Jump to content

Modafinil (PROVIGIL)

• Please log in to reply
185 replies to this topic

#181 alx

alx

Baby

• Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 18 July 2017 - 13:07

Mi ovde nismo doktori, samo konzumenti :rolleyes:
Gugluj, ima svakakvih studija

Meni je ovo bilo bitno:
''evidence favors the idea that modafinil is not neurotoxic but rather protectsneurons (particularly dopaminergic neurons).''

#182 Milos12

Milos12

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 1 posts

Posted 21 July 2017 - 11:55

View PostMano, on 18 July 2017 - 01:03 , said:

Situacija je sledeća, imam ADHD. Probao Concertu i nije mi se svidelo. Ona od 18 mg još i nekako ali više je nema u prodaji, od 36 mg mi stvarno nije bilo dobro. Lekar generalno ne zna kako da pristupi problemu. Rešio sam da probam Modalert, jer imam probleme sa fokusiranjem na poslu. Da li može neki savet oko nabavke. Please ljudi, očajan sam. Hvala

Ja sam ga uzeo iz istog razloga, međutim nije mi baš pomogao za ADHD. Većina simptoma je i dalje tu ili je čak i pojačana. Recimo bez Modafinila ne mogu da se skoncentrišem na razgovor sa ljudima, a sa njim još teže. Gubim se u sopstvenim mislima sa ili bez njega.
Međutim Modafinil me zaista tera da radim stvari, postanem izuzetno nervozan kad čekam red, sedim u kolima čekajući semafor, jer želim što pre da stignem gde sam krenuo i uradim šta sam naumio.
Juče sam sa 300mg pročitao skoro celu knjigu, što je meni nečuveno jer inače čitam knjigu nedeljama ili mesecima. Ali mislim da to nije zato što mi je bila povećana pažnja, već zato što sam bio totalno rešen da pročitam tu knjigu i da nastavim dalje, što mi je omogućilo da odbijem sve vrste distrakcije lakše nego inače.

Da pojednostavim sve što sam napisao gore.
Dobre stvari: 1. Čini me izuzetno preduzimljivim
                      2. Lakše ignorišem distrakcije
                      3. Malo mi je lakše da napušim ljude koji me nerviraju, mada nisam siguran za ovo, možda je samo placebo.

Loše: 1. Dosta ubrzan rad srca i povremeno teško disanje.
          2. Jurim da stignem svugde, ali sam sav pogubljen i teško kapiram šta mi ko govori.

Neke još nuspojave: Trnu mi prsti malo, stežu se mišići i često lupim od nešto jer stvari ne idu dovoljno brzo!

Za nabavku pošaljem ti privatnu poruku.

#183 Infrastructure

Infrastructure

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Posted 21 July 2017 - 11:58

Sta ce Vam te konjske doze ...krenite sa 50mg pa nadjite odgovarajucu ,da?

#184 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,181 posts

Posted 21 July 2017 - 12:49

Pa tako kreće ovisnost. Uzimaš sve više i više dok ne dođeš do konjskih doza i više odjednom ne možeš zamisliti život bez te neke kemije i ne dolazi u obzir ni da probaš uzeti manju dozu od neke konjske.
Proizvođač trlja ruke i kaže nek je vama lijepo. Treba ti samo lova da ga kupiš. Doktoru nemaju petlje ni spomenuti da naručuju nešto preko nekoga na internetu i da im je to super.

U vojsci smo dobivali staklene ampule sa nekim gustim sirupom unutra. Odlomiš jedan kraj, začepiš prstom, odlomiš drugi kraj i srkneš.
Tri dana ti ne treba ništa. Nema zime, boli, tuge, straha.. Koncentracija i moć zapažanja nenormalni.. Ideš mrtvo hladno i radiš posao i lijepo ti je dok ne popusti. Nitko ne zna kako se zvalo i što je to bilo. Znaš samo kad je dobiješ da ideš u g.... i da je lakše sa tim.
Poslije, u civilu, svako malo neki zdravstveni problem, Kao da se sve potrošilo.
Možeš koliko hoćeš ali ne i dokle hoćeš.

Što Infrastructure kaže, držite se minimalne doze koja pomaže ako baš ne možete bez toga. Ponekad, manje je više.

#185 Blank

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 4 posts

Posted 21 July 2017 - 14:20

View PostMilos12, on 21 July 2017 - 11:55 , said:

Dobre stvari: 1. Čini me izuzetno preduzimljivim
  2. Lakše ignorišem distrakcije
  3. Malo mi je lakše da napušim ljude koji me nerviraju, mada nisam siguran za ovo, možda je samo placebo.

Isto, isto

#186 Ethsethera

Ethsethera

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted Yesterday, 20:38

Jel jos vazi ovaj mail za porucivanje i da li moze neko ko je skoro kupovao preko tog lika da mi se javi na pp,imam par pitanja?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users