dana..
al svi mi kazu da je to pilula sto najvise goji..
e sad spavanje ili salo.. the question is now? smile.gif

#34 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,284 posts

Posted 14 April 2010 - 06:29

ja svaku noc u pola 4. kao robot.
Ustanem iz sna, kosmara nekog.
i nemogu da spavam.
idem, pijem rivotril, zderem, pusim...
ne palim laptop, kao, necu.... daj oladi s internetom etc.
ali buljim u nebo...
onda me ipak uhvati rivotril i odem dalje da spavam
a sve onako beznadno
besmisleno
uzasno

da li se proizvodjaci lekova igraju s nama?
da li smo mi defektna populacija?
sta je pogresno s nama?
kako nemozemo da ukapiramo da kao zivot ide dalje?

nije mi logicno
uopste mi nije logicno

mora da ima nesto drugo iza svega ovoga

ne verujem ja vise u serotonin i ta sra... nja....
ni u depresije

vidite koliko nas ima ovde sto samo sebi oci sto ne izvadimo?
svakog dana neko pada u najgoru krizu
svakog dana 90 posto nas je uzasno neraspolozeno

sta je bre ovo ljudi????????????????????????
sta smo mi Bogu zgresili aman?

neznam

#35 Boony

Boony

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 340 posts

Posted 14 April 2010 - 09:16

QUOTE(ruzza @ 14 Apr 2010, 07:29 AM) View Post
ja svaku noc u pola 4. kao robot.
Ustanem iz sna, kosmara nekog.
i nemogu da spavam.
idem, pijem rivotril, zderem, pusim...
ne palim laptop, kao, necu.... daj oladi s internetom etc.
ali buljim u nebo...
onda me ipak uhvati rivotril i odem dalje da spavam
a sve onako beznadno
besmisleno
uzasno

da li se proizvodjaci lekova igraju s nama?
da li smo mi defektna populacija?
sta je pogresno s nama?
kako nemozemo da ukapiramo da kao zivot ide dalje?

nije mi logicno
uopste mi nije logicno

mora da ima nesto drugo iza svega ovoga

ne verujem ja vise u serotonin i ta sra... nja....
ni u depresije

vidite koliko nas ima ovde sto samo sebi oci sto ne izvadimo?
svakog dana neko pada u najgoru krizu
svakog dana 90 posto nas je uzasno neraspolozeno

sta je bre ovo ljudi????????????????????????
sta smo mi Bogu zgresili aman?

neznam

izgleda gadno. unatoc depresiji i anksioznosti ne muci me nesanica. cak suprotno. stalno sam umorna i idem spavati ko kokos, spavam 9 sati i probudim se umorna. istina je da smo neraspolozeni i voljela bih da postoji neki prekidac s kojim bi se to moglo iskljuciti.

#36 kabum

kabum

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 314 posts

Posted 20 April 2010 - 08:13

Pozdrav nesani?ari moi.
Joj ja sam imala velikih muka sa nesanicom i uopte sa poreme?ajima spavanja.U svim mogu?im oblicima.A o komarima da ne govorim.Prosto mi dodje da se ubijem ili da uradim neto ludo kada po?ne jedan te isti komar da mi se ponavlja svaku no?.
Za nesanicu sam pila Rivotril,to mi doca prepisao.Nije mi pomogao.Na svoju ruku sam uzimala Bensedin i Bromazepan.Oni su mi ba onako fini.Popijem ih (nisam ih meala) i onda gledam neto na TV dok me ne savlada san.Ovi lekovi mi prosto opuste misli i ivce.
Zamorenost,neugodnost i teinu u nogama sam otklanjala sa flugalinom.Isto na svoju ruku biggrin.gif.(Ne idem kod lekara jer uvek ispadne da se foliram).
To je to se ti?e lekova.
to se ti?e drugih metoda koja sada primenjujem i trenutno nemam nesanicu,ne znam ta je upalilo ali ja sam se hvatala za svaku slamku.

- legnem i ustanem jako rano,otprilike u isto vreme ;
- radim vebice za telo (nateram se nekako) ;
- u?im neto,bilo ta napamet.Samo ?itanje knjiga ne pomae ;
- popijem minimum 1.5 l vode dnevno ;
- obavezno moram da jedem 2-3 puta (za one koji imaju problem da jedu kao ja) ;
- pila sam ?aj od koprive pre izvesnog vremena i to po 2-3 olje na dan,mislim da mi je to pomoglo da otklonim umor koji sam ose?ala danono?no ;
- to se komara ti?e bolje da ne piem kako sam to prevazila jer bi bilo  lolcina.gif .A i meni je  smeno ;

Mnogo mi je bilo potrebno da se drim ovoga to sam napisala.Pomalo sam se privikavala skoro na svaku stavku.Neki dan i omaim neto.
Probajte i budite strpljivi.Moda ovo uspe i kod vas.Sre?no

#37 Guest_Dudi (Gost)

Guest_Dudi (Gost)
  • Guests

Posted 29 April 2010 - 00:19

Spavam popodne i onda no?u ne mogu da spavam, a radim ujutru.

Nesanica mi ide na ivce. zz_banghead.gif

#38 tamax

tamax

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 84 posts

Posted 29 April 2010 - 00:39

Dzudi probaj nekako da se nateras da setas u to vreme kad obicno odremas.Tesko ce biti iz pocetka ali lakse ce ti biti na poslu, uzasno je funkcionisati kad danju kad nocu ne spavas.
x

#39 Karlito

Karlito

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,228 posts

Posted 30 April 2010 - 11:33

STO VISE SPAVAS VISE CE TI SE I SPAVATI TO I MALA DECA ZNAJU POBOGU, A AKO SE DOBRO PREMORIS PREKO DANA SPAVACES KO BELA LALA POPODNE. smile.gif

#40 Strelac

Strelac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 930 posts

Posted 07 October 2010 - 22:28

Ja nespavam nepunih dvadesetak godina,prvo sam sebe prisiljavao da se naviknem,zbog posla,onda sam se navikao-i radio nocu,,a potom dobio ansioznost i prestao da spavam nocu,,,ali da budem iskren ja mogu prepodne da spavam,medjutim pokuavam da zivim DAN i neide mi,jo uvek- a neradim vie nocu,,,cak mislim da ni dijazepan od 5mg,nedeluje,,Da- sada neradim nocu ali sam na Forumu i kad me 'ponese',,,moram i na tome 'poraditi',,,:-)

Also tagged with nesanica, spavanje

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users