Jump to content

- - - - -

depresija i mjesec rođenja

• Please log in to reply
32 replies to this topic

Poll: depresija i mjesec rođenja (68 member(s) have cast votes)

U kojem ste mjesecu rođeni?

1. 11,12,1,2 (26 votes [38.24%] - View)

Percentage of vote: 38.24%

2. 3,4,5,6 (25 votes [36.76%] - View)

Percentage of vote: 36.76%

3. 7,8,9,10 (17 votes [25.00%] - View)

Percentage of vote: 25.00%

Vote Guests cannot vote

#1 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,194 posts

Posted 08 August 2015 - 18:31

naletih na neka istraživanja kako su ljudi rođeni u zimskim mjesecima skloniji depresiji i bipolarnom nego oni rođeni u ostalim mjesecima, pa me zanima u kojem mjesecu ima najviše rođenih nas depresivaca i onih sa bipolarnim, a mogu se priključiti i ostali sa drugim poremećajima

#2 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 08 August 2015 - 19:06

bez uvrede, ali ovo je bs

#3 VanjaCro

VanjaCro

Zadrti Realist

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 260 posts

Posted 08 August 2015 - 19:10

View PostExley, on 08 August 2015 - 19:06 , said:

bez uvrede, ali ovo je bs

lol, a gle ima neke poveznice citao sam dosta o tome ali opet ajde ne mora znaciti da je istina zato sto su to tamo neki "strucnjaci" rekli haha

#4 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,194 posts

Posted 08 August 2015 - 19:20

istraživanja se vrše na određenom uzorku i rezultat se smatra validnim iako je velika šansa da nije, na kraju krajeva ne možeš testirati sve ljude svijeta, zato sam i pokrenula ovo jer me zanima kakvo je ovdje stanje, a primjetila sam da ih na forumu ima dosta rođenih u 12.mj.

#5 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 08 August 2015 - 19:42

i sta bi dobila sa krajnjim rezultatom ?
sta bi ti to znacilo ?

#6 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 792 posts

Posted 08 August 2015 - 19:50

Ne čitam horoskop,nisam praznovjeran i još mnogo toga,ali vjerujem da ima nešto u svemu tome,66 posto nas je rođeno zimi na ovome forumu koji smo glasali i ne vjerujem da "shiny happy people " ljudi posjecuju ovaj forum.Vecina nas je tu s razlogom.

#7 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 08 August 2015 - 20:04

je i sad uzmi u faktor mjesto na zemaljskoj kugli gdje jesi
kako klimatske promjene utjecu na tebe
kako drustvo/mentalitet utjece na tebe
kako ekonomija i politika utjecu na tebe
zatim uzmi faktor genetskog nasljedjivanja defekata (i to neide samo od majke i oca)
zatim uzmi onaj mikrospkopski faktor, nezdrave hrane zraka i vode i svih bolestina
zatim faktor industrije i teh.razvoja
-
i sad to ubroji u svoje godine koliko dugo zivis
i onda razmisli, ako je dovoljno da se osjecas slabo kad ti temperatura tjela nije 37 vec 38, znaci JEDAN pisljivi stupanj vise
sta je onda sve ovo ostalo ?

#8 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,194 posts

Posted 08 August 2015 - 20:33

View PostExley, on 08 August 2015 - 19:42 , said:

i sta bi dobila sa krajnjim rezultatom ?
sta bi ti to znacilo ?

zadovoljstvo znanja :P, znaš ne mora mi sve nešto značiti, ne mora sve biti nešto važno i bitno čisto želim znati

View PostExley, on 08 August 2015 - 20:04 , said:

je i sad uzmi u faktor mjesto na zemaljskoj kugli gdje jesi
kako klimatske promjene utjecu na tebe
kako drustvo/mentalitet utjece na tebe
kako ekonomija i politika utjecu na tebe
zatim uzmi faktor genetskog nasljedjivanja defekata (i to neide samo od majke i oca)
zatim uzmi onaj mikrospkopski faktor, nezdrave hrane zraka i vode i svih bolestina
zatim faktor industrije i teh.razvoja
-
i sad to ubroji u svoje godine koliko dugo zivis
i onda razmisli, ako je dovoljno da se osjecas slabo kad ti temperatura tjela nije 37 vec 38, znaci JEDAN pisljivi stupanj vise
sta je onda sve ovo ostalo ?

pa ako me bude zanimalo istražit ću, ne znam u čemu je problem, ja volim da istraživam i da upoznajem, ako ti je problem ubosti onaj krugić gore i ako ti je tema besmislena samo je zaobiđeš nema smisla da ja sad objašnjavam zašto sam postavila temu i ne očekujem ne znam ti što od nje, ubijam dosadu

#9 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 08 August 2015 - 21:06

ovo zadnje je bilo ocito upuceno "joed"-u ...

zadovoljstvo znanja :P
nemozes dobiti pravu sliku jer nemas dovoljno ni kandidata niti "grupu"
svi smo tu depresivni mislim ono... nemam ja nista protiv tebe, samo nekak besmisleno ovo
ko da uletis u jedan bazen i trazis sve koji su u njemu da ti kazu kakav je cijeli vodeni park
a imas ljude u drugim bazenima i lezaljkama

#10 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 09 August 2015 - 16:50

bipolarna, mart mesec

mislim da to nema veze sa bilo cim, ne smem da mislim na to uci cu duboko u to i razume dovidjenja

#11 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 24 August 2015 - 21:54

Šestoga dana, šestog meseca.

Leto mi prija, ne bi trebalo da sam sjeban, ali ipak jesam.

Anxio-depresija, panični poremećaj.

#12 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 25 August 2015 - 00:19

ludilo ja sam sedmi dan sedmog mj
hahaha

ali velim nema to veze s vezom
tim vise sto imamo vise kalendara kroz povjest :P

biraj
ces Sumeranski, ces Mayanski, ces Keltski, ces Katolicki, ces Pravoslavni .... itd itd
ni sam neznam koliko ih ima

#13 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,242 posts

Posted 25 August 2015 - 00:21

Ja sam eto,
rođena na leto.

A opet,činjenica je da nisam ni znala da je tad bilo leto,niti je moj um mogao da bude svestan takve činjenice.Možda samo znam da mi je bilo veoma vruće,ali opet-i da sam rođena zimi opet bi mi moglo biti isto tako vruće (moji imaju oduvek naviku da zimi jako zagrevaju sobu).A ako neko u stanu koristi klima-uređaj,takvoj bebi na leto uopšte i ne mora da bude vruće,već joj štaviše može biti čak i hladno... :smoke:

Ali ipak,svi "vređatori" ove teme morali bi da budu svesni jedne činjenice:

Ovaj topic sadrži u sebi jednu bitnu vrednost.a ta vrednost se sastoji u tome što daje ideju,tj.inspiraciju za razmišljanje o mogućnostima nekih drugih anketa na sličnu "foru".

Ja sam,primera radi čula (preko medija,pa nije baš validno) da način rođenja može da bude povezan sa sklonošću ka depresiji.Tipa:težak porođaj,lagan porođaj,carski rez (svi znamo za onaj mit da su deca rođena carskim rezom predviđena da budu neki "mali veseljaci" i kao neki,štatijaznam-bezbrižni ljudi).Ono kao,dete koje lagano podnese taj događaj zvani porođajna trauma,veselijeg je karaktera i ima manje šanse da u kasnijem životu oboli od depresije.

Ja sam,primera radi,osoba koja,evo,može prva da iznese svoje mišljenje da to nije tačno.Naime,životne događaje i stresove od najranijeg detinjstva izuzetno teško podnosim,sklonost ka depresiji je oduvek bila velika (nije se to kod mene odjednom pojavilo).A opet,u svom kraju sam oduvek bila svojevrstan "fenomen" kao dete koje je rođeno,kako kažu,za manje od 5 minuta,lako i gotovo potpuno bezbolno.

(*jadno je to pomalo,ali svaki put kad mi to ljudi kažu,ja nekako sva uzletim od nekog čudnog ponosa i sreće,i u sebi često tada pomislim:"dobro je,eto,postoji jedna lepa stvar koju sam dobro odradila u svom životu,roditi se za 5 minuta nije šala!!I ako je sve ostalo bilo propast,bolest i katastrofa-eto,bar tom jednom prilikom nisam sve uništila i upropastila!!) :blush:
__________________________________________________________________________________

Uglavnom,da se vratimo na poentu.Poenta je,dragi moji "vređatori",u tome da i negativno znanje može da predstavlja određeni vid znanja.Zašto bi bilo potpuno beskorisno znanje to ako ustanovimo da mesec rođenja za većinu članova ovde nije relevantan za njihovu depresiju? :huh2: Šta je u tome toliko loše?-Neko je to možda i ranije pretpostavljao,neko je možda drugačije posmatrao stvari pa je sad video da to ne mora uvek da bude tako...Na kraju krajeva,ako ništa drugo,saznali smo neki novi mali detalj jedni o drugima.I šta ima veze što to znanje nije sad nešto super-trooper relevantno za svetsku nauku,neurologiju i medicinu? :happy: Sama tema je inspirativna sama po sebi,u tom smislu što makar malo može da proradi i podstakne čovekove ukočene,depresijom zarobljene i umrtvljene moždane vijuge ;).

Šta bi mene lično zanimalo u celoj ovoj priči?Ja bih,recimo,napravila (što možda i hoću,ako neko to ne napravi pre mene,i evo pozivam da se to napravi) anketu o tome koliko možda sa pojavom depresije može da bude povezan genetski faktor.Ako nekome nije muka da se bakće sa tim,napravite nešto na tu temu.Neće ni to možda biti ko zna koliko relevantno (jer svi znaju da je pravo istraživanje u stvarnosti dosta teško napraviti),ali kao neka anketica na ovom forumu-pa zašto da ne?Ja recimo imam depresivnog roditelja,+depresivnu sestru drugog roditelja.Pa možda da vidimo da li i drugi imaju tako nešto...ako ništa drugo,a ono ćemo makar i tu saznati makar još po nešto jedni o drugima...Ili ne mora to,ako neko smisli nešto još i pametnije od toga,može i na neku drugu temu.

Dakle,ja ne vidim ništa tragično u ovom ovde topicu... :smoke:

#14 Exley

Exley

Tiberian Felhound

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,733 posts

Posted 25 August 2015 - 00:28

pa depresija i je najvise nasljeđena preko gena
to sto ti zoves vređatori, ova tema mozda tebe inspirira ali je sama po sebi besmislena, osim ako ti je toliko dosadno da ides raditi neke cudne
analize u izoliranoj skupini koja nema svoju suprotnost

#15 forgotten_toke

forgotten_toke

Baby

• Members
  • Pip
  • 19 posts

Posted 04 January 2016 - 05:22

kakva glupost od teme
ajmo nova tema, u kojem danu mjeseca ste rođeni

#16 ĐeneĐene

ĐeneĐene

ajdontgivafakastično

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,225 posts

Posted 10 April 2016 - 15:21

nije veliki uzorak ali je zanimljivo da imamo grupu koja je najčešće i grupu koja je najređe depresivna
trebalo bi jednako

#17 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,703 posts

Posted 10 April 2016 - 17:31

Evo ovi histogrami govore da nas je najvise u "prolecnoj" grupi... ko zna, sve je moguce...

#18 Nedja

Nedja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,605 posts

Posted 10 April 2016 - 21:37

I ja gledam, najvise je nas, proljetne djece. :)

#19 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,703 posts

Posted 11 April 2016 - 06:50

Neznam dal ima vec negde ali interesantno bi bilo videti koliko je nas npr zlostavljano kad smo bili deca, a koliko je nas odraslo bez znacajnih secanja na detinjstvo (tzv "bez raane traume"), ili npr koliko nas je imalo neki akutni veliki stres nakon koga je nastupila bolest (smrt, gubitak nekoga, bolest, neki veliki stres)... kazu istrazivanja da je ogroman borj ljudi zapravo zlostavljan u detinjstvu i ja sam skoro citala neka istrazivanja i uzasnula se koliko je lako prepoznati takvog coveka tj kakve su liste simptoma koje vrlo jasno ukazuju na zlostavljanje u detinjstvu. Mada nam to sada ne pomaze ali kad bi neki ozbiljni istrazivaci to proucavali, mozda bi smislili neku terapiju. Mozda je isto druzgacije lecenje potrebno za ljude rodjene na prolece ili na zimu, ko zna... Kao sto su potrebne speci´ficne metode lecenja za npr obolele iz Svedske u odnosu na one iz Kalifornije ili Kine... Tu mora da moze da se napravi neka specificnija terapija, samo je pitanje ko bi to radio u ovo surovo vreme kad smo mi "depresivci" samo potrosaci skupih lekova na kojima opstaje i proliferise ona farmakomafija ...

#20 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,314 posts

Posted 29 April 2016 - 07:22

OKP i depresija, mjesec april.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users