Jump to content

- - - - -

Antisocijalni poremećaj osobnosti

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 leona

leona

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 26 July 2012 - 16:30

Ima li ovdje netko s ovim poremećajem?

Nikada nisam vidjela da se netko žali zbog ove dijagnoze. Ovo je sada malo smiješno što sam napisala, jer je čudno da bi se netko s tim poremećajem žalio :D

Ili sam ja puna predrasuda?

#2 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,703 posts

Posted 26 July 2012 - 19:18

Leona, jelmozes da opises osnovne simptome, onako, otprilike...

#3 pile

pile

Gallus gallus domesticus

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 753 posts

Posted 26 July 2012 - 19:44

To je ono što se zvalo psihopatija. Novi termin je sociopatija, mislim. Nekako mi logično da se ti ljudi ne javljaju, kao i osobe sa narcisoidnim poremećajem ličnosti. Ovi drugi gotovo nikada neće priznati da imaju problem.

#4 Luke

Luke

Baby

• Members
  • Pip
  • 19 posts

Posted 19 April 2015 - 19:04

Zna li netko nešto više o sociopatama? Imate li iskustva sa istima? Cijenio bih.

Susreo sam se sa zanimljivim terminom, "gaslighting". http://en.wikipedia....iki/Gaslighting
Da li sociopate često koriste takvu formu manipulacije? Manipulišu li druge da rade stvari za njih? Priznaju li ikad krivicu i jesu li ikada iskreni? Da li su sociopate svjesne činjenice da su sociopati? Za nemogućnost empatije već znam.

Hvala.

#5 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 19 April 2015 - 20:50

ja nisam psihopata full ali imam takve crte licnosti i to ako se ne kontrolise posto sam uzasno agresivna moze kasnije da se pretvori u ASPD(Antisocial personality disorder).
moje stanje se lagano kroz godine kako sam starija razvija sve vise i vise u poremecaj licnosti nazalost i moji lekari su sigurni u to, neki iz klastera B, dakle: granicni, antisocijalni, narcisoidni ili histrionicni... jedan psihijatar je cak ubedjen da imam granicni sa patoloskim narcisoidnim crtama.

a ovaj drugi je prvo mislio da sam narcis, pa antisocijalac, pa histrionik, pa opet antisocijalac i sad se opet vratio na teoriju o tome kako sam narcis... sa jako izrazenim sadistickim tendencijama

ja licno ne verujem da sam psihopata jer je bilo momenata kada sam imala jaku empatiju sto se ljudi tice. ali to ne mora da znaci da nemam ASPD, tu ti ne ide samo manjak empatije, vec i stvari kao impulsivnost uzasna sto je kod mene izrazeno samo tako, onda nemogucnost kontrole svojih zelja: moras odmah da ostvaris to sto si zacrtao koliko god to bilo stetno i po tebe i po druge ljude.

znam puno sociopata, nazalost, i psihopata, ali samo da pojasnim: ako imas ASPD ne mora da znaci da si automatski sociopata ili psihopata. mozes da imas i najlaksi oblik tog poremecaja i tad nisi ni psihopata ni sociopata, ali ti je ponasanje opet antisocijalno, i imas takvu strukturu licnosti. po tezini, od najgoreg do najmanje loseg bi to islo ovako:

1. psihopata
2. sociopata
3. samo antisocijalni poremecaj licnosti

izmedju svega ima velike razlike.

pitaj i preko privatne poruke sta te zanima...
radila sam ljudima sve i svasta, svadjala se sa psihopatama i sociopatama skoro preko neta, mucili su me strasno, doduse i ja sam njih lol, i tako u krug...

imam iskustva s ovim. bilo koje pitanje ?

#6 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 20 April 2015 - 09:45

ja sam ga imala, prosto nisam mogla da pozovem ni 988 da trazi broj telefona, da se nekom javim na ulici, da odgovaram u skoli..
imala sam prblem IZACI NA ULICU

izlecila sam ga kod odlicne psihoanatiticarke i kinicke psiholoskinje i uz pomoc orijetalnog plese
ja sma zapravo htela da budem na vrhu nekom, recimo u politici ii na bini nekoj, ali trema i strah od ljudksih pogleda me ubi...
uvek delovala kao da me boli k, a boleo me je, ali sam imala golem problem sa ljudima, a o spada pod taj poremecaj
ne znam kako sa ludima, sta a pricam. kako se to radi???

i dalje se smorim posle izvesnog vremena, takva mi se struktura licnosti i guess

ja sam recimo suptilni sadista i agresivac bez onog dela pasivni, znaci aktivni hahahahhahhhahahaha
a mazohizam sam sad svela na cackanje rana i zanoktica
ne trpljenje zedji i gladi, mada ja ne osecam glad

ne smtarm sebe psihopatom, samo sam  egzibicionista i ekstenrik u ovom drustvu, dok to ne bih bila u Londonu, for example

a da sam u stanju da ubijem coveka nisam , a da sam pozelea jesam
samo saljem los vajb

ovde si LUD ako si malo drugaciji
a negde bih BILA CAR pa bez obzira na dijagnozu

jaoj, manija je tako strasna stvar.... pricas nesto a niko te ne razume, polusava da opovrgne to.. offtopic
mozda i ne.. jer sam u hipomaniji asocijalna u smislu da sam zatvorea u svom vakumu ili na c odeljenju hahhahahha boze

#7 Luke

Luke

Baby

• Members
  • Pip
  • 19 posts

Posted 20 April 2015 - 12:11

Hvala dzejvi. Imaš pm.

Andjela, ti po napisanom i nisi sociopat/psihopat i nemaš potrebu da se smatraš takvom ;). Za njih nema lijeka. Psihopate npr. imaju takvu strukturu mozga i ne osjećaju gotovo ništa. Neki su rođeni s tim. Sociopate su malo blaži al otprilike sa istim karakteristikama i crtama. Vrlo proračunati i manipulativni. Jedino što njima smeta jest gubitak kontrole. Ti si se sramila pogleda dok oni imaju vrlo oštar i prodoran pogled i gledanje u oči je jedno od njihovih oružja. Ne osjećaju sram, krivnju, čak ni strah. Osim nečeg blažeg kad gube kontrolu, poput neke frustracije i slično.

#8 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 20 April 2015 - 13:30

antisocijalni poremecaj licnosti NIJE ISTO sto i izbegavajuci poremecaj licnosti, mozda je angela na to mislila sto se tice prvog dela posta..

pitala sma psihijatra da mi prica malo o psihopatama ali to znanje cu da zadrzim za sebe :P i rekao mi je da je hitler bio klasican psihopata.

#9 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,194 posts

Posted 20 April 2015 - 13:34

vidim da puno ljudi ovdje na forumu upotrebljava riječ "antisocijalno" kao nedruštvenost ili socijalnu fobiju što nema veza jedno s drugim već sam to pisala ali neki ljudi ovdje uvijek za sebe kažu da su antisocijalni misleći na nedruštvenost ili strah od socializacije. Kao što dzejvi kaže psihopatija, sociopatija i antisocijalni poremećaji imaju razliku, ali zajedničko im je to da takvi ljudi vole desktruktivnost, nemaju osjećaj krivice, nemaju suosjećanje....što je nema baš nikakve veze sa poteškoćama u druženju s ljudima i strahom od ljudi, slabim socijalnim vještinama

#10 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 20 April 2015 - 14:09

Mislim da je rec koja je potrebna - Asocijalno.

E sad...
ja mislim da svako ko se iole razmislja da li jeste ili nije antisocijalan to i nije. Koliko shvatam, antisocijalne osobe se ne preispituju, narocito ne kriticki. Ne postoji nikakva vrsta samoregulacije jer ih nije briga.
Mozda gresim, ne razumem se, samo utisak iz procitanog.

#11 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,194 posts

Posted 20 April 2015 - 14:36

antisocijalni, asocijalni, disocijalni poremećaj osobnosti tri riječi za jednu istu stvar, ni jedan pojam se ne odnosi na nedruštvenost budući da osobe s ovim poremećajem mogu biti vrlo društvene, iako se sve češće koriste ovi pojmovi za socijalnu izoliranost, koliko znam u psihologiji se koriste samo za ovaj poremećaj osobnosti

#12 Luke

Luke

Baby

• Members
  • Pip
  • 19 posts

Posted 20 April 2015 - 15:02

View Postdzejvi, on 20 April 2015 - 13:30 , said:

pitala sma psihijatra da mi prica malo o psihopatama ali to znanje cu da zadrzim za sebe :P
Zašto? ;(

Značilo bi mi mnogo da mi to kažeš. Preko razmjene pmova sigurno već shvataš zašto mi je vrlo bitno.

#13 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 20 April 2015 - 15:45

View PostLuke, on 20 April 2015 - 12:11 , said:

Hvala dzejvi. Imaš pm.

Andjela, ti po napisanom i nisi sociopat/psihopat i nemaš potrebu da se smatraš takvom ;). Za njih nema lijeka. Psihopate npr. imaju takvu strukturu mozga i ne osjećaju gotovo ništa. Neki su rođeni s tim. Sociopate su malo blaži al otprilike sa istim karakteristikama i crtama. Vrlo proračunati i manipulativni. Jedino što njima smeta jest gubitak kontrole. Ti si se sramila pogleda dok oni imaju vrlo oštar i prodoran pogled i gledanje u oči je jedno od njihovih oružja. Ne osjećaju sram, krivnju, čak ni strah. Osim nečeg blažeg kad gube kontrolu, poput neke frustracije i slično.

pa ne znam, meni je jos skolski psihoog rekao da sam asocijalna. psihopata svakako nisam, sociopata takodje nisam.
niko mi tonije nikad ni rekao..mislim nisam ubica serisjki, prostitutka,nimfomanka.. bila sam povucena, a istovremeno zeljna da budem bucna.

ja znam sta je psihopatija
i psihopate nisu svesne da su psihopate

sto bi  moja mama rekla : smrad psihopate se oseti na kolmetar
prepoznaje se jednim pogledom
oni sebe s,atraju normalnim ljudima
sasvim pravednim i pre svega misle da su +++

(radila je na psihijatriji)

ljdi cesto furajau termine a nemaju blage veze sta je sta

a biti asocijalan i socipata ne idu zajedno. sociopate nemajau agorofobiju

#14 Saša23

Saša23

MEGA-MASTER

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 20 April 2015 - 17:30

Ja sam imao ovu dijagnozu. Ne želim da pričam puno o tome. Svi misle da se ljudi sa ovom dijagnozom ne muče. Nije tako. Sve što mora-mora odmah. Ako ne dobiješ to, ulaziš u tuču, tešku raspravu ili slično. Uglavnom, neko ostane povređen, dok ne dobiješ to što si zacrtao. Ako vidite osobu koja nije agresivna na bilo koji način, a mislite da je psihopata - nije. Na kraju su mi rekli da je manija,ali da imam i takve crte ličnosti, ali u sklopu GPL. Eto je moja priča sa ovom dijagnozom. Zanimljivo je diskutovati o njoj jer brdo ljudi ne zna ništa o tome, ne priča se puno. Meni dođe sad i neprijatno da pričam o tome šta sam sve radio. Ali ne osećam krivicu jer sve prepisujem bolesti, koja kontroliše čoveka. Prema tome... Nisam ja kriv.

#15 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 20 April 2015 - 17:59

slazem se sa @Sasa23

#16 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,194 posts

Posted 20 April 2015 - 22:19

gdje se školovao taj psiholog :D

koga zanima to ima puno informacija naći na internetu evo ovdje opis poremećaja http://www.psihotera...i_poremecaj.htm a bilo je dosta i dokumentarnih filmova na tu temu, nekad sam se zanimala za ovo

#17 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,912 posts

Posted 20 April 2015 - 23:07

I meni rekose da imam crte licnosti sociopate, a cak su sumnjali da sam skroz, ali ipak ne. Imam empatiju ali za mali broj ljudi. Dvoje. Za sve ostale uglavnom reagujem hladno.
"E izgubio sam posao" - E jbga.
''Nemam gde da zivim, je l mogu kod tebe''- Ne, nema mesta.
I manipulacija takva da mogu da zajebavam al znam granicu i mogu brzo da vratim osobu da me cak i zavoli zbog mog zajebavanja.
:)
I ako ste pomislili da nikada nisam pozelela da imam empatiju varate se. Nisam ja kriva sto mi se to prosto nije razvilo.

#18 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 21 April 2015 - 07:17

View PostVeronika, on 20 April 2015 - 23:07 , said:

I meni rekose da imam crte licnosti sociopate, a cak su sumnjali da sam skroz, ali ipak ne. Imam empatiju ali za mali broj ljudi. Dvoje. Za sve ostale uglavnom reagujem hladno.
"E izgubio sam posao" - E jbga.
''Nemam gde da zivim, je l mogu kod tebe''- Ne, nema mesta.
I manipulacija takva da mogu da zajebavam al znam granicu i mogu brzo da vratim osobu da me cak i zavoli zbog mog zajebavanja.
:)/>
I ako ste pomislili da nikada nisam pozelela da imam empatiju varate se. Nisam ja kriva sto mi se to prosto nije razvilo.

nije to manjak empatije nesto drugo je... tvoj slucaj je lagan

#19 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,912 posts

Posted 21 April 2015 - 10:47

View Postdzejvi, on 21 April 2015 - 07:17 , said:

nije to manjak empatije nesto drugo je... tvoj slucaj je lagan

... Izvini ali vise verujem skolovanim doktorima. :) A stvarno ne volim da mi se dele dijagnoze. Tako mi je receno iz vise razloga al ne delim svoja zivotna iskustva na dobar dan.

#20 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 21 April 2015 - 11:43

View PostVeronika, on 21 April 2015 - 10:47 , said:

... Izvini ali vise verujem skolovanim doktorima. :)/> A stvarno ne volim da mi se dele dijagnoze. Tako mi je receno iz vise razloga al ne delim svoja zivotna iskustva na dobar dan.

a ko ih deli ? lol
ne dijagnostikujem te, samo iznosim svoje misljenje, kao sto ti iznosis svoje za misljenje o tome da sam psihopata. mislila sam da razdeljujemo misljenja... :) mora da sam se prevarila ;)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users