Jump to content

* * * * * 2 votes

Anhedonija

anhedonija antipsihotici

• Please log in to reply
108 replies to this topic

#61 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 11 September 2017 - 19:14

tianeptin je dobar za anhedoniju

#62 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,181 posts

Posted 29 September 2017 - 16:52

Mene mnogo muči anhedonija.

Dosta se zatvorim u sebe i ništa ne pomaže.

Nema osećanja zadovoljstva ni u čemu.

Laptop ne palim skoro uopšte, samo bih spavao, čak sam i odlaske u hram zapostavio.

#63 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,301 posts

Posted 29 September 2017 - 17:01

Pusti odlaske u hram,radije popij kavu s nekim i napričaj se.

#64 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,181 posts

Posted 29 September 2017 - 17:15

View Postjoed, on 29 September 2017 - 17:01 , said:

Pusti odlaske u hram,radije popij kavu s nekim i napričaj se.

A ne. To ne volim.

Posle Liturgije (Mise) odemo na kavu i pričamo, ali ja to izbegavam jer me ne privlači. Dosadno mi bude i skenjam se.

#65 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 30 September 2017 - 11:02

mene isto često muči anhedonija,  odnosno nemogućnost uživanja u bilo čemu.
to je valjda jedini simptom depresije kojeg se nikako nije moguće riješiti

#66 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,814 posts

Posted 30 September 2017 - 11:18

View Postzeus20, on 30 September 2017 - 11:02 , said:

mene isto često muči anhedonija,  odnosno nemogućnost uživanja u bilo čemu.
to je valjda jedini simptom depresije kojeg se nikako nije moguće riješiti

Joj Zeus valjda nije ovako... ne mogu da se pomirim s tim da će to biti stalno... :(

#67 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,738 posts

Posted 30 September 2017 - 11:52

(Ne znam zašto je ova tema u psihozama, kad i mi ostali imamo anhedoniju...:P)

Ne prestaje već mesecima. Prija mi samo da se lepo najedem, kratko mi bude lepo kad sam na nekom kulturnom događaju ili sa prijateljima, sve ostalo je praznina. Ne znam da li je do depresije, finansijske situacije, da li još uvek imam aripiprazol u sistemu, ili od svega pomalo.

#68 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 30 September 2017 - 15:31

View Postpogresna, on 30 September 2017 - 11:18 , said:

Joj Zeus valjda nije ovako... ne mogu da se pomirim s tim da će to biti stalno... :(

ne znam, valjda nije svima tako :D
meni je 90% simptoma depresije nestalo, ali uvijek ostaje ta bezvezna anhedonija
kad te ništa ne veseli niti možeš u bilo čemu uživati.
to je vjerovatno i najgori simptom depresije.
srećom anhedonija se s vremenom povuče, barem u mom slučaju pa se opet vrati i tako ukrug.

#69 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,432 posts

Posted 01 October 2017 - 14:02

meni smeta što ne uživam u svemu onome što sam uživala nekad, ili barem ne mogu dugo da uživam brzo mi dosadi, a ima još ponekih stvari koje mi pričinjavaju zadovoljstvo

#70 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 01 October 2017 - 14:54

kod mene anhedonija dođe i prođe i tako se stalno vrti u krug.
bude npr. tjedan dana dobrih i onda sljedeći tjedan ponovo me ništa ne veseli niti mogu uživati u bilo čemu.

#71 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,417 posts

Posted 17 October 2017 - 20:33

da li je moguće da se anhedonija vremenom pogoršava?
prvo sam prestao čitati knjige pa onda prestao gledati sedmu umetnost
bojim se da je sledeća muzika jer mi se sve češće dešava da ne znam šta bih slušao

#72 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,432 posts

Posted 17 October 2017 - 20:38

moguće je, tako je išlo kod mene čitanje, filmovi i serije, pa onda stradala i muzika, mada se sad opet vratilo u neku normalu pa mogu uživati u svemu tome opet

#73 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,417 posts

Posted 17 October 2017 - 20:47

ja uopšte ne mogu više da pohvatam šta mi pomaže a šta ne
čitam ovaj topik od početka i pisao sam kako mi pomažu dopaminergici
ali sam i njih batalio jer to nije to i samo džaba bacam pare

znam da anticipatornu anhedoniju imam od početka a konzumatorna je dolazila i odlazila dok nisam počeo sa ap
sad kad sam na ap trenuci uživanja u muzici da zapevam i da ustanem igrati su toliko retki da ih slavim i zapisujem u dnevnik koji vodim

gubim nadu

#74 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,181 posts

Posted 08 December 2017 - 20:25

Jedino što gasi moju shizofreniju jeste Liturgija, Nedeljom i praznicima.
Tako se radujem odlasku u hram, Pričešću, da je to neopisivo.
Sve durgo - apatija + anhedonija + avolicija.

#75 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,417 posts

Posted 08 December 2017 - 21:06

tianeptin mi je malo olakšao stanje

nervira me što nema kumulativno dejstvo izgleda nego deluje na anhedoniju dok je u organizmu
a čisti se jako brzo

uglavnom... počeo sam opet da gledam serije sa nekom žudnjom i radošću
meni dovoljno

#76 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts

Posted 03 January 2018 - 21:26

Svaka cast ĐeneĐene! Vidim da si veoma posvecen, trudis se oko svog mentalnog zdravlja i da se razumes u materiju. That's the spirit! :)
Al' bi smo mi bili dobri drugari, po ceo dan bi mogli da trabunjamo o mentalnom zdravlju, lekovima i iskustvima sa istim :P Steta sto sam vec isprosipao senzitivne detalje o sebi ovde, za koje ne zelim da ljudi znaju i povezu sa mojim stvarnim identitetom, inace bih rado da se upoznamo ako smo iz istog grada...Oh well, uvek mozemo da se druzimo online anonimno :P

Sto se tice anhedonije, kao sto napisah tamo na onoj temi, citiracu:

Rec je o Memantine-u. Mislim da je to jedan od retkih lekova koji je ista uradio povodom moje anhedonije tada. Medjutim lek moze da izazove dosta ozbiljne nuspojave, koje se NE SMEJU zanemariti i ja bih definitivno prvo procitao sve moguce nuspojave ovog leka detaljno izvagao "risk/benefit ratio" kao i uvek. Ja sam imao srecu da nisam imao nikakvih nuspojavsa bitnih pomena.
Zato MOLIM VAS, nemojte da zvucim kao reklama - .....O neželjenim reakcijama na lek posavetujte se sa vašim lekarom ili farmaceutom!!! :D Ne zelim da ja nekome krojim sudbinu, ja samo zelim da vam POMENEM lek kao opciju a na vama je da odlucite da li da ga probate ili ne.

Memantine se inace zvanicno koristi kao lek koji pomaze da se ublaze simptomi Alchimerove bolesti i ostalih tipova Demencije.
Interesantno je da je Memantine zapravo NMDA antagonist, sto znaci da neke od efekata deli sa Ketaminom koji se pokazao skoro revolucionarno uspesnim u tretiranju depresije u zadnjih nekoliko godina (nazalost jos uvek nedostupan u ove svrhe u Srbiji).
Naravno to je samo onako povrsan pogled na sve to, daleko je Memantine od Ketamine-a jer je izgleda glavni mehanizam Ketamine-ovog uspeha zapravo AMPA modulacija, ali to je neka druga tema. Poenta je da je meni dosta pomogao u nekoliko navrata, ali moram reci da je dosta nepredvidiv (nekad pomogne dosta, nekad nista) i da donekle menja nacin na koji DRUGI LEKOVI, koje u tom trenutku uzimate, uticu na vas. To je bar ono sto sam zakljucio iz svog iskustva, ali svi smo drugaciji i drugaicje reagujemo pa je jedini nacin da saznate da ga probate sami, uz superviziju svog Psihijatra, naravno. Ja sam recimo ekstremno rezistentan na lekove i retko uopste osetim efekat bilo kog leka, i mogu reci da sam Memantin zaista osetio (onako ne naglo, suptilno, ali definitivno osetio).
Nadam se da ce ovo nekome bar koliko toliko pomoci, ali naravno nemojte previse ni ocekivati jer tako sam ja ocekivao previse od nekih lekova pa nista nije bilo...sve je to "lutrija" tj. "trial and error", jedini nacin da znate je jednostavno da probate i vidite sami.

Ako i koga zanima bilo koja dodatna informacija vezana za moja iskustva sa ovim lekom, cena i gde se moze nabaviti, slobodno neka me pita.

Takodje, kombinacija Concerta-e (Methylphenidate-a) i Memantine-a cesto daje najbolje rezultate u borbi protiv anhedonije, iz mog iskustva, tako da iako ste vec probali Concerta-u probajte je jos jednom sa Memantine-om.

#77 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,417 posts

Posted 03 January 2018 - 21:40

memantin deluje kao nekompetietivni antagonist nmda receptora a sarkozin deluje kao koagonist na istom receptoru (između ostalog)
a oba leka pomažu

dođe mi da smućkam koktel dopaminergika sarkozina memantina i tianeptina (koji takođe deluje na nmda) pa šta mi bog da

#78 Bezimeni_

Bezimeni_

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 174 posts

Posted 03 January 2018 - 22:56

Znaci probao si Memantine vec druze? :) Steta sto ne pomaze.
Da tako je, doduse Sarkozina se nisam jos dokopao iako sam bacio oko na njega odavno a za Tianeptin jos nisam cuo, iskreno. Ocigledno sam se razbacao na sve strene, a mozda sam bas trebao da se fokusiram na NMDA modulatore jer ocigledno to je jedino sto mi je pomoglo sto se tice anhedonije.
Doduse sada nemam toliko problema sa anhedonijom, moj glavni problem je, i uvek je bio - visok seksualni nagon, i zato mozda nisam toliko ni lurkovao po NMDA modulatorima :)

Nemoj se igrati, nemoj probavati bas takav koktel hahaha! :) Stripi se, neka kombinacija ce da upali. Jesi probao da iskombinujes Concerta-u i Memantine?

Da li je iko od vas probao TMS ovde? Koliko ja znam rTMS zapravo postoji u Srbiji i ima ga na VMA.

Takodje me zanima da li ste probali tDCS? Ja imam OmniStimulator, probao sam montaze za depresiju, montazu za "anti addictive behavior" i montazu protiv epilepsije i nista od navedenog nije prouzrokovalo bilo sta sto sam mogao da primetim, iskreno, dok dosta drugih ljudi hvali tDCS.
Mada bio sam skeptican od samog starta i sve ovo samo potvrdjuje moju teoriju a to je da su moji problemi vezani za duboke delove mozga kao sto je Limbic system a ne za cerebralni deo, koji je stavise verovatno i potpuno zdrav u mom slucaju.

Al bi bilo dobro da postoji DeepTMS u Srbiji :)

#79 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,417 posts

Posted 03 January 2018 - 23:05

nisam probao memantin nego sam čitao da pomaže
ima studija koja je urađena baš sa šizofreničarima i ona kaže da pomaže kod negativnih i delimično kod kognitivnih simptoma

a sarkozin mi nije pomogao kod anhedonije već mooožda kod tih egzekutivnih funkcija (planiranje odlučivanje itd)
ali sam ga uzimao samo 2 meseca a mora minimum 6

jesi li probao magnezijum treonat (Magnesium L-Threonate)?

#80 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,181 posts

Posted 04 January 2018 - 07:42

Ja sam pio Memantin da se spreči apoptoza neurona.

Odličan lek, uradio je šta je trebao.

Ali anhedonija?

No way.

Also tagged with anhedonija, antipsihotici

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users