Jump to content

* * * * * 3 votes

Da li ste zabrinuti za svoju buducnost?

• Please log in to reply
90 replies to this topic

#41 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,463 posts

Posted 11 March 2017 - 21:23

Ja imam (iz mnogo razloga) strah od buducnosti ali to ne pokazujem
a trudim se da i ne mislim o tome...

#42 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,125 posts

Posted 12 March 2017 - 12:15

View Postkruška, on 10 March 2017 - 22:50 , said:

razmišljam kako neki ljudi žive s roditeljima i ovise o njima u odraslom dobu i ne pokazuju nikakav strah od budućnosti, nije da osuđujem, ali mi nije jasno kako neko ne traži ni posao niti se pokušava educirati i samo živi iz dana u dan bez pokušaja da se osigura za budućnost jer roditelji obično žive kraće. Ja sam se uspaničila što sam studirala duže i već sam se bila zamislila kao beskućnicu u budućnosti, voljela bi da mi neko objasni taj fenomen :D

"a čak je i na tom dnu bilo uspešne i neuspešne gomile."

msm da je ovaj tvoj post ono u fazonu trgni se...
ima tu neke osude, bar tako ja to vidim...
možda nekim ljudima nije ni do života, samim tim ni do budućnosti...
fejk depresijice i snobovi teško da mogu to da shvate...

#43 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 12 March 2017 - 12:24

to šta ti misliš je tvoja stvar, ni jedan moj post nikad neće biti u fazonu trgni se, jer mi se diže kosa od takvih izjava, niti govorim nekome šta da radi sa životom. Nije ni meni do života, baš zato se bojim budućnosti jer nije mi svejedno ako bi završila bez hrane, bez mjesta za život da ne mogu platiti račune, pitala sam se kako se neko može ne bojati toga? Ili ne pokazuju ili pokušavaju ignorirati ili nešto treće, ja nisam mogla opstati od tog straha tijekom faksa, a voljela bi da sam ga mogla regulirati, pa da i sad mogu

#44 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,867 posts

Posted 12 March 2017 - 12:31

Pa znaš kako,negde sam pročitala kako neki psihijatar kaže (i to mi se je urezalo u pamćenje) kako je "depresija bolest u kojoj se gubi (odnosno,u kojoj iščezava) dimenzija budućnosti". E sad,mislim da je kod ljudi sa anksiozno-depresivnim poremećajem ipak jedna drugačija priča (iako anksiozno-depresivni poremećaj nipošto ne bih nazvala "fejk depresijicom"). :dry:

#45 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,125 posts

Posted 12 March 2017 - 12:40

da, možda sam malo preterao, izvinjavam se.

#46 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,463 posts

Posted 12 March 2017 - 12:48

View Postarchaic_tiger, on 12 March 2017 - 12:31 , said:

Pa znaš kako,negde sam pročitala kako neki psihijatar kaže (i to mi se je urezalo u pamćenje) kako je "depresija bolest u kojoj se gubi (odnosno,u kojoj iščezava) dimenzija budućnosti". E sad,mislim da je kod ljudi sa anksiozno-depresivnim poremećajem ipak jedna drugačija priča (iako anksiozno-depresivni poremećaj nipošto ne bih nazvala "fejk depresijicom"). :dry:

Slozila bih se sa tim.
Strah od buducnosti (na ovim prostorima)
je prisutan i kod ljudi bez ovih poremecaja a rekla bih kod nas jos vise.

#47 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,451 posts

Posted 12 March 2017 - 13:54

brinem se samo za decu... za mene bi najlepse bilo da sad odmah sve prestane jer imam uzasne bolove i ... ali deca... treba im moja plata, bez toga nema nnikog da im finansijski pomogne... a ovako su sami svoji, najgora sam majka, najbolesnija i najgora

#48 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 12 March 2017 - 14:11

View Postarchaic_tiger, on 12 March 2017 - 12:31 , said:

da, vjerojatno je depresivnoj osobi sve ravno, a depresivno-anksioznoj je strah uzrok depresije, a depresija uzrok straha, neki začarani krug

#49 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,558 posts

Posted 12 March 2017 - 15:13

Smatram da svatko ko barem malo razmislja svojom glavom treba biti zabrinut za buducnost,posebno ako ima probleme koje mi imamo.Ako mu je i sad dobro,sve se to moze brzo promjeniti.Ne treba sad biti posebno zabrinuti ali doza pripremljenosti je dobro dosla.Jesam zabrinuti za buducnost,ali se ne opterecujem jer rjesavam probleme po redu kako dolaze.

#50 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 12 March 2017 - 15:21

ja sam opterećena, pogotovo kad me bezvoljnost obuzme, onda se uspaničim kako ću ja ovakva raditi po 8 sati svaki dan, kako ću se koncentrirati na ono što raditi, ta nesigurnost me ubija

#51 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 651 posts

Posted 12 March 2017 - 15:33

Zavisi kako se koncipiraju stvari ,buducnost je uglavnom zacrtana,a pojedinac treba ziveti i prilagodjavati se danasnjem  danu ugl,.

#52 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,125 posts

Posted 12 March 2017 - 15:46

budučnost je iluzion uvek je now

#53 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 12 March 2017 - 16:35

kako ja mogu znati sa sigurnošću je li zacrtana ili nije, je li iluzija ili nije, to ne znaju ni oni fizičari koji proučavaju to, kamoli da ja znam, mogu samo nagađati, kao i vi ;)

#54 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,558 posts

Posted 12 March 2017 - 16:49

Smatram da je jedini problem svih nas radna sposobnost.Nazalost o tome ovisi i egzistencija, jer dok imamo roditelje je manje više ok.Ima tu puno studenata,ljudi koji rade.Oni koji rade se dosta muce.Znam da mnogi sa 20 godina ne razmisljaju o tome,nisam ni ja sa 20.Invalidske i obiteljske mirovine nisu dovoljne za zivot ako dođe do slucaja da nam se smanji ili oduzme radna sposobnost.Tako da nije loše imati bracnog partnera, ako vec dođe do toga.Meni je neki najgori scenarij da me jednog dana strpaju u neki dom za psihicki oboljele.To bi me ubilo jer volim slobodu da idem kamo zelim i kad zelim.Naravno to je najgori scenarij i ucinicu sve da do toga ne dođe.

#55 weirdo

weirdo

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,125 posts

Posted 12 March 2017 - 16:53

zahtevi i iščekivanja zasnovani na pokopanoj prošlosti ili izmišljenoj budućnosti jedu energiju.
therefore not happy
:curica: :thankyou:

#56 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,558 posts

Posted 12 March 2017 - 17:11

Da,crpe energiju,slazem se s tobom.Zato i ja zivim u sadasnjosti bez obzira na ovo sto sam napisao.Ovo sam napisao da mozda netko razmisli malo kakvi su sve scenariji moguci, te napravi prije ili poslije neke korake da do toga nebi doslo.

#57 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 12 March 2017 - 17:21

baš zbog te radne (ne)sposobnosti i nastane strah, mislim imaju ga i ljudi koji su potpuno radno sposobni zbog stanja u državi, a tek oni manje sposbni. ONo što znam da se nisam toliko brinula odustala bi od fakulteta, ne bi sad dobila priliku za ovaj posao, završila bi na manje plaćenim i na težim poslovima i to bi me sve ukopalo još dublje. Mene je doslovno strah od budućnosti motivirao da završim faks.
Nije briga samo negativan simptom onda često motivira osobu da se pokrene kad to može. Nije dobro ni prviše se brinuti, ali nije ni dobro ni uopće se ni zašto ne brinuti, to mi je već ravnodušnost

#58 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,558 posts

Posted 12 March 2017 - 17:24

@Kruska..Jako lijepo receno,i ja sam iz manje više istog razlog zavrsio faks.Nisam htio reci da bi se sad ljudi trebali brinuti,nego bas ono sto si ti rekla,da previse ravnodusnosti nije dobro.

#59 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,308 posts

Posted 12 March 2017 - 20:32

Ne, jer sam isplanirala suicid, u budućnosti.
Nekako je lakše, smeš više da rizikuješ, da se boriš, kada shvatiš da sve možeš da oteraš dovraga.

#60 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 12 March 2017 - 20:39

jest lakše kad znaš da imaš izlaz ako zagusti, ja ni to nemam jer ne bi smjela da se ubijem ili mi možda samo treba još poticaja

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users