Jump to content

- - - - -

Oziljci od samopovredjivanja

• Please log in to reply
127 replies to this topic

#121 mailer-daemon

mailer-daemon

Mini-Me

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,169 posts

Posted 24 April 2018 - 21:48

View PostCicina gazdarica, on 24 April 2018 - 21:45 , said:

Postaviću sada možda glupo pitanje: Kako se osećate kada ste se samopovredili, tj isekli? Osećate sigurno bol, fizičku, a da li se psihička bol smanji tada?

Ja to nikada nisam probala, niti ću probati..plašim se fizičkih bolova strašno..

To je takav bijesssssss

Ne znam kako da ti opišem ako nisi doživjela.

Bijes toliki da pa ako i boli, ma što ne boli jače?!!!!!! Treba da boli!!! Tako da, može čovjek, može si gadna sranja napraviti.

#122 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,112 posts

Posted 24 April 2018 - 21:55

Ja u poslednje vreme osećam veliki bes, ali nemam želju da povredim sebe..imam želju da nekog drugog povredim..i plaši me ta želja..čak u tom besu povredila bih onog ko mi je najbliži tu..

Možda je ovo gore od samopovređivanja.. :(

Za sada nekako kontrolišem sebe..kad me uhvati bes udaram se po glavi, ili plačem..ili se svađam..Ali želja da nekog drugog povredim ostaje.

#123 mailer-daemon

mailer-daemon

Mini-Me

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,169 posts

Posted 24 April 2018 - 22:17

View PostCicina gazdarica, on 24 April 2018 - 21:55 , said:

Ja u poslednje vreme osećam veliki bes, ali nemam želju da povredim sebe..imam želju da nekog drugog povredim..i plaši me ta želja..čak u tom besu povredila bih onog ko mi je najbliži tu..

Možda je ovo gore od samopovređivanja.. :(

Za sada nekako kontrolišem sebe..kad me uhvati bes udaram se po glavi, ili plačem..ili se svađam..Ali želja da nekog drugog povredim ostaje.

Vidi, ja bi se puno više plašio kada bi bio heteroagresivan. Uf, toga bi se bojao. Hvala bogu sva neka moja heteroagresivnost je isčezla sa pubertetskim godinama. Nepojmljivo mi je da idem nekome fizički nauditi. (neki ljudi razbijaju stvari, opet ja sam s te strane toliko cool da nikada u životu nisam ništa razbio)

Puno mi je draže što sva moja agresija ide prema meni samom, no par ali par puta u životu sam ga, jebat ga, ipak pretjerao.

No to je autodestruktivnost, po meni poremečaj sam za sebe. Trebaš biti takav i gotovo.

#124 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,112 posts

Posted 24 April 2018 - 22:38

Moj bes je toliko veliki da stvarno imam želju nekoga da išamaram..udarim..ne mislim ovde da bih tog nekog ubila..Samo bih želela da izlupam šamare, jer ta osoba stvarno to zaslužuje..

Ali me plaši sama činjenica da razmišljam o agresiji kao načinu rešavanja problema.

I tada u tim trenucima besa kontrolišem sebe..zavrćem sebi ruku ili se udaram po glavi kao što sam već napisala..

U svakom slučaju i autodestruktivnost i agresija prema drugima nisu dobre..

Btw, ne mogu da se setim da li sam ikada bacala stvari po kući, mislim da nisam.

#125 Izolofalicna

Izolofalicna

Radar iz tame

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,865 posts

Posted 25 April 2018 - 00:06

Kod mene je bio bes i bezanje od agresije, tacnije da ne razlupam sve oko sebe, a ponekad i uzasan bol koji je prevazilazio sve mere onako... nisam znala kako da izadjem sa njim na kraj i to me je tacno smirivalo. Iskasapila bih se u sobi ili nekom wc-u i izasla smirena pred svetom.
Nekako sam gutala sav moguci bes, bol i tugu pred ljudima i na taj nacin je filtrirala. Nisam uopste komunicirala, nikad nisam na glas rekla u cemu je moj problem i sta me muci. Smatrala sam da cim neko ne vidi to, ne procita iz mojih postupaka i izokolnih reci ne razume nista i da su svi kreteni jer kako je moguce, zaboga, da ljudi jedni drugima ne citaju misli kad ja njima olako citam (smesno)
I opet ne bih verovatno ni pocela sa tim da nisam videla od nekih tadasnjih uzora.
Jednom sam uzela i izrezala ceo stomak jer kapiram da sam do te mere mrzela sebe i svoj zivot da sam unistila deo tela koji na sebi najvise volim. I sad se ponekad vide crveni tragovi ali nemam oziljke na njemu, dobro je, ali zaista dobro. Mislim da sam mrzela svoje telo i da sam zelela da ga niko nikad ne pogleda na lep nacin.
Imala sam gomilu tripova sve u svemu.

#126 mailer-daemon

mailer-daemon

Mini-Me

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,169 posts

Posted 25 April 2018 - 00:12

Nekad se slažem s nekim pa bih opalio "like" na njegov post, no post je toliko tužan da bi mi "lajkovanje" bilo gotovo groteskno :(

#127 Izolofalicna

Izolofalicna

Radar iz tame

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,865 posts

Posted 25 April 2018 - 00:21

Zivot posle smrti je nesto sto nisi planirao da ce se desiti. Nisi planirao da sve te stvari nosis dalje sa sobom u neke nove vode.. Planirano je da nestanu, da istrule.

#128 mailer-daemon

mailer-daemon

Mini-Me

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,169 posts

Posted 25 April 2018 - 00:31

Ma ja smrt gledam kao potpuno gašenje lampe.

Propitujem se cijeli život, dosta stvari me škaklja, ali barem se tješim da kada se fenjer pogasi, nema više.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users