Jump to content

- - - - -

Pretjerano spavanje - Hipersomnija

psihoza hipersomnija spavanje pospanost

• Please log in to reply
158 replies to this topic

#1 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 25 September 2014 - 14:24

Sinoć sam spavala 12 sati, zaspala oko pola 12 probudila se u pola 12 i to me probudio mobitel, da nije zvonio ja bi spavala i duže. Osjećam se ko Garfield samo bi spavala i jela i sve je mrsko :D
Zanima me što bi mi moglo povećati budnost, jer dan mi je ovako prekratak, a i sad zijevam. Inače taj problem imam od puberteta kad mi je spavanje postala najdraža aktivnost.

#2 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 25 September 2014 - 15:16

Ja sam bila tako isto stalno mi se spavalo i resila sam to tako sto sam jednostavno legla da spavam kad mi se spavalo. I tako 2(samo) dana i evo odmorna sam i ne spava mi se toliko mnogo vec nedelju dana :D

#3 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 25 September 2014 - 15:32

Znači da sad odspavam koji tren :D, idem probati

#4 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 25 September 2014 - 15:48

ne mogu zaspati spava mi se ali ne mogu :dry:

#5 little miss of sadness

little miss of sadness

princess

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 998 posts

Posted 25 September 2014 - 17:38

red bull :D

DZEJVI ,šaljem ti puno pusa i zagrljaja,da znaš da mislim na tebe!! javit ću ti se :heart:

#6 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 25 September 2014 - 18:12

Nema veze onda, dovoljno je da malo ležiš i da se odmoriš, i to ume dosta da pomogne. Ako razmišljaš puno ne očekuj da se uspavaš, tako da ako razmišljaš iznesi to negde, kroz papir, misli ili bilo šta(pazi da ne zadiviš sebe previše pa da posle od ostavljenog utiska ne možeš ponovo da spavaš :D ) i onda će valjda da uspe. Srećno :happy:

Off topic(SORRY LJUDI): ja sam se baš pitala gde si skoro... čekam te da se javiš, kiss :heart:

#7 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 25 September 2014 - 19:08

View Postlittle miss of sadness, on 25 September 2014 - 17:38 , said:

red bull :D
kako se ja nisam toga sjetila hahaaa

View Postdzejvi, on 25 September 2014 - 18:12 , said:

Nema veze onda, dovoljno je da malo ležiš i da se odmoriš, i to ume dosta da pomogne. Ako razmišljaš puno ne očekuj da se uspavaš, tako da ako razmišljaš iznesi to negde, kroz papir, misli ili bilo šta(pazi da ne zadiviš sebe previše pa da posle od ostavljenog utiska ne možeš ponovo da spavaš :D ) i onda će valjda da uspe. Srećno :happy:
To je problem od čega sam ja pobogu umorna :D , ali na kraju me šetnja razbudila i vratila u život. Ja se razbudim negdje predvečer. To s razmišljanjem uf kad mene to uhvati znam prelistati sve znanstvene teorije u glavi i onda razmišljati o njima :rolleyes:

#8 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 25 September 2014 - 19:14

Je l' si depresivna ? Ako jesi, to je karakteristicno jako za depresivce, tako nocu se razbudis i sve, a ako si depresivac to takodje moze  da objasni umor i sve to..

#9 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 25 September 2014 - 19:22

Jesam, imala sam tešku depresiju prije koji mjesec ali sad mi je bolje. To sa pretjeranim razmišljanjem mi se ne dešava baš često, obično prije spavanja odem u neki svoj svijet i ne znam kako da to objasnim, znam da stvorim sebi u glavi neku atmosferu koja me uspavljuje. Ne znam možda je u tome problem ja jako volim da razmišljam o nečemu što sam izmislila i to me često opušta, razlog zašto sam se uglavnom uspješno borila sa depresijom preko 12 godina je baš taj što sam se znala isključiti iz stvarnosti i stvoriti sebi ugodne emocije.

#10 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 25 September 2014 - 19:32

Jao znam kako je to, posle ti zao sto moras da ides da spavas hahaha :D Ja gledam komedije pre spavanja, to me opusti doooostaa, ustvari ono sto je bitno jeste da razmisljas o regularnim stvarima tako nocu, tipa knjige, neke gluposti... Ja sam skoro pocela da se bavim umetnoscu(knjizevnost i likovna umetnost) pa to pomaze isto da izbacis sva ta razmisljanja iz sebe i to... Super stvarcica stvarno :D Ali moguce je da je od depresije... Mada opet ne mora da znaci. Al uzrok nije previse bitan... Predlazem ti da pokusas sve sto ti pada na pamet :D

#11 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 25 September 2014 - 19:56

Fino je kad se možeš baviti umjetnošću ja sam nekada pisala pjesme, a sad je ne bi znala napisati, voljela sam pisati i priče, ali sad mi to ne ide, crtati sam voljela iako nikada nisam znala pa me ražalosti moja nesposobnost crtanja :D
U biti šta god pokušam da radim sad čini mi se da ništa ne znam osim kuhati i pisati poruke ovdje i na facebooku :D, bila sam puno kreativnija u prošlosti, eh sjeti se sad one kutije za nakit što sam je napravila od parketa izgledala je super vidiš možda i imam talenta za nešto :biggrin:

#12 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 25 September 2014 - 21:18

I ja u posljednje vrijeme imam problem sa pretjeranim spavanjem.
Normalno zaspim,bez problema ali onda odvalim spavati i preko 10 sati a sto je najcudnije,vise mi se spava danju nego nocu.

#13 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 25 September 2014 - 21:38

i meni je dan ko stvoren za spavanje evo sad mi se ne spava

#14 Shone

Shone

Šišteća Plovka

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,203 posts

Posted 25 September 2014 - 21:41

Jbg,prvo nisam mogao da spavam a sada ne mogu da ostanem budan,idem iz krajnosti u krajnost.

#15 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 26 September 2014 - 17:09

I ja ko Shone, iz krajnosti u krajnost.

Neki kazu da pomaze striktna disciplina. Lezes u Xh, sve prestaje, ti moras da legnes. Budi se u Yh, nema snooze, niti jednom, skaces iz kreveta. Navodno se navikne telo.

Ja ne mogu da potvrdim jer sam uzasno nedisciplinovana.

#16 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 26 September 2014 - 18:20

Ja ni ne znam što je disciplina :D, radim nešto isključivo kad mi se radi, nikad ne pravim raspored za nešto, doduše možda sam zato i neuspješna u životu.

#17 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 26 September 2014 - 19:05

Tu se onda kapiramo...
Doduse sta znaci biti uspesan u zivotu?
Elem, ja posto isto tako tesko radim nesto sto mi se ne radi, idem linijom da naprzim sebe da je to zapravo bas kul i da ce mi bas prijati da to radim. Tako sam sve smor predmete spremila, ubedivsi sebe da je to zapravo bas kul. Drugacije ja ne znam :(

#18 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 26 September 2014 - 19:11

Ja imam neku svoju definiciju uspjeha, to je ono kad uspiješ ostvariti svoje ciljeve, barem neke od njih, kad ti ne treba 5 godina da završiš trogodišnji fakultet i kad preko dana uspiješ uraditi nešto osim biti na kompjuteru :D . Jednom sam i pokušala da se organiziram ali uvijek ostaje onaj izgovor:"Osjećam se loše sad"

#19 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 26 September 2014 - 23:47

I ja imam problem sa preteranim spavanjem. Shvatila sam da preterano spavam kad legnem razocarana i onda me snovi hipnotisu, puno spavam i sanjam uzbudljive, nekako bolesno uzbudljive, snove i to puno njih. To mi se desava cesto. Kad ustanem osecam se grozno, jer sam protracila deo realnosti i to se desi bas u ovo vreme, oko ponoci i onda ne znam sta bih sa sobom. :unsure: I da, idem i ja iz krajnosti u krajnost nekad..

#20 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,538 posts

Posted 27 September 2014 - 01:52

i ja volim sanjati inače, evo sad imam nesanicu, bilo mi je draže to pretjerano spavanje

Also tagged with psihoza, hipersomnija, spavanje, pospanost

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users