Jump to content

Highest Reputation Content

#609621 Rezonovanje mog "ludila" i moja životna priča (vrijedi pročitati)

Posted Macak on 21 June 2017 - 00:07

View PostGraničniHisterDistimić, on 20 June 2017 - 10:50 , said:

Da bi poznali od istoka sunčanoga i od zapada da nema drugoga osim mene; ja sam Gospod i nema drugoga,
Koji pravim svjetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to.

Isaija 45: 6-7
U kojem tisucljecu zivis? U doba dok suncev sustav jos nije bio poznat? U doba dok se nije smjelo reci da se zemlja krece? Dok se mislilo da je ogromna ploca?
Jesi li isao koji dan u skolu osim na vjeronauk?
Ili namjerno hoces praviti od nas budale? Citaj pravila, vjerske teme su zabranjene.
Da se svijet i dalje kruto i slijepo drzi biblije mene bi prije moje desete godine neka zvijer pojela jer sam bio bolezljiv a tebe jer bi tad bio jos zatucaniji..
Neki od nas na forumu jesmo malo ludi ali ne vrijedjaj nam inteligenciju jer je ima i za izvoz.
Ima sigurno foruma sa vjerskim temama, tamo pisi o gospodu koji pali i gasi svjetlo. Neki mozda imaju takva bozanska iskustva kad otvore frizider.

#569175 Moj uspjesan oporavak

Posted kitty555 on 08 October 2016 - 13:04

Dakle, ljudi moji ja sam sretna! I presretna! I ne mogu vjerovati da ja to govorim za sebe. Vec godinama imam psihickih problema I ovdje Sam pisala o tome, depresija, psihoza.., moj zivot je bio grozan, sav u negativi, bezvoljnosti.., nitko mi nije mogao u potpunosti pomoci..Jesu tu bili psihijatri ali u meni je uvijek bio taj neki osjecaj negative, suicidalnosti. A sada, uspjela Sam. Ne znam da li sam se u potpunosti izlijecila ali ja vjerujem da sam blizu. Radi se o sljedecem; hvatale su me cesto krize ovoga ljeta I odlucila sam otici u psihijatrijsku bolnicu sveti Rafael u Strmcu (kod Nove Gradiske, u HR). To mi je jedna od najboljih odluka u zivotu. Bolnica je tako dobra da ja to ne mogu opisati. Od duhovnih do kreativnih aktivnosti, psihoterapija, terapija molitvom.. Prepreodlicno!!! Osoblje je jako drago, potpuno drugacije negoli u ostalim bolnicama. Meni je boravak u toj bolnici jako puno pomogao. Vratila sam se na fakultet, s velikom motivacijom za ucenjem. Ucim, napredujem, ocjene su mi zasada odlicne. Osjecam takav mir da ga ne mogu opisati, srecu, energicnost! Uspjeli su mi izkorigirati terapiju I sada zivim punim plucima. Svaki dan zapocinjem pozitivnim mislima I molitvom I svaki dan mi je sve bolji I bolji. Nista mi vise ne moze pokvariti dan, ne dam se. Borim se I borit cu se. Nemojte se predati, ima nade. Ovo sve pise osoba koja je donedavno skoro ponovno pokusala suicid..a sada mi vise uopce nije na pameti. Zelim zivjeti! Zavoljela sam sebe I prihvatila I svoje pozitivne I negativne strane. Pisem ovo sve u nadi da cu mozda pomoci nekome, kome je to potrebno, nekome tko mozda misli da ne vrijedi vise zivjeti.. Poslusajte me, itekako vrijedi. Zivot nije ruzicast ali ako se potrudimo moze poprimiti slicnu boju. Zelim vam sve najbolje, javite mi se ako vas zanima nesto o bolnici, kako doci do nje i sl.

#617640 lek za lošu koncentraciju?

Posted kruška on 31 July 2017 - 13:26

ima i nepsihijatrijskih bolesti koje uzrokuju manjak koncentracije, manjak vitamina B12, ali to ne vjerujm da imaš, manjak željeza i općenito svega što utječe na prenos kisika u mozak, B6, folna kiselina, neurološki poremećaji, ozljede glave, apneja, skidanje s neke ovisnosti, pušenje, alkohol, droge, korištenje sedativa, razne infekcije u tijelu, velike količine alkohola, nizak šećer u krvi, infekcija mozga i neke ozbiljne bolesti poput parkinskove, multiple skleroze i sl.

ne znam da li i jedan suplement može to riješiti trajno, osim ako se sazna uzrok, a uzrok loše koncentracije rijetko je samo u jednom, obično je to kombinacija raznih faktora

#607106 Posao ili zdravlje

Posted Macak on 11 June 2017 - 23:42

Ne vrijedi. Cim dobijes posao pocnes traziti bolji i ne spominjes to nikome. Mora se imati rezervu. Nema vise sigurnog posla.

#615041 Zloupotreba psihologije: Optimisticki fundamentalisti - Virus pozitivnog razm...

Posted Wanderer on 16 July 2017 - 08:33

Meni je iskreno muka od tih svih knjiga i učenja, ne zato što sam nepopravljivi cinik, već zato što je to prodaja magle, ništa drugo, sad ti ćeš doći do nekog uspeha ako budeš dobar, razmišljajući pozitivino i bićeš zdrav i ne znam ni ja - a ako misliš negativno razbolećeš se i umrećeš i gorećeš u paklu, hm na čega me to podseća.
Čitao sam neke knjige, ne kažem, neko može da nađe smisao svoj u tome, mnogi kažu da jesu, i to verovatno nije loše - ja nisam uspeo, a danas sam nešto kritički raspoložen pa valjda zato ovakvo izlaganje na datu temu ((:
U svakom slučaju i onako ne mogu da promenim način razmišljanja, tako da bolje po mene da ne verujem u to, inače bih do sad precrkao sto puta da je istina.

#615036 Zloupotreba psihologije: Optimisticki fundamentalisti - Virus pozitivnog razm...

Posted BurnInHell on 16 July 2017 - 07:48

http://www.prekorame...zmišljanje.html
http://www.jutarnji....ljanja/4720637/

Zahvaljujući komercijalnom izdavaštvu, tvrdnja da je za sreću i uspeh dovoljno da svaki dan pozitivno razmišljamo proširila se kao virus i danas je gotovo nemoguće razuveriti ljude u njenu proizvoljnost. Poruka zagovornika pozitivnog mišljenja glasi otprilike ovako: sve potiče iz glave, pa da biste bili zdravi, uspešni i srećni razmišljajte pozitivno, zauzmite konstruktivan stav i budite optimisti. Ako ste neuspešni i nesrećni, to je zato što razmišljate negativno i gajite pesimizam. Pri tom je teško utvrditi šta promoteri pozitivnog mišljenja konkretno preporučuju kao rešenja za savladavanje životnih problema, budući da se njihovi saveti uglavnom svode na ponavljanje autosugestivnih formulacija kao i usvajanje određenih uverenja o ličnim vrlinama i mogućnostima uspeha.
Navedene ocene deo su zaključaka psihijatra Džoane Vud i njenog tima sa Univerziteta „Vaterlo” u Kanadi, nakon višegodišnjeg terenskog istraživanja kako pozitivna autosugestija utiče na ljude koji već imaju izraženo samopoštovanje, a kako na pojedince kojima ono nedostaje. Rezultati su pokazali da onima koji veruju u svoje sposobnosti ovakve vrste autosugestivnog treninga nisu ni potrebne. Međutim, kod pojedinaca koji imaju nizak nivo samopoštovanja i samopouzdanja, a kojima su takvi treninzi pre svega namenjeni, nalazi su bili veoma zabrinjavajući. Ispostavilo se da je primena pozitivne autosugestije kontraproduktivna. Ona dodatno provocira nesigurne da svoje nedostatke vide još izraženijim u odnosu na predstavu koja im se nameće kao ulaznica u svet uspešnih i kao formula da budu društveno prihvaćeni.

Tako su pojedinci sa izraženim manjkom samopoštovanja dodatno postali žrtve „pozitivista”. Njihove formule i krajnje pojednostavljen pristup kako se treba nositi sa životnim problemima omalovažavaju ljude sa ozbiljnim zdravstvenim problemima poput depresije, bipolarnog poremećaja i anksioznosti.

#606534 Da li depresivne osobe mogu imati prijatelje?

Posted zeus20 on 10 June 2017 - 10:49

psihički poremećaji su tabu tema na balkanu i tako će ostati još bar narednih 20 godina.
o svemu se može pričati, ali kad se spomene depresija to nitko ne
shvaća ozbiljno, pa rekao bih čak ni sami doktori.

ovakva je percepcija zaostalih zatucanih balkanaca.

dijabetes je bolest. treba je liječiti.
hipertenzija je bolest. treba je liječiti.
gripa je bolest. treba je liječiti
depresija je slabost. proći će sama od sebe, samo se treba trgnuti

#590521 Je li vam neugodno govoriti dobro o sebi?

Posted BurnInHell on 20 February 2017 - 20:24

View Post2Bavailable, on 20 February 2017 - 20:21 , said:

e upravo zato sam ja odlučio da nikada ne idem na razgovore za posao :D

Posted Image

#619389 Zašto Amish-i i Kaluli gotovo da nemaju depresiju?!

Posted archaic_tiger on 08 August 2017 - 03:22

Šta mi uopšte znamo ko ima depresiju a ko je nema? Pa sad da nas neko pita,ne bismo znali da kažemo ni da li je ima onaj komšija što živi preko puta nas,a kamo li tamo nekakvi Amiši.

I što kaže Mačak,polovina depresivnih ljudi ne bi ni za spas života nekom priznali da imaju depresiju,a kamo li davali podatke o tome tamo nekim ispitivačima...Sve je to nepouzdano. Štaviše,imaš ti dosta ljudi koji takvo nešto ne bi priznali ni sebi samima...

#610060 Da li vaši psihijatri znaju za Forum?

Posted Aruena on 22 June 2017 - 13:37

View Post2Bavailable, on 22 June 2017 - 13:28 , said:

sumnjam da se bave forumima

I ja isto.
Mislim da neko kome je posao da sluša tuđe probleme, svakako ne čita još dodatno o tome po forumima.
Kao i ostali, ni oni ne vole da nose posao kući.
Mene nijedan nije pitao ništa na ovu temu i sumnjam da ih je uopšte i zanimalo.
Uglavnom su se bazirali na simptome i lekove i to je to.

#607511 šta sve možeš u denveru kad si... normalac

Posted zeus20 on 12 June 2017 - 21:54

normalci kako ih ti zoveš imaju sposobnost uživanja u životu. i tu je osnovna razlika između njih i nas.
neki zadatak koji bi nama oduzeo tonu energije, oni obave s lakoćom.

#606727 Da li depresivne osobe mogu imati prijatelje?

Posted jigsaw on 10 June 2017 - 21:14

Nekako sa mog aspekta gledanja depresivne / anksiozne osobe, ove sto sam upoznao, su itekako drage osobe i osobe pune razumjevanja. Nekako u prici vecinom mi godi pricati i slusati i njihove probleme ali mi je drago kada i oni mogu moje shvatiti. Vecina price sa "normalnim" ljudima da ih tako nazovem je nekako puna ogromne suplje i prikazivanja svega i svacega sto nije tako. Eh sada da li vjerovati u sudbinu ili ne vece je pitanje, jer je nama tesko pronaci odnosno uopste se upoznati sa novim osobama sem ako nam ne padne sa grane a i tada vecinom ih razocaramo jer ne shvataju ako nece.

Vise bih volio imati zenu slicnu meni, nego neku koja to ne razumije i da se polemise oko gluposti.

#601683 Trenutna dijagnoza i terapija

Posted FreakElixir on 11 May 2017 - 10:25

@merion ne znam koliko ti je to pametno...

#590081 jesu li psiholozi zli i bezobrazni?

Posted maza on 19 February 2017 - 13:58

View Postkruška, on 18 February 2017 - 21:26 , said:

ma to mi dođe kao ono kad je žena silovana, pa pođu pričati o tome u kojoj je odjeći bila, znači uvijek će se naći način da se za sve okrivi onaj kome je loše, a ne onaj ko čini loše. Ne kažem sad da su depresivni neka nevinašcad i cvječke, ali pretjeruje se po pitanju toga
Warning: ovo će biti jedan konfuzan post, jer sma takva danas.
Kontam da hoće da sebe ubede da tako nešto njima ne može da se dogodi jer, eto, oni su pametniji od toga
(Oni ne bi načinili tako glupu grešku da se obuku izazovno npr.), oni ne bi bili tako neoprezni da im se dogodi ne znam šta, to je njihov mehanizam samoodbrane na činjenicu da to nešto ružno može i njima da se dogodi
I psihička bolest realno može i njima da se dogodi, ali ne, oni su previše ''pametni, odgovorni, zreli, stabilni'' ištatijaznam
To se ipak dešava tamo nekim ljudma koji su sami sebi krivi i to se njima ne može dogoditi, u suštini  jednostavno ih plaši da ipak nismo u sveobuhvatnoj i potpunoj kontroli ovog života. To ume da deluje zastrašujuće na ljude, saznanje da nije sve u našim rukama.

#575474 jesu li psiholozi zli i bezobrazni?

Posted BurnInHell on 22 November 2016 - 14:33

View Postkruška, on 20 November 2016 - 09:52 , said:

psiholog treba da nudi rješenja za probleme a ne govori o manama i greškama

Onaj ko ne zeli da cuje istinu o sebi, koliko god bolno zvucala, na podvesnoj razini ni ne zeli da se izleci, ne želi da se promeni.Posao psihologa i jeste da detaljno analizira licnost pacijenta, ukazujuci mu na one osobine i ponasanja koji ga nazaduju i onemogucavaju da bolje funkcionise.

#616700 Shizoafektivna psihoza F 25

Posted caka 41 on 24 July 2017 - 09:56

evo jedan vic.

dodje covek kod psihijatra i kaze- doktore ima mnogo toga,ne znam odakle da pocnem- a doktor kaze- recite sve od pocetka-
i pacijent rece- dobro idemo od pocetka... evo u pocetku stvorih nebo i zemlju!

#601731 Trenutna dijagnoza i terapija

Posted ĐeneĐene on 11 May 2017 - 17:16

View PostBurnInHell, on 11 May 2017 - 16:52 , said:

Samo napred, i treba da bacis sve to.

to je jako neodgovorno od tebe da kažeš
kakva ti iskustva sa psihijatrima i lekovima imaš uopšte?
šta ako merion bude još gore a to je uglavnom slučaj da bez lekova bude još gore
šta ćeš onda da radiš?

#572512 Aseksualnost

Posted tealer on 06 November 2016 - 23:43

Seksualnost je jedna od oblasti zivota koju ljudi najcesce potiskuju jer sa njom najteze izlaze na kraj i najteze je prihvataju. Samim tim ona je i jedna od najvaznijih oblasti ljudske egzistencije. Iz raznih razloga, ljudi nekad idu toliko daleko u neprihvatanju sopstvene seksualnosti, da su im od prihvatanja iste drazi, ludilo, lekovi, pa cak i smrt. Nakon prihvatanja sopstvene seksualnosti (kakva god da jeste), zivot postaje mnogo laksi i lepsi.

#609024 Nesanica

Posted Macak on 19 June 2017 - 11:08

View Postuliksasa, on 19 June 2017 - 04:12 , said:

Ljudi iskombinujte calixtu trittico prazine largatacil lamictal ludiomil xanax haldol i to sve po 10 pakovanja po najvecim dozama...... Pa da vidite sta je spavanje! Samo sto meni udarili adrenalin u srce i krkali me nekim inv i probudili me  mamu im jebem mamu im jebem. Sad kako nastaviti??????? Kako prohodati?
U kojoj drzavi ti zivis da par sati poslije ozivljavanja nakon pokusaja suicida  nisi na strogom psih. odjelu i imas sa sobom mobitel?