Jump to content

Aripiprazol (ABILIFY, ABIZOL, ARIPIPREX, ZOLPRIX, BIPODIS, TREFERO)

• Please log in to reply
179 replies to this topic

#1 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 265 posts

Posted 09 July 2007 - 15:30

Jeli tko zna kada će ovaj lijek doći u Hrvatsku?
Ima li tko iskustva s njim (ukoliko živi u inozemstvu)?

#2 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 774 posts

Posted 09 July 2007 - 21:40

View Postalive, on 9 Jul 2007, 04:30 PM, said:

Jeli tko zna kada će ovaj lijek doći u Hrvatsku?
Ima li tko iskustva s njim (ukoliko živi u inozemstvu)?

bok !

Moja frendica ga ceka u sloveniji,i ja bi ga volio piti umjesto rispolepta.Imala si psihozu, ili se ljecis od shizofrenije.

#3 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 09 July 2007 - 22:07

Ovo bi trebalo da je neki novi lek protiv sizofrenije, jel da?

Ne mogu se setiti, ali mislim da sam citao nesto o njemu u novinama, kad se pojavio, kako je kao mnogo uspesan?!  :clapping:

#4 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 265 posts

Posted 10 July 2007 - 01:25

Abilify je najnoviji atipični antipsihotik koji se koristi u liječenju shizofrenije i bipolarnog poremećaja.
U kliničkim studijama pokazao je istu učinkovitost kao i olanzapin (zyprexa) i risperidon (rispolept) ali uz znatno bolji profil nuspojava (ne izaziva debljanje niti sedaciju).

www.abilify.com

#5 MoonLight

MoonLight

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 229 posts

Posted 25 May 2008 - 15:17

Ja sam počela da pijem abilify prošle nedelje, za sada ne vidim nikakva ni pogoršanja ni poboljšanja. Javiću se kasnije sa kad prođe malo vremena pa ću vam reći. Jako je skup, bočica košta u Italiji 130 evra.

#6 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 25 May 2008 - 16:11

View Postalive, on 10 Jul 2007, 02:25 AM, said:

U klini?kim studijama pokazao je istu u?inkovitost kao i olanzapin (zyprexa) i risperidon (rispolept) ali uz znatno bolji profil nuspojava (ne izaziva debljanje niti sedaciju).

Mene je Rispolept udebljao bruka.  :D A neku sedaciju mi bas i ne izaziva.  dddrrr5

#7 Flo

Flo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 22 October 2008 - 19:59

Ja uzimam abilifly vec godinu dana. Izvrstan lijek, umiruje ,djeluje blagotvorno i ne djeluje na seksualnu zelju. Skup je ko vrag , kupujem ga u Ma]araskoj a firmi licenca istice tek za 5 godina kad ce lijek smijeti proizvoditi sve firme.

#8 gitarista_1986

gitarista_1986

Član

• Members
  • PipPip
  • 44 posts

Posted 01 November 2008 - 10:28

QUOTE(Flo @ 22 Oct 2008, 08:59 PM) View Post
Ja uzimam abilifly vec godinu dana. Izvrstan lijek, umiruje ,djeluje blagotvorno i ne djeluje na seksualnu zelju. Skup je ko vrag , kupujem ga u Ma]araskoj a firmi licenca istice tek za 5 godina kad ce lijek smijeti proizvoditi sve firme.

E daj, molim te ,reci kako to da ga možeš kupiti u Mađarskoj? Kojem doktoru odlaziš? Ja bih jako htio probati taj lijek.

#9 radijator

radijator

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 09 January 2009 - 15:06

Jel moze neko da kaze nesto vise o ovom leku  i da li se pojavio neki novi posle njega?????

#10 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 27 May 2009 - 11:20

Meni se dopada ovo sto ne deluje na seksualnu zelju. wink.gif

#11 Hari

Hari

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 posts

Posted 24 March 2010 - 10:03

Srink mi dao Abilify za pretjerane (realne i nerealne) ali PRETJERANE strahove. Nemam psihoze niti ista slicno ali ipak cu probati ovaj lijek nebi li me smirio.

Dali ga je iko pio i kakva su iskustva bila?

#12 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 24 March 2010 - 15:23

QUOTE(Hari @ 24 Mar 2010, 10:03 AM) View Post
Srink mi dao Abilify za pretjerane (realne i nerealne) ali PRETJERANE strahove. Nemam psihoze niti ista slicno ali ipak cu probati ovaj lijek nebi li me smirio.

Dali ga je iko pio i kakva su iskustva bila?

Zar je napokon došao u HR ili si ga dobio izravno od psihijatra?

#13 Hari

Hari

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 360 posts

Posted 25 March 2010 - 06:43

Ne zivim ja u HR ja sam preko bare.

#14 puza...

puza...

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 02 October 2010 - 20:01

Skup i delotvoran. Doduse u lecenju sizofrenije kod mene. Koristila sam ga dugo da grupom lekova. Haldol, lorazepam, mendilex i abilify. Jedno vreme flunisan, a zatim kratko eftil... na tom spisku je i bensedin.
Sada pijem abilify 0+0+1 15mg. Ne osecam ga. Nista lose. Ne koristim alkohol, sto je bitno, jer svi lekovi cak i aspirin sa alkoholom imaju psihoticno dejstvo. Kontrefekti su razliciti kod svakog. Kod mene je veca doza izazivala pospanost, ukocenost, vrtoglavicu, nervozu, nizak pritisak... mozda se neki od tih simptoma mogu pojaviti kod koriscenja nekih lekova iz navedene grupe, tako da nisam sigurna sta je od simptoma vezano za abilify. Sigurno je jedno da utice na mesecni ciklus, postaje neuredan kod nekih devojaka.

Ne koristiti bez recepta neuropsihijatra!

#15 roadrunner

roadrunner

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 7 posts

Posted 02 October 2010 - 21:52

moj kolega na poslu ga je poceo uzimati prije par dan i kaze da mu pomaze bas za stabilizaciju raspolozenja. ne znam tacno na koliko je miligrama ali mi je rekao da ga je doktorica stavila na neku baby (malecnu) dozu.

#16 velikodijete

velikodijete

Član

• Members
  • PipPip
  • 39 posts

Posted 28 December 2013 - 14:28

Da li ima iko ko pijem Abizol? Meni ga dr.dala umjesto Zalaste i ništa mi nije dobar...KOliko treba da počne djelovati? PIjem ga već dvije sedmice i ništa.

#17 prigofan

prigofan

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 244 posts

Posted 28 December 2013 - 15:25

Nazalost ne.
Pozz.

#18 Ado

Ado

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 85 posts

Posted 12 March 2014 - 15:41

Poceli su me "skidati" s leponexa i hoce da mi uvedu ovaj lijek. Ima li neko iskustva s ovim?

#19 Guberevac

Guberevac

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 723 posts

Posted 12 March 2014 - 16:58

Aripiprazol: nove mogućnosti u liječenju shizofrenije i bipolarnog poremećaja Miro Jakovljević Puni tekst nije dostupan. Sažetak Aripiprazol, potentni antipsihotik nove generacije, s antimaničnim i antidepresivnim učinkom ovisno o dozi, bitno se razlikuje od drugih antipsihotika zbog čega otvara nove mogućnosti u liječenju shizofrenije i bipolarnog poremećaja. Radi se o parcijalnom agonistu D2-dopaminskih receptora, tako da u manjim dozama pojačava, a u većim smanjuje aktivnost dopaminskog sustava, te o parcijalnom agonistu 5-HT1A-receptora i antagonistu 5-HT2A-receptora. Ovaj specifični farmakodinamski profil aripiprazola omogućuje njegova specifična terapijska klinička djelovanja i odsustvo određenih nuspojava koje imaju drugi antipsihotici. Aripiprazol pokazuje povoljan učinak i na pozitive (produktivne) i na negativne (deficitarne) simptome shizofrenije, te manične, ali i na depresivne simptome (u skladu s dozom), a sve to bez povećanja tjelesne težine i metaboličkog sindroma, produljenja QTc-intervala, ekstrapiramidalnih nuspojava i hiperprolaktinemije. Također, smanjuje poriv i žudnju za uzimanjem kokaina i alkohola u bolesnika sa shizofrenijom i dualnom dijagnozom alkoholizma i kokainomanije. Dokazan je i povoljan učinak na kompulzivne simptome u bolesnika s opsesivno-kompulzivnim poremećajem koji se često javlja u komorbiditetu sa shizofrenijom.

Da dodam antipsihotik broj 1. u Sjedinjenim Americkim Drzavama.A u pripremi farmakokompanije Ludbeck i Forest Lab je i jos potencijalno bolji Buxpriprazol...Vredi pokusati ako lekar predlaze...

#20 hellgate1982

hellgate1982

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 211 posts

Posted 16 June 2014 - 17:18

Pijem Vec 2 mjeseca Abizol od 10mg,da li neko ima iskustvo sa tim lijekom?Svaki komentar po tom pitanju je dobro dosao , bilo to pozitivno ili negativno iskustvo...Hvala unapred.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users