Jump to content

- - - - -

F23 - Akutna psihoza

• Please log in to reply
74 replies to this topic

#41 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 05 May 2011 - 16:54

QUOTE(angela_delamorte @ 5 May 2011, 01:48 PM) View Post

uz rizik da ću da zvučim otrcano reći ću da je možda to samo faza
imamo faze u životu
znam šta je izgubiti bliskog čkana porodice i još ako si na lekovima, tek sam nedavno ukapirala da mog ujaka više nema (barem ne fizički)
ali reći ću ti nešto, tj svima vama: svaka kriza je podtsicaj za nove pobede
i ne treba odustajati
ne, ne pričam ovo jer je danas moj dan, i jer sunce sija i slično već je zaista tako

ja se ne osecam da sam u nekoj krizi , jednostavno ja normalno funkcionisem , imam osecaj da vise ne znam kakav sam to ja bio ne znam da li sam se promenuo zbog ovog svega sto me je spucalo ili zato sto sam u godine nekakve dosao ...... ali ipak sam ja mlad da bi govorio o nekoj mirnoci i sedenju u kuci , kad znam da pre nisam mogao zamisliti dva dana provedena u kuci ! jednostavno sam postao drugaciji , moja shvatanja , moje navike , moj temperament , emocije (kao da nemam), ljubavnih problema koje sam uvek imao :) xaxaxax sve nemogu da verujem da sam sad ja ova osoba koja jesam , nekad mi je zao zbog toga , a nekad mi je drago kako kada , ali u svakom slucaju neka se promena desila i ja vise nisam ja :)

#42 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 05 May 2011 - 18:37

QUOTE(guga @ 5 May 2011, 05:54 PM) View Post
ja se ne osecam da sam u nekoj krizi , jednostavno ja normalno funkcionisem , imam osecaj da vise ne znam kakav sam to ja bio ne znam da li sam se promenuo zbog ovog svega sto me je spucalo ili zato sto sam u godine nekakve dosao ...... ali ipak sam ja mlad da bi govorio o nekoj mirnoci i sedenju u kuci , kad znam da pre nisam mogao zamisliti dva dana provedena u kuci ! jednostavno sam postao drugaciji , moja shvatanja , moje navike , moj temperament , emocije (kao da nemam), ljubavnih problema koje sam uvek imao :) xaxaxax sve nemogu da verujem da sam sad ja ova osoba koja jesam , nekad mi je zao zbog toga , a nekad mi je drago kako kada , ali u svakom slucaju neka se promena desila i ja vise nisam ja :)

jednostavno pokreti ruku , gestikulacija , pa cak i pokreti u sexu su mi se promenili ...... Jebem te Boze :)

#43 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 05 May 2011 - 18:39

iznenadićeš se i začuditi kakve sve promene slede Posted Image
u jednom momnentus e zapitaš ko si ti jer osoba od pre tri  godine enma veze sa onim što si danas, što je slučaj kod mene

#44 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 05 May 2011 - 19:18

QUOTE(angela_delamorte @ 5 May 2011, 07:39 PM) View Post
iznenadićeš se i začuditi kakve sve promene slede Posted Image
u jednom momnentus e zapitaš ko si ti jer osoba od pre tri  godine enma veze sa onim što si danas, što je slučaj kod mene

Jel to u pozitivnom smislu ili negativnom , msm jel ima veze ta tvoja bolest sa psihozom ?

#45 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 06 May 2011 - 14:05

ne sa psihozom, već sazrevanjem
:)

#46 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 06 May 2011 - 17:40

QUOTE(angela_delamorte @ 6 May 2011, 03:05 PM) View Post
ne sa psihozom, već sazrevanjem
:)

nekako mi je logicno da covek sto je stariji to je zreliji , napredniji ..... Kod mene je obrnuto , do prosle godine sam razmisljao da igram prvu ligu u odbojci , dvaput dnevno trenirao , jedva cekao da idem na neka druzenja , sa ozbiljnijim ljudima se druzio . Sada je sve drugacije , klumova je slava , nista me na njoj vise ne privlaci sve mi se svodi na hranu , cigaru kafu , malo ovaj forum i fb ponekad ..... to je strasno n azadovao sam sa svojim razmisljanmjem stavom mnogo i neverujem da cu uspeti u zivotu nesto da odradim . Vise se ni ne radujem susretu sa devojkom  , nekom lepom pokmlonu , zivotu , jebo ti sve ovo .... ali opet kazem bice bolje :*

#47 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 06 May 2011 - 18:15

QUOTE(guga @ 6 May 2011, 06:40 PM) View Post
nekako mi je logicno da covek sto je stariji to je zreliji , napredniji ..... Kod mene je obrnuto , do prosle godine sam razmisljao da igram prvu ligu u odbojci , dvaput dnevno trenirao , jedva cekao da idem na neka druzenja , sa ozbiljnijim ljudima se druzio . Sada je sve drugacije , klumova je slava , nista me na njoj vise ne privlaci sve mi se svodi na hranu , cigaru kafu , malo ovaj forum i fb ponekad ..... to je strasno n azadovao sam sa svojim razmisljanmjem stavom mnogo i neverujem da cu uspeti u zivotu nesto da odradim . Vise se ni ne radujem susretu sa devojkom  , nekom lepom pokmlonu , zivotu , jebo ti sve ovo .... ali opet kazem bice bolje :*

Da li je moguce da sam ja sa 16 , 20 , 23 godine  zrelije razmisljao nego sa 24 godine . Da li je moguce da sam bio bistriji , promucurniji imao vece ambicije , bio toliko poletniji .....Kad gledam sada neke ljude koji imaju po 30 i vise godina da svakodnevnoi treniraju , budu 24 casa aktiovni , prosto me sramota kada znam da sam prelezao citav dan kuci i da ne znam sta da radim , nemam vise onih problema koje sam imao u odrastanju , sa roditeljima devojkom , ne znam ti vise cime sto ne igram u prvoj postavi , sto nisam istrcao toliko i toliko ...... jednostavno moji sadasnji problemi su visa sil i mislim da nisu stvar sazrevanja , vec bolesti

#48 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,332 posts

Posted 09 May 2011 - 08:34

QUOTE(guga @ 6 May 2011, 07:15 PM) View Post
Da li je moguce da sam ja sa 16 , 20 , 23 godine  zrelije razmisljao nego sa 24 godine . Da li je moguce da sam bio bistriji , promucurniji imao vece ambicije , bio toliko poletniji .....Kad gledam sada neke ljude koji imaju po 30 i vise godina da svakodnevnoi treniraju , budu 24 casa aktiovni , prosto me sramota kada znam da sam prelezao citav dan kuci i da ne znam sta da radim , nemam vise onih problema koje sam imao u odrastanju , sa roditeljima devojkom , ne znam ti vise cime sto ne igram u prvoj postavi , sto nisam istrcao toliko i toliko ...... jednostavno moji sadasnji problemi su visa sil i mislim da nisu stvar sazrevanja , vec bolesti

Guga nedvojbeno su stvar bolesti... i nisu tvoja krivnja... Međutim to ne znači da si nemoćan... nek te ne obeshrabruju crne statistike... i priče kako je nešto neizlječivo.. gomile i gomile ljudi su se rješili psihoze, bez povratka simptoma ikada i pozitivnih i negativnih (koje trenutno sada imaš...)!! Ono što te čeka u životu, te čeka, a ti moraš sam nać sistem koj je najbolji za tebe... da živiš sa ovim što imaš...
Normalno je da ti se prioriteti nakon i prije bolesti mjenjaju... primarni cilj bi ti sada trebalo biti zdravlje i osnaživanje psihe, a za sve ostalo ima vremena... korak po korak.. strpljen-spašen!!!

#49 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 09 May 2011 - 13:02

QUOTE(pukla_ko_kokica @ 9 May 2011, 09:34 AM) View Post

Guga nedvojbeno su stvar bolesti... i nisu tvoja krivnja... Međutim to ne znači da si nemoćan... nek te ne obeshrabruju crne statistike... i priče kako je nešto neizlječivo.. gomile i gomile ljudi su se rješili psihoze, bez povratka simptoma ikada i pozitivnih i negativnih (koje trenutno sada imaš...)!! Ono što te čeka u životu, te čeka, a ti moraš sam nać sistem koj je najbolji za tebe... da živiš sa ovim što imaš...
Normalno je da ti se prioriteti nakon i prije bolesti mjenjaju... primarni cilj bi ti sada trebalo biti zdravlje i osnaživanje psihe, a za sve ostalo ima vremena... korak po korak.. strpljen-spašen!!!

Istina , neverovatno kako se osecam danas , zadnjih 5 dana ....... kao da nastavljam od pre , ka da mi se vratila inteligencija sp[osobnost ..... polako cu krenuti sa treninzima imam osecaj da ja ove gluposti nisam mogao napisati ...... Stvarno je ovaj zivot cudo , ali sta cu , nekad se tako osecam bespomocno da to nije normalno , a nekad super kao da nista nije bilo ...... nadam se da ce ti dani kada se budem osecao super biti duzi , kako j i sam doktor rekao !

#50 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,332 posts

Posted 10 May 2011 - 11:09

QUOTE(guga @ 9 May 2011, 02:02 PM) View Post
Istina , neverovatno kako se osecam danas , zadnjih 5 dana ....... kao da nastavljam od pre , ka da mi se vratila inteligencija sp[osobnost ..... polako cu krenuti sa treninzima imam osecaj da ja ove gluposti nisam mogao napisati ...... Stvarno je ovaj zivot cudo , ali sta cu , nekad se tako osecam bespomocno da to nije normalno , a nekad super kao da nista nije bilo ...... nadam se da ce ti dani kada se budem osecao super biti duzi , kako j i sam doktor rekao !

A možda i uspiješ prevazić osjećanja... da ti ne ovisi sve o njima... i na taj način ojačat psihu... Meni je jučer bio dan D, a o prekjučer da ne govorim.. u globalu sama sam si kriva, jer sam se uvukla u krug loših nepotrebnih misli... od silne depre i nemoći, osjećala sam da mi je svaki mišić tijela mrtav umoran... kao da imam gripu i da me pere 40 temperatura, ali bez pretjerivanja, međutim cijelo vrijeme sam sebi govorila kako je to emocionalna iscrpljenost i kako je uzrok svemu loša kemija u mom mozgu... i prisilne misli, glupi iracionalni strahovi su bili poratni sadržaji svega navedenog... međutim iako su osjećanja bila jako, jako teška i zastrašujuća, duh je bio uporan... i uz pomoć drage mi osobe, i šale na šalu, legla sam u krevet iscrpljena, ali smirena i zadovoljna...

Informacije dobivene na ovom forumu i uz pomoć lječnika i stručne literature bi trebale ić u smjeru upravo toga da se uspješno izborimo sa lošim osjećajima i da ne ovisimo o njima, već saživimo sa njima, ali da funkcioniramo kao da smo bez njih... ZAPRAVO BEZ STRAHA... dan po dan, bez pretjerane analize svega, jer već odavno znamo šta je, živimo... eto moj prijateljski savjet tebi Guga.. možda i bude od pomoći Posted Image

#51 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 10 May 2011 - 12:51

View Postpukla_ko_kokica, on 10 May 2011, 12:09 PM, said:

A možda i uspiješ prevazić osjećanja... da ti ne ovisi sve o njima... i na taj način ojačat psihu... Meni je jučer bio dan D, a o prekjučer da ne govorim.. u globalu sama sam si kriva, jer sam se uvukla u krug loših nepotrebnih misli... od silne depre i nemoći, osjećala sam da mi je svaki mišić tijela mrtav umoran... kao da imam gripu i da me pere 40 temperatura, ali bez pretjerivanja, međutim cijelo vrijeme sam sebi govorila kako je to emocionalna iscrpljenost i kako je uzrok svemu loša kemija u mom mozgu... i prisilne misli, glupi iracionalni strahovi su bili poratni sadržaji svega navedenog... međutim iako su osjećanja bila jako, jako teška i zastrašujuća, duh je bio uporan... i uz pomoć drage mi osobe, i šale na šalu, legla sam u krevet iscrpljena, ali smirena i zadovoljna...

Informacije dobivene na ovom forumu i uz pomoć lječnika i stručne literature bi trebale ić u smjeru upravo toga da se uspješno izborimo sa lošim osjećajima i da ne ovisimo o njima, već saživimo sa njima, ali da funkcioniramo kao da smo bez njih... ZAPRAVO BEZ STRAHA... dan po dan, bez pretjerane analize svega, jer već odavno znamo šta je, živimo... eto moj prijateljski savjet tebi Guga.. možda i bude od pomoći Posted Image
Hvala na savetu , nemogu verovati koliko su ljudi pocvezani koji imaju slican problem ...... preko tih foruma , inace u kontgaktima , sve to znaci i ume pomoci , neki savet , sugestija ...... mislim da se uspesno oporavljam , trebam polako da krenem da treniram od ponedeljka , napravio sam odlican program da se zategnem u naredna 4 meseca . Suvise sam se i fizivcki zapustgio , odnosno nisam bio u stanju da treniram pa sam se malo omlitavio (hmmmmm , kad pomislim da sam 14 godina radio na svom izgledu i da je t nestalo samo za mesec dana , nmogu da verujem ) trebace mi bar ttolko kolko nisam trenirao da udjem u formu i budem kao pre  razgiban , poletan , trebacemi da mi opet to sve udje u krv . Nadam se da ce mi se i neki drugi elementi nadomestiti , jer mi neverovartno sve deluje savrseno , moj odnos sa devojkom , drugarima ..... Fali mi malo jos one moje energije zxa ludovanjima , to su neke sitnice .msm mogu i sada veoma lepo da se zajebavam , ali mi jos milimetar fali , nadam se da ce to biti u tom periodu od godinu dana .toliko od mene .poljubac svima  i da ste mi zivi i zdravi :)

#52 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 13 May 2011 - 18:40

QUOTE(lonelyheart @ 29 Apr 2011, 10:36 PM) View Post
Dijagnostikovana mi je pre 3 meseca f23.0. Proguglala sam i videla da je to akutni polimorfni psihoticni poremecaj bez simpoma sizofrenije ali malo sam nasla o tome. Ni doktora mi nikad to nije spominjala. Zanima me da li neko ima ovi dijagnozu ili zna nesto vise o njoj?
Pozdrav!

Ovaj moj doktor nije normalan , imam utisak da on uopste nerazume mene , ne shvata da ja nisam izasao iz sobe 5 dana i da mi se nista neradi , ne trenira , ne izlazi , ne znam sta cu od sebe samo lezim i jedem ...... To nisam ja i ne foliram , nemogu opisati ovo stanje , ne znam sta da radim  zivot mi se totalno s,mucio , da li da menjam terapiju ,, ovo na sve lici samo na normalnog coveka ne !

#53 ljilja1

ljilja1

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 14 May 2011 - 19:18

QUOTE(guga @ 13 May 2011, 07:40 PM) View Post
Ovaj moj doktor nije normalan , imam utisak da on uopste nerazume mene , ne shvata da ja nisam izasao iz sobe 5 dana i da mi se nista neradi , ne trenira , ne izlazi , ne znam sta cu od sebe samo lezim i jedem ...... To nisam ja i ne foliram , nemogu opisati ovo stanje , ne znam sta da radim  zivot mi se totalno s,mucio , da li da menjam terapiju ,, ovo na sve lici samo na normalnog coveka ne !

Pozdrav ljudi! LIJEPO JE ŠTO POSTOJITE. Čitala sam vaše probleme i zaista mi je žao jer znam kroz što prolazite. To je grozno stanje ali nijedna situacija nije bezizlazna i nijedan problem nije ne rješiv. Kao da se nalaziš u prostoriji koja je hermetički zatvorena i gubiš dah,nigdje zraka niti sviejtla. Ja sam se riješila problema pomoću hagioterapije i pokušat ću vam pomoći ukoliko želite. Prvo i osnovno morate se zapitati da li vi zaista želite ozdraviti? To je jako važno jer ljudi u većini slučajeva traže pomoć a zapravo ne žele ozdraviti jer im je bolest izgovor za bijeg od života. dakle zapitajte sami sebe da li želite ozdraviti, ali budite iskreni prema sebi. Zapitaj se tko si zapravo Ti. Tko si Ti sam sebi. Voljela bih kad bi ste mi odgovorili kako bi mogla dalje nastaviti sa dijagnozom. Dosta toga možete naći i OVDJE I NE BOJ SE BIT ĆE DOBRO!

#54 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 15 May 2011 - 16:18

QUOTE(ljilja1 @ 14 May 2011, 08:18 PM) View Post
Pozdrav ljudi! LIJEPO JE ŠTO POSTOJITE. Čitala sam vaše probleme i zaista mi je žao jer znam kroz što prolazite. To je grozno stanje ali nijedna situacija nije bezizlazna i nijedan problem nije ne rješiv. Kao da se nalaziš u prostoriji koja je hermetički zatvorena i gubiš dah,nigdje zraka niti sviejtla. Ja sam se riješila problema pomoću hagioterapije i pokušat ću vam pomoći ukoliko želite. Prvo i osnovno morate se zapitati da li vi zaista želite ozdraviti? To je jako važno jer ljudi u većini slučajeva traže pomoć a zapravo ne žele ozdraviti jer im je bolest izgovor za bijeg od života. dakle zapitajte sami sebe da li želite ozdraviti, ali budite iskreni prema sebi. Zapitaj se tko si zapravo Ti. Tko si Ti sam sebi. Voljela bih kad bi ste mi odgovorili kako bi mogla dalje nastaviti sa dijagnozom. Dosta toga možete naći i OVDJE I NE BOJ SE BIT ĆE DOBRO!

Sta ti je to , koji su to metodi ?

#55 Stefan91

Stefan91

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 106 posts

Posted 16 May 2011 - 12:13

Ljiljo, meni su malo bezveze ti odgovori tipa "Lepo je sto postojite" i sta ti ja znam. Kod vecine nas i nije bas lepo smile.gif Moje stanje se trenutno popravilo malo bolje, hvala bogu, ali i dalje me ubija dosada, strasna dosada. A svakako da zelimo ozdraviti, i da zelimo zivot koji smo imali pre ovoga, barem je tako kod mene. Mislim da je i to pitanje nesuvislo, ko jos zeli da bude bolestan, pogotovo na ovaj nacin?

#56 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 16 May 2011 - 14:06

QUOTE(Stefan91 @ 16 May 2011, 01:13 PM) View Post
Ljiljo, meni su malo bezveze ti odgovori tipa "Lepo je sto postojite" i sta ti ja znam. Kod vecine nas i nije bas lepo smile.gif Moje stanje se trenutno popravilo malo bolje, hvala bogu, ali i dalje me ubija dosada, strasna dosada. A svakako da zelimo ozdraviti, i da zelimo zivot koji smo imali pre ovoga, barem je tako kod mene. Mislim da je i to pitanje nesuvislo, ko jos zeli da bude bolestan, pogotovo na ovaj nacin?

Stfane izdrzi , mislim dzaba ti to kad tebi nista ne znaci . Mni je super koristim pravu terapiju , tek sad shvatam kolko mi je dojaja , opet onaj stari , treba da krenm da treniram .......Znam kkve su to muke , neopisive , nista rte ne zanima .......Videces za koji msec kako  ce ti biti dobro i koliko ces bolje razmisljati . Sada mislim da su stvri u mojim rukama , zadesila nas je losa sreca i to guglovanje ti nece nista pomoci , ali jebiga bio sam u istoj situaciji kao i ti .Moj savet rti je da promenis terapiju uzmes zoloft i risar , kao i lamal .... ocigledni su kod mene dali uspeha i kaze mi psihic da se ti lekovi propisuju  u svetu ... budi mi pozdravljen

#57 021

021

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 18 May 2011 - 13:02

QUOTE(lonelyheart @ 29 Apr 2011, 10:36 PM) View Post
Dijagnostikovana mi je pre 3 meseca f23.0. Proguglala sam i videla da je to akutni polimorfni psihoticni poremecaj bez simpoma sizofrenije ali malo sam nasla o tome. Ni doktora mi nikad to nije spominjala. Zanima me da li neko ima ovi dijagnozu ili zna nesto vise o njoj?
Pozdrav!

odjednom sa se oseio kao pre , mislim strasan osecaj , za nepoverovati iste misli kao pre . Zapitao sam se sta cu ja sa ovom devojkom kad je nikad nisam ni voleo , sta cu ja da se druzim sa ovim ljudima , sa kojim sam se druzio u vreme psihoze , sta cu ja kod psihijatra , tamo idu ludaci ............ Prvi put sam shvatio da sam ja lud i da ne mislim vise kao sto sam pre mislio da nisam vise ista ona osoba , vec sutradan sam se vratio na staroi , nemogu reci da mi je lose , alio nisam vise isti kao pre dver , tri godine . Ne ponasam se isto prema devojkama , nemam isti odnos prema treninzima i zivotu , nevolim vise onu staru devojku koju sam pre voleo , nemam ni taj osecaj sta znaci voleti , sad mi je to samo rec (tesko objasnjivo ) ............. Strasno koliko ludaka ima i koliko je to strasno kad kazete da sste psihijatrrijski slucaj( sada mi je lakse jos to ne kontam ) . ali nadam se da cu ozdraviti i reci sebi u kakvom sam tripu bio , verovatno cu pobeci odavde zbog te cinjen ice tongue.gif

#58 kristi

kristi

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 04 March 2013 - 15:00

View Postlonelyheart, on 30 April 2011 - 12:32 , said:

QUOTE(Stefan91 @ 30 Apr 2011, 12:01 PM) View Post
Ja sam prvi put imao 23.2 a drugi put 23.9 i isto sam se u pocetku cimao da saznam nesto vise o dijagnozi, mada mi je psihijatar rekao da ne treba puno da se cimam oko toga, posto dijagnoza moze da se da tek nakon duzeg vremena lecenja, ipak je svako od nas specifican tako da se ne mozemo tek tako razvrstati po kategorijama. A koje si simptome imala, jesi lezala negde, i sto je najvaznije kako se sad osecas? style_emoticons/default/smile.gif

Hvala na odgovoru, puno mi znaci!
Izvinjavam se unapred sto je dugo, mada cu da se trudim da sto vise skratim. Iako sam oduvek imala slicne simpome, od moje 19 godine (sad imam 22) pocinje mucenje! Ne izlazim iz kuce, osim kad idem na fax, maximalno izbegavam druzenje s ljudima, za vreme leta ne izadjem iz kuce i po mesec dana, samopovredjujem se - secem se po rukama, prejedam se, imam nesanicu, nekad uopste i ne spavam celu noc, imam konstantne smene rapolozenja koje mi diktiraju zivot, nekad me uhvati tolika kriza da osecam kao da cu da prsnem u svojoj kozi i samo bih vristala i plakala style_emoticons/default/icon_blushing.gif  stalno sam razmisljala o smrti i pravila planove kako da se ubijem, mrzim sebe, ne vidim smisao zivota i zasto uopste treba da se zivi kad je neizdrzivo... Zadnjih godinu dana su najstrasniji! Pocinjem da osecam strah kako imamo duhove u kuci i stalno zamisljam kako ce neko da me zakolje (!) i ne smem sama da ostanem u kuci, ni da spavam sama, moji napadi histerije i vristanja vise su izmakli kontroli, nisam se sa prijateljima vidjala i po nekoliko meseci, umalo neke nisam izgubila, izgubila sam volju za bilo cim, postala sam potpuno apaticna i samo sam jela i jela...
Pre 3 meseca sam potrzila pomoc, radila psihotestove, dobila dijagnozu, lekove, i lagano stanje mi mnogo poboljsa, stalno sam bila nasmejana. Medjutim, izbija me alergija, i doktorka pocinje da mi skida i menja jedan lek, pa drugi, pa treci pa dok smo utvrdile koji je lek u pitanju, novi antidepresiv mi uopste nije odgovarao, a antipsihotik (na kog je ispalo da sam na kraju alergicna) nijedan nisam pila nedelju dana i tek onda dobila novi, ali sve ovo oko smene lekova je UZASNO uticalo na mene i evo vec 3 nedelje i vise stanje mi je isto kao pre, NEIZDRZIVO! Ne mogu da objasnim taj osecaj u telu i pritisak u glavi kao da cu da eksplodiram!
A zbog ovih silnih praznika, plus sto mi doktorka nije radila, nisam se videla sa njom mesec dana, rekli mi posle praznika da zovem pa je pitanje kad ce da mi zakazu....

A tebi koji su simtomi, koja je tvoja prica?

EVO OVAKO.
Imam 34 godina.
Od svoije 25-e godine sam saznao da imam dijagnoze F23.3 i F23.9
U pocetku sam cak i odbijao lecenje. Jer nisam bio svestan da bolujem od sizofrenije.
Sekao sam sebi vene, smisljao planove za samoubistvo.... ma da ne pricam vise, jer en zelim.

Nakon 2 godine mrcvarenja i ispijanja sedativa i slicnih stvarcica, nisam NI MALO popravio svoju sitvaciju.
Praznina, mrtvilo, bol, razocarenje,.... stanje opsteg ludila i beznadja.
A ONDA SAM RESIO.
IDEM KOD LEKERA.

Otisao sam kod psihijatra u Dragise Misovica.
Isao sam paralelno i kod psihologa i kod psihijatra.
BEZ OBZIRA na sporadicne kontraidikacije.
Drzao sam se STRIKTNO uputstava  psihijatra, terapije.
Narednih godinu dana sam radio BAS SVE TACNO kako m ije receno od strane psihijatra.
ONO STO JE BAR MENI BILO JOS VAZNIJE.
Nasao sam oslonac koji mi je MNOGO pomogao u tome DA NE MISLIM NA BOLEST. A TO JE MUZIKA.
SKAPIRAO SAM DA MI PRIJA KARIBSKA i GRCKA BUZUKI MUZIKA.
NEKE VESELE MELODIJE, IZMEDJU OSTALIH HARI BELAFONTE i GRCKI SIRTAKI.
Skidao sam sa neta nove i nove melodije, slusao ih i pevusio PO CEO DAN.
PIO SAM STRIKTNO TERAPIJU I EVO SADA, POSLE 1-1,5 GODINE TAKVOG ZIVOTA, mogu reci da sam SKORO KAO NOV.
VRATILO MI SE INTERESOVANJE ZA DEVOJKE, ZA SVIRANJE SINTISAJZERA, ZA FAX, UGLAVNOM SAM RASPOLOZEN PREKO DANA, S RETKIM IZUZETCIMA KOJI CE NADAM SE POSTATI PROSLOST.

DAKLE.
NEMOJTE STALNO SEBE PODSECATI NA BOLSET.
STO VISE RAZGOVARAJTE SA LJUDIMA, ALI NE O SVOJOJ BOLSETI VE CO DRUGIM STVARIMA.
BOLSET JE IZ GLAVE DOSLA IZ GLAVE MORA I OTICI.
NADJITE SEBI NEKU KAMUFLAZU KOJA CE VAS NATERATI DA MISLITE NA NJU  A NE AN BOLEST.
SUNCE, SNEG, MUZIKA, POEZIJA, PROZA,... SVAKO OD NAS SIGURNO IMA NESTO.
DRZITE S ESTRIKTNO TERAPIJE, SLUSAJTE SVOG LEKARA I SLUSAJTE MUZIKU ILI STA VAM VEC PRIJA I VIDECETE DA CE TE SE IZVUCI KAO I JA.

MORATE IZDRZATI TAKO.
TESKO JE ALI MORATE.
POZZ SVIMA.

#59 kristi

kristi

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 04 March 2013 - 15:25

NAJVAZNIJE je da STO MANJE mislite na bolest. Meni je muzika pomogla u tome. Pevusio sam pesmice i sviruckao melodije, samo da ne mislim na mrtvilo koje osecam. A vi nadjite sebi ono sto vam prija i radite isto tako. I drzite se striktno terapije. VIDECETE da ce te se izvuci. Pozzz. Bas oduzih.

#60 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,332 posts

Posted 05 March 2013 - 08:18

Kristi ima nešto u ovom tvom, i meni muzika pomaže u zaobilaženju flashbackova :) Drago mi je da se osijećaš bolje i da ti terapija pomaže. Pozdrav :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users