Jump to content

Moja prica ( stvarno ne znam u koju grupu da svrstam ovaj problem ).

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#1 Wuzi203

Wuzi203

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 06 August 2017 - 11:37

Pozdrav svima ljudi, imam 19 godina, uskoro punim 20, i imam jedan problem koji zaista ne znam u koju grupu da svrstam.Naime, sve je pocelo zbog trave, jedan dug period sam uzivao u travi, uopste nisam razmisljao o mogucim posledicama jer nisam bio upucen u to sta moze da izazove trava.. i zaista, nek dug period uopste nije bilo nikakvih problema i sve je islo lagano i sa "flowom".Dakle, odjednom sam poceo da dozivljavam neke anskioznosti, neprijatna osecanja, zaista neke nedefinisane filinge koje nisam mogao da kontrolisem i ni sam ne znam zasto su se pojavljivali.Mogu da kazem da uopste nisam bio u pocetku svestan potpuno toga sta mi se desava, jer se intenzivnost tih osecanja pojacavala i pojacavala vremenom, sve dok nisam jednom potpuno strejt seo u bus i poceo da se znojim i da mi se glava koci od anksioznosti.Tada sam znao da nesto nije uredu, ali i dalje sam mogao da pusim i donekle da uzivam sa drustvom.. i onda je dosao period kada sam osetio "full blown" simptome anksioznosti.. i nije to bila neka generalizovana anksioznost, i ako je bilo nekih karakteristika, vise se ta anksioznost manifestovala na ulici, u pojedinim situacijama, tipa dok setam gradom do skole, na autobuskoj stanici, itd.. sad, znam da postoje ljudi koji imaju panicne napade na ulici i ono, bukvalno hoce da se sruse u nesvest, ali meni se nije tako manifestovalo, uopste nisam imao nikakvo lupanje srca i neki strah, vec bih vise definisao kao neki osecaj iscrpljenosti, suvoca usta, nemirnost, unutrasnja napetost koja je dovoljna bila da iznervira coveka.Mogu da kazem da mi je najvise stresno bilo dok sam putovao u skolu, jer je mesto u kom sam se skolovao bilo udaljeno sat vremena, i tako svaki dan po dva sata, tamo i nazad.U skoli sam se druzio uglavnom sa ljudima iz mog razreda, jer me je ta anksioznost ogranicavala, a ljudima iz skole verovatno nije bilo jasno zasto, pogotovo devojkama, jer sam ( kako ljudi kazu ) lep i zgodan decko, ali eto.Okej, dok je pocela da mi se desava ta anksioznost, ne znam da li zbog anksioznosti ili zbog trave ( jer je poznato da supstance te vrste izazivaju tako nesto), pocele su da mi se pokazuju neke nove perspektive, zaista ne mogu da potpuno objasnim o cemu je rec, ali ajde da kazemo da sam postao mnogo, mnogo vise razumniji i svesniji u odnosu na ranije.Oduvek sam ja bio bistar decko, ali stvarno, posle toga, sva "paucina" je nestala, sve je postalo jasno kao dan.I tako, prozivljavao sam i dozivljavao tu anksioznost, i verovatno od tog stresa sam poceo da dozivljavam nesto slicno kao Depersonalizacija, ali nije potpuno isto kao Depersonalizacija.Uopste nemam osecaj da ja nisam ja, da ove ruke nisu moje, da sam u snu i slicno.. ja imam osecaj da sam na jedan vrlo cudan nacin diskonektovan od sebe, kao da je nesto iz mene isparilo, kao da jedan dobar deo mene fali.Potpuno sam ja prisutan u svim situacijama, osecam pripadnost, osecam sve ali se osecam kako sam i gore opisao, nekako transparentno i diskonektovano od sebe.I tako, travu sam jos prosle godine zabatalio zauvek, sve sto sam mislio da treba da se promeni, promenio sam ali sam ja i dalje u diskonektovanosti.Sto se tice anksioznosti, dosta se povukla i promenila, kako vreme prolazi povlaci se, ali ne mogu da kazem da je i dalje nemam, da je nemam verovatno ne bih ovde pisao.. bas mi je krivo eto sto mi se sve to izdesavalo, bas me je ogranicavala ta anksioznost i uopste nije bilo u skladu sa mojim karakterom, jer sam potpuno nesto drugo od toga sto mi se desavalo, ali eto, covek nikad ne zna sta ce ga snaci u zivotu.Tek sam nedavno ispricao mami o tome, ona me je pitala da li zelim da odemo do doktora, ja sam bio u fazonu da ne zelim.Mozda ce vam ovo zvucati malo uvrnuto, ali ja sam duboko ubedjen u psihoterapiju psihodelicima.Zaista, poznati psihodelici su nesto potpuno drugacije od trave, i vise nego dovoljno iskustava ljudi sa anskioznoscu, depresijom i drugim mentalnim neprilikama sam citao po forumima, koji su uz pomoc magicnih pecurki, LSDa ili drugih psihodelika imali dosta uspeha, mnogi od njih nisu ni bili svesni da ce im ti psihodelici ( jer su verovatno rekreativno uzimali ) potpuno unistiti anksioznost za jedno vece.Ja verujem da su to jedna duboka iskustva i da mogu da promene zivot za 360 stepeni, samo i sa tim treba vrlo oprezno, tako da cu jos dobro razmisliti o tome.Pozdrav dobri ljudi, i hvala vam sto ste citali ovo, pisite svoje predloge ako ih imate, vrlo rado cu pogledati. :)

#2 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,521 posts

Posted 06 August 2017 - 11:46

Dobrodošao Wuzi203, prebaciću tvoju temu u Bolesti ovisnosti, s obzirom da se radi o nekim posledicama konzumiranja trave ..

#3 Wuzi203

Wuzi203

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 06 August 2017 - 11:52

View Postpogresna, on 06 August 2017 - 11:46 , said:

Dobrodošao Wuzi203, prebaciću tvoju temu u Bolesti ovisnosti, s obzirom da se radi o nekim posledicama konzumiranja trave ..

Pogresna, nemoj da me pogresno shvatis, ali molio bih te da izbacis ovo iz kategorije bolesti ovisnosti.Ovde se ne radi o nikakvoj bolesti ovisnosti, i nikad nisam bio zavistan od nicega, prema tome ne zelim da uopste stoji to ovde, jer se radi o potpuno nekom drugacijem problemu.Ako mozes, bilo bi sasvim okej da vratis na ostali problemi.Hvala na razumevanju :)

#4 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,521 posts

Posted 06 August 2017 - 12:04

Vidi, jedno je što ti misliš da nisi bio ovisan, ja ti i verujem da nisi, ali i sam nalaziš povezanost dugotrajnog konzumiranja trave sa ovim što je došlo posle, sam si rekao da nisi razmišljao o posledicama...
A osim toga, ovako će ljudi koji su imali slična iskustva, lakše da nađu tvoju temu i da o tome diskutujete i tražite moguća rešenja..
Zato je najbolje da ostene u ovoj skupini gde su i ostali slični problemi..

#5 Wuzi203

Wuzi203

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 06 August 2017 - 12:11

View Postpogresna, on 06 August 2017 - 12:04 , said:

Vidi, jedno je što ti misliš da nisi bio ovisan, ja ti i verujem da nisi, ali i sam nalaziš povezanost dugotrajnog konzumiranja trave sa ovim što je došlo posle, sam si rekao da nisi razmišljao o posledicama...
A osim toga, ovako će ljudi koji su imali slična iskustva, lakše da nađu tvoju temu i da o tome diskutujete i tražite moguća rešenja..
Zato je najbolje da ostene u ovoj skupini gde su i ostali slični problemi..

U pitanju je problem anksioznoscu sa nedefinisanim osecajem disocijacije, trava uopste nije toliko bitan faktor u ovoj prici.Ne zelim da bude u bolesti ovisnosti, jer nemam nikakve veze sa tom kategorijom, tako da bih te molio da vratis u ostali problemi.Hvala :)

#6 ĐeneĐene

ĐeneĐene

butterfly wannabe

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,752 posts

Posted 06 August 2017 - 12:24

droge idu u bolesti ovisnosti...

psihodelici ne znam kako će ti pomoći zaista
neki ljudi doduše eskperimentišu s tim ali isključivo mikro doze uzimaju od kojih nisu haj

#7 Wuzi203

Wuzi203

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 06 August 2017 - 12:37

Nebitno sto je upitanju droga, u mojoj prici nema nista sto bi se okarakterisalo kao bolest ovisnosti, uz duzno postovanje, mislim da bi moderatori trebali da porade na tome zaista.

Sto se tice psihodelika, ne mogu da kazem da sam probao jer nisu dopstupni, a oni koji su dostupni, uglavnom je upitanju mali procenat LSA i nekog misomora, tako da ne zelim uopste ovde da trazim.Ali uglavnom, citao sam mnogo iskustava ljudi koji su uspeli da izlece svoju anskioznost uz pomoc psihodelika, i uglavnom je to bilo kada su sami kuci uzimali.. kazu kad uzmes sam kuci tipa magicne pecurke, da nema sanse a da ne dozivis neku duboku introspekciju i istrazivanje samog sebe.Tako da bi to bilo sasvim idealno :)

#8 ĐeneĐene

ĐeneĐene

butterfly wannabe

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,752 posts

Posted 06 August 2017 - 12:42

lepo ti kažem da ovo što ti pričaš o drogama ide upravo ovde gde je

psihodelici i pečurke su najrizičnije droge možeš da se sjebeš na duži rok
rizikuješ mnogo zar nije bolje otići kod  psihoterapeuta da popričaš
posebno su te disocijacije zabrinjavajuće i mislim da bi trebalo da se držiš podalje od bilo kakvih droga
očigledno da utiču na tebe NEKONTROLISANO

#9 Wuzi203

Wuzi203

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 06 August 2017 - 12:55

Ne zelim da budem sumnjicav prema tome, i mislim da trebam da dam sansu psihodelicima, s obzirom da sam procitao brdo iskustava ljudi sa slicnim, ili cak istim problemom koji su potpuno izlecili, ili bar dobili uvid u to kako da rese problem."Bad tripovi" se uglavnom desavaju ljudima koji se nalaze u okruzenju koje nije potpuno poverljivo, ili kad je upitanju veca doza, mada mogu i da shvatim sumnjicavost ljudi iz ovog regiona prema psihodelicima, jednostavno sve sto je strano, zna biti i "strasno".Sto se tice ostalih supstanci, nisam nikad imao negativna iskustva, i nikada nista sem trave na mene nije NEKONTROLISANO uticalo, nisi dobro razumeo.Na internetu mozes naci brdo ljudi koji isti problem imaju, "anksioznosti izazvane travom".Inace, hvala za predlog, ako stvarno ne budem mogao drugacije da resim, moracu da odem da popricam. :)

Opet ti kazem, pricam o drogama ali kakve to veze ima sa bolescu zavisnosti? mislim ne vidim nikakvu logiku :)

#10 ĐeneĐene

ĐeneĐene

butterfly wannabe

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,752 posts

Posted 06 August 2017 - 13:29

dobrotm

#11 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,815 posts

Posted 06 August 2017 - 14:11

View PostWuzi203, on 06 August 2017 - 12:55 , said:

Ne zelim da budem sumnjicav prema tome, i mislim da trebam da dam sansu psihodelicima, s obzirom da sam procitao brdo iskustava ljudi sa slicnim, ili cak istim problemom koji su potpuno izlecili, ili bar dobili uvid u to kako da rese problem."Bad tripovi" se uglavnom desavaju ljudima koji se nalaze u okruzenju koje nije potpuno poverljivo, ili kad je upitanju veca doza, mada mogu i da shvatim sumnjicavost ljudi iz ovog regiona prema psihodelicima, jednostavno sve sto je strano, zna biti i "strasno".Sto se tice ostalih supstanci, nisam nikad imao negativna iskustva, i nikada nista sem trave na mene nije NEKONTROLISANO uticalo, nisi dobro razumeo.Na internetu mozes naci brdo ljudi koji isti problem imaju, "anksioznosti izazvane travom".Inace, hvala za predlog, ako stvarno ne budem mogao drugacije da resim, moracu da odem da popricam. :)

Opet ti kazem, pricam o drogama ali kakve to veze ima sa bolescu zavisnosti? mislim ne vidim nikakvu logiku :)/>
Ako u svemu napisanom pa i u ovom postu ne vidis problem ovisnika, tesko da ces igdje primjetiti.

Tko se izlijecio psihodelicima? Tamo neki lik na internetu? Jesi li ga vidio uzivo?
Samo te nagovaraju da sa blaze droge prijedjes na jacu. Reklamiranje postaje sve pametnije.
Na,ovom forumu stvarno imas ljude koji su svasta probali.
Nemamo nikakvu racunicu da ti ista hvalimo. Ne prodajemo nista.

Predlazem da bar popricas sa doktorom. Mozda i nema veze sa drogom, mozda bi se i bez toga dogodilo. Mozda.

#12 Wuzi203

Wuzi203

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 06 August 2017 - 14:40

Uh, mogao sam i da pretpostavim veliki priliv ogranicenosti, pre nego sto sam poceo da pisem na ovom forumu.Ne mogu da verujem koliko su ljudi ograniceni i ukalupljeni, plase se i sude svemu sto je alternativno, a sa druge strane gutaju onu hemudzu benzodiazepame, piju kafu, puse cigare i piju alkohol.Pozdrav, cekam samo da se obrise ovaj post i brisem odavde, haos.

#13 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,521 posts

Posted 06 August 2017 - 14:55

Pa čekaj, ti si došao kod nas na forum a ne mi kod tebe.. ne možeš se samo pojaviti i odmah želiš neka svoja pravila da namećeš... ovde postoje neka ''kućna''  pravila a i opšta pravila lepog ponašanja važe i svi ih poštuju, tako da očigledno ovo nije mesto za takve kao što si ti :)
Te tvoje ''alternative''  su celom svetu dobro poznate i kako deluju i do čega dovode, a ni ovde nije baš da nema ljudi koji su to iskusili pa bih ti savetovala da pročitaš i ta iskustva ako hoćeš, a ako nećeš - pa srećno ti bilo sa alternativama :D

#14 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,815 posts

Posted 06 August 2017 - 15:23

Wuzi203, da znas sta smo sve prezivjeli, gdje smo sve bili i sta smo radili...
Da znas kako nam je sve lijecenje izgledalo...

Sve smo samo ne ograniceni, vecina na forumu.

Ograniceni, cak i kad su bolesniji od nas zive misleci da su samo oni zdravi.

Nisi nas dobro upoznao.
Moja pok. majka je uzgajala ;)

#15 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 187 posts

Posted 06 August 2017 - 15:39

Mene su svi psihijatri prilikom prvog dolaska pitali: dali si ikada konzumirao drogu. :unsure:  jesam...jbga....Poslije toga me i uhvatila aksioznost i socijalna fobija. :unsure:  I ne. nisam bio ovisan. Bio sam običan vikend partijaner :glasses:

#16 archaic_tiger

archaic_tiger

Medo plišani

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,448 posts

Posted 06 August 2017 - 15:54

View PostWuzi203, on 06 August 2017 - 14:40 , said:

Pozdrav, cekam samo da se obrise ovaj post i brisem odavde, haos.

Stani bre,kud si đipio odmah,aman.

#17 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 472 posts

Posted 06 August 2017 - 19:28

ja sam duvao godinama i kad bi me uhvatio bad trip pao bi na pod ili na beton u sred grada i onesvješćen od paničnog napada ležao tako  ili bi izletao iz stana hodajući brzo i moleći boga da rivotril počne što pre da radi jer sam upadao u mračne rupe svoje podsvjesti .
zajebao sam travu i rekao nikad više , to što se kod nas prodaje to je skank i stondira i 10 puta je jače od domaće trave koja izaziva fino i pozitivno raspoloženje ali je nema na tržištu .

A ti pored svega hoćeš da probaš nešto što vodi u druge svetove i izaziva halucinacije .Da ti je Bog upomoć .

Ja znam da su ljudi reklamirali da su se rastavili i sastavili od npr ajavaske ali za to su putovali u Južnu Ameriku kod šamana.
Mislim da je još 80 tih prijavljeno da svaki 100 umre od konzumacije a svaki 10 zapati psihozu .

Da neki su postali drugačiji ljudi jer su videli svašta u tim tripovima ali zar je nama to potrebno?

Na našim prostorima muhare gljive su poznate kao otrovne :) ne vidim da će ta psihodelija da te oraspoloži.

U svakom slučaju ..hm ... ako bi hteo da umrem radije bih se obesio i završio sve za za 20 sec do 5 minuta u  zavisnosti od tehnike nego se trovao gljivama i upadao u magični panični napad koji traje 12 sati i koji djeluje kao jebeno ludilo
.Isuse Hriste spasi ti nas

#18 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,828 posts

Posted 06 August 2017 - 19:47

Sine, ti imas koliko, 20 godina? I imas problem sa narkoticima? Ovde ima nas puno koji smo doziveli (bez narkotika) ono sto ne  bih zelela tebi ni da sanjas... neki su dogadjaji u nasim zivotima doveli do toga da se mi osecamo ovako, da mnogi od nas uzimaju lekove i da nam i pored raznih psihoterapija kod skolovanih strucnjaka i dalje nije bolje i ne mozemo da zivimo zivote normalno.
S druge strane, ti imas normalan zivot i uzimas narkotike, a zasto? da bi sebi napravio problem? Psihijatrija je odbacila upotrebu halucinogena npr jos krajem 60tih godina proslog veka (u V. Britaniji, pokret "antipsihijatrija", Robert Leing i drugi) i do danasnjeg dana nece da prizna ni THC ni druge alkaloide kao vrstu terapije, jer su sporedni efekti jako nezgodni i nemogu se kontrolisati. Dakle, neznam sta ti zapravo hoces da pitas nas, koji smo svi do jednog mentalno bolesni ljudi i toga se ne stidimo? Jel hoces od nas podrsku u tome da ti koristis neke droge? Ili da osudimo droge? Stvarno ne razumem. Da nemam decu, ja bih koristila marihuanu svaki dan, jer sam od toga makar spavala, makar po nekoliko sati... a i muzika mi je zvucala lepse. Ali imam decu...
Ako bih smela da te posavetujem kao neka starija osoba, ja bih ti rekla da bacis sve to, droge, alkohol, lekove, sve vestacke stimulanse i sedative, da se kreces, bavis sportom, na se profesionalno orijetises, da nadjes nesto sto te zanima, studiras ili radis to sto mislis da volis, da probas da radis nesto korisno, da se druzis, da nadjes drustvo, devojku ili sta god tebe zanima, i da zivis... Mlad si i ceo je zivot pred tobom. ne treba ti vestacka stvarnost, ova koja je oko tebe je tebi jos uvek nedovoljno poznata i zanimljivija od svega sto bi drogama mogao da izazoves... pa kad se ostavris, kad spoznas ko si i gde, i mozda zasto, onda mozes da se bavis i tim drugacijim vidovima stvarnosti... Ali necu da te ljutim, imas vec verovatno mamu kod kuce koja ti isto ovo govori...

#19 Wuzi203

Wuzi203

Baby

• Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 06 August 2017 - 19:51

Macak, verujem prijatelju, shvatam da sam ja jos zelen, ali ograniceno po pitanju shvatanja, to sam hteo reci.
Silver, zao mi je drugar, i ja imam neku vrstu anksioznosti tipa dok sam isao gradom, ili nekad kad idem sam ulicom i slicno.. bas se diskonektujem.
Arhaic, ma smesni su mi ovi prvi postovi gore, ponasaju se kao da dalje od rivotrila nisu videli, izgleda da se boje da se informisu i nauce o necemu, jos su na privejt mesedz namerno hteli da stave u bolesti ovisnosti, jer sam "sklon ka drogama".. iskreno, bas su simpaticni. :D
Master, pa pazi prijatelju ja verujem da svaki 100 umre, ali kapiram da umre zbog neke alergijske reakcije ili slicno, a psihoze i to, verujem da im je Ajahuaska samo okidac.Muhara je delirant, ona izaziva delirijum, dok psihodelicne supstance izazivaju potpuno nesto drugo.Nemoj da se bojis nepoznatog, uvek se informisi i gledaj drugu stranu, jer je najlakse suditi poput nekih, kojima je verovatno ona prljava hemudza jedini lek u zivotu. :)
Pozdrav dobri ljudi.

#20 ĐeneĐene

ĐeneĐene

butterfly wannabe

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,752 posts

Posted 06 August 2017 - 19:56

druže kad sam se ja drogirao svim i svačim ti se nisi ni rodio al bukvalno

reci ne drogama

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users